PolskiAutohandel.pl

 Z ostatniej chwili
 • Akcyza – Dealerskie proponuje zmian. Ostatnio informowaliśmy, że na stronach Rządowego Centrum Legislacji pojawił się project rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów zmieniający między innymi wzór deklaracji dla podatku akcyzowego od nabycia wewnątrzwspólnotowego samochodów osobowych (AKC-U/S)....
 • Od 1.10.2017 zmiany w akcyzie od Samochodów! W związku występującymi nieprawidłowościami w zakresie opodatkowania akcyzą samochodów osobowych, polegającymi na zaniżaniu podstawy opodatkowania – głównie aut o pojemności silnika powyżej 2000 cm3, Minister Rozwoju i Finansów przedstawił projekt...
 • Na co pójdą pieniądze z podwyżki cen PB, ON i LPG? Od kilku dni w mediach słyszymy o trwających pracach nad nowym podatkiem, który wpłynie na podwyżkę cen paliw. Na co pójdą pieniądze uzyskane z podatku który wejdzie w cenę benzyny,...
 • O AKCYZIE w Sejmie. W ostatnim czasie temat akcyzy powraca co chwilę. Słyszymy bardzo różne propozycje, nawet tak „przyjemne” jak pomysł prezentowany przez Posła KUKIZ’15 – Krzysztofa Sitarskiego zakładający zlikwidowanie akcyzy. Jak zapewne wiecie...
 • Głosowanie projektu Ustawy Likwidującej Akcyzę! Już niedługo, po godzinie 20, w bloku głosowań, odbędzie się głosowanie projektu ustawy KUKIZ’15 dotyczącego zlikwidowania Akcyzy na samochody osobowe. Głosowanie będzie poprzedzone pytaniami dotyczącymi projektu. Polecam oglądanie za żywo...

Akcyza przekroczy wartość samochodu!

Akcyza przekroczy wartość samochodu!

Dokładnie tak! Po zmianach zgodnych z projektem ustawy dla większości starszych aut, np. z 2004 roku z silnikami 4.0 i większymi należna akcyza, przekroczy wartość samochodu w dniu dzisiejszym! Znowu tak jak w latach 90-tych wartości nabiorą dokumenty samochodu i wróci problem „przeszczepów”, a auta tego typu będą użytkowane do granic możliwości co spowoduje starzenie się parku aut w naszym kraju.

Dziś tak jak obiecywaliśmy, prezentujemy zmiany dotyczące samochodów z silnikami powyżej 2.0. Większość przeliczonych po nowemu aut wychodzi drożej. W niektórych przypadkach koszty sprowadzenia samochodu do Polski wzrosną o ponad 20.000 zł!

Tak jak już chyba zauważyliście, podwyżki dotkną prawie wszystkich samochodów. Zaoszczędzą tylko Ci, których stać na nowe lub prawie nowe samochody, głownie droższe niż 150.000 zł. Biorąc pod uwagę dane dotyczące importu aut w 2016 roku możemy stwierdzić że podwyżki dotkną ponad 99% sprowadzonych do Polski aut używanych.

 

Napiszcie nam czy poda się Wam Senacki projekt zmian w Podatku Akcyzowym. Pierwsze czytanie w Sejmie już za kilka dni. Jeśli uważacie, że zaproponowane zmiany są złe, UDOSTĘPNIAJCIE post i informujcie Posłów w swoich miastach. Możecie im przesłać Stanowisko StowarzyszeniKomisów.pl w sprawie projektu ustawy i jego uzasadnienia.

Do pobrania: TUTAJ!

 

Do wyliczeń przyjęliśmy:

 • jako datę pierwszej rejestracji 1 czerwca danego roku,
 • podstawa opodatkowania zgodnie z art. 104 ustawy o podatku akcyzowym,
 • dane dotyczące cen samochodów z portalu otoMoto.pl

 

Źródło:

 

Podobne artykuły

10 komentarzy

 1. Adi
  Adi Luty 17, 13:01

  Skąd te ceny? Mocno zaniżone. One same w sobie są zaniżone. Mazda 2.5 roczna za 80 czy dwu letnia za 65 tys to ulep z USA po wypadkach bo auto nie może w rok stracić 60 tys zł wartości i 40% wartości. Gdzie można znaleźć audi a6 3.0 za 160 tys zł ? Skąd te ceny? Jak da się realne a nie od zaniżonej wartosci to nie będzie tak złe jak widzę to liczenie. Fakt starsze maja większy problem.

  Odpowiedz na ten komentarz
  • admin
   admin Autor Luty 17, 16:13

   Wszystkie ceny znalazłem dziś na otomoto.pl.
   Od wartości nie odliczałem kosztów sprowadzenia samochodu oraz marży dealera.

   Odpowiedz na ten komentarz
 2. rys1281
  rys1281 Luty 17, 16:00

  a jaka bedzie kwalifikacja akcyzy odnosnie au uszkodzonych?

  Odpowiedz na ten komentarz
 3. rys1281
  rys1281 Luty 17, 16:02

  jak bedzie rozstrzygana akcyza odnosnie aut uszkodzonych?również wedlug powyzszej tabelki?

  Odpowiedz na ten komentarz
  • admin
   admin Autor Luty 17, 16:11

   Przy samochodach uszkodzonych lub ponadnormatywnie zużytych dochodzi współczynnik dodatkowej deprecjacji według drugiej tabeli.
   Żeby z niego skorzystać potrzebna będzie opinia rzeczoznawcy powołanego przez Urząd Celny za którego sami zapłacimy.

   Odpowiedz na ten komentarz
 4. xyz
  xyz Luty 18, 17:02

  Tak znowu rzeczoznawcy opinia i znowu zaniżanie kwot , więc nic się nie zmieni po za tym że kwoty o wiele wyższe wyjściowe , a mówili że wprowadzają po to żeby walczyć z patologią znowu kłamali 🙂 Wtedy opinia tylko przy poj. większej niż 2.0l. teraz opinie na wszystkie pojemności , dobre .

  Odpowiedz na ten komentarz
 5. Maciej
  Maciej Luty 19, 08:11

  A jak będzie wyliczona akcyza z auta który ma pierwszą rejestrację 10.2014 i posiada normy euro 6 ?

  Odpowiedz na ten komentarz
 6. prawda
  prawda Luty 20, 00:17

  ludzie, banki i markety nie dały się wydymyać! was wydymać mogą zawsze!!! i tak robią! pis powinien mieć łeb za to obcięty. Biednych robi jeszcze biedniejszych. Dzisiaj większość rodzinnych sam. ma więcej niż te sqrwiałe 2.0 i dymią wszystkich od lat.

  Odpowiedz na ten komentarz
 7. Adam
  Adam Luty 20, 15:02

  Od jakiej kwoty naliczana jest obecnie akcyza? Dlaczego (w tabeli) dla aut z 2016 podstawa opodatkowania jest o 31,45% nizsza od ceny rynkowej? Myslalem ze akcyze placi sie od wartosci rykowej.

  Odpowiedz na ten komentarz

Napisz komentarz

Many lives were lost that day, Including about 2,000 citizens on Omaha Beach (Aka weakling Omaha)by yourself. get-togethers will take place throughout Normandyin honor of their sacrifice and heroism. You can mark the anniversary in your own kitchen by watching Band of Brothers (hbo Go) Or reading or enjoying television The Longest Day dwayne allen jersey. Van driver in Freddie Gray case goes on trialThe trial of police officer Caesar Goodson, jr, Is set to start out Monday. Goodson is one of five Baltimore City police officers in the Freddie Graycase still awaiting trial. As the driver of the police van in which Gray is considered to have suffered a fatal spinal injury, Prosecutors say Goodson bears the most responsibility in Gray's death custom eagles jersey. He is convicted of second degree murder and could face 30 years in prison if convicted stefon diggs jersey. this past month,edward Nero,The second police man tried in the case, Was acquittedof all costs. The first trial ended in a hung jury and you will be retried. Prosecutor to select charges in the Harambe incidentHamilton County ProsecutorJoe Detershas scheduled a Monday afternoon news conference where he is expected to announce his decision on whether he will press charges against the family of the 3 year old boy who fell into the gorilla exhibit at the Cincinnati Zoo last month kamar aiken jersey.