PolskiAutohandel.pl

 Z ostatniej chwili
 • Od 1.10.2017 zmiany w akcyzie od Samochodów! W związku występującymi nieprawidłowościami w zakresie opodatkowania akcyzą samochodów osobowych, polegającymi na zaniżaniu podstawy opodatkowania – głównie aut o pojemności silnika powyżej 2000 cm3, Minister Rozwoju i Finansów przedstawił projekt...
 • Na co pójdą pieniądze z podwyżki cen PB, ON i LPG? Od kilku dni w mediach słyszymy o trwających pracach nad nowym podatkiem, który wpłynie na podwyżkę cen paliw. Na co pójdą pieniądze uzyskane z podatku który wejdzie w cenę benzyny,...
 • O AKCYZIE w Sejmie. W ostatnim czasie temat akcyzy powraca co chwilę. Słyszymy bardzo różne propozycje, nawet tak „przyjemne” jak pomysł prezentowany przez Posła KUKIZ’15 – Krzysztofa Sitarskiego zakładający zlikwidowanie akcyzy. Jak zapewne wiecie...
 • Głosowanie projektu Ustawy Likwidującej Akcyzę! Już niedługo, po godzinie 20, w bloku głosowań, odbędzie się głosowanie projektu ustawy KUKIZ’15 dotyczącego zlikwidowania Akcyzy na samochody osobowe. Głosowanie będzie poprzedzone pytaniami dotyczącymi projektu. Polecam oglądanie za żywo...
 • Likwidacja akcyzy – I czytanie w Sejmie Pierwsze czytanie w Sejmie projektu ustawy KUKIZ’15  o zmianie ustawy o podatku akcyzowym dotyczącego likwidacji opodatkowania akcyzą samochodów osobowych zaplanowane zostało na 38 posiedzenie Sejmu. Projekt rozpatrywany będzie 22 marca...

KUKIZ’15 chce zniesienia akcyzy!

KUKIZ’15 chce zniesienia akcyzy!

Wicemarszałek Sejmu, poseł Kukiz’15 Stanisław Tyszka poinformował dziś na konferencji prasowej, że klub Kukiz’15 przygotował projekt likwidujący akcyzę na samochody.

Polska jest jedynym krajem w UE nakładającym taki podatek na samochody, pomimo tego że Unia nie nakłada na nas takiego obowiązku.

Ruch Kikiz’15 uważa że, podatek akcyzowy nie spełnia żadnej innej roli, niż zapewnienie wpływów budżetowych kosztem obywateli. „Objęcie samochodów akcyzą przyczynia się do nałożenia na obywateli ciężaru opodatkowania niewspółmiernego do panujących w Polsce uwarunkowań społeczno-gospodarczych”.

Poseł Krzysztof Sitarski stwierdził że, akcyza na samochody osobowe, to „bezzasadne obciążenie fiskalne”, a jej likwidacja wpłynie, na zwiększenie się dostępu obywateli do nowszych i bezpieczniejszych pojazdów i poprawę bezpieczeństwa na Polskich drogach.

Będziemy przyglądać się projektowi i informować Was o pracach nad nim.

Konferencje prasową obejrzysz TUTAJ: konferencja prasowa KUKIZ’15

Napiszcie co o tym myślicie?

Podobne artykuły

6 komentarzy

 1. importer
  importer Luty 27, 20:40

  Populizm pod publiczkę. Mając aż 33 posłów mogą zgłosić nawet projekt ustawy Ferrari plus, tyle że każdy ich pomysł wyląduje w koszu jak np. testament Kality o leczniczej marihuanie. Co innego gdyby z takim pomysłem wystąpił Kaczyński. Wtedy trzy czytania w nocy, głosowanie w niedzielę i od poniedziałku akcyzy by nie było.

  Odpowiedz na ten komentarz
 2. sergio
  sergio Luty 28, 14:33

  Myślę że nie ma szans na takie rozwiązanie kwestii akcyzy. Zbyt dużo nasze Państwo potrzebuje kasy na wszelkiego rodzaju wydatki społeczne typu 500+ i im podobne aby rząd odpuścił kwestie akcyzy na zawsze. Bardziej realne moim zdaniem jest aby po wielkich „bojach” w sejmie akcyza pozostała na obecnym poziomie , ale i to tylko nasze marzenia. Zapewniamy budżetowi dość spore wpływy aby całkowicie nam odpuścili.

  Odpowiedz na ten komentarz
 3. Janush Sprawiedliwy
  Janush Sprawiedliwy Luty 28, 22:26

  Rząd nie chce dopłacać obywatelom jakiś nawet marnych kwot by wymieniali stare złomy na nówencje z salonu więc niech chociaż na poczatek z 18,6 popusci do 6,2% i nówencje sie pojawią !!!

  Odpowiedz na ten komentarz
  • importer
   importer Marzec 01, 12:08

   Takie było pierwotne założenie senatora Peczkisa aby obniżyć wyższą stawkę z 18,6 na 4,6 a po konsultacjach z MF na 8 %. A jak się skończyło to każdy widział. Minister Finansów nigdy nie zgodzi się na likwidację akcyzy i uszczuplenie wpływów do budżetu, szczególnie że będzie potrzeba coraz więcej kasy na 500+ mieszkanie+ obniżkę wieku emerytalnego itd. Nie ma ŻADNYCH, ale to ŻADNYCH, nawet najmniejszych szans na likwidację akcyzy. Można jedynie zmieniać zasady jej poboru ale wpływy do budżetu muszą zostać zachowane na obecnym poziomie, a dla MF najlepiej by jeszcze je zwiększyć. Populiści mogą rzucać hasła, projekty i propozycje w świat ku uciesze gawiedzi, bo wiedzą że nigdy nie zostaną one zrealizowane. A ciemny lud się cieszy.

   Odpowiedz na ten komentarz
   • admin
    admin Autor Marzec 01, 19:06

    Wszyscy dobrze wiemy że pomysł tabelek jest pomysłem Importerów i Dealerów.
    Dlatego rozumiem teraz wypowiedzi Tych którym nie pasuje akcyza nie blokująca napływu aut używanych…

    Odpowiedz na ten komentarz

Napisz komentarz

Many lives were lost that day, Including about 2,000 citizens on Omaha Beach (Aka weakling Omaha)by yourself. get-togethers will take place throughout Normandyin honor of their sacrifice and heroism. You can mark the anniversary in your own kitchen by watching Band of Brothers (hbo Go) Or reading or enjoying television The Longest Day dwayne allen jersey. Van driver in Freddie Gray case goes on trialThe trial of police officer Caesar Goodson, jr, Is set to start out Monday. Goodson is one of five Baltimore City police officers in the Freddie Graycase still awaiting trial. As the driver of the police van in which Gray is considered to have suffered a fatal spinal injury, Prosecutors say Goodson bears the most responsibility in Gray's death custom eagles jersey. He is convicted of second degree murder and could face 30 years in prison if convicted stefon diggs jersey. this past month,edward Nero,The second police man tried in the case, Was acquittedof all costs. The first trial ended in a hung jury and you will be retried. Prosecutor to select charges in the Harambe incidentHamilton County ProsecutorJoe Detershas scheduled a Monday afternoon news conference where he is expected to announce his decision on whether he will press charges against the family of the 3 year old boy who fell into the gorilla exhibit at the Cincinnati Zoo last month kamar aiken jersey.