PolskiAutohandel.pl

 Z ostatniej chwili
 • Akcyza – Nowe dokumenty od 1 marca 2020 roku Na stronie Rządowego Centrum Legislacji, opublikowane zostały dwa projekty rozporządzeń Ministra Finansów: w sprawie zmiany rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie wzoru dokumentów potwierdzających zapłatę akcyzy na terytorium kraju od samochodu...
 • Sejm przyjął ustawę obniżającą Podatek Akcyzowy! Na dzisiejszym, ostatnim w tej kadencji posiedzeniu, Sejm przyjął ustawę obniżającą o 50% akcyzę na samochody osobowe. „Obniżką” objęte zostaną samochody osobowe o hybrydowym napędzie spalinowo-elektrycznym, w którym energia elektryczna...
 • Ustawa zmniejszająca akcyzę o 50% trafiła do Sejmu. Projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym, który trafił do Sejmu 9 września 2019 roku, zakłada obniżenie o 50% stawek akcyzy na niektóre hybrydowe samochody osobowe. Zyskają na obniżce...
 • Akcyza – ważne zmiany! Na stronie Rządowego Centrum Legislacji, opublikowany został Projekt rozporządzenia Ministra Finansów zmieniającego rozporządzenie w sprawie wzoru dokumentów potwierdzających zapłatę akcyzy na terytorium kraju od samochodu osobowego nabytego wewnątrzwspólnotowo lub brak...
 • Koniec z Akcyzą! Jest zgoda Kmisji Europejskiej! 18 grudnia 2018 r. Komisja Europejska stwierdziła, że zwolnienie od podatku akcyzowego pojazdów elektrycznych, hybrydowych i z napędem wodorowym nie stanowi pomocy publicznej i może być stosowane w prawie krajowym. ...

Opłata Produktowa -Sprawozdania za lata 2013-2018

Opłata Produktowa -Sprawozdania za lata 2013-2018
Luty 08
09:22 2019

Jak zapewne wiecie coraz więcej osób dostaje z Urzędów Marszałkowskich wezwania do rozliczenia Opłaty Produktowej za lata 2013-2018.

Co możemy z tym zrobić?

Oczywiście możemy się odwoływać. Stowarzyszenie Komisów.pl przygotowało dla wszystkich członków odpowiedzi na wezwania z Urzędów Marszałkowskich. Jeżeli chcecie „pójść tą drogą” i potrzebne jest Wam takie pismo, napiszcie na biuro@sk.org.pl

Część z Was nie ma ochoty przepychać się pismami z Urzędem Marszałkowskim i chce się rozliczyć od razu.

Jak to zrobić?

Żeby wypełnić sprawozdania, należy ustalić masy sprowadzonych produktów, obliczyć wymagane i osiągnięte poziomy odzysku oraz recyklingu i obliczyć opłatę produktową. Przygotowane sprawozdania, należy złożyć do Urzędu Marszałkowskiego. Listę wszystkich sprawozdań znajdziecie niżej.

Wszystkie sprawozdania wypełniamy zgodnie z opisami w nich zamieszczonymi oraz według stawek z rozporządzeń Ministra Środowiska.

Obecnie obowiązujące ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ŚRODOWISKA z dnia 16 grudnia 2014 r. w sprawie szczegółowych stawek opłat produktowych dla poszczególnych produktów znajdziecie – TUTAJ

Obowiązujące od 1 stycznia 2011 do końca 2014 roku ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ŚRODOWISKA z dnia 29 grudnia 2010 r. w sprawie szczegółowych stawek opłat produktowych dla poszczególnych produktów znajdziecie – TUTAJ

Lista sprawozdań, które zgodnie z przepisami powinniśmy złożyć:

nr1-sprawozdanie OŚ-OP1 o wysokości należnej opłaty produktowej

nr2-sprawozdanie_o_rodzaju_ilosci_i_masie_wprowadzonych_do_obrotu_baterii_i_akumulatorow

nr3-sprawozdanie_o_wysokosci_srodkow_przeznaczonych_na_publiczne_kampanie_edukacyjne

nr4-wykaz_zakladow_przetwarzania_zuzytych_baterii_i_akumulatorow

nr5-sprawozdanie_o_wysokosci_naleznej_oplaty_produktowej_z_tytulu_nieosiagniecia_wymaganego…

nr6-sprawozdanie_o_osiagnietych_poziomach_zbierania_zuzytych_baterii_przenosnych…

Sprawozdania możecie przygotować sami lub skorzystać z oferty firmy Ekoraport, która przygotuje je dla Was.

Na jakich zasadach możemy zlecić przygotowanie sprawozdań firmie Ekoraport?

Ekoraport może przygotować dla Was sprawozdania zgodnie z Regulaminem:

1. Usługa polega na sporządzeniu sprawozdań OŚ-OP1 za opony i oleje oraz zestawu sprawozdań za baterie i akumulatory wprowadzone na rynek krajowy. Sprawozdania zostaną przygotowane na podstawie wymaganych danych, przekazanych przez formularz zamieszczony niżej.

2. Wykonawcą usługi jest Ekoraport Piotr Żakowski zwany dalej zleceniobiorcą.

2. Cena usługi wynosi 200zł netto, za każdy rok sprawozdawczy.

3. Warunkiem wykonania usługi jest opłacenie faktury pro forma. Po opłaceniu faktury pro forma zestaw zamówionych sprawozdań zostanie przesłany drogą mailową wraz z fakturą VAT.

4. Wszelkie poprawki i korekty do sprawozdań wynikające z winy zleceniobiorcy oraz na wniosek urzędów wykonywane są nieodpłatnie i przesłane w uzgodnionym terminie drogą elektroniczną . Wszelkie korekty wynikające z błędnych danych lub z winy zleceniodawcy wykonywane są odpłatnie. Cena korekty na wniosek zleceniodawcy wynosi 50 zł za każdy rok sprawozdawczy. Korekty wynikające w winy zleceniodawcy wraz fakturą VAT zostaną przesłane drogą elektroniczną po opłaceniu proformy.

5. Za usługę zostanie wystawiona faktura VAT, która zostanie przesłana drogą elektroniczną.

6. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Ekoraport Piotr Żakowski, ul.Dickensa 34. 02-382 Warszawa. Dane będą przetwarzane w celu wykonania usługi. Dane będą przekazywane do biura księgowego. Dane będą przechowywane przez okres 5 lat.

Jeżeli przedstawione wyżej warunki Wam odpowiadają i jesteście zainteresowani współpracą z firmą Ekoraport, wypełnijcie formularz.

Opłata produktowa za jedno auto średnio wyniesie ok. 80-90 zł

UWAGA !

PROSZĘ O SKRUPULATNE WYPEŁNIENIE FORMULARZA!

Adres Firmy:

Województwo

Marszałek Województwa

UWAGA !!!
Niżej podaj ilość samochodów sprowadzonych w latach za które chcesz się rozliczyć.

Jeżeli nie sprowadzałeś samochodów w któryś roku to wpisz "0" w danych za ten rok.


UWAGA! Jeżeli w 2018 roku podpisałeś umowę z Organizacją Odzysku pozostaw to pole puste.

Jeżeli posiadasz numer rejestrowy BDO podaj go niżej. Jeżeli nie masz tego numeru wpisz BRAK.

Tutaj możesz wpisać dodatkowe informacje:

Tagi
Udostępnij

Podobne artykuły

28 komentarzy

 1. DM1972
  DM1972 Luty 21, 19:46

  Witam Wszystkich.Co słychać w tym temacie z województwa łódzkiego bo masowo poszły zaproszenia z UM do składania sprawozdań za lata 2013-2017?Dzielcie się swoimi informacjami bo jak to mówią w kupie siła a pojedynczy importer sam nic nie zdziała.Musimy się jakoś zjednoczyć i coś zorganizować może żeby pokazać ten problem.

  Odpowiedz na ten komentarz
 2. Viera
  Viera Luty 24, 09:11

  Wgapiałam się w te wzory sprawozdań nieco beznadziejnie, nie wiedząc od czego zacząć, żeby nie popełnić błędu. Skorzystałam więc z pomocy firmy Ekoraport i polecam wszystkim.
  Sprawnie to poszło – od zapłaty do otrzymania sprawozdania minął tylko jeden dzień, a ja zyskałam spokój ducha!
  Dziękuję Panu Maciejowi za taką możliwość i Panu Piotrowi za realizację.
  Pozdrawiam!

  Odpowiedz na ten komentarz
  • DM1972
   DM1972 Marzec 04, 08:52

   Tak z ciekawości zapytam ile ten spokój ducha średnio od auta kosztował?

   Odpowiedz na ten komentarz
   • admin
    admin Autor Marzec 04, 09:37

    Ok. 70-90 zł od auta.

    Odpowiedz na ten komentarz
    • Viera
     Viera Marzec 04, 19:53

     Wyszło dokładnie 101,50 zł za auto 😉

     Bardziej mi w tym komentarzu chodziło o to, że dobrze wydałam 246 zł za wykonanie sprawozdania, bo nie mogłam się odnaleźć w tych procentach.
     Pieniądze wpłacone do Urzędu Marszałkowskiego uważam za wyrzucone w błoto i liczę, że za jakiś czas do mnie wrócą.

     Odpowiedz na ten komentarz
     • omega101
      omega101 Marzec 05, 11:28

      Czyli jeśli przez ten okres ktoś sprowadził 350 aut to do zapłaty jest tylko 35.525 faktycznie nie wiele. Niestety przy tym co sie dzieje na rynku wiele firm pójdzie z torbami.

   • benek1a
    benek1a Lipiec 19, 09:40

    A ile wyniesie opłata za busy np: Reno Master czy Trafic?

    Odpowiedz na ten komentarz
 3. zenek
  zenek Luty 24, 19:09

  dochodzą mnie słuchy że nie długo będziemy płacić opłatę za szyby,kierownicę klamki i gałkę od biegów

  Odpowiedz na ten komentarz
 4. Bartek
  Bartek Luty 27, 10:07

  Płaćcie wszyscy a zaraz będziecie jeszcze za spaliny płacić. Ja nie płacę i nie mam zamiaru dawać się okradać.

  Odpowiedz na ten komentarz
 5. Gniezno
  Gniezno Marzec 05, 23:44

  A co jeżeli zapłaciłem za 2018r. za dane auto firmir Ambit i ona ma prawo do auto jak bedzie złomowane i zapłace do UM też opłatę produktową i się okaże że te dane auto miało wypadek i jest do kasacji – frma ambit powie – to moje auto i zabierze miesięczny akumulator i 2 miesięczne opony, a UM co powie to moje ? Lub odwrotnie – firma Ambit powinien juz wzywać UM po odbiór starych opon i akumulatorów bo to ich, chyba że “POLSKIE PAŃSTWO” Nasze kochane podpisze za chwilę coś że firma taka jak Ambit nie płaci za utylizację opon i akumulatorów i się dogadają a Nas wycykają ? Jeżeli jest za auto 100zł i ktoś sprzedał 150szt to ma 90tys. zł do zapłaty i tak tysiące firm pójdzie grzecznie płacić ? Dlaczego UM nie wzywał w 2014r. że zalegamy za 2013r. z zapłatą ? to juz napewno w 2015r. każdy by płacuł systematycznie i nigogo bo to nie zabolało jak dzisiaj. Więc o co tu chodzi ? Kolejny wałek ? Ale czyj ? Czy ktoś się za to weźmie ? Czy tylko portal polskiautohandel się tym interesuje a reszta ma to gdzieś ? Ja uważam ze jak pójdzie to masowo do płacenia to trzeba iść w ślady rolników i zablokować A2 nawet na miesiąc aż do wyjaśnienie i sprostowania ustawy !

  Odpowiedz na ten komentarz
 6. benek1a
  benek1a Lipiec 19, 09:35

  czy opłata nie zależy od rodzaju samochodu? Mam na myśli busy ile wyniesie opłata za np: Reno Master czy Trafic?

  Odpowiedz na ten komentarz
 7. Ozi
  Ozi Lipiec 21, 14:33

  A co, jeśli w latach ubiegłych sprowadzałem auta bez kół, płynów i akumulatorów ? Miałem prawo tak sprowadzić i tak własnie robiłem, gdyż wiedziałem o opłacie, a nie chciałem jej płacić.

  Odpowiedz na ten komentarz
  • admin
   admin Autor Lipiec 21, 15:22

   Oczywiście możesz tak twierdzić. Pozostaje tylko kwestia ewentualnego sądu do dania wiary rakiem tłumaczeniu .

   Odpowiedz na ten komentarz
 8. Dan
  Dan Wrzesień 28, 22:03

  Ile lat można sie cofnąć i wezwać do zapłaty? Dlaczego od 2013 a nie 2014. Przecież dokumenty trzeba trzymać 5 lat. Wiec nie mam pojecia ile samochodów sprowadziłem w 2013 roku? Czy ktos jest w stanie to wyjaśnić? Za chwile rzaď przypomni sobie o ustawie z 2005 i bedzie ścigał ludzi co wiadomo obracają gotówka a nie tych co maja nabrane kredytów i dotacji.

  Odpowiedz na ten komentarz
  • admin
   admin Autor Październik 02, 08:54

   2013 ponieważ rozliczamy w marcu 2014.
   Dlatego 2013 rok przedawni się dopiero 1 stycznia 2020 roku.

   Odpowiedz na ten komentarz
 9. Daniel
  Daniel Styczeń 04, 13:55

  Robił już ktoś opłate za 2019r? Tutaj jest tylko za 2019 a za 2020 nie ma

  Odpowiedz na ten komentarz
  • admin
   admin Autor Styczeń 07, 11:18

   Jeżeli chodzi Ci o sprawozdania za 2019 rok to nikt ich nie zrobił bo musimy je zrobić przez BDO a moduł sprawozdawczości w BDO jeszcze nie działa…

   Odpowiedz na ten komentarz
   • Przemo
    Przemo Styczeń 09, 22:52

    Proszę o informację czy dobrze rozumiem : teraz złożenie sprawozdania do UM w związku z BDO jest zespolone z tym że automatycznie sprawozdanie z BDO trafi do GiOŚ? Jeżeli tak to ktoś kto nir płacił produktowej ewidentnie się “podsuwa” i GiOŚ z automatu “podliczy” takiego gościa za ostatnie 5 lat. Czy dobrze rozumiem?

    Odpowiedz na ten komentarz
    • admin
     admin Autor Styczeń 09, 23:57

     To nie do końca tak. Od tego roku wszystkie sprawozdania musimy składać przez BDO. GIOŚ już się tym nie zajmuje. Dlatego żeby rozliczyć się z sieci recyklingu (do tego roku składaliśmy sprawozdanie do GIOŚ) wszyscy musimy mieć nr BDO. Oczywiści rejestracja w BDO ułatwi UM “namierzenie” niepłacących opłaty produktowej…

     Odpowiedz na ten komentarz
 10. Patryk
  Patryk Styczeń 15, 19:09

  Czy ja dobrze rozumiem, że kwota 900 zł netto jest minimalna i jeśli sprowadzę nawet 1 pojazd to taką kwotę muszę im zapłacić , tak ?

  Odpowiedz na ten komentarz
  • admin
   admin Autor Styczeń 16, 12:56

   Tak. Dlatego przy jednym aucie taniej będzie rozliczyć się samemu. Trzeba złożyć sprawozdania, których lista jest na stronie i wpłacić opłaty na konto UM.

   Odpowiedz na ten komentarz
 11. Marian
  Marian Styczeń 16, 16:14

  Przy sprowadzaniu aut Jak mam zapewnione 3 stacje demontażu umową to też jeszcze to muszę płacić?

  Odpowiedz na ten komentarz
 12. pit
  pit Styczeń 17, 12:36

  Jak mam podpisaną umowę z ambit i organizacją odzysku to muszę jeszcze coś wypełniać na platformie BDO ?

  Odpowiedz na ten komentarz

Napisz komentarz

NEWSLETTER


Jeśli chcesz otrzymywać nasz NEWSLETTER zawierający istotne dla branży informacje, wyślij nam swój adres e-mail.


Archiwum

wyszukaj na stronie

Many lives were lost that day, Including about 2,000 citizens on Omaha Beach (Aka weakling Omaha)by yourself. get-togethers will take place throughout Normandyin honor of their sacrifice and heroism. You can mark the anniversary in your own kitchen by watching Band of Brothers (hbo Go) Or reading or enjoying television The Longest Day dwayne allen jersey. Van driver in Freddie Gray case goes on trialThe trial of police officer Caesar Goodson, jr, Is set to start out Monday. Goodson is one of five Baltimore City police officers in the Freddie Graycase still awaiting trial. As the driver of the police van in which Gray is considered to have suffered a fatal spinal injury, Prosecutors say Goodson bears the most responsibility in Gray's death custom eagles jersey. He is convicted of second degree murder and could face 30 years in prison if convicted stefon diggs jersey. this past month,edward Nero,The second police man tried in the case, Was acquittedof all costs. The first trial ended in a hung jury and you will be retried. Prosecutor to select charges in the Harambe incidentHamilton County ProsecutorJoe Detershas scheduled a Monday afternoon news conference where he is expected to announce his decision on whether he will press charges against the family of the 3 year old boy who fell into the gorilla exhibit at the Cincinnati Zoo last month kamar aiken jersey.