0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Czy na portalach ogłoszeniowych da się znaleźć dobre auto do odsprzedaży?

Data:

Wśród właścicieli firm zajmujących się importem i pośrednictwem w sprzedaży aut używanych coraz częściej pojawiają się opnie, że na portalach ogłoszeniowych, takich jak autoscout24.de oraz mobile.de coraz trudniej jest znaleźć ciekawą ofertę pojazdów, które okażą się atrakcyjne dla polskich klientów. Taki stan rzeczy wynika głównie z faktu, że portale te cieszą się dużą popularnością i bardzo często nie jesteśmy pierwszą osobą, która zadzwoni do sprzedawcy i zarezerwuje auto do oględzin i zakupu. Te sytuacje pokazują, że w naszej branży liczy się refleks.

Szukając auta, które mogłoby poszerzyć naszą ofertę, poświęcamy dużo czasu na sprawdzanie, czy na przygotowanych przez nas przefiltrowanych listach ofert portali ogłoszeniowych pojawiły się nowe auta. W naszej branży bywa tak, że nie mamy czasu lub możliwości szukać nowych ofert dostatecznie często. Jesteśmy zajęci rozmowami telefonicznymi z klientami i prowadzeniem samochodu na długich trasach.

Rynek usług internetowych dostrzegł potrzebę zautomatyzowania procesu przeszukiwania portali ogłoszeniowych, czego efektem jest powstawanie programów komputerowych, które cyklicznie odpytują te serwisy w poszukiwaniu nowych ofert.

Dziś chciałbym zaprezentować i zrecenzować usługę internetową takszybko.pl, która oferuje wysyłanie powiadomień e-mail o nowych ofertach z popularnych polskich i zachodnich serwisów ogłoszeniowych. Narzędzie obsługuje w tej chwili portale allegro.pl (czyli również otomoto.pl), gumtree.pl, mobile.de, autoscout24.de, 2dehands.be i autowereld.nl. Wybór serwisów ogłoszeniowych jest stale poszerzany.

Zaletą rozwiązania jest brak konieczności instalacji aplikacji — serwis działa w oparciu o przeglądarkę internetową i klienta poczty e-mail. Można więc obsłużyć go zarówno z komputera, jak i urządzeń mobilnych.

Przetestuję działanie serwisu na przykładzie ofert BMW F10 520d z portalu mobile.de.

Po wejściu na stronę mobile.de przygotowuję listę interesujących mnie ofert, wybierając warunki wyszukiwania i klikając w przycisk z ikoną lupy. Następnie kopiuję do schowka adres strony z paska adresu przeglądarki, w moim przypadku jest to:

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.htmlcn=DE&dam=0&fr=2012&isSearchRequest=true&ml=:125000&ms=3500;17&p=:19000&vc=Car

Loguję się na stronie takszybko.pl i w moim panelu użytkownika wybieram opcję Dodaj robota. Wypełniam formularz i klikam przycisk Wyślij.

Po około minucie otrzymuję wiadomość e-mail ze wszystkimi ofertami, które zostały znalezione. Następnie otrzymywałem nowe oferty w chwilę po ich dodaniu — pojedynczo.

Serwis takszybko.pl opublikował materiał video, prezentujący cały proces dodawania nowego wyszukiwania, który znajdziecie poniżej:


Wszystkim szukającym ofert aut używanych polecam korzystanie z serwisu takszybko.pl.

Serwis standardowo oferuje 3 dni darmowego korzystania z usługi.

Dla naszych czytelników otrzymaliśmy specjalny link do rejestracji, który pozwoli testować serwis przez 30 dni bez zobowiązań i ponoszenia jakichkolwiek opłat. Promocja obowiązuje do 19 listopada 2017 r. Link: http://takszybko.pl/users/sign-up/?rsoc=PAHPL30DNIZADARMO

Kliknij i BEZPŁATNIE przetestuj!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij post:

Newsletter

Popularne

Warto także przeczytać
Podobne

Jak zmiany w KPO i dofinansowania wpłyną na naszą branżę.

Nie będzie podatków. Będą dofinansowania.

Dobre i Złe wiadomości w sprawie kar.

Dobra wiadomość jest jedna, złych niestety więcej...

To już pewne – transakcje gotówkowe zostaną ograniczone!

To już pewne - transakcje gotówkowe zostaną ograniczone! Znamy datę.

Tablice Profesjonalne dla pojazdów używanych coraz bliżej!

"przedsiębiorcy zajmujący się obrotem używanymi (już zarejestrowanymi) pojazdami, również sprowadzanymi z zagranicy, będą mogli korzystać z profesjonalnej rejestracji pojazdów na potrzeby przeprowadzania jazd testowych."