0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Kiedy musimy zapłacić VAT od samochodu kupionego w UE w cenie netto?

Data:

W związku z wieloma pytaniami i sporem na temat tego kiedy mamy płacić VAT od samochodów sprowadzonych z UE, które są towarem handlowym postanowiłem zadzwonić w tej sprawie do Krajowej Informacji Skarbowej żeby rozwiać Wasze wątpliwości.

Obejrzyjcie ten film i podzielcie się proszę swoimi uwagami na ten temat.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

14 KOMENTARZE

 1. Witam. No może teraz mamy i wywzemy wpływ na Ministerstwie infrastruktury i informatyki o rejestrację samochodów lub nabycie samochodów z zagranicy przez internet. Skoro jest zakaz gromadzenia się i nakaz unikanja skupisk ludzkich to co z kolejkami w wydziale komunikacji przecież tam są osoby co wczoraj np. Byli w we Włoszech czy w Niemcach.. Jak się zarazę to starosta mi wróci za leczenie i za utrzymanie rodziny bo ja z handlu się utrzymuje. Co myślisz Admin? Rejestrujecie auta ludzie?

 2. witam, niedawno zacząłem zabawę w auta i mam pytanie, jeżeli mam auto sprowadzone z UE i stoi na placu i opłacone na moją firmę i zarejestrowane w PL (nowe przepisy). i teraz chciałbym sobie to auto zostawić dla siebie, to jak to najlepiej ogarnąć bo chyba faktury sam sobie nie wystawie. z góry dzięki

   • ale na koniec roku mam to na firmę i muszę wpisać w remanent. i to jest największy problem ponieważ jestem na KRUS i muszę pilnować dochodowego.

    • Odnośnie KRUS proszę się upewnić ale biorą pod uwagę kwotę podatku naleznego z zeznania rocznego a nie wysokość odprowadzonych zaliczek w ciągu roku, więc nie powinno być problemu z remanentem. Pozdrawiam

 3. Kobitka mówi o ” środku transportu ” a dla ciebie nie jest to środek transportu tylko towar handlowy którego nie używasz wiec raczej Cię nie zrozumiała. Nie wysuwaj pochopnych wniosków na podstawie jednej rozmowy tel. Należałoby wysłać pismo i czekać na uzasadnienie.

  • Odsłuchaj proszę dokładnie rozmowę. Wyraźnie podkreślam w nim że zajmuję się handlem samochodami i chodzi o towar handlowy.

 4. Dziś w Rmf ie mówili że w związku z ogłoszeniem stanu epidemicznego nie będą karać za brak rejestracji po przekroczeniu terminu 30 dniowego. Ale jak długo i czy będzie oficjalnie gdzieś na stronach.gov opublikowane to zobaczymy.

 5. ok. Załóżmy że płącimy ten vat. I co dalej, jak on jest rozliczany, czy jest to vat neutralny (naliczony i należny)??
  Co jeśli sprzedam taki samochód jako nie zarejestrowany to kto placi taki vat?

 6. Kobitka sama do końca nie rozumie chyba tego przepisu. Sama mówi że samochód będzie użytkowany, a ty chceszgo zarejestrować tylko poto żeby nie płacić kary w wydziale komunikacji a ty nie będziesz go użytkować dla potrzeb swoich ani dzialalnosci samochód bedzie dalej stał do sprzedaży.

 7. 14 dni od daty powstania obowiązku podatkowego. Czy te 14 dni jest liczone od daty zagranicznej faktury zakupu czy od daty sprowadzenia auta do kraju ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij post:

Newsletter

Popularne

Warto także przeczytać
Podobne

Jak zmiany w KPO i dofinansowania wpłyną na naszą branżę.

Nie będzie podatków. Będą dofinansowania.

Dobre i Złe wiadomości w sprawie kar.

Dobra wiadomość jest jedna, złych niestety więcej...

To już pewne – transakcje gotówkowe zostaną ograniczone!

To już pewne - transakcje gotówkowe zostaną ograniczone! Znamy datę.

Tablice Profesjonalne dla pojazdów używanych coraz bliżej!

"przedsiębiorcy zajmujący się obrotem używanymi (już zarejestrowanymi) pojazdami, również sprowadzanymi z zagranicy, będą mogli korzystać z profesjonalnej rejestracji pojazdów na potrzeby przeprowadzania jazd testowych."