PolskiAutohandel.pl

 Z ostatniej chwili

Kiedy musimy zapłacić VAT od samochodu kupionego w UE w cenie netto?

Kiedy musimy zapłacić VAT od samochodu kupionego w UE w cenie netto?
10 marca
11:21 2020

W związku z wieloma pytaniami i sporem na temat tego kiedy mamy płacić VAT od samochodów sprowadzonych z UE, które są towarem handlowym postanowiłem zadzwonić w tej sprawie do Krajowej Informacji Skarbowej żeby rozwiać Wasze wątpliwości.

Obejrzyjcie ten film i podzielcie się proszę swoimi uwagami na ten temat.

Podobne artykuły

14 komentarzy

 1. Zalamka
  Zalamka 11 marca, 10:54

  Witam. No może teraz mamy i wywzemy wpływ na Ministerstwie infrastruktury i informatyki o rejestrację samochodów lub nabycie samochodów z zagranicy przez internet. Skoro jest zakaz gromadzenia się i nakaz unikanja skupisk ludzkich to co z kolejkami w wydziale komunikacji przecież tam są osoby co wczoraj np. Byli w we Włoszech czy w Niemcach.. Jak się zarazę to starosta mi wróci za leczenie i za utrzymanie rodziny bo ja z handlu się utrzymuje. Co myślisz Admin? Rejestrujecie auta ludzie?

  Odpowiedz na ten komentarz
 2. Daniel
  Daniel 13 marca, 15:11

  witam, niedawno zacząłem zabawę w auta i mam pytanie, jeżeli mam auto sprowadzone z UE i stoi na placu i opłacone na moją firmę i zarejestrowane w PL (nowe przepisy). i teraz chciałbym sobie to auto zostawić dla siebie, to jak to najlepiej ogarnąć bo chyba faktury sam sobie nie wystawie. z góry dzięki

  Odpowiedz na ten komentarz
  • Fokus
   Fokus 15 marca, 11:06

   Nic nie robisz tylko jezdzisz. Przy sprzedazy wystawiasz fakture vat-marza lub vat23 jesli byl Vat

   Odpowiedz na ten komentarz
   • Daniel
    Daniel 17 marca, 12:58

    ale na koniec roku mam to na firmę i muszę wpisać w remanent. i to jest największy problem ponieważ jestem na KRUS i muszę pilnować dochodowego.

    Odpowiedz na ten komentarz
    • Fokus
     Fokus 18 marca, 12:46

     no więc wpisujesz w remanent, księgowy Ci wyjaśni

     Odpowiedz na ten komentarz
    • Edyta
     Edyta 08 czerwca, 22:17

     Odnośnie KRUS proszę się upewnić ale biorą pod uwagę kwotę podatku naleznego z zeznania rocznego a nie wysokość odprowadzonych zaliczek w ciągu roku, więc nie powinno być problemu z remanentem. Pozdrawiam

     Odpowiedz na ten komentarz
  • paweł
   paweł 26 marca, 10:25

   Jak jesteś na KRUSie to baw się ziemniakami a nie samochodami

   Odpowiedz na ten komentarz
 3. bambooco
  bambooco 13 marca, 23:39

  Kobitka mówi o ” środku transportu ” a dla ciebie nie jest to środek transportu tylko towar handlowy którego nie używasz wiec raczej Cię nie zrozumiała. Nie wysuwaj pochopnych wniosków na podstawie jednej rozmowy tel. Należałoby wysłać pismo i czekać na uzasadnienie.

  Odpowiedz na ten komentarz
  • admin
   admin Autor 14 marca, 10:35

   Odsłuchaj proszę dokładnie rozmowę. Wyraźnie podkreślam w nim że zajmuję się handlem samochodami i chodzi o towar handlowy.

   Odpowiedz na ten komentarz
 4. incar@onet.pl
  incar@onet.pl 16 marca, 17:39

  Dziś w Rmf ie mówili że w związku z ogłoszeniem stanu epidemicznego nie będą karać za brak rejestracji po przekroczeniu terminu 30 dniowego. Ale jak długo i czy będzie oficjalnie gdzieś na stronach.gov opublikowane to zobaczymy.

  Odpowiedz na ten komentarz
 5. lukasz
  lukasz 24 maja, 07:22

  ok. Załóżmy że płącimy ten vat. I co dalej, jak on jest rozliczany, czy jest to vat neutralny (naliczony i należny)??
  Co jeśli sprzedam taki samochód jako nie zarejestrowany to kto placi taki vat?

  Odpowiedz na ten komentarz
 6. Kk
  Kk 25 lutego, 21:05

  Kobitka sama do końca nie rozumie chyba tego przepisu. Sama mówi że samochód będzie użytkowany, a ty chceszgo zarejestrować tylko poto żeby nie płacić kary w wydziale komunikacji a ty nie będziesz go użytkować dla potrzeb swoich ani dzialalnosci samochód bedzie dalej stał do sprzedaży.

  Odpowiedz na ten komentarz
 7. avatar220
  avatar220 19 marca, 09:48

  14 dni od daty powstania obowiązku podatkowego. Czy te 14 dni jest liczone od daty zagranicznej faktury zakupu czy od daty sprowadzenia auta do kraju ?

  Odpowiedz na ten komentarz

Napisz komentarz

Many lives were lost that day, Including about 2,000 citizens on Omaha Beach (Aka weakling Omaha)by yourself. get-togethers will take place throughout Normandyin honor of their sacrifice and heroism. You can mark the anniversary in your own kitchen by watching Band of Brothers (hbo Go) Or reading or enjoying television The Longest Day dwayne allen jersey. Van driver in Freddie Gray case goes on trialThe trial of police officer Caesar Goodson, jr, Is set to start out Monday. Goodson is one of five Baltimore City police officers in the Freddie Graycase still awaiting trial. As the driver of the police van in which Gray is considered to have suffered a fatal spinal injury, Prosecutors say Goodson bears the most responsibility in Gray's death custom eagles jersey. He is convicted of second degree murder and could face 30 years in prison if convicted stefon diggs jersey. this past month,edward Nero,The second police man tried in the case, Was acquittedof all costs. The first trial ended in a hung jury and you will be retried. Prosecutor to select charges in the Harambe incidentHamilton County ProsecutorJoe Detershas scheduled a Monday afternoon news conference where he is expected to announce his decision on whether he will press charges against the family of the 3 year old boy who fell into the gorilla exhibit at the Cincinnati Zoo last month kamar aiken jersey.