PolskiAutohandel.pl

 Z ostatniej chwili

BDO – Uwaga! Zmiana formularza rejestrowego.

BDO – Uwaga! Zmiana formularza rejestrowego.
28 kwietnia
10:01 2018

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowany i skierowany do konsultacji publicznych został projekt Rozporządzenia Ministerstwa Środowiska w sprawie wzorów formularza rejestrowego, formularza aktualizacyjnego i formularza o wykreśleniu z rejestru.

Istotna” dla nas zmiana to wprowadzone objaśnienia do Tabeli 1 w Dziale V – Baterie i akumulatory – „jeśli marki baterii lub akumulatorów nie można określić należy wpisać „bezmarkowy”. W przypadku braku możliwości określenia marki baterii i akumulatorów będących częścią składową urządzeń należy podać tylko markę tego urządzenia.” Dzięki temu takiemu „wyjaśnieniu” nie będziemy już musieli jak to określiła w odpowiedzi na nasze pytanie Pani z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego przewidzieć marki baterii i akumulatorów”.

Wystarczy, że będziemy potrafili „przewidzieć” marki samochodów, które sprowadzimy do kraju w przyszłości.

We wniosku możemy oczywiście wymienić wszystkie marki samochodów produkowanych na świecie, ponieważ wpisanie do rejestru określonej marki nie generuje konieczności wprowadzenia jej do obrotu w danym roku.

Natomiast brak marki produktu, który następnie zostanie wprowadzony spowoduje funkcjonowanie niezgodne z rejestrem i będzie wymagało złożenia wniosku aktualizacyjnego.

Co tak naprawdę oznacza to dla nas?

Nic. Nadal musimy wykazać się wiedzą tajemną z pogranicza magii i umieć przewidzieć jakie auta będziemy sprowadzać w przyszłości. Jeśli przypadkiem nie posiedliśmy umiejętności przewidywania przyszłości, zamiast wymieniania we wniosku kilkudziesięciu lub kilkuset producentów baterii i akumulatorów musimy wymienić wszystkich producentów samochodów. Takie rozwiązanie spowoduje to, że nasz wniosek będzie zapewne liczyć kilkadziesiąt stron. Wszystko to będziemy musieli wydrukować na papierze i złożyć w Urzędzie Marszałkowskim ponieważ w wersji elektronicznej zrobić tego nie możemy.

Tworzący te przepisy z Ministerstwa Środowiska, chyba nie zdają sobie sprawy ile papieru trzeba do tego wykorzystać w skali całego kraju i ile lasów, o które powinni dbać trzeba będzie wyciąć żeby to zrobić…

Poniżej przedstawiamy Wam projekt rozporządzenia oraz formularz obowiązujący.

Zapoznajcie się z projektem i jego uzasadnieniem. Jeśli macie jakieś uwagi do projektu prześlijcie je do nas do niedzieli wieczorem.

Maciej.Szymajda@stowarzyszeniekomisow.pl

Projektowany wzór formularza – TUTAJ

Obowiązujący wzór formularza – TUTAJ

Podobne artykuły

5 komentarzy

 1. CP
  CP 28 kwietnia, 15:06

  No i poraz kolejny rządzący udawadniaja ze są kompletnymi bezmózgami. Poco poprawiać coś złego, na coś co dalej jest źle? Szkoda słów, niestety nie idzie w tym kraju normalnie i legalnie pracować. Ręce poprostu opadają 🙁 15lat zajmuje sie importem aut, niestety nadszedł czas zakończyć działalność bo niemam zamiaru brać udziału w tym idiotycznym procederze. Od kilku lat rzad konsekwentnie utrudnia nam pracę i podkłada kłody pod nogi. Szukali juz od lat sposobu jak ograniczyć import aut no i znalezli. Teraz Polacy będą kupowac nowe auta w salonach, tylko musza jeszcze wprowadzić program dopłat „auto plus” ????????????

  Odpowiedz na ten komentarz
  • DM1972
   DM1972 28 kwietnia, 22:22

   Ja chyba jak tak dalej będzie to j..ę to wszystko i zacznę działać w szarej strefie.Zero odpowiedzialności zero problemów.Ceny będę miał bardziej konkurencyjne q…wa same plusy a dla skarnu państwa minus.jak oni nas tak traktują to czemu my mamy rząd poważnie traktować.

   Odpowiedz na ten komentarz
 2. tacim
  tacim 29 kwietnia, 08:03

  A ja myślę, że UM interpretują sobie przepis jak im się podoba. Już było o tym pisane, że ustawa miała dotyczyć firmy przywożące szmelc do kraju i robiące z niego śmietnik a nie strikte importerów aut.

  Odpowiedz na ten komentarz
 3. madejczykpo
  madejczykpo 14 maja, 12:55

  Po rozmowie z osoba odpowiedzialna za rejestr BDB w swoim Urzędzie Marszałkowskim (Rzeszów – podkarpacie) otrzymałem informacje że w dziale V tab 1 jeżeli zajmuję się wyłącznie sprowadzaniem samochodów do kraju w miejscu marka baterii/akumulatora wystarczy wpisać „bezmarkowe” i to będzie dobrze bo nie jestem w stanie przewidzieć co będzie zamontowane w pojeździe.

  Odpowiedz na ten komentarz
 4. tacim
  tacim 15 sierpnia, 11:11

  No ja dostałem potwierdzenie wpisu z adnotacją , że mam uzupełnić tabelę nr 1 działu 2 i tabele 1 działu 5.

  Odpowiedz na ten komentarz

Napisz komentarz

1500

Firmy

39045

Samochody

Many lives were lost that day, Including about 2,000 citizens on Omaha Beach (Aka weakling Omaha)by yourself. get-togethers will take place throughout Normandyin honor of their sacrifice and heroism. You can mark the anniversary in your own kitchen by watching Band of Brothers (hbo Go) Or reading or enjoying television The Longest Day dwayne allen jersey. Van driver in Freddie Gray case goes on trialThe trial of police officer Caesar Goodson, jr, Is set to start out Monday. Goodson is one of five Baltimore City police officers in the Freddie Graycase still awaiting trial. As the driver of the police van in which Gray is considered to have suffered a fatal spinal injury, Prosecutors say Goodson bears the most responsibility in Gray's death custom eagles jersey. He is convicted of second degree murder and could face 30 years in prison if convicted stefon diggs jersey. this past month,edward Nero,The second police man tried in the case, Was acquittedof all costs. The first trial ended in a hung jury and you will be retried. Prosecutor to select charges in the Harambe incidentHamilton County ProsecutorJoe Detershas scheduled a Monday afternoon news conference where he is expected to announce his decision on whether he will press charges against the family of the 3 year old boy who fell into the gorilla exhibit at the Cincinnati Zoo last month kamar aiken jersey.