Dealerzy o Akcyzie

Data:

Zapoznajcie się z wypowiedzią Prezesa Związku Dealerów Samochodowy Pana Marka Koniecznego na temat Akcyzy i pomysłów ZDS na rozwiązanie problemu zaniżania wartości deklarowanych w AKC-U.

Przepisy zawarte w obowiązującej ustawie o Podatku Akcyzowym regulują to w Art. 104 DZIAŁU V-go:

  1. Jeżeli wysokość podstawy opodatkowania w przypadku czynności, o których mowa w art. 100 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2, bez uzasadnionej przyczyny znacznie odbiega od średniej wartości rynkowej tego samochodu osobowego, organ podatkowy lub organ kontroli skarbowej wzywa podatnika do zmiany wysokości podstawy opodatkowania lub wskazania przyczyn uzasadniających podanie jej wysokości w kwocie znacznie odbiegającej od średniej wartości rynkowej samochodu osobowego.
  2. W razie nieudzielenia odpowiedzi, niedokonania zmiany wysokości podstawy opodatkowania lub niewskazania przyczyn, które uzasadniają podanie jej wysokości znacznie odbiegającej od średniej wartości rynkowej samochodu osobowego, organ podatkowy lub organ kontroli skarbowej określi wysokość podstawy opodatkowania.
  3. Jeżeli wysokość podstawy opodatkowania ustalona z uwzględnieniem opinii biegłego odbiega co najmniej o 33% od zadeklarowanej podstawy opodatkowania, koszty opinii biegłego lub biegłych ponosi podatnik.
  4. Średnią wartością rynkową samochodu osobowego jest wartość ustalana na podstawie notowanej na rynku krajowym, w dniu powstania obowiązku podatkowego, średniej ceny zarejestrowanego na terytorium kraju samochodu osobowego tej samej marki, tego samego modelu, rocznika oraz – jeżeli jest to możliwe do ustalenia – z tym samym wyposażeniem i o przybliżonym stanie technicznym, co nabyty na terytorium kraju lub nabyty wewnątrzwspólnotowo samochód osobowy.

Co myślicie o pomyśle ZDSu?

 

5 KOMENTARZE

  1. tak, z całego serca kupiłem mój samochód za 500 euro ponieważ miał zużycia i udało mi się go kupić od Pana chorego na raka. Zwyczajnie pojazd nie był już mu potrzebny! więc wiecie co te qrwy zrobiły z akcyzą? kazali zapłacić od 1500euro!!! ponieważ auto miało 2500 pojemności dowalili mi nieuczciwie 18% akcyzy! tak qurwy działają! poza tym każde rodzinne auto ma powyżej 2000 pojemności, a te sqrwywyny uważają to za luksus i opodatkowali to na 18%. Powyżej 3000pojemności rozumiem ale powyżej 2000?????? zwyczajnie squry we syny robią sobie co chcą, a jak podatnik nie będzie się rzucał to niech płaci! karta pojazdu, vat25, recykling wszystko to ścierywo zostało zlikwidowane bo było nie prawne ale pieniędzy już jybyane pasyożyty już nie oddali! kolej na 2% podatku od czynności cywilno pranej.

  2. A co ten gostek odpowie mi na to: kupuję samochód od firmy, przedstawiam f-rę zakupu od firmy leasingowej, a celnicy w doopie mają moją fakturę, akcyzę naliczają w/g eurotaxu, w którym nie ma mojej wersji silnika i wyposażenia tylko jakieś inne bardziej wypasione. W efekcie płacę prawie osiemset pln akcyzy więcej niż wynika to z wartości samochodu – to jest dopiero skur..stwo, a te cymbały piszęą i mówią, że podatnik-handlarz oszukuje!

    • Niejednokrotnie kupujemy auta od autoryzowanych dealerów i ich faktury rownież są kwestionowane i UC nalicza należności od wyższej wartości…

    • Potwierdzam – KUPUJĘ PRAWIE ZAWSZE AUTA OD DEALEROW LUB UBEZPIECZALNI, a teraz nawet ku**wy niemieckie kwestionują wartość i podnoszą!!! Akcyza to złodziejstwo i naliczają jak chcą-złodzieje naszych ciężko wypracowanych pieniędzy !!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij post:

Newsletter

Popularne

Warto także przeczytać
Podobne

SKO umarza kary za sprzedaż pojazdów sprowadzonych przed zarejestrowaniem.

Mamy Sukces z SKO! Zapoznajcie się z orzeczeniem i argumentami.

Odwołanie od kar za sprzedaż pojazdu sprowadzonego przed rejestracją.

Jeżeli dostałeś zawiadomienie o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie nałożenia na Ciebie za sprzedaż samochodu sprowadzonego przed jego zarejestrowaniem, możesz skorzystać z Pomocy radcy prawnego Pawła Tuzinka.

44fox Oferta

Na tej stronie możesz zamówić Pakiet usług firmy 44fox. Dzięki...

Spotkanie w sprawie rejestracji pojazdów uszkodzonych.

Zgłoszenie na spotkanie w sprawie obowiązku rejestracji pojazdów uszkodzonych.