Dostałeś zwrot kasy za Kartę Pojazdu?

Data:

Sprowadzaliście i rejestrowaliście samochody w okresie od 3 marca 2006 r. do 14 kwietnia 2006 r.? Jeśli tak musieliście zapłacić 500 zł opłaty za wydanie karty pojazdu zamiast należnych 75 zł.

Temat poruszaliśmy już wcześniej, ale postanowiliśmy przypomnieć o nim dlatego że Samorządy do dziś nie informują o możliwości wystąpienia o zwrot nadpłaty, a okres przedawnienia który wynosi 10 lat, kończy się 14 kwietnia 2016 r.

Wiele osób nie zgłosiło się po zwrot pieniędzy, nie zdając sobie sprawy, że mogą wystąpić z takim roszczeniem. Do połowy kwietnia samorządy będą zwracać właścicielom pojazdów zawyżone opłaty za wydanie karty pojazdu w kwocie 425 zł. Potem roszczenie się przedawni.

Dziś będzie Wam o wiele łatwiej odzyskać pieniądze, bo samorządy przegrały sądową batalię i zwrot nadpłaty jest praktycznie formalnością. W większości przypadków wystarczy zwrócić się z wnioskiem o zwrot nadpłaty.

Reasumując – rejestrowałeś samochód i zapłaciłeś zapłaciłeś – masz czas na złożenie wniosku o zwrot niesłusznie pobranej opłaty do 14 kwietnia 2016 r . Co ważne dotyczy to również jednoosobowych działalności gospodarczych!

Nie prześpij terminu!

Podziel się wiadomością ze znajomymi na Facebooku!

Wniosek o zwrot nadpłaty do pobrania TUTAJ

 

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

50 KOMENTARZE

 1. To jak w końcu z tym zwrotem rejestrowałeś samochód w okresie od 23 lutego 2006 r. do 14 kwietnia 2006 r

  czy Sprowadzaliście i rejestrowaliście samochody w okresie od 21 sierpnia 2003 r. do 14 kwietnia 2006 r? Jeśli tak

  • Tak. Możesz się ubiegać o zwrot nadpłaty. Trzeba złożyć wniosek. Przykładowy znajdziesz na dole strony.

 2. Jesli kupilem samochód który był sprowadzony w 2006 W kwietniurejestrowany ale ja to nie oplacalem tylko wcześniejszy właściciel to mogę za niego odebrać tą nad plate

 3. Witam
  Rejestrowałem samochód 16.stycznia 2006 roku. Czy zwrot jeszcze mi się należy, czy został już przedawniony termin.

  • Marcinie są różne wykładnie prawne w tej kwestii. Temat jest bardziej złożony.
   Myślę że w Twoim przypadku na złożony wniosek dostaniesz odpowiedź że roszczenie się przedawniło.
   Radca prawny który odzyskał dla mnie pieniądze za karty pojazdu, stoi na stanowisku że na drodze postępowania administracyjnego takie roszczenie nie przedawnia się po 10 latach. Niestety on nie będzie chciał się zajmować pojedynczą kartą pojazdu. Ja miałem ich 164 sztuki więc było o co walczyć.
   Jeśli macie więcej kart za które można odzyskać pieniądze mogę Was skontaktować z tym Radcą Prawnym.

 4. TO ZNACZY ŻE JEŻELI PŁACIŁEM OD 2006 DO 2006 500 PLN ZA KAŻDĄ KARTĘ POJ. TO ZWROT JEST TYLKO ZA 2-MIESIĄCE 2006 ROKU?

  • Tak jak już pisałem, są różne wykładnie prawne w tej kwestii. Temat jest bardziej złożony.
   Za te 2 miesiące 2006 roku wystarczy złożyć wniosek i powinieneś dostać zwrot.
   Radca prawny który odzyskał dla mnie pieniądze za karty pojazdu, stoi na stanowisku że na drodze postępowania administracyjnego takie roszczenie nie przedawnia się po 10 latach. Niestety on nie będzie chciał się zajmować pojedynczą kartą pojazdu. Ja miałem ich 164 sztuki więc było o co walczyć.
   Jeśli macie więcej kart za które można odzyskać pieniądze mogę Was skontaktować z tym Radcą Prawnym.

 5. Teoretycznie jest to możliwe… A w praktyce skazane na porażkę… Wiem z autopsji… Zarobi tylko prawnik… Wspomnicie moje słowa. Pozdrawiam

 6. Czy jesli samochod byl zarejestrowany 07.10.2005 to zwrot tez sie nalezy? Gdzie mozna pobrac wniosrk.do wypelnienia?

 7. ja rejestrowałem auto 07.08.2013 to mogę liczyć na zwrot auto było sprowadzone z Niemiec ?? bo nie wiem o co w tym chodzi ??

 8. Czy kupując samochody w 2012 , 2013, 2014 , 2015 – należy mi się zwrot z góry zastrzegam , że za każdy z tych samochodów zapłaciłam w starostwie po 500 zł .

    • Tak, tylko w Twoim przypadku po złożeniu wniosku najprawdopodobniej dostaniesz odpowiedz że roszczenie się przedawniło. Wtedy musiał byś skierować sprawę do Sądu. Niestety przy jednej karcie pojazdu ciężko będzie Ci zaangażować pomoc prawną do tego a sam niestety raczej sobie nie poradzisz w sądzie.
     Spróbować nie zaszkodzi, złożenie wniosku nic Ciebie nie kosztuje.

 9. Na pewno od 2000 r. bo pamietam jak ojciec rejestrował samochód to płacił 500 zł za kartę i w 2004, czyli za te lata nie odzyskam tych pieniedzy?

 10. czy to prawda ze jak płaciłem w kwietniu 2005 to już nie mogę sie starać o zwrot.
  Czy jednak jest szansa przez sąd
  bo w Gliwicach mówią że niemożna

  • Samo złożenie wniosku nic nie kosztuje. Można spróbować, jeśli stwierdza że roszczenie uległo przedawnieniu trzeba by występować na drogę sądową.

 11. Witam, rejestrowałem wówczas samochód prywatnie. Było to dnia 09.03.2016. Posiadam blankiet z adnotacją opłata od pojazdu wprowadzonego na terytorium kraju. Opłata była skierowana do NFOŚiGW. Czy mogę ubiegać się o zwrot?

  Pozdrawiam Grzegorz.

  • Nie, ponieważ zapłacił Pan za recykling a nie kartę pojazdu.
   Recykling na dzień dzisiejszy nie jest zwracany.

  • Witam,
   We wrześniu 2006 roku za kartę pojazdu płaciliśmy już 75 zł i zwrot się nie należy.
   Karta pojazdu kosztowała 500 zł do 30 kwietnia 2006 roku.

  • Witam,
   W czerwcu 2006 roku za kartę pojazdu płaciliśmy już 75 zł i zwrot się nie należy.
   Karta pojazdu kosztowała 500 zł do 30 kwietnia 2006 roku.

 12. Witam
  Nie posiadam już dowodu potwierdzającego wpłatę za dokument. Czy na podstawie znanego nr rejestracyjnego mogę ubiegać się o zwrot?.
  Pozdrawiam

  • Dowód zapłaty nie jest wymagany. Jeśli opłata była uiszczona, należy się zwrot. Pozostaje kwestia tego kiedy auto było rejestrowane. Jeśli minęło już 10 lat najprawdopodobniej bez sądu zwrotu nie otrzymasz…

 13. witam ;)opłata za kartę pojaZdu wniesiona w maju 2005 odpowiadz na wniosek o zwrot jest taka że nastąpiło przedawnienie w maju 2015…jak to w końcu liczyć od daty zapłaty czy od 4.2006 kiedy nastąpiła zmiana przepisów ? podpieraja się wyrokiem tk z 2010

 14. WITAM
  koledzy mam pytanie po za tematem
  SPROWADZIŁEM AUTO ciężarowe do polski mianowicie ssangyong korando auto Belgii zarejestrowane jako ciężarowe dwu osobowe a teraz po 4latach dostałem wezwanie do zapłacenia akcyzy auto zarejestrowałem jako ciężarowe na komis i po trzech latach sprzedałem je sobie i zonie jako dalej ciężarowe obecnie też jest ciężarowe czy mogą wiec dochodzić odemnje jako od importera zapłaty z odsetkami akcyzy PODKREŚLAM AUTO JEST CIĄGLE CIĘŻAROWE DWU OSOBOWE

 15. W sądzie administracyjnym muszę wnieść opłatę 200 zł .Nie wiem czy wygram I zamiast zyskać to stracę dodatkowe pieniądze. Czy
  Czy ktoś wygrał w Sadzie Ad w Gliwicach.

  • W Sądzie nigdy nie wiadomość jak zakończy się sprawa. Nie wiemy nawet czego dotyczy… Zapewne nie jedna osoba wygrała i nie jedna przegrała w tym Sądzie. Nie ma to jednak żadnego przełożenia na Twoją sprawę…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij post:

Newsletter

Popularne

Warto także przeczytać
Podobne

Kolejny dobry sygnał tym razem z SENATU

Kolejny dobry sygnał w temacie Kar za sprzedaż pojazdów sprowadzonych przed zarejestrowaniem.

Umorzenie większości kary za brak Sieci Recyklingu

Kolejny raz udało się pomóc jednemu z Was. /*! elementor...

Sukces w temacie kar za sprzedaż pojazdu przed zarejestrowaniem

Sukces w temacie kar za sprzedaż pojazdu przed zarejestrowaniem. Odwołania owocują pierwszymi sukcesami.

Informacja Ministra Finansów – Dlaczego musimy płacić OC za samochody w Komisach.

Przy okazji odpowiedzi na interpelacje Poselską numer 1318, złożoną przez...