0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

MINISTERSTWO FINANSÓW ZAJMIE SIĘ „SZARĄ STREFĄ”.

Data:

Ministerstwo Finansów (MF) ogłosiło informacje o kontrolach komisów samochodowych, przeprowadzonych przez Krajową Administrację Skarbową (KAS) od kwietnia do listopada 2020 roku w całej Polsce. Skontrolowano 2517 miejsc prowadzenia działalności, wszczęto 2313 kontroli podatkowych. Działania te miały na celu ustalenie prawidłowości opodatkowania pojazdów samochodowych, szczególnie w zakresie zadeklarowania i zapłaty podatku akcyzowego z tytułu importu oraz nabycia wewnątrzwspólnotowego samochodu. Jak podaje MF, ich efektem było złożenie zaległych deklaracji AKC-U/S, skorygowanie deklaracji VAT-7 i plików JPK oraz wpłata prawie 6,5 mln zł należnych podatków.

MF podkreśla, że poza efektem fiskalnym tego typu działania mają charakter prewencyjny i edukacyjny, zwłaszcza w kontekście ogólnego przyzwolenia na sprzedaż samochodów w „szarej strefie”. Potwierdza też potrzebę dalszych działań, w tym informacyjnych, oraz rozszerzenie kontroli na podmioty, które handlują samochodami bez zgłoszenia jakiejkolwiek działalności gospodarczej i nie płacą podatków.

Więcej informacji o akcji „komis” – TUTAJ


www.ALLforMOTO.pl

1 KOMENTARZ

  1. i bardzo dobrze….równe zasady dla wszystkich…nie moze być tak że jeden płaci podatki, placi akcyze od razu, rejestryje zgodnie z przepisami a inny czeka na klienta, i dopiero sie legalizuje, a jak fura czeka na klienta rok i ma ponad 2 litry silnik to na samym spadku akcyzy przez ten rok jest duuuużo do przodu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij post:

Newsletter

Popularne

Warto także przeczytać
Podobne

Tablice Profesjonalne dla pojazdów używanych coraz bliżej!

"przedsiębiorcy zajmujący się obrotem używanymi (już zarejestrowanymi) pojazdami, również sprowadzanymi z zagranicy, będą mogli korzystać z profesjonalnej rejestracji pojazdów na potrzeby przeprowadzania jazd testowych."

Zaproszenie na spotkanie robocze FORS i PolskiAutoHandel

Szanowni Państwo, W porozumieniu z Prezesem Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów...

SKO umarza kary za sprzedaż pojazdów sprowadzonych przed zarejestrowaniem.

Mamy Sukces z SKO! Zapoznajcie się z orzeczeniem i argumentami.

Odwołanie od kar za sprzedaż pojazdu sprowadzonego przed rejestracją.

Jeżeli dostałeś zawiadomienie o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie nałożenia na Ciebie za sprzedaż samochodu sprowadzonego przed jego zarejestrowaniem, możesz skorzystać z Pomocy radcy prawnego Pawła Tuzinka.