PolskiAutohandel.pl

 Z ostatniej chwili

REJESTRACJA PROFESJONALNA – kolejny bubel prawny…

REJESTRACJA PROFESJONALNA – kolejny bubel prawny…
30 lipca
01:42 2019

Obejrzycie, krótki film, a następnie przeczytajcie tekst pod nim, który w ogromnym skrócie opisuje jak do tego doszło:

Kilka faktów z prac legislacyjnych:

Miało być tak pięknie…

Pierwotny projekt Ustawy znajdziecie w – Druku 1543

W uzasadnieniu tego kształtu ustawy przeczytacie:

Zakłada się, że podmioty uprawnione, w szczególności podmioty zajmujące się dystrybucją pojazdów, będą mogły również korzystać z profesjonalnej rejestracji pojazdów w odniesieniu nie tylko do pojazdów nowych, ale również pojazdów używanych, w tym wcześniej zarejestrowanych lub sprowadzonych z zagranicy.

Taka możliwość jest stosowana przez inne państwa członkowskie i jej brak nie spełniałby oczekiwań środowiska polskich dystrybutorów pojazdów powodował, że znaleźliby się w gorszej sytuacji niż ich odpowiednicy w innych państwach.

(…)

Jeśli chodzi zaś o pojazdy sprowadzane z zagranicy wcześniej tam zarejestrowane, to należy wziąć pod uwagę, że co do zasady pojazdy takie są wyrejestrowywane w państwie pochodzenia, które przekazuje dla celu przerejestrowania pojazdu w innym państwie unieważniony dowód rejestracyjny, którym nie można już posługiwać się w ruchu drogowym. Takie pojazdy przez dystrybutorów sprowadzane są na tzw. lawetach i nawet jeśli te pojazdy posiadają ważne badanie techniczne, to nie jest to wystarczające dla przeprowadzenia jazdy testowej pojazdu. Z tego powodu istotne jest wprowadzenie profesjonalnej rejestracji pojazdów, aby ww. podmioty mogły wiarygodnie dokonywać sprzedaży pojazdów, a potencjalni nabywcy mieli możliwość wykonania jazdy testowej.

A wyszło …

Najważniejsze dla nas zmiany wprowadzone zostały w Senacie, praktycznie na samym końcu drogi legislacyjnej. Uchwała Senatu PR z dnia 15 listopada 2017 r. w sprawie ustawy o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw dostępna jest – TUTAJ 

W uzasadnieniu tych zmian przeczytacie:

„Przyjmując poprawki nr 1, 3 i 6, Senatorowie przesądzili, że przedmiotem decyzji o profesjonalnej rejestracji pojazdów może być tylko pojazd niezarejestrowany wcześniej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub za granicą. Biorąc pod rozwagę podstawowy cel przyświecający nowelizacji – ułatwienie działalności przedsiębiorcom zajmującym się produkcją, sprzedażą lub badaniem pojazdów  – przepisy o rejestracji pojazdu przy użyciu profesjonalnego dowodu rejestracyjnego powinny służyć wyłącznie testowaniu pojazdów, które nie były wcześniej zarejestrowane. Brak takiego zastrzeżenia, wyrażonego expressis verbis w ustawie, stanowi zdaniem Senatu istotną lukę umożliwiającą profesjonalną rejestrację pojazdów, które powinny być rejestrowane na „normalnych” zasadach.”

Próbowaliśmy jeszcze przekonać Posłów do odrzucenia niekorzystnych dla nas poprawek Senatu. Prawie się udało. Zabrakło dwóch głosów…

Jeżeli interesuje Was, kto był przeciwny odrzuceniu niekorzystnych dla nas poprawek Senatu w Sejmie, zapoznajcie się z wynikami głosowania, które znajdziecie – TUTAJ

Podobne artykuły

12 komentarzy

 1. Gniezno
  Gniezno 31 lipca, 02:08

  Rządzi kto ? PIS – wyborcy :emeryci i renciści, więc im takie tablice nie potrzebne, a że był jakiś nacisk to są tablice profesjonalne jak w wiekszości krajow uni od wielu lat 🙂 Normalnie nie wiadomo czy się śmiać czy płakać !!! Ale za to będzie trzeba rejestrować auta w 30dni, ciekawe która stacja diagnostyczne da przegląd na niesprwne auto np. nie odpala i elektryk się nie wyrobi w 30dni 🙂 PAŃSTWO NASZE NIE DLA POLAKÓW !!! Dadzą wiekszy ZUS dla małych przedsiębiorców, ale ci mali przedsiębiorcy maja rodziny i znajomych i napewno na takie rządzenie nie zagłosują.

  Odpowiedz na ten komentarz
  • TereFere
   TereFere 04 sierpnia, 11:27

   Nie rób tu polityki, wybory w Polsce (jeszcze nie w „Tymkraju”) nic nie zmieniają. Zawsze rządzi pieniądz.
   Był projekt ale nie odpowiadał pewnemu sektorowi więc kopneli swoją małpe w parlamencie i … jest co jest.
   Nie zauważyłem też by ktoś z was wspomniał, że straciliście możliwość pojechania/lotu z takimi tablicami w ręce do np. Francji czy Włoch, założenia ich na kupione tam auto i powrotu nim do Polski. Obecnie by tak zrobić trzeba skorzystać z pośrednika i kupić np słowackie blachy wspierając tym samym obcy budżet. Publikujcie listę lobbingowych polityków-małp, którzy wprowadzili niekorzystne dla obywateli zmiany w aktach prawnych. Niech ludzie wiedzą, wysyłają im kartki z pozdrowieniami, niech wiedzą żę wy, że ktoś wie że to oni. Tyle na początek, bo od czegoś trzeba zacząć.

   Odpowiedz na ten komentarz
 2. KOMIS
  KOMIS 31 lipca, 02:12

  ten kraj jest dziki i nikt tego nie widzi – bo co krasnale ogrodowe przestali przewozić przez granicę ? Nawet w TV w programach o autach jeżdzą po ulicach na zachodnich blachach na testy bo inaczeń na dzikim wschodzie nie idzie! Szkoda słów trzeba poczekać na normalniejszych rządzących.

  Odpowiedz na ten komentarz
 3. Rogal
  Rogal 31 lipca, 08:48

  A miało być tak pięknie a wyszło jak zawsze

  Odpowiedz na ten komentarz
 4. Tomi41
  Tomi41 31 lipca, 15:02

  Powiem tak to wszystko jest celowe żeby pozamykać małe firmy , ktoś ma w tym cel żebyśmy poszli zapierdalać dla obcego .To jest Polska i tu nigdy nie będzie normalnie .

  Odpowiedz na ten komentarz
 5. kolo16
  kolo16 31 lipca, 20:53

  dziady, dziady , porozmawiam z jednym posłem i wypytam o motywy

  Odpowiedz na ten komentarz
 6. uchol
  uchol 31 lipca, 22:11

  Jedno słowo to określa: KOMUNA !

  Odpowiedz na ten komentarz
 7. Marek
  Marek 01 sierpnia, 08:00

  Panowie , a Wy widzę nie wiecie co to jest lobbing ?
  Przecież Panowie Posłowie są instruowani przez wyjadaczy z związku dealerów .
  Tu mała poprawka , tam zmiana zapisu i komisy leżą….
  Ludzie obudźcie się !
  Przecież chodzi o elegancję z rynku wtórnego handlarzy , Dealerzy mają mieć większość rynku używanych samochodów i wszystko pod to będzie uchwalane . A my będziemy latać tylko po urzędach i płacić kary za przewóz samochodów między naszą tzw.Wspólnotą europejską , a potem kary w Polsce za brak rejestracji itp.
  Tak to wygląda, że dla nas są przewidziane tylko KARY w tych ustawach .Ja kończę ten interes, który budowałem 30 lat , Wam młodym radzę zmianę na lżejsze branże, mniej stresu i problemów , a pewnie da się wyżyć.

  Odpowiedz na ten komentarz
 8. Marekmarek
  Marekmarek 04 sierpnia, 11:08

  Najgorsze jest to że w Polsce nie można prowadzić uczciwie działalności gospodarczej.
  Chcial bym mieć możliwość prowadzenia profesjonalnej sprzedaży .
  Politycy mi na to nie pozwalają.

  Odpowiedz na ten komentarz
 9. TYPEK
  TYPEK 09 sierpnia, 15:10

  przepraszam ja i moja żona głosowaliśmy na PIS

  Odpowiedz na ten komentarz
 10. Mechanik
  Mechanik 06 września, 00:07

  Znowu problem z rejestracjami? Nie wiem kto te ustawy pisze…

  Odpowiedz na ten komentarz
 11. tacim
  tacim 26 września, 18:56

  To bydlaki . Tragedia.

  Odpowiedz na ten komentarz

Napisz komentarz

Szkolenie "Rękojmia ze zmianami w 2023 roku".

Jak skutecznie wdrożyć w firmie procedury AML?

Jak Rząd zablokował Wydziały Komunikacji

Newsletter

Polecam darmową subskrypcję naszego Newsletteru

Archiwum

wyszukaj na stronie

Many lives were lost that day, Including about 2,000 citizens on Omaha Beach (Aka weakling Omaha)by yourself. get-togethers will take place throughout Normandyin honor of their sacrifice and heroism. You can mark the anniversary in your own kitchen by watching Band of Brothers (hbo Go) Or reading or enjoying television The Longest Day dwayne allen jersey. Van driver in Freddie Gray case goes on trialThe trial of police officer Caesar Goodson, jr, Is set to start out Monday. Goodson is one of five Baltimore City police officers in the Freddie Graycase still awaiting trial. As the driver of the police van in which Gray is considered to have suffered a fatal spinal injury, Prosecutors say Goodson bears the most responsibility in Gray's death custom eagles jersey. He is convicted of second degree murder and could face 30 years in prison if convicted stefon diggs jersey. this past month,edward Nero,The second police man tried in the case, Was acquittedof all costs. The first trial ended in a hung jury and you will be retried. Prosecutor to select charges in the Harambe incidentHamilton County ProsecutorJoe Detershas scheduled a Monday afternoon news conference where he is expected to announce his decision on whether he will press charges against the family of the 3 year old boy who fell into the gorilla exhibit at the Cincinnati Zoo last month kamar aiken jersey.