PolskiAutohandel.pl

 Z ostatniej chwili
 • Zwrot AKCYZY – projekt rozporządzenia. W dniu dzisiejszym na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowany został projekt rozporządzenia Ministra Finansów zmieniający rozporządzenie w sprawie zwrotu akcyzy od samochodu osobowego. W uzasadnieniu przeczytamy, że „Projekt rozporządzenia Ministra...
 • Import aut używanych rośnie o ponad 20%. A co ze sprzedażą? W marcu sprowadziliśmy do Polski ponad 89 tysięcy używanych samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 tony. Oznacza to ponad 20 procentowy wzrost w porównaniu do lutego bieżącego roku. Jeżeli tak...
 • AKCYZA – drobne zmiany. Czy istotne? Ministerstwo Finansów opracowało dwa projekty rozporządzeń konieczne do dostosowania treści istniejących rozporządzeń do zmian wprowadzanych ustawą z dnia 6 marca 2018 r. Prawo przedsiębiorców oraz innych ustaw dotyczących działalności gospodarczej....
 • Akcyza – znamy wytyczne dla Urzędów Skarbowych! Na początku listopada w internecie pojawiły się nagłówki: „Wyższa akcyza na samochody. Wszystkie!”, „Rząd po cichu podniósł akcyzę na samochody!”, „Rząd wprowadza wyższą akcyzę tylnymi drzwiami.”, itd. Wszystkie te teksty...
 • Nowe Deklaracje Akcyzowe – jak szybko zapłacić akcyzę za kilka Aut? Od 1 października 2017 roku, składamy już nowe deklaracje Akcyzowe AKC-U/S. Niestety pierwszego dnia obowiązywania nowych deklaracji system nie działał, ale jak dowiedzieliśmy się z Help Desk portalu PUESC już...

Wojna wydana oszustom przez Ministerstwo Sprawiedliwości!

Wojna wydana oszustom przez Ministerstwo Sprawiedliwości!
18 września Rada Ministrów przyjęła przygotowane w Ministerstwie Sprawiedliwości zmiany w prawie, które pomogą w walce z procedererem „przekręcania” liczników.
Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, podkreślił, że  ponoszą uczciwi obywatele przepłacający za pojazd, który nie nadaje się do jazdy albo samochód „po przejściach”.

 

Ministerstwo Sprawiedliwości wydaje Wojnę oszustom!
Zgodnie z przyjętym dziś  przez rząd projektem nowel ustaw Prawo o ruchu drogowym i ustawy Kodeks karny, za każde „przekręcenie” licznika będzie grozić kara więzienia od 3 miesięcy do 5 lat– zarówno dla zlecającego oszustwo, jak i wykonawcy, np. mechanika w warsztacie.
MS liczy na to, że dzięki tym przepisom skończy się możliwosc robienia tego, nie narażając się na karę,  w warsztatach często oficjalnie zajmujących się tym procederem.
Właścicielowi samochodu, który nie zgłosi w stacji kontroli pojazdów faktu wymiany licznika, grozić będzie grzywna do 3.000 zł.
Stan licznika pod kontrolą
Po zmianie przepisów stacje kontroli pojazdów będą przekazywać do centralnej ewidencji także informację o wymianie licznika i jego przebiegu w chwili odczytu przez diagnostę.
Dodatkowo policja, Straż Graniczna, Inspekcja Transportu Drogowego, Żandarmeria Wojskowa i służby celne będą miały obowiązek spisywania i przekazywania do CEP aktualnego stanu licznika kontrolowanego samochodu przy każdej kontroli. W ten sposób można będzie łatwiej wykrywać oszustów.

 

Pisalismy już o tym projekcie wcześniej. Co myślicie o jego obecnym kształcie?
Dajcie znać w komentarzach.

 

Źrodło:
Ministerstwo Sprawiedliwości – TUTAJ
https://www.ms.gov.pl/pl/informacje/news,11755,rzad-przyjal-ustawe-o-karach-za-cofanie-licznikow.html

Podobne artykuły

9 komentarzy

 1. Handlarz Grzesiek
  Handlarz Grzesiek Wrzesień 18, 19:31

  Ja nie cofam więc mnie to w ogóle nie interesuje, ale może dobrze bo większość tych bałwanów kupujących zacznie rozumieć że mały przebieg dużo kosztuje i zaczną płacić realne ceny za samochody.

  Odpowiedz na ten komentarz
  • zbyszek
   zbyszek Wrzesień 20, 09:29

   O własnie i ja tak samo uważam. Bo teraz to jest nierówna walka. Dużo jest wciąż nieświadomych klientów, którym jak mówię cenę za auto co miało 90 tys przelotu, to wybałuszają oczy i dziwią się, że sprzedałem, bo przecież na allegro można kupić w tej cenie 2 lata młodsze.. 🙂 🙂

   Odpowiedz na ten komentarz
 2. MK
  MK Wrzesień 19, 14:03

  Gorzej jak ktoś przed tobą to zrobił… jak myślisz kto beknie?

  Odpowiedz na ten komentarz
 3. OZI
  OZI Wrzesień 19, 16:12

  Dokładnie 🙂 Jak wytłumaczysz to, że sprzedałeś auto z cofniętym licznikiem. Rozumiem, nie Ty. Czy uważasz, że kupujący Ci w to uwierzy i powie : No trudno, Pana też oszukali, więc nie ma sprawy 🙂

  Odpowiedz na ten komentarz
 4. Handlarz Grzesiek
  Handlarz Grzesiek Wrzesień 19, 20:41

  Mam wpisany przebieg na fakturze mojego zakupu i czyjeś cofanie to nie moja broszka oczywiscie z punktu widzenia prawnego, co innego relacja z fajnym klientem bo z nie fajnym to tez mam to gdzieś, niech idzie do sądu.

  Odpowiedz na ten komentarz
 5. tacim
  tacim Wrzesień 21, 20:36

  Ja również staram się mieć przebieg na fakturze i po problemie. Choć ostatnio udowodniłem Niemiaszkowi, że kręcił licznik i miał to w dupie.

  Odpowiedz na ten komentarz
 6. OZI
  OZI Wrzesień 23, 08:01

  Czy Wy myślicie, że jesteście najmądrzejsi ? To, że wpisujecie przebieg w dokument zakupu, nie dziwi nic 🙂 Ja to robię od lat, gdy jeszcze nikt nie mówił o takich ustawach. Jeśli uważacie, że powiecie klientowi “to nie moja broszka”, bo mam wpisany przebieg na fakturze i klient odstąpi od roszczeń to jesteście w baaaaaaardzo wielkim błędzie.

  Odpowiedz na ten komentarz
  • Handlarz Grzesiek
   Handlarz Grzesiek Wrzesień 23, 21:21

   Ozi , roszczenia to jedno a odpowiedzialność karna to drugie i to miałem na myśli mówiąc, że nie moja broszka. Klient może sobie roscic i ok ale ja jestem czysty i nikt mnie nie oskarży o cofnięcie szafy. W sumie to te zmiany pomogą nam i ludzie zaczną płacić za jakość, trochę dziadostwa zniknie z rynku.

   Odpowiedz na ten komentarz
 7. ab
  ab Wrzesień 23, 16:56

  I bardzo dobrze, a za samochody z niskimi przebiegami ceny o 20% do góry

  Odpowiedz na ten komentarz

Napisz komentarz

wyszukaj na stronie

Archiwum

Many lives were lost that day, Including about 2,000 citizens on Omaha Beach (Aka weakling Omaha)by yourself. get-togethers will take place throughout Normandyin honor of their sacrifice and heroism. You can mark the anniversary in your own kitchen by watching Band of Brothers (hbo Go) Or reading or enjoying television The Longest Day dwayne allen jersey. Van driver in Freddie Gray case goes on trialThe trial of police officer Caesar Goodson, jr, Is set to start out Monday. Goodson is one of five Baltimore City police officers in the Freddie Graycase still awaiting trial. As the driver of the police van in which Gray is considered to have suffered a fatal spinal injury, Prosecutors say Goodson bears the most responsibility in Gray's death custom eagles jersey. He is convicted of second degree murder and could face 30 years in prison if convicted stefon diggs jersey. this past month,edward Nero,The second police man tried in the case, Was acquittedof all costs. The first trial ended in a hung jury and you will be retried. Prosecutor to select charges in the Harambe incidentHamilton County ProsecutorJoe Detershas scheduled a Monday afternoon news conference where he is expected to announce his decision on whether he will press charges against the family of the 3 year old boy who fell into the gorilla exhibit at the Cincinnati Zoo last month kamar aiken jersey.