PolskiAutohandel.pl

 Z ostatniej chwili
 • Akcyza – Nowe dokumenty od 1 marca 2020 roku Na stronie Rządowego Centrum Legislacji, opublikowane zostały dwa projekty rozporządzeń Ministra Finansów: w sprawie zmiany rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie wzoru dokumentów potwierdzających zapłatę akcyzy na terytorium kraju od samochodu...
 • Sejm przyjął ustawę obniżającą Podatek Akcyzowy! Na dzisiejszym, ostatnim w tej kadencji posiedzeniu, Sejm przyjął ustawę obniżającą o 50% akcyzę na samochody osobowe. „Obniżką” objęte zostaną samochody osobowe o hybrydowym napędzie spalinowo-elektrycznym, w którym energia elektryczna...
 • Ustawa zmniejszająca akcyzę o 50% trafiła do Sejmu. Projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym, który trafił do Sejmu 9 września 2019 roku, zakłada obniżenie o 50% stawek akcyzy na niektóre hybrydowe samochody osobowe. Zyskają na obniżce...
 • Akcyza – ważne zmiany! Na stronie Rządowego Centrum Legislacji, opublikowany został Projekt rozporządzenia Ministra Finansów zmieniającego rozporządzenie w sprawie wzoru dokumentów potwierdzających zapłatę akcyzy na terytorium kraju od samochodu osobowego nabytego wewnątrzwspólnotowo lub brak...
 • Koniec z Akcyzą! Jest zgoda Kmisji Europejskiej! 18 grudnia 2018 r. Komisja Europejska stwierdziła, że zwolnienie od podatku akcyzowego pojazdów elektrycznych, hybrydowych i z napędem wodorowym nie stanowi pomocy publicznej i może być stosowane w prawie krajowym. ...

Zgłoszenie Nabycia przez GOV.PL – jak to zrobić

Zgłoszenie Nabycia przez GOV.PL – jak to zrobić
Styczeń 17
11:13 2020

Zawiadomienie o nabyciu i zbyciu pojazdu możemy już składać przez GOV.PL

Wystarczy wejść na stronę: TUTAJ

ZALOGOWAĆ SIĘ:



WPISAĆ DANE POJAZDU:



DODAĆ WYMAGANE ZAŁĄCZNIKI – czyli dokumenty potwierdzające własność pojazdu – na przykład umowę kupna–sprzedaży, umowę darowizny lub fakturę VAT:



SPRAWDZIĆ POPRAWNOŚĆ SWOICH DANYCH i uzupełnić dane adresowe:



PODAĆ DANE ZBYWCY LUB NABYWCY:



WYBRAĆ URZĄD który odbierze zawiadomienie:



I Kliknąć DALEJ:


Teraz zobaczycie jak będzie wyglądać Wasze zawiadomienie. Jeżeli wszystko jest w nim poprawnie wypełnione, klikacie PRZEJDŹ DO PODPISU. Jeżeli coś musicie poprawić klikacie WRÓĆ DO EDYCJI.

PODPISUJECIE ZAWIADOMIENIE Podpisem Zaufanym:

I GOTOWE 🙂



WRÓĆCIE DO MÓJ GOV.PL gdzie w zakładce Moja skrzynka znajdziecie wysłane zawiadomienie oraz Urzędowe Poświadczenie Przedłożenia.


Sprawę macie załatwioną 🙂

Teraz możecie zapytać w swoich Wydziałach Komunikacji, które jeszcze wczoraj twierdziły, że zgłoszenie nabycia pojazdu = przerejestrowanie czy nie jest im zwyczajnie głupio, że nie znają przepisów które ich dotyczą…

Podobne artykuły

68 komentarzy

 1. carauuto
  carauuto Styczeń 17, 11:39

  auta z niemiec musze zgłaszac np jak sprzedam na litwe przed upływem 30 dni…

  Odpowiedz na ten komentarz
 2. Inttasad
  Inttasad Styczeń 17, 11:54

  Bardzo dobra wiadomość 🙂 drobna uwaga, na twoim miejscu zakrylbym nawój numer PESEL na screenie

  Odpowiedz na ten komentarz
 3. Fokus
  Fokus Styczeń 17, 12:18

  Coś powoli zmienia się na +. Ja się tylko zastanawiam wciąż jaką datę nabycia podawać, tą a faktury, czy datę dotarcia na mój plac

  Odpowiedz na ten komentarz
  • admin
   admin Autor Styczeń 17, 13:07

   Dotarcia na plac jeżeli jest to pierwsze miejsce przeznaczenia w Polsce. Jeżeli wcześniej auto jedzie na warsztat lub myjnie to datę dotarcia do tego miejsca.

   Odpowiedz na ten komentarz
   • Gregor
    Gregor Styczeń 25, 00:10

    A co gdy auto najpierw z np. Niemiec jedzie do centrum logistycznego w Polsce i później czyli np. po tygodniu wysyłam tam po odbiór mojego przewozniaka to jaką datę muszę wpisać? Datę do centrum w PL czy datę jak dotrze do mnie na płac?

    Odpowiedz na ten komentarz
  • Endi
   Endi Styczeń 17, 18:37

   Data nabycia to nie data zaparkowania

   Odpowiedz na ten komentarz
 4. Maciek
  Maciek Styczeń 17, 12:34

  Działa extra!

  Odpowiedz na ten komentarz
 5. Tomek
  Tomek Styczeń 17, 14:52

  A czy auto zakupione pod koniec grudnia 2019 też się łapie na nowe przepisy? 30 dniowy termin przerejestrowania upływa już w styczniu 2020.

  Odpowiedz na ten komentarz
 6. Nabywca
  Nabywca Styczeń 17, 15:42

  Czy do zgłoszenia nabycia jeśli jest ciąg umów muszę przedstawiać wszystkie umowy czy wystarczy ostatnia „moja”.

  Odpowiedz na ten komentarz
  • siwek58
   siwek58 Styczeń 22, 12:38

   również jestem ciekaw, czy po zgłoszeniu nabycia, kupującemu trzeba dawać umowę kupna sprzedaży na której widnieje cena za jaką kupiliśmy? Czy wystarczy tylko nasz vat marża?

   Odpowiedz na ten komentarz
 7. jak się nazywam
  jak się nazywam Styczeń 17, 16:41

  Ale w jakim celu się to zgłasza? Jeżeli kupuje osoba prywatnie to i tak musi iść z blachami do urzędu, czy tak?

  Odpowiedz na ten komentarz
  • tomek
   tomek Styczeń 20, 09:38

   przykład: 17.01.2020 roku nasza firma kupiła zarejestrowane już w Polsce auto a następnie tego samego dnia odsprzedaliśmy to samo auto dalej, czy musimy dokonać zawiadomienia nabycia i zbycia tego auta?

   Odpowiedz na ten komentarz
   • TomekO
    TomekO Styczeń 22, 17:36

    Tak.

    Odpowiedz na ten komentarz
    • Ania
     Ania Styczeń 24, 11:56

     Czy firma też może dokonać zgłoszenia przez mojgov.pl? Bo widze tylko taka zakładkę dla osoby fizycznej..

     Odpowiedz na ten komentarz
     • admin
      admin Autor Styczeń 24, 12:54

      Tak. Zgłoszenia dokonuje właściciel jednoosobowej działalności gospodarczej lub osoba przez niego upoważniona.
      W przypadku spółki z o.o. lub innej firmy posiadającej osobowość prawną – reprezentant firmy. W takim wypadku robi to ze swojego profilu zaufanego (musi dołączyć stosowne pełnomocnictwo).

 8. car-mania
  car-mania Styczeń 17, 18:03

  Witam. Dwa pytania do admina. Pierwsze czy jak kupię auto z Niemiec, nie rejestrując go i sprzedam do 30 dni to muszę zgłaszać jego nabycie, czy to dotyczy tylko zarejestrowanych? Pytanie drugie kto zapłaci karę jak sprzedam auto w powiedzmy 40 dniu nie rejestrując go ja czy klient który kupił? No i w sumie jeszcze jedno czy zgłoszenie nabycia można stosować do aut sprowadzonych czy trzeba je zarejestrować.

  Odpowiedz na ten komentarz
  • admin
   admin Autor Styczeń 17, 19:40

   Ad.1 – nie zgłaszamy nabycia i zbycia samochodów sprowadzonych z UE niezarejestrowanych,
   Ad.2 – Ty
   Ad.3 – zgłoszenie nabycia mamy obowiązek dla aut zarejestrowanych w Polsce. Pojazdy sprowadzone mamy obowiązek zarejestrować.

   Odpowiedz na ten komentarz
   • Fokus
    Fokus Styczeń 18, 00:19

    @admin
    nie zgłaszamy auto z UE jeśli się sprzeda w 30dni? To po co są na stronie GOV rubryki nabycia od firmy i osoby prywatnej z zagranicy?

    Odpowiedz na ten komentarz
 9. car-mania
  car-mania Styczeń 17, 21:13

  Dziękuję bardzo admin. To w sumie czasem lepiej zapłacić karę jak blokować sobie towar na 3-5 tygodni rejestracja +ubezpieczenie min 2 miechy + czas.

  Odpowiedz na ten komentarz
 10. tom
  tom Styczeń 18, 00:30

  1. Kupuję auto z UE i mogę je tylko zgłosić przez GOV, a potem przed upływem 30dni zarejestrować i po sprzedaży zgłosić zbycie??
  2. Czy muszę je po prostu zarejestrować przed upływem 30dni bez zgłoszenia od momentu dotarcia na plac i potem tylko zgłosić sprzedaż? 3. Czy jeżeli sprzedam w ciągu 30dni, to zgłaszam tylko zbycie pojazdu, czy zwyczajnie nic nie zgłaszam?

  Odpowiedz na ten komentarz
  • admin
   admin Autor Styczeń 18, 16:05

   Auta z UE musimy zarejestrować w ciągu 30 dni.
   Jeżeli sprzedasz przed upływem 30 dni od sprowadzania, obowiązek rejestracji przechodzi na nowego właściciela, który musi zmieścić w 30 dniach od sprowadzenia. Datę sprowadzenia musimy podawać na fakturze lub w oddzielnym oświadczeniu.

   Jeżeli zarejestrujesz auto z UE to po jego sprzedaniu musisz zgłosić sprzedaż.

   Odpowiedz na ten komentarz
 11. EXPOlicjant
  EXPOlicjant Styczeń 18, 06:50

  Fascynujące. Do tej pory kupowałeś pojazd i bez przerejestrowania jeździłeś na starych blachach. W momencie kontroli mogłeś powiedzieć, że auto jest pożyczone lub (jeśli nie posiadasz nieobowiązkowego meldunku) że mieszkasz w miejscowości zbycia i dlatego tablic nie zmienisz. Za nieprzerejestrowanie pojazdu w ciągu 30 dni od dnia nabycia kontrolujący mógł i może nadal nałożyć karę w postępowaniu mandatowym (lub skierować do sądu – bo postępowanie mandatowe jest postępowaniem skróconym i tzw. dobrą wolą kontrolującego) w związku z naruszeniem tzw. porządku w ruchu drogowym. Do momentu kontroli, o ile sprzedający nie zgłosił faktu w urzędzie, urzędy nie miały pojęcia o zaistniałej czynności prawnej. Teraz zgłaszasz sam i o ile nie dopełnisz formalności opłaty skarbowej i przerejestrowania, to urząd skarbowy oraz urząd komunikacji dostają informację za co i na jaką kwotę cię ścigać, czyli właśnie złożyłeś na siebie donos w w/w instytucjach. Brawo 🙂

  Odpowiedz na ten komentarz
  • ChaPut
   ChaPut Styczeń 24, 17:49

   Idealnie podsumowane – nie mogą kontrolować rzeczywistego momentu powstania obowiązków podatkowych to wymyślili, że podatnik sam sobie “włączy” licznik odliczający czas do podatkowego deadline’a. Głupi lud kupi.

   Odpowiedz na ten komentarz
  • BSA
   BSA Styczeń 25, 23:24

   Urząd Skarbowy ma te dane co miesiąc w JPK😉 od każdej firmy.Jak ktoś sobie handluje na umowy a nie jest firmą to on ma problem, mam nadzieję że przez tą ustawę choć trochę tych szaro strefowiczów zniknie z rynku albo otworzy działalności, najgorsze są te sku…. co na słupów handlują z tymi hu.. nic się nie da chyba zrobić a człowiek hu.. strzela płaci co miesiąc solidarnie kilka tysięcy złotych opłat żeby uczciwie działać a te hu.. nic nie płacą brak odpowiedzialności jeszcze wogule do ogłoszeń w tematyce motoryzacyjnej powinna być weryfikacja PKD a nie naj..ane tych ofert na skup aut na usługi motoryzacyjne a tu ku.. żadnej firmy, przepraszam za uniesienia ale krew mnie zalewa przez tą szara strefę

   Odpowiedz na ten komentarz
 12. Krzysiek
  Krzysiek Styczeń 18, 14:51

  Czyli nabycie i zbycie pojazdu przez gov.pl można zastosować tylko w przypadku zbycia i nabycia pojazdu zarejestrowanego w kraju? A co z autem sprowadzonym z UE?

  Odpowiedz na ten komentarz
 13. car
  car Styczeń 18, 17:59

  a na export np przywioze z niemiec i w ciagu 30 dni sprzedaje na export na litwe np i co?

  Odpowiedz na ten komentarz
 14. Asdk
  Asdk Styczeń 18, 18:59

  Mam samochód uszkodzony, który czeka na naprawę. Jak mam go zarejestrować skoro nie przejdzie pozytywnie badania technicznego?

  Odpowiedz na ten komentarz
  • EXPOlicjant
   EXPOlicjant Styczeń 19, 18:26

   Opcja pierwsza – kupiłeś w tym stanie – zgłaszasz zakup, z rejestracją czekasz aż będzie gotów. Opcja druga – przerejestrowujesz bez badania technicznego. Dostajesz tzw. miękki dowód rejestracyjny i masz 30 dni na dostarczenie kartki/zaświadczenia ze stacji kontroli o dokonaniu badania i dopuszczeniu pojazdu do ruchu. Być może jest opcja 3 ale nie znam

   Odpowiedz na ten komentarz
 15. car
  car Styczeń 21, 10:24

  ok a jesli auto z niemiec trafia do polski a z polski na export przed upływem 30 dni to zgłaszam nabycie/sprzedaz?

  Odpowiedz na ten komentarz
 16. Krzysztof
  Krzysztof Styczeń 21, 10:24

  Pytanie do Administratora
  jak zgłosić zbycie nabycia jako FIRMA epuap nie pozwala tego zrobić?

  Odpowiedz na ten komentarz
 17. Peter
  Peter Styczeń 21, 12:01

  Przypadek nabycia auta zarejestrowanego w PL na moją firmę (NIP) ma podstawie FVAT od innej firmy.
  1. Czy jeśli mam Jednoosobową działalność gospodarczą to w formularzu podaję PESEL? Nie ma miejsca na NIP nabywcy?
  2. Co w przypadku innej formy prowadzenia działalności – np. SP. z o.o.?

  Odpowiedz na ten komentarz
 18. Krakowiak
  Krakowiak Styczeń 21, 20:05

  czy jako firma np. AUOKOMIS s.c.
  mogę zrobić zgłoszenie nabycia zbycia przez gov.pl zaznaczam że jest to firma s.c.
  druga rzecz dzwoniąc dzisiaj do U.K. w Krakowie powieziano mi że z UE mimo że sprzedałem do 30 dni muszę zgłaszać zbycie

  Odpowiedz na ten komentarz
 19. Tomi
  Tomi Styczeń 22, 11:17

  Czy ktoś orientuje się jak może zgłosić nabycie / zbycie pojazdu firma? Jak wiemy profil zaufany może mieć tylko osoba fizyczna.

  Odpowiedz na ten komentarz
 20. mli
  mli Styczeń 22, 19:49

  No nie jest tak do końca w rzeczywistości. Dziś byłem w Urzędzie w Wejherowie zgłosić sprzedaż auta i przy okazji pytałem jak wygląda sprawa ze zgłaszaniem zakupu. Powiedziano mi, że:
  – czas 30 dni na zgłoszenie mam ja lub gdy sprzedaje auto niezarejestrowane klientowi ten właśnie klient od momentu pojawienia się auta w Polsce. Tak jest również napisane we wniosku o rejestracje, że rejestruję i JEDNOCZEŚNIE zgłaszam zakup auta
  – po 30 dniach od wjazdu auta do Polski musi być zarejestrowane, robię to ja lub klient jeśli ode mnie kupi auto w przeciągu 30 dni od wjazdu auta (nie od daty zakupu ode mnie)

  Taką samą informację otrzymałęm dziś w Pruszczu Gd. i takie same informacje są na wniosku o rejestracje czyli data wjazdu do Polski i data zakupu pojazdu.

  Także i tak gdy zgłosi się zakup po wjeżdzie do Polski i tak w ciągu 30 dni auto MUSI być zarejestrowane. Czyli sprowadzamy, zgłaszamy i modlimy się, żeby ktoś kupił w ciągu 30 dni bo inaczej musimy rejestrować na siebie.

  Odpowiedz na ten komentarz
  • admin
   admin Autor Styczeń 23, 13:13

   Pojazdy prowadzone z EU mamy obowiązek zarejestrować. Nie musimy zgłaszać nabycia.

   Odpowiedz na ten komentarz
   • Wojtek
    Wojtek Styczeń 26, 13:05

    Dlaczego jest unikana odpowiedź na pytanie,czy w przypadku gdzie uda nam się sprzedać na export pojazd sprowadzony z UE w ciągu 30dni musimy to zgłaszać czy nie? I obowiązek rejestracji w tym przypadku nie zostanie dopelniony.

    Odpowiedz na ten komentarz
 21. Robert
  Robert Styczeń 23, 08:40

  A jak zgłosić nabycie gdy jest się sp. Z o.o. czyli bez peselu?

  Odpowiedz na ten komentarz
 22. Konrad
  Konrad Styczeń 23, 19:35

  Czy należy zgłaszać przez gov.pl darowiznę części pojazdu? Z majątku odrębnego jednego małżonków do majątku wspólnego? Auto w DR ma wpisanych obydwoje małżonków.

  Odpowiedz na ten komentarz
 23. Marcin
  Marcin Styczeń 24, 09:49

  Witam.Proszę powiedzieć czy jest jakiś cień nadziei na nowelizację przepisów o rejestracji pojazdów sprowadzonych z zagranicy w ciągu 30 dni,w naszym wydziale komunikacji mówią że docierają do nich jakieś szczątkowe informacje ale na razie żadnych konkretów nie ma,może Pan wie coś na ten temat?

  Odpowiedz na ten komentarz
 24. Kanada
  Kanada Styczeń 24, 17:24

  Witam. Jak wygląda sprawa samochodów uszkodzonych sprowadzonych z poza UE ale odprawa celna była w Niemczech na firmę. Sprzedaję je dalej jako uszkodzone.

  Odpowiedz na ten komentarz
 25. Gregor
  Gregor Styczeń 25, 00:04

  Nie wiem czy to prawda ale naczelnik jednego ze śląskich urzędów powiedział ze po zgłoszeniu nabycia lub zbycia za pomocą internetu wysyłają pismo aby dany delikwent wstawił się do urzędu z okazaniem oryginałów. I znowu lipa …

  Odpowiedz na ten komentarz
 26. Artur
  Artur Styczeń 25, 19:08

  Czy wiadomo juz jakie są kryteria kar za niezarejestrowanie auta sprowadzonego z UE tzn.Czy jest to zalezne od czasu przekroczenia 30 dniowego terminu czy tylko dowolnośc organu każącego (np pan ma długie włosy panu 500 zł kary)???Miesieczny postój pojazdu kosztuje 256 rejestracja+65 ubezpieczenie miesięczne Czyli ponad 300 zł za NIEMOZLIWOŚĆ sprzedaży (jak sprzedać i kto kupi na “miękkim” dowodzie ???) Przypomina mi to komunę gdzie alkohol tylko po 13 …

  Odpowiedz na ten komentarz
 27. wojtek
  wojtek Styczeń 28, 06:22

  taka sytuasja w starostwie w Białymstoku. Auto zakupione 20 stycznia , sprzedane 25, trzeba zgłosić i kupno i sprzedaż. Auto już zarejestrowane w RO. poszedłem osobiście a tu zonk. Auto na poznańskich tablicach trzeba zgłosić w Poznaniu, K….rwa jaja!!!!

  Odpowiedz na ten komentarz
  • Marti_01
   Marti_01 Luty 17, 17:01

   Ja mam odwrotną sytuację. Kupiliśmy auto zarejestrowane w łodzi i tam wysłaliśmy zgłoszenie sprzedaży. Odpisali, że źle wysłaliśmy, bo powinniśmy zgłosić do swojego wydziału komunikacji zgodnie z miejscem zamieszkania. I co teraz? 30 dni od momentu sprzedaży minęło a oni powołują się na Art 78 Ustawy Prawo o ruchu drogowym (Dz.U.2020.110)
   oraz Art. 21 § 1 pkt 3 Kodeksu Postępowania Administracyjnego (Dz.U.2018.2096). Teraz beda z nas robic idiotow

   Odpowiedz na ten komentarz
 28. Viva
  Viva Styczeń 28, 09:56

  Witam,mam kilka pytań:1) jak zdobyc ten podpis zaufany,jestem właścicielem autokomisu jako jednoosobową działalność gospodarczą
  2) czy jako jednoosobowa działalność moge zgłosić nabycie/zbycie samochodu ?

  Odpowiedz na ten komentarz
  • Ddf
   Ddf Styczeń 28, 14:49

   Wejdz na strone EPUAP i zaloz konto, nastepnie najlepiej powiaz konto w EPUAP z kontem bankowym

   Odpowiedz na ten komentarz
 29. ST
  ST Styczeń 29, 22:08

  Jak zgłosić nabycie i zbycie pojazdu,jako jednoosobowa działalność?Poprzez stronę gov.pl z automatu jest tam wpisany nr PESEL,czy jest możliwość zmiany aby był NIP?Jak to ugryźć?

  Odpowiedz na ten komentarz
 30. AB
  AB Luty 03, 11:12

  Witam,
  a co w przypadku spółek z o.o.? W jaki sposób dokonać zgłoszenia? mogę swoim profilem zgłaszać jako pracownik transakcje spółki?

  Odpowiedz na ten komentarz
 31. Michał
  Michał Luty 03, 23:28

  Witam,
  Mam takie pytanie co z autami kupionymi w 2019 roku. Czy jest obowiązek zgłaszania ich sprzedaży?

  Odpowiedz na ten komentarz
 32. AmSo
  AmSo Luty 04, 16:44

  Ciekawi mnie taka kwestia. Prowadzę handel samochodami, działalność jednoosobowa. Kupuję samochód zarejestrowany w Polsce od osoby fizycznej, zawieram umowę kupna-sprzedaży, w której są dane mojej firmy, adres, NIP. Zgłaszam przez gov.pl nabycie auta ale tam posługuję się sowim PESELem i adresem zamieszkania, załączam skan umowy kupna-sprzedaży i wysyłam zgłoszenie. Za jakiś czas sprzedaję ten samochód, wystawiam fakturę VAT-marżę oczywiście z danymi firmy, ale zgłaszam sprzedaż dalej jako osoba fizyczna (adres amieszkania, PESEL).
  I teraz pytanie, co będzie dalej, jeżeli osoba, która ode mnie kupi samochód, będzie chciała zgłosić zakup przez gov.pl? W formularzu zgłoszenia nabycia zaznacza, że kupiła od firmy, podaje dane firmy, NIP, adres firmowy (inny niż mój adres zamieszkania).
  Ciekawe, czy “system” połączy te transakcje w ciągłość, i nie będzie jakichś niejasności i problemów.

  Odpowiedz na ten komentarz
  • Marek
   Marek Luty 05, 13:04

   Witam , mam identyczny problem. Na dzień dzisiejszy nie potrafił odpowiedzieć mi ani wydział komunikacji ani infolinia epuap. Jeżeli ktoś ma jakieś informacje proszę o napisanie ich.To dotyczy praktycznie wszystkich którzy zajmują sie sprzedażą i kupnem samochodów.

   Odpowiedz na ten komentarz
  • Marek
   Marek Luty 05, 13:12

   Pewnie nie połączy bo zbywca czy urzędnik państowy wpisuje dane firmy z pieczątki na której nie ma numeru pesel ani adresu zamieszkania. To poważny problem, który dotyczy wszystkich , którzy sprzedają samochody. Na dzień dzisiejszy ani infolinia epuap ani wydział komunikacji nie potrafił odpowiedzieć. Proszę o informacje jeżeli ktoś jakieś posiada.

   Odpowiedz na ten komentarz
 33. GERMAN MOTORS
  GERMAN MOTORS Luty 05, 12:30

  Czy auta zakupione z UE w 2019 i sprzedane w styczniu 2020 niezarejestrowane to trzeba zgłaszać zbycie ?

  Odpowiedz na ten komentarz
 34. OZI
  OZI Luty 05, 23:53

  U nas w mieście trzeba zgłaszać zbycie pojazdu nie zarejestrowanego w kraju, który sprzedałem przed upływem trzydziestu dni. Paranoja 🙂

  Odpowiedz na ten komentarz
 35. adam
  adam Luty 16, 13:10

  czy jak wysłałem zgłoszenie nabycia auto zarejestrowane w polsce nie przerejesruje go na siebie w ciągu 30 dni lub sprzedam np po 3 miesiącach wcale nie rejestrując na siebie to nie otrzymam kary ?

  Odpowiedz na ten komentarz
  • rem
   rem Luty 17, 15:10

   Podpisuję się pod pytaniem

   Odpowiedz na ten komentarz
  • admin
   admin Autor Luty 17, 15:23

   Nie. Obowiązek zgłoszenia nabycia jest wypełniony. Trzeba tylko pamiętać żeby zgłosić również zbycie w ciągu 30 dni od sprzedaży.

   Odpowiedz na ten komentarz
   • Łukasz
    Łukasz Luty 19, 12:09

    Jakie dokumenty w takim przypadku powinien otrzymać nabywca? Wystarczy moja faktura sprzedaży czy musi dostać wszystkie od początku zarejestrowania?

    Zakładając że jestem 2 gim pośrednikiem. Nabywca dostanie 3 faktury jeżeli auto jest tylko zgłoszone przez 2 pośredników?

    Odpowiedz na ten komentarz
 36. Kamelia
  Kamelia Luty 19, 11:18

  Witam,
  Zbycie pojazdu zgłaszam w urzędzie, w ktorym pojazd jest zarejestrowany.

  a NABYCIE pojazdu w Swoim urzędzie czy również w urzędzie gdzie jest zarejestrowany

  Odpowiedz na ten komentarz
 37. Kasia
  Kasia Luty 22, 01:19

  Co w sytuacji jak skończą się miejsca na badanue tech. w DR, wydawany jest nowy dowód, dalej za starym właścicielem?
  2. Czy dane nowego właściciela są aktualizowane w CEPIKu przez WK po zgłoszeniu nabycia? Bo jeśli nie to skąd Policja przy kontroli ma wiedzieć czy pojazd nie jest kradziony? Trzeba jeździć z umową?
  3. W ustawie jest mowa o “właścicielu”. Sprzedając pojazd nie jestem już jego właścicielem. Więc na podsrawie jakiego przepisu można mnie za to karać?

  Odpowiedz na ten komentarz
 38. Katarzyna
  Katarzyna Luty 22, 08:12

  w sytuacji jak skończą się miejsca na badanue tech. w DR, wydawany jest nowy dowód, dalej za starym właścicielem?
  2. Czy dane nowego właściciela są aktualizowane w CEPIKu przez WK po zgłoszeniu nabycia? Bo jeśli nie to skąd Policja przy kontroli ma wiedzieć czy pojazd nie jest kradziony? Trzeba jeździć z umową?
  3. W ustawie jest mowa o “właścicielu”. Sprzedając pojazd nie jestem już jego właścicielem. Więc na podsrawie jakiego przepisu można mnie za to karać?

  Odpowiedz na ten komentarz

Napisz komentarz

NEWSLETTER


Jeśli chcesz otrzymywać nasz NEWSLETTER zawierający istotne dla branży informacje, wyślij nam swój adres e-mail.


Archiwum

wyszukaj na stronie

Many lives were lost that day, Including about 2,000 citizens on Omaha Beach (Aka weakling Omaha)by yourself. get-togethers will take place throughout Normandyin honor of their sacrifice and heroism. You can mark the anniversary in your own kitchen by watching Band of Brothers (hbo Go) Or reading or enjoying television The Longest Day dwayne allen jersey. Van driver in Freddie Gray case goes on trialThe trial of police officer Caesar Goodson, jr, Is set to start out Monday. Goodson is one of five Baltimore City police officers in the Freddie Graycase still awaiting trial. As the driver of the police van in which Gray is considered to have suffered a fatal spinal injury, Prosecutors say Goodson bears the most responsibility in Gray's death custom eagles jersey. He is convicted of second degree murder and could face 30 years in prison if convicted stefon diggs jersey. this past month,edward Nero,The second police man tried in the case, Was acquittedof all costs. The first trial ended in a hung jury and you will be retried. Prosecutor to select charges in the Harambe incidentHamilton County ProsecutorJoe Detershas scheduled a Monday afternoon news conference where he is expected to announce his decision on whether he will press charges against the family of the 3 year old boy who fell into the gorilla exhibit at the Cincinnati Zoo last month kamar aiken jersey.