0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Data:

AKCYZA – Spotkanie w Warszawie 09.12.2016 godzina 12.00 Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej ul.Jagiellońska 82F

W związku z zapowiedzianym w Internecie Protestem, którego organizator nie przedstawił żadnego planu i do dnia dzisiejszego nie ma z nim kontaktu, postanowiliśmy zorganizować spotkanie osób związanych z naszą branżą.

Na spotkaniu będziemy dyskutować na temat Projektu Ustawy Akcyzowej.
– Ustalimy plan dalszego działania.
– Poruszymy również inne związane z naszą branżą problemy.

W chwili obecnej dopinamy szczegóły.

W związku z bardzo krótkim czasem jaki nam pozostał prosimy wszystkich zainteresowanych o śledzenie profilu:

https://www.facebook.com/polskiautohandel/

Gdzie na bieżąco będziemy informować o szczegółach.

W ciągu dnia będziemy próbowali skontaktować się z Senatorem Grzegorzem Peczkisem w Celu zaproszenia go na spotkanie.

Wspólnie z przedstawicielami naszej branży z całej polski ustaliliśmy że na spotkanie przyjeżdżamy samochodami osobowymi i nie blokujemy w dniu jutrzejszym Warszawy.
O ewentualnym proteście zdecydujemy wspólnie w trakcie spotkania.

Osoby do kontaktu:
Warmińsko-Mazurskie: Maciek (Fox) – 692 333 111
Łódzkie: Łukasz (Dudki 11) – 696 681 313
Śląskie: Paweł (Motomania) – 504 124 373
Mazowieckie: Krzysztof (Harrypol) – 507 222 888

Zadanie dla Was:
Informujcie znajomych z branży telefonicznie ponieważ nie każdy korzysta z Facebooka.
UDOSTĘPNIAJCIE – post
Przyjedźcie do Warszawy jutro!

23 KOMENTARZE

 1. 1.skokowy wzrost stawek bazowych akcyzy dla pojazdów powyżej 2L i możliwe patologie z tym związane, jak rejestracja aut poza granicami kraju czy nie zgłaszanie w ogóle nabycia pojazdu i poruszanie się na tablicach bez homologacji tzw ’ kolekcjonerskich’.
  2. akcyza na dostawczaki i jej wpływ na rynek pracy i wzrost cen np. usług kurierskich czyli tak na prawdę wzrost cen wszystkiego.
  3. szarej strefy, obciążeń i obowiązków legalnie działających importerów (VAT od akcyzy, opłata za zapewnienie sieci recyklingu, sprawozdań do GIOŚ, o ZUS nie wspominając). Kwestii, że po podwyżce akcyzy przejście o szarej strefy stanie się wyjątkowo atrakcyjne.
  4. Nieścisłości w normach EURO i rocznikach (aby nie było tak jak akcyzą na dostawczaki, kiedy domiar był po kliku latach od sprowadzania co wielu importerów wpędziło w długi)
  5.Sprawę trudności w uzyskaniu świadectw homologacji.

 2. Rząd jak zwykle wprowadza ustawy, które są dla społeczeństwa zupełnie nie do przyjęcia wbrew ludziom i ich interesom tak jakby za jakąś karę!

  • Jedną głupią ustawą (500+) podwoili budżety Ośrodków Pomocy Społecznej w Polsce !!! Doprowadzili do sytuacji, że rodzinie niepracujących rodziców można wypłacać miesięcznie 3 – 5 a czasami i 7 tysięcy złotych gdzie pracownik socjalny OPS bierze do ręki +/- 2000 zł netto.

   NO TO KOMUŚ TRZEBA BĘDZIE ZABRAĆ NA TO. A Państwo socjalne zawsze zabiera tym co pracują sami na siebie.

 3. Witam. Czy jest ktoś w stanie udzielić info na temat terminu wejścia w życie nowych przepisów? Dzięki z góry za odpowiedź.

  • Nowe przepisy najprawdopodobniej wejdą w życie pierwszego dnia drugiego miesiąca po uchwaleniu. Kiedy to będzie nie powie Ci dzisiaj nikt.

   • Mam pytanko na temat homologacji pojazdu jeśli mam wbitą w brief niemiecki normę euro 4 w aucie z 2004 roku to muszę przedstawiać świadectwo homologacji czy nie ? Z kad wziąć świadectwo homologacji i czy jest to skomplikowana , kosztowna procedura

 4. Senator Jacek Włosowicz zaproponował poprawke wykreślającą opodatkowanie akcyzą samochodów ciężarowych do 3,5 tony DMC.

  Źródło: Samar / Interia

 5. Dołączam się do prośby przedmówcy , można prosić o nagranie z prac w senacie które odbyły sie 13.12.2016 ?

 6. http://www.senat.gov.pl/aktualnosci/art,9323,32-posiedzenie-senatu-pierwszy-dzien.html
  Tutaj poprawny link , jedyne co się dowiadujemy na temat akcyz pozwolę sobie zacytować ” Senatorowie przyjęli projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym i ustawy – Prawo o ruchu drogowym i podjęli uchwałę o wniesieniu tego projektu do Sejmu. Projekt przygotowała senacka Komisja Infrastruktury. Zmienia on zasady obliczania akcyzy na samochody. Projektowana ustawa ma spowodować zwiększenie dostępu obywateli do pojazdów oferowanych na rynkach europejskich oraz ograniczyć nieuczciwe praktyki związane z zaniżaniem wartości sprowadzanych samochodów w celu niższego opodatkowania, manipulowaniem kategorią pojazdu (rejestrowanie samochodów osobowych jako ciężarowych), czy też rejestrowaniem luksusowych aut zagranicą, gdzie opodatkowanie przy pierwszej rejestracji jest dużo mniejsze. „

 7. Wszystkim, którzy są przerażeni polecam rzetelne kalkulacje np. dostępnymi w internecie kalkulatorami akcyzy. Ja skorzystałem z http://akcyzowy.pl/ i w moim przypadku zmiana na plus- zapłacę mniej w nowym roku dlatego wstrzymałem się zakupem. Wszystkim, którzy mają taką możliwość polecam zapoznanie się z prawem u naszych sąsiadów w celu migracji dobytku i optymalizacji podatkowej:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij post:

Newsletter

Popularne

Warto także przeczytać
Podobne

To już pewne – transakcje gotówkowe zostaną ograniczone!

To już pewne - transakcje gotówkowe zostaną ograniczone! Znamy datę.

Tablice Profesjonalne dla pojazdów używanych coraz bliżej!

"przedsiębiorcy zajmujący się obrotem używanymi (już zarejestrowanymi) pojazdami, również sprowadzanymi z zagranicy, będą mogli korzystać z profesjonalnej rejestracji pojazdów na potrzeby przeprowadzania jazd testowych."

Zaproszenie na spotkanie robocze FORS i PolskiAutoHandel

Szanowni Państwo, W porozumieniu z Prezesem Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów...

SKO umarza kary za sprzedaż pojazdów sprowadzonych przed zarejestrowaniem.

Mamy Sukces z SKO! Zapoznajcie się z orzeczeniem i argumentami.