PolskiAutohandel.pl

 Z ostatniej chwili

75% Wydziałów Komunikacji nie rejestruje pojazdów używanych!

75% Wydziałów Komunikacji nie rejestruje pojazdów używanych!
02 kwietnia
08:13 2020

W związku z epidemią COVID-19 sytuacja osób zajmujących się handlem samochodami jest bardzo trudna. W normalnym stanie funkcjonujemy obracając samochodami i gotówką. Bywają gorsze chwile, ale przeważnie jest to sezonowy spadek sprzedaży. Praktycznie w ciągu całego roku coś sprzedajemy i nawet jak nie zarabiamy jesteśmy wstanie funkcjonować czerpiąc środki z obrotu. Sezon wiosenny, który właśnie się rozpoczyna powinien być dla nas „żniwami”. Każdy przygotował się do niego kupując większą ilość pojazdów wydając na nie większość posiadanych pieniędzy. Po pojawieniu się epidemii sprzedaż samochodów w jednej chwili spadła praktycznie do zera. Niestety dziś wielu z nas nie ma, oszczędności z których może czerpać na przetrwanie. Wszystkie pieniądze mamy w towarze. Część firm chętnie sprzedało by auto nawet ze sporą stratą, żeby odblokować gotówkę na wypłaty dla pracowników, opłaty i życie. Niestety w wielu miejscach w karuj uniemożliwiają to Wydziały Komunikacji…

Wiele osób zgłasza na problemy w funkcjonowaniu Wydziałów Komunikacji. Żeby oszacować skalę problemu poprosiliśmy Państwa o wypełnienie formularza.

Tylko 1% Wydziałów Komunikacji działa normalnie!
Z otrzymanych od Państwa informacji wynika, że zdecydowana większość (75%) WK nie rejestruje pojazdów używanych. Część (21%) rejestruje tylko fabrycznie nowe pojazdy, a reszta (54%) nie rejestruje żadnych pojazdów.

Zablokowany towar

Największym problemem związanym z brakiem możliwości zarejestrowania pojazdu jest zablokowanie naszego towaru, którym są sprowadzone samochody. Są to auta używane, które są wyrejestrowane w kraju z którego przyjechały i nie mogą być użytkowane w Polsce przed zarejestrowaniem. Nie da się sprzedać samochodu, który nie będzie mógł jeździć.

Większość naszych klientów wycofuje się z umówionych transakcji odbierając wpłacone zaliczki.

Wasze komentarze:

Brak możliwości odebrania stałego dowodu rejestracyjnego, a co za tym idzie brak możliwości sprzedaży samochodu, który jest towarem handlowym.”

Wydział nie rejestruję używanych samochodów, przez taka sytuacje klienci nie kupują ode mnie samochodów którymi chcieli by poruszać się w czasie epidemia do pracy za miast ryzykować jadę komunikacji. Nikt nawet nie pomyśli żeby kupić auto sprowadzone ponieważ nie ma szans go zarejestrować.”

Praktycznie co trzeci WK nie wydaje dowodów rejestracyjnych. Jakie problemy to powoduje?

Finansowanie – Leasing, Kredyt

Pojazdy sprzedawane w finansowaniu leasingowym i kredytowym muszą zostać zarejestrowane na fundusz leasingowy lub bank. Bez tego finansowanie nie zostanie uruchomione. W efekcie sprzedający nie ma pieniędzy, kupujący nie ma pojazdu, a fundusz leasingowy na tym nie zarabia.

Problem dotyczy pojazdów nowych i używanych zarejestrowanych w Polsce. Niektóre firmy mają cały plac takich pojazdów i nie mogą ich sprzedać w finansowaniu leasingowym i kredytowym.

Wasze komentarze:

Wydziały komunikacji w Koszalinie i w powiecie Koszalin nie rejestrują pojazdów używanych zarejestrowanych w Polsce. Mając cały plac takich pojazdów nie mogę ich sprzedać w finansowaniu leasingowym i kredytowym. Na tą chwilę pojazdy na ponad 250 000 zł „wiszą w zawieszeniu”. Leasingi próbują rejestrować w innych miastach z marnym skutkiem.”

Nie mogę uruchomić kredytu.

Mam do odbioru twarde dowody, bez których nie mogę sprzedać pojazdów, które są już zadatkowane.”

Klient nawet jak samochód kupi brak możliwości zarejestrowania. Mam problem z wydziałem komunikacji w Raciborzu kod pocztowy 47200 ponieważ sprzedałem samochód który bank ma ten zakup sfinansować. Klient zakupił samochód dokładnie 13.03.2020 do tej pory samochodu nie mógł zarejestrować ponieważ tamtejszy wydział komunikacji nie rejestruje samochodów używanych. A do póki samochód nie zostanie zarejestrowany bank nie może mi pieniędzy przelać. „

…posiadam też auta na sprzedaż zarejestrowane w Polsce i mogłem jedno sprzedać ale klient chciał kupić je w kredycie,a warunkiem uruchomienia kredytu jest rejestracja pojazdu w wydziale komunikacji więc transakcja nie doszła do skutku.”

Zwrot podatku BPM

Po zakupie pojazdu w Holandii trzeba zarejestrować samochód w innym kraju, żeby można było się zwrócić się o zwrot podatku od luksusu zawartego w cenie pojazdu. Kupujący mają na to 90 dni od zakupu. Jeżeli nie zarejestrują pojazdu i nie prześlą do Holandii skanu dowodu rejestracyjnego to przepadnie im możliwość ubiegania się o zwrot tego podatku w kwocie od kilku do kilkunastu procent.

Wasze komentarze:

Nie mogę zarejestrować samochodów sprowadzonych i w związku z tym odzyskania podatku BPM z Holandii.”

Bark ubezpieczenie

Samochody, które nie mają ważnego dowodu rejestracyjnego lub pozwolenia czasowego nie są objęte ubezpieczeniem, szczególnie Auto Casco. Dla właścicieli droższych samochodów duży problem ponieważ poruszając się takim pojazdem, mimo opłaconego ubezpieczenia AC robią to na własne ryzyko.

Zgodnie z informacją od Członków Stowarzyszenia Komisów.pl urzędnicy Wydziałów Komunikacji, każą jeździć bez „twardego” dowodu, z nieważnym pozwoleniem czasowym, twierdząc, że przecież nie trzeba mieć dowodu rejestracyjnego przy sobie.

Wasze komentarze:

…-ryzyko jazdy autem na nieważnym dowodzie, przy kolizji ubezpieczalnia się wypnie, to samo z AC(tu już bardziej prywatnie).”

Są też inne problemy:

Jestem osobą niepełnosprawna. Kupiłem auto z automatyczną skrzynią biegów żeby w miarę normalnie funkcjonować ale okazuje się że nie mogę go zarejestrować.”

Niże przedstawiamy zestawienie Waszych odpowiedzi posegregowane według województw.

Legenda:

Do pobrania w PDF – TUTAJ

Niestety Urzędy zamiast pomagać nam w tych trudnych czasach, często wręcz uniemożliwiają prowadzenie działalności…

Dajcie znać w komentarzach co myślicie o sytuacji w Wydziałach Komunikacji i podejściu Waszych Starostów do problemu.


Źródło:

www.sk.org.pl

Podobne artykuły

21 komentarzy

 1. Ozi
  Ozi 02 kwietnia, 09:43

  U nas nie rejestrują w ogóle. Co z tym przedłużeniem terminu do 180 dni od daty wprowadzenia ?

  Odpowiedz na ten komentarz
 2. Mariusz
  Mariusz 02 kwietnia, 12:14

  Może byście napisali o tym, że żaden z nas nie łapie się na pomoc od państwa w tej śmiesznej tarczy antykryzysowej, 15 tyś przychodu to jakaś kpina wystarczy że sprzedaż jeden samochód i przekraczasz ten przychód a nie zarobisz na nim nawet na koszty a za place, księgowe, zusy i inne trzeba płacić. Jesteśmy poszkodowani jak zwykle, przecież nasza branża też nie działa, rynek całkowicie stoi, ludzie się boją wydawać pieniądze na auta. Zostaliśmy jak zwykle pominięci przez ten PISdzielski rząd.

  Odpowiedz na ten komentarz
 3. Mariusz
  Mariusz 02 kwietnia, 12:21

  Może byście napisali jak znowu zostaliśmy pominięci przez rząd i tą całą tarczę antykryzysową i nie dostaniemy żadnej pomocy od państwa. Warunkiem zwolnienia z zusu jest przychód nie większy od 15600 zł to jest kpina, przecież taki przychód osiągamy sprzedając jedno auto na którym nie zarobimy nawet na koszty. Zus, księgowa, plac i inne trzeba płacic a nasza branża też nie działa, rynek samochodów używanych stoi, ludzie się boją wydawać pieniądze na auta.

  Odpowiedz na ten komentarz
 4. Mariusz
  Mariusz 02 kwietnia, 12:23

  Czemu nie mogę dodać komentarza

  Odpowiedz na ten komentarz
 5. Pako
  Pako 02 kwietnia, 15:43

  A jak będą wybory i tak wszyscy za jarkiem będą głosować 🙂

  Odpowiedz na ten komentarz
 6. Do Mariusza
  Do Mariusza 02 kwietnia, 17:21

  Nie masz na ZUS ? To jak Ty handlujesz ? Na koszty nie urabiasz ? Ja tam łapy bym nie wyciągnął po żadną jałmużnę do tego rządu. Jak ich nie lubić, to tak jak ja 🙂 Mam gdzieś rząd, tarczę i koronawirusa. Byle się auta sprzedawały. Póki co, nie ma na co narzekać. Wystarczy, że nie muszę przynajmniej rejestrować tych z marca. To jest dla mnie oszczędnść kilkudziesięciu tysięcy. Zwiększ marżę na autach i nie sprzedawaj „po bandzie”, to sprzedaż w miesiącu kilka i będziesz zarobiony 🙂

  Odpowiedz na ten komentarz
  • Michał
   Michał 03 kwietnia, 21:00

   Chyba to naturalne że lepiej mieć prawie 4500 zł w kieszeni niż oddać to do ZUS za co w przyszłości dostaniesz 500zł emerytury. Po drugie rząd nie może dać ci żadnej jałmużny bo nie ma swoich pieniędzy wiec co najwyżej to oddadzą część pieniędzy z podatków (także twoich). Trochę to dziwne że kogoś nie lubisz i z chęcią oddajesz mu swoje pieniądze, nie sądzisz ? W fajnej baśni żyjesz bo „TY” masz gdzieś rząd i koronawirusa byle auta się sprzedawały. Tylko odpowiedz mi kto je będzie kupował skoro cześć samochodów masz niezarejestrowanych(jak sam napisałeś), a komentujemy właśnie temat o tym że teraz rejestracja jest bardzo utrudniona i ludzie nie będą kupować aut żeby trzymać je w ogródku. Nie mówię że nic się nie sprzeda ale ludzie niechętnie będą wydawać oszczędności nawet jak to się skończy. Tak więc uszczypnij się i obudź, tylko sprawdź czy się nie zmoczyłeś z powodu tego samozachwytu.

   Odpowiedz na ten komentarz
   • do Michała
    do Michała 04 kwietnia, 09:41

    Nie przejmuj się, nie zmoczyłem się 🙂 Ja ogólnie mam gdzieś ich 4500 złotych i nigdy nie liczyłem na jakąś daninę, mały ZUS, dotację itp. Mi nigdy nikt nic nie dał. Ja firmę prowadę prawie 25 lat i stać mnie nawet na roczny czy dwuletni przestój i nie będę skamłał 🙂 Ale wiem, na kogo głosowałeś 🙂

    Odpowiedz na ten komentarz
    • Michał
     Michał 04 kwietnia, 12:04

     Spoko, szanuje ludzi którzy dorobili się od zera. Nie ujmując jednak trafiłeś na bardzo dobre lata handlu samochodami, ja tego szczęścia nie miałem (jestem za młody). Prawda mogłem zająć się czymś innym ale nie jestem jasnowidzem żeby to przewidzieć, za to ty chyba tak. Naprawdę po jednym komentarzu wiesz na kogo głosowałem ? Czyli ty przez to że lubisz rozdawać pieniądze to pewnie głosowałeś na PiS ? To jest pytanie nie stwierdzenie, tylko jakie to ma znaczenie na kogo głosowaliśmy. Wracając do tematu nie lubię jak ktoś zmyśla, a stwierdzenie w innym komentarzu że sprzedaż „trochę spadła” jest kłamstwem.
     Sprzedaż spadła drastycznie i jeśli sprzedawałeś 100 aut na miesiąc przed tym wszystkim to w wtedy wierze że nadal zostaje wynik dwucyfrowy (tylko nie bierz pod uwagę pierwszej połowy marca, bo była normalna). Ogólnie szczerze życzę powodzenia w handlu tylko nie patrz tak na wszystkich z góry.

     Odpowiedz na ten komentarz
     • Do Michała
      Do Michała 04 kwietnia, 19:07

      Było dwucyfrowo i jest dwucyfrowo. Nie bliżej 100, ale więcej niż 10. Naprawdę pod koniec marca sprzedałem sporo aut. Marzec zamknąłem z wynikiem 19 sztuk, więc nie jest źle. Nie zmyślam, nie kłamię. Średni miesiąc to 25, więc z pełną odpowiedzialnością stwierdzam, że „trochę spadło”. Domyślam się, że ci którzy mają mało aut i mało sprzedawali, to teraz sprzedają jeszcze mniej, albo i wcale.Ogólnie o sprzedaż się nie martwię lecz o zakup 🙂 Powodzenia życzę

  • Artur
   Artur 07 kwietnia, 08:43

   Gdzie tak dobrze handlujesz??? Jestem ze stolicy i u nas wszystko „leży” ??? A sprzedaję normalnie ok 200 aut rocznie

   Odpowiedz na ten komentarz
   • Ozi
    Ozi 08 kwietnia, 09:37

    To Wy w „stolycy” sprzedajecie tylko 200 aut rocznie ? Ja z Wielkopolski. Potem widuję swoje auta w ogłoszeniach stołecznych i to często z dopiskiem : sam osobiście sprowadziłem na kołach 🙂 . W tym tygodniu sprzedałem 3 sztuki i właśnie wszystko do krawaciarni 🙂

    Odpowiedz na ten komentarz
 7. Mariusz
  Mariusz 03 kwietnia, 20:59

  Nie chodzi o to, że nie mam na zus, tylko oto, że znowu nas wydymali jak z innymi ustawami co nam tylko utrudniają pracę i zwiększają koszty. Do tej pory rade sobie daję i tak jak piszesz wystarczy sprzedac kilka sztuk i jestem zarobiony nie jade po bandzie a wręcz odwrotnie, ale handel sie skończył po połowie marca. Nie wiem komu ty sprzedajesz bo ja miałem od połowy marca dosłownie kilku oglądaczy i nikt nic nie kupił a teraz to nawet nikt z ogłoszeń się nie odzywa i będzie jeszcze gorzej.

  Odpowiedz na ten komentarz
 8. Artur
  Artur 07 kwietnia, 08:49

  Tak on sprzedaje kosmitą mam 30 aut wystawionych i jeden telefon na tydzień z zapytaniem i jednego „rowerzystę” dziennie ktory zajedzie popatrzeć

  Odpowiedz na ten komentarz
  • do Artura
   do Artura 07 kwietnia, 09:25

   Zależy czym handlujesz. To, że Ty nie sprzedajesz, nie znaczy że wszyscy. Gdybym miał 30 aut, to bym 20 nie sprzedał, to proste. „Sprzedaje kosmitą” 🙂 Ile masz klas ?

   Odpowiedz na ten komentarz
  • Kamil
   Kamil 07 kwietnia, 21:10

   U mnie to samo i to przy większej ilości ogłoszeń. Nowych nawet nie wystawiam bo szkoda pieniędzy…

   Odpowiedz na ten komentarz
   • Obym się mylił ...
    Obym się mylił ... 10 kwietnia, 05:25

    Panowie
    mam komis i salon z nowymi autami koło Katowic .
    W normalnym czasie o tej porze (najlepszej -wiosna ) przez miesiąc sprzedaje 30-35 aut .
    Mam różne auta i osobowe i dostawcze jak ciężarowe , także cały przekrój rynku widzę .
    Teraz przez miesiąc sprzedałem 3 auta , także realnie jest tragedia ( 10 pracownikow na utrzymaniu ).
    A najgorsze jest to ,że społeczeństwo nasze z dnia na dzień biednieje i zakup nowszego auta będzie odkładać na lepsze czasy, czyli najwcześniej za rok może dwa ..
    Do tego czasu z tą pomocą co oferuje nam rząd, jak zostanie z nas połowa to będzie uważam wielki sukces .
    Reszta upadnie całkowicie lub będzie „ żywymi bankrutami” z długami nie do odrobienia.
    A to wszystko za sprawą zarazy, która w naszym kraju liczącym cirka 35mln ludzi podobno zabiła 140 ludzi ,a w sumie choruje na nią populacja równa liczbie jakiegoś zapyziałego miasteczka .
    Z obostrzeniami jak w stanie wojennym .
    To jest niestety sztucznie i odgórnie robiona wielka propaganda Panowie, tak aby wszystkich i wszystko podporządkować ,ogłupić i mieć pod całkowitą kontrolą z iluzją pomocy rządowej.
    A my na dole ,na długie lata będziemy za to cierpieć i płacić haracze za wszystko temu państwu i banksterom-masonom ,którzy to wszystko misternie zaplanowali i będą jeszcze bardziej bogatsi przejmując na jesieni najlepsze firmy i biznesy budowane przez zwykłych ludzi latami, za bezcen .
    Niestety , ale nadchodzą bardzo złe czasy .
    Chciał bym się mylić , czego wszystkim nam życzę …
    Mimo wszystkich tych problemów dla kolegów z branży życzę Wesołych Świąt

    Odpowiedz na ten komentarz

Napisz komentarz

Szkolenie "Rękojmia ze zmianami w 2023 roku".

Jak skutecznie wdrożyć w firmie procedury AML?

Jak Rząd zablokował Wydziały Komunikacji

Newsletter

Polecam darmową subskrypcję naszego Newsletteru

Archiwum

wyszukaj na stronie

Many lives were lost that day, Including about 2,000 citizens on Omaha Beach (Aka weakling Omaha)by yourself. get-togethers will take place throughout Normandyin honor of their sacrifice and heroism. You can mark the anniversary in your own kitchen by watching Band of Brothers (hbo Go) Or reading or enjoying television The Longest Day dwayne allen jersey. Van driver in Freddie Gray case goes on trialThe trial of police officer Caesar Goodson, jr, Is set to start out Monday. Goodson is one of five Baltimore City police officers in the Freddie Graycase still awaiting trial. As the driver of the police van in which Gray is considered to have suffered a fatal spinal injury, Prosecutors say Goodson bears the most responsibility in Gray's death custom eagles jersey. He is convicted of second degree murder and could face 30 years in prison if convicted stefon diggs jersey. this past month,edward Nero,The second police man tried in the case, Was acquittedof all costs. The first trial ended in a hung jury and you will be retried. Prosecutor to select charges in the Harambe incidentHamilton County ProsecutorJoe Detershas scheduled a Monday afternoon news conference where he is expected to announce his decision on whether he will press charges against the family of the 3 year old boy who fell into the gorilla exhibit at the Cincinnati Zoo last month kamar aiken jersey.