PolskiAutohandel.pl

 Z ostatniej chwili

BDO – szykuje się kolejna zmiana wniosku

BDO – szykuje się kolejna zmiana wniosku
26 lutego
20:00 2019

Na internetowej stronie Rządowego Centrum Legislacji, zamieszczony został Projekt Rozporządzenia Ministra Środowiska zmieniającego rozporządzenie w sprawie wzorów formularza rejestrowego, formularza aktualizacyjnego i formularza o wykreśleniu z rejestru prowadzonego w ramach Bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami.

Zgodnie z tym co możemy przeczytać w uzasadnieniu, w związku z omyłką redakcyjną, w formularzu rejestrowym oraz formularzu aktualizacyjnym w dziale XII, w nagłówku pkt 2 wyraz „przetwarzanych” musi zostać zmieniony na „wytwarzanych”. Tym samym zmienić należy brzmienie komórek „Kod i nazwa rodzajów przetwarzanych odpadów” na „Kod 1 nazwa rodzajów wytwarzanych odpadów”.

Dział XII dotyczy wytwórców odpadów.

Według autorów projektu, rozporządzenie zmieni jedynie zaistniałą omyłkę redakcyjną polegającą na zmianie brzmienia jednego słowa i nie będzie miało wpływu na mikro, małych i średnich przedsiębiorców.

Zmiana jest drobna, ale spowoduje kolejną zmianę wzoru wniosku. Dlatego jeżeli będziecie składali wniosek rejestrowy lub aktualizacyjny po wejściu w życie tego rozporządzenia, zwróćcie uwagę czy robicie to na aktualnym druku.

Jeżeli nie prowadzicie warsztatu samochodowego, nie wytwarzacie odpadów i zajmujecie się tylko sprowadzaniem samochodów to nie będziecie wypełniać Działu XII. Dla Was zmieni się tylko data wydania rozporządzenia Ministra Środowiska oraz pozycja dziennika, które umieszczamy na samej górze formularza.

Źródło:

Projekt wraz z uzasadnieniem znajdziecie – TUTAJ

Podobne artykuły

5 komentarzy

 1. Fokus
  Fokus 03 marca, 14:27

  Rozumiem, że jeżeli w PKD mam wpisaną działalność 45.20.Z (warsztat mechaniczny), ale główną działalnością jest autohandel, a warsztat wykorzystuję tylko na swoje potrzeby, to muszę wypełniać ten dział XII?

  Odpowiedz na ten komentarz
 2. Fokus
  Fokus 03 marca, 17:58

  ok. A jak w takim razie rozliczać się potem z organizacją odzysku i UMarszałkkowskim. Bo mam umowę z organizacją na opłatę produktową i zapewnienie sieci…w tym przypadku temat jest prosty, bo wpisuję tylko na ich stronie parametry sprowadzonego pojazdu i wylicza mi należność za każde auto. A jak wykorzystuję mechanikę do napraw swoich aut? Jak tu prowadzić ewidencję, skoro nie naprawiam aut klientów? No i jak wypełnić ten wniosek aktualizacyjny…

  Odpowiedz na ten komentarz
  • admin
   admin Autor 03 marca, 20:38

   Rejestr Maszszalka – BDO to narazie tylko rejestr tego czym się zajmujesz.
   Twoje obowiązki związane z prowadzeniem warsztatu regulują ustawy, miedzy innymi ustawa o odpadach.
   Nie zależnie od tego czy warsztat masz na swoje potrzeby czy świadczysz w nim usługi, zapewne jesteś wytwarzającym odpady. W zalerznosci od tego co to są za odpady podlegasz rożnym ustawom i obowiązkom sprawozdawczym.

   Na Polskim Autohandlu.pl nie poruszałem konkretnie& tego tematu i dziś nie znam odpowiedzi na pytanie: Jakie mam obowiązki prowadząc warsztat?
   W najbliższym czasie spróbuje zgłębić temat i opisać go na łamach PA.

   Odpowiedz na ten komentarz

Napisz komentarz

Szkolenie "Rękojmia ze zmianami w 2023 roku".

Jak skutecznie wdrożyć w firmie procedury AML?

Jak Rząd zablokował Wydziały Komunikacji

Newsletter

Polecam darmową subskrypcję naszego Newsletteru

Archiwum

wyszukaj na stronie

Many lives were lost that day, Including about 2,000 citizens on Omaha Beach (Aka weakling Omaha)by yourself. get-togethers will take place throughout Normandyin honor of their sacrifice and heroism. You can mark the anniversary in your own kitchen by watching Band of Brothers (hbo Go) Or reading or enjoying television The Longest Day dwayne allen jersey. Van driver in Freddie Gray case goes on trialThe trial of police officer Caesar Goodson, jr, Is set to start out Monday. Goodson is one of five Baltimore City police officers in the Freddie Graycase still awaiting trial. As the driver of the police van in which Gray is considered to have suffered a fatal spinal injury, Prosecutors say Goodson bears the most responsibility in Gray's death custom eagles jersey. He is convicted of second degree murder and could face 30 years in prison if convicted stefon diggs jersey. this past month,edward Nero,The second police man tried in the case, Was acquittedof all costs. The first trial ended in a hung jury and you will be retried. Prosecutor to select charges in the Harambe incidentHamilton County ProsecutorJoe Detershas scheduled a Monday afternoon news conference where he is expected to announce his decision on whether he will press charges against the family of the 3 year old boy who fell into the gorilla exhibit at the Cincinnati Zoo last month kamar aiken jersey.