0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

BDO – szykuje się kolejna zmiana wniosku

Data:

Na internetowej stronie Rządowego Centrum Legislacji, zamieszczony został Projekt Rozporządzenia Ministra Środowiska zmieniającego rozporządzenie w sprawie wzorów formularza rejestrowego, formularza aktualizacyjnego i formularza o wykreśleniu z rejestru prowadzonego w ramach Bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami.

Zgodnie z tym co możemy przeczytać w uzasadnieniu, w związku z omyłką redakcyjną, w formularzu rejestrowym oraz formularzu aktualizacyjnym w dziale XII, w nagłówku pkt 2 wyraz „przetwarzanych” musi zostać zmieniony na „wytwarzanych”. Tym samym zmienić należy brzmienie komórek „Kod i nazwa rodzajów przetwarzanych odpadów” na „Kod 1 nazwa rodzajów wytwarzanych odpadów”.

Dział XII dotyczy wytwórców odpadów.

Według autorów projektu, rozporządzenie zmieni jedynie zaistniałą omyłkę redakcyjną polegającą na zmianie brzmienia jednego słowa i nie będzie miało wpływu na mikro, małych i średnich przedsiębiorców.

Zmiana jest drobna, ale spowoduje kolejną zmianę wzoru wniosku. Dlatego jeżeli będziecie składali wniosek rejestrowy lub aktualizacyjny po wejściu w życie tego rozporządzenia, zwróćcie uwagę czy robicie to na aktualnym druku.

Jeżeli nie prowadzicie warsztatu samochodowego, nie wytwarzacie odpadów i zajmujecie się tylko sprowadzaniem samochodów to nie będziecie wypełniać Działu XII. Dla Was zmieni się tylko data wydania rozporządzenia Ministra Środowiska oraz pozycja dziennika, które umieszczamy na samej górze formularza.

Źródło:

Projekt wraz z uzasadnieniem znajdziecie – TUTAJ

5 KOMENTARZE

 1. Rozumiem, że jeżeli w PKD mam wpisaną działalność 45.20.Z (warsztat mechaniczny), ale główną działalnością jest autohandel, a warsztat wykorzystuję tylko na swoje potrzeby, to muszę wypełniać ten dział XII?

 2. ok. A jak w takim razie rozliczać się potem z organizacją odzysku i UMarszałkkowskim. Bo mam umowę z organizacją na opłatę produktową i zapewnienie sieci…w tym przypadku temat jest prosty, bo wpisuję tylko na ich stronie parametry sprowadzonego pojazdu i wylicza mi należność za każde auto. A jak wykorzystuję mechanikę do napraw swoich aut? Jak tu prowadzić ewidencję, skoro nie naprawiam aut klientów? No i jak wypełnić ten wniosek aktualizacyjny…

  • Rejestr Maszszalka – BDO to narazie tylko rejestr tego czym się zajmujesz.
   Twoje obowiązki związane z prowadzeniem warsztatu regulują ustawy, miedzy innymi ustawa o odpadach.
   Nie zależnie od tego czy warsztat masz na swoje potrzeby czy świadczysz w nim usługi, zapewne jesteś wytwarzającym odpady. W zalerznosci od tego co to są za odpady podlegasz rożnym ustawom i obowiązkom sprawozdawczym.

   Na Polskim Autohandlu.pl nie poruszałem konkretnie& tego tematu i dziś nie znam odpowiedzi na pytanie: Jakie mam obowiązki prowadząc warsztat?
   W najbliższym czasie spróbuje zgłębić temat i opisać go na łamach PA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij post:

Newsletter

Popularne

Warto także przeczytać
Podobne

To już pewne – transakcje gotówkowe zostaną ograniczone!

To już pewne - transakcje gotówkowe zostaną ograniczone! Znamy datę.

Tablice Profesjonalne dla pojazdów używanych coraz bliżej!

"przedsiębiorcy zajmujący się obrotem używanymi (już zarejestrowanymi) pojazdami, również sprowadzanymi z zagranicy, będą mogli korzystać z profesjonalnej rejestracji pojazdów na potrzeby przeprowadzania jazd testowych."

Zaproszenie na spotkanie robocze FORS i PolskiAutoHandel

Szanowni Państwo, W porozumieniu z Prezesem Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów...

SKO umarza kary za sprzedaż pojazdów sprowadzonych przed zarejestrowaniem.

Mamy Sukces z SKO! Zapoznajcie się z orzeczeniem i argumentami.