0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

UCIĄŻLIWE ROSZCZENIA KLIENTÓW, A RĘKOJMIA.

Data:

Temat rękojmi spędza sen z powiek coraz większej ilości osób w naszej branży. Klienci z miesiąca na miesiąc stają się coraz bardziej roszczeniowi. Coraz lepiej znają swoje prawa, i wykorzystują je w pełni, a czasem nawet ich nadużywają.

Prawo konsumenckie mówi że wszystkie towary konsumpcyjne (do których zaliczają się też niestety samochody) objęte są rękojmią. Nawet jeśli to używane 20-letnie auto, które sprzedaliśmy za 1.000 zł, klient ma prawo reklamować je nam na podstawie rękojmi.

Dlatego by móc nadal prowadzić komis, i zarabiać na tym pieniądze, a nie dokładać do interesu, tak istotna jest znajomość przepisów prawa konsumenckiego, i sposobów na to jak w praktyce się nimi posługiwać. Dzięki temu będziemy w stanie zminimalizować ilość sporów z klientami, a co za tym idzie unikniemy regularnych batalii sądowych z kupującymi. Niejeden z nas przekonał się ile może kosztować odebranie od klienta samochodu po kilku latach, po przejściu całej drogi sądowej…

Aby pomóc wszystkim reprezentantom naszej branży w codziennych problemach, zorganizowaliśmy szkolenie „Kiedy klientowi przysługuję rękojmia? Odpowiedzialność za wady samochodów używanych w praktyce”. Szkolenie odbędzie się w 3 lokalizacjach w Polsce – 26 marca w Poznaniu, 28 marca w Warszawie i 2 kwietnia w Katowicach.

Szkolenie poprowadzi radca prawny Dariusz Brzozowski osoba doskonale orientująca się w naszej branży – założyciel Kancelarii Prawa Motoryzacyjnego motoprawnik.com, który od 2015 roku jako ekspert doradza i reprezentuje w sporach z klientami (a także w sądach) jednego z największych w Polsce i Europie sprzedawców samochodów używanych.

PODCZAS SZKOLENIA DOWIECIE SIĘ:

  • W jaki sposób formułować umowy by zminimalizować ryzyko roszczeń?

  • Dlaczego tak ważne jest odpowiednie formułowanie ogłoszeń internetowych, i jak robić to poprawnie?

  • W jakich sytuacjach możemy odmówić klientowi prawa do skorzystania z rękojmi?

  • Kiedy możemy obciążyć klienta kosztami? W jaki sposób to zrobić?

  • Czy każda usterka w samochodzie jest wadą fizyczną?

  • Na kim spoczywa obowiązek weryfikacji wady?

I wiele, wiele więcej….

Szczegółowe informacje na stronie www.dlakomisow.pl


Polski Autohandel – Szkolenia to pierwszy na polskim rynku projekt szkoleń przygotowanych specjalnie dla właścicieli i pracowników firm zajmujących się sprzedażą samochodów używanych. Naszym celem jest rozwój i profesjonalizacja polskiego rynku samochodów używanych. Najlepsi na polskim rynku eksperci w swoich dziedzinach podzielą się z Państwem zdobywaną przez lata wiedzą, dzięki której będą mogli Państwo zminimalizować ryzyka związane z prowadzoną działalnością i zmaksymalizować płynące z niej zyski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij post:

Newsletter

Popularne

Warto także przeczytać
Podobne

Jak zmiany w KPO i dofinansowania wpłyną na naszą branżę.

Nie będzie podatków. Będą dofinansowania.

Dobre i Złe wiadomości w sprawie kar.

Dobra wiadomość jest jedna, złych niestety więcej...

To już pewne – transakcje gotówkowe zostaną ograniczone!

To już pewne - transakcje gotówkowe zostaną ograniczone! Znamy datę.

Tablice Profesjonalne dla pojazdów używanych coraz bliżej!

"przedsiębiorcy zajmujący się obrotem używanymi (już zarejestrowanymi) pojazdami, również sprowadzanymi z zagranicy, będą mogli korzystać z profesjonalnej rejestracji pojazdów na potrzeby przeprowadzania jazd testowych."