0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Kary za nierejestrowanie aut z UE od 1 stycznia 2020 – wiemy jak interpretować przepisy.

Data:

Sankcje karne w wysokości od 200 do 1000 zł nakładane zgodnie z Art. 140mb ustawy o ruchu drogowym za nie rejestrowanie pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (zgodnie z art. 71 ust. 7), oraz za nie zawiadamianie starosty o nabyciu lub zbyciu pojazdu (zgodnie z art. 78 ust. 2 pkt 1) to bardzo gorący temat w ostatnim czasie. W mediach pojawiło się szereg informacji na ten temat. Niestety wiele z nich wprowadzało nas i pracowników Wydziałów Komunikacji w błąd.

Do poniedziałku nie było jeszcze do końca jasne jak ostatecznie wyglądać będą przepisy wykonawcze do ustawy wprowadzającej sankcje karne. 16 grudnia 2019 roku ostateczna wersja rozporządzenia regulującego te kwestie została skierowana do ogłoszenia. Znalazła się w nim między innymi definicja daty sprowadzenia pojazdu. We wtorek rozmawiałem na ten temat z Ministerstwem Infrastruktury i dzięki temu wiem jak według Ministerstwa powinny być stosowane nowe przepisy. Dodatkowo 19 grudnia Ministerstwo Infrastruktury odpowiedziało na pismo Związku Dealerów Samochodów, w którym doprecyzowało kilka ważnych kwestii, między innymi zgłaszanie zbycia i nabycia pojazdu.

Co wynika z zebrania tej wiedzy?

Moim zdaniem jasne jest to, że:

Sankcjami karnymi z art 140mb Ustawy o ruchu drogowym nie będą objęte:

 • pojazdy zarejestrowane w Polsce, które kupiliśmy lub sprzedaliśmy przed 1 stycznia 2020 roku i nie zgłosiliśmy ich nabycia lub zbycia w ciągu 30 dni, oraz

 • pojazdy sprowadzone z UE, które dotarły do miejsca przeznaczenia (np. naszego placu) przed 1 stycznia 2020 roku i nie zostaną przez nas zarejestrowane w ciągu 30 dni.

Od 1 stycznia 2020 roku:

Samochody zarejestrowane w Polsce – będziemy musieli ZAWIADAMIAĆ o ich nabyciu i zbyciu (nie ma obowiązku przerejestrowywania). Możemy to robić na formularzu Wydziału Komunikacji (jeżeli ma taki formularz przygotowany), albo składając własne zawiadomienie również dla większej ilości pojazdów bez wykorzystania w/w formularza.

Samochody sprowadzone z UE, które dotrą do miejsca przeznaczenia na terytorium RP czyli do naszego placu lub innego np. wymienionego w CMR-ce, będziemy musieli zarejestrować w ciągu 30 dni. Jeżeli sprzedamy pojazd przed upływem 30 dniowego terminu, nabywca będzie musiał zmieścić się w nim z zarejestrowaniem pojazdu. Niestety nie interesuje ustawodawcy to, że nie będziemy mogli zrobić przeglądu technicznego np. na auto zabytkowe, kolekcjonerskie lub uszkodzone i w związku z tym nie będziemy mogli zarejestrować pojazdu. W takim wypadku praktycznie z automatu otrzymamy karę, od której oczywiście możemy się odwołać i finalnie jej nie zapłacić. Ale to już kwestia na kolejny artykuł…

 • Ustalenie daty sprowadzenia odbywać się będzie na podstawie deklaracji sprowadzającego.

 • Będziemy musieli zamieszczać informację o dacie sprowadzenia pojazdu na fakturze lub w oddzielnym oświadczeniu.

Samochody Importowane z USA, Szwajcarii, Japonii, itd. – tych pojazdów sankcje karne nie dotyczą.

Sankcje karne nie będą dotyczyć samochodów nowych.


Data sprowadzenia pojazdu do Polski

Definicję daty sprowadzenia pojazdu opracowano na podstawie przepisów podatkowych i orzecznictwa sądowo-administracyjnego, z których wynika, że nie można jej utożsamiać z przekroczeniem granicy, ponieważ zasadnicze znaczenie ma osoba nabywcy i realizowane przez niego lub na jego rzecz przemieszczenie, które rozpoczyna się w określonym miejscu w UE i kończy w określonym miejscu na terytorium Polski. Wobec powyższego data sprowadzenia pojazdu może być podana deklaratywnie przez właściciela pojazdu, który sprowadził pojazd z UE.

Definicja w rozporządzeniu wygląda tak:

Ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o:

dacie sprowadzenia pojazdu z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej – rozumie się przez to podany przez właściciela pojazdu dzień sprowadzenia z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej pojazdu, do oznaczonego miejsca przeznaczenia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w związku z nabyciem wewnątrzwspólnotowym pojazdu;”;

Zgodnie z tą definicją, okres 30 dni na zarejestrowanie pojazdu sprowadzonego z UE zaczyna biec od dnia, w którym pojazd dotrze do naszego placu lub innego miejsca przeznaczenia w Polsce.

Nowe Wnioski w Wydziałach Komunikacji

Rozporządzenie reguluje również nowy wygląd wniosku o rejestrację, czasową rejestrację albo wyrejestrowanie pojazdu, o którym mowa w art. 73 ust. 2a ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – prawo o ruchu drogowym. Została w nim dodana rubryka do podania daty sprowadzenia pojazdu z UE oraz oświadczenie, że dane i informacje zawarte we wniosku są aktualne i zgodne ze stanem faktycznym.

Korzystając z nowego formularza, jednocześnie z zarejestrowaniem, czasową rejestracją lub wyrejestrowaniem, będziemy mogli również zgłosić nabycie i zbycie pojazdu. Uprości to wypełnienie przez właściciela pojazdu obowiązku wynikającego z art. 78 ust. 2 pkt 1 ustawy o ruchu drogowym. Dzięki temu zmniejszy się obciążenie organów rejestrujących.

Wzór nowego wniosku:

Co bardzo istotne rejestracja, czasowa rejestracja lub wyrejestrowanie i zawiadomienie o nabyciu lub zbyciu pojazdu to całkowicie odrębne obowiązki. W związku z tym po pierwsze możemy tylko tylko zgłosić nabycie i zbycie nie przerejestrowując pojazdu, a po drugie, przerejestrowanie pojazdu nie wypełnia „z automatu” obowiązku zgłoszenia faktu nabycia pojazdu. Dlatego po 1 stycznia 2020 roku będziemy musieli korzystać z nowych formularzy załatwiających oba obowiązki w przypadku aut zarejestrowanych w kraju.

Prawo nie działa wstecz

W rozporządzeniu i jego uzasadnieniu bardzo jasno określono, że rozporządzenie wchodzi w życie 1 stycznia 2020 roku oraz, że sankcje karne wynikające z art. 140mb dotyczyć będą aut zarejestrowanych w Polsce oraz sprowadzonych z UE od daty 1 stycznia 2020 roku.

Kto i jak będzie nas karać

Kary nakładać będzie Starosta i będą one stanowiły dochód powiatu. Wysokość kary ustalana będzie zapewne różnie, w zależności od Starostwa. Słyszałem o pomysłach uzależnienia wysokości kary od długości trwania wykroczenia. Najwyższa kara w wysokości 1.000 zł miały by być w tym „systemie” nakładana na ludzi zwlekających z rejestracją lub zgłoszeniem nabycia/zbycia ponad rok. Czas pokaże jak to będzie. Na pewno jest to nie tylko nasz problem. Również urzędnicy mają problem jak do tego podejść, bo żadne przepisy dokładnie tego nie określają…

Interpretacja nowych regulacji oraz wytyczne dla Wydziałów Komunikacji uzgodnione przez Samorządy i Ministrostwo Infrastruktury, będą już niebawem dostępne w ich wewnętrznym systemie informatycznym i powinny być jednakowo stosowane w całym kraju.

W związku z tym, że Wydziały Komunikacji zarządzane są przez samorządy i bezpośrednio nie podlegają pod Ministerstwo Infrastruktury, mogą pojawić się rożne interpretacje nowych regulacji.

Prośba do Was.

Jeżeli spotkacie się po nowym roku z innym podejściem Wydziałów Komunikacji niż opisane wyżej, informujcie nas o tym. Poprosimy Ministerstwo Infrastruktury o oficjalne stanowisko doprecyzowujące to jak powinny być stosowane przepisy.


Źródło:

Projekt rozporządzenia znajdziecie – TUTAJ

Uzasadnienie projektu Rozporządzenia znajdziecie – TUTAJ

Pismo do ZDS znajdziecie – TUTAJ

68 KOMENTARZE

 1. W piątek 20.22 byłem w Wydziale Komunikacji w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim. Informacje jakie dostałem od P. Naczelnikabyły następujące: jeżeli auto zostało zakupione/sprowadzone w grudniu 2019 r. a termin 30 dni na zarejestrowanie pojazdu mija w styczniu 2020 roku, wówczas należy zarejestrować taki pojazd w przeciwnym wypadku będzie naliczana karą.

   • A co jeżeli chodzi o sprowadzanie samochodów ciężarowych na handel? Przecież ich rejestracja i ubezpieczenie to kwoty wielkości kilku tysięcy złotych. Jeśli to też ma dotyczyć samochodów ciężarowych które są towarem handlowym a nie użytkowym to wszystkie komisy w Polsce padną !

  • Bo urzad w Tomaszowie jest najgorzej doinformowanym i najbardziej stwarzajacym problemy z rejestracja w polsce. A pan naczelnik to szkoda gadac

 2. Czyli z artykułu wynika, że prawo nie działa wstecz i dotyczyć to będzie tylko aut sprowadzanych po 1 stycznia. Czyli auta które przyjechały z UE w grudniu tego roku, prawnie, wedle przepisów nie obowiązuje nakaz rejestracji w ciągu 30 dni? Proszę o odpowiedź, gdyż wiadomo że w Wydziałach Komunikacji urzędnicy mogą mówić różnie, lecz ważne jest jak jest prawnie.

  • Nakaz zgloszenia zmian w dowodzie rejestracyjnym w ciagu 30 dni jest od dawien dawna. Takze jak ktos nie zglosil to zlamal prawo (wiec gdzie tu mowa o tym, ze prawo nie dziala wstecz? Moze jak ktos ma umowe sprzed 15 lat to moze tak byc). Teraz dopiero za zlamanie prawa (ktore sie zlamalo) beda kary. Myle sie?

   • Prawo nie działa wstecz, także nie będziemy karani za przekroczenie terminu przed 1 stycznia, jeżeli zdążymy załatwić wszystko do końca roku, pomimo tego że ten okres przekroczyliśmy, wtedy tak, oczywiście, prawo nie będzie działało wstecz i nam te niedostosowanie się do obowiązku rejestracji czy też zgłoszeń, który wynika z ustawy oczywiście i jest od bardzo dawna, ujdzie na sucho. Jednak jeżeli nie zrobimy w końcu z tym porządku, to z dniem 1 stycznia (oczywiście jeżeli te 30 dni minęło wcześniej) już będziemy podlegać karze administracyjnej.

 3. A wiadomo kto i jak bedzie sprawdzal to, ktore auta stoja niezarejestrowane ponad 30 dni? Pracownicy starostwa????

  • Podejrzewam że Urząd Celno Skarbowy. Prawdę mówiąc wystarczy że wpadną w odwiedziny do jednego komisu a wszystkie pozostałe z powiatu jeszcze tego samego dnia najpóźniej kolejnego zgłoszą auta do akcyzy.

 4. A ja mam jeszcze jedno pytanie bo ze względu na to że przez około 30 dni nie będzie można sprzedać samochodu sprowadzonego na miękkim dowodzie raczej zdecyduje się na otrzymanie kary niż będę rejestrował (rejestracja, ubezpieczenie też kosztuje) pytanie brzmi czy jak sprzedam samochód powiedzmy po 50 dniach to czy karę zapłacę ja czy klient który ode mnie kupi auto? Bo jak ja to nie ma problemu nie rejestruje płaczę i płace, gorzej jak klient bo jak mu to wytłumaczyć,, 🙂

  • Zastnawialem sie nad tym…kwestia sprowadza sie zapewne do tego jaka date wproaadzebia auta do kraju zadeklaryjesz na fakturze sprzedazy…

 5. A co jeżeli ktoś handluje tylko autami uszkodzonymi? Kupuje z niemieckich ubezpieczalni i uszkodzone sprzedaje dalej w pl? Przecież wiadomo że takiego auta nienaprawionego się nie zarejestruje…

 6. Wszyscy zastanawiamy się nad karą za nie rejestrowanie pojazdów, a co w przypadku gdzie, nie rejestrujemy samochodu wiadomo dostajemy za to karę ale czy w tym przypadku otrzymamy także kare za nie zgłoszenie zmiany właściciela przy jego sprzedaży ?

 7. chory kraj w niemczech kto ma w reku brif ten jest włascicelem nawet posredników nie ma w brifie tak sam w francji …. a u nas dowód mieki twardy krata pojazdu wiecej biurokracji wiekszy syf

 8. dziś wyczytałem, że Rząd pracuje nad możliwością rejestracji pojazdów przez internet…uff może nie bedzie tak źle…

 9. Witam. Mam pytanie do Admina. Czy te przepisy które wchodzą można gdzieś zaskarżyć nl.do UE blokowanie towary handlowego na 2 do 3 tygodni to chyba nie jest zgodne z prawem. Ok rejestracja i ubez. To rozumiem ale dowód miękki twardy karta i inne gówna to już przesada i jeszcze nie mogę sprzedać klientowi bo muszę czekać aż mi papier wyrobi.to będzie największy problem. Zróbmy zrzute na dobrego prawnika otwórz KONTO na zbiórkę każdy wpłaci i kasa się znajdzie. Możemy być silni jako grupa bo jednostka nic nie zrobi. I może prawnik w trybunał coś Ugra. Próbujemy bo jak przyschnie to za rok już będzie za późno a my frajerzy będziemy tylko Płacić

  • możesz sprzedać na miękkim, o ile klient się zgodzi 🙂 po otrzymaniu twardego dowodu i karty wysyłasz mu dokumenty i przerejestrowuje auto

 10. Panowie pytanie czy obowiązek przerejestrowania do 30 dni będzie obowiązywał samochody zarejestrowane w pl czy wystarczające będzie zgłoszenie nabycia i zbycia pojazdu ?
  Załóżmy kupuje samochód 1 stycznia
  Zgłaszam nabycie samochodu 3 stycznia
  Nie rejestruje samochodu
  Sprzedaje go 15 lutego
  Zgłaszam zbycie pojazdu 16 lutego .
  Podlegam każe ??

 11. Na miękkim nie możesz sprzedać.Sprzedaz na miękkim to zmiana właściciela a to jest zabronione ustawa do momentu zakończenia weryfikacji czyli wydanie twardego. Tak że kolego lipa wg.prawa.

  • Gdzie jest ta podstawa prawna o zakazie sprzedazy na miekkim? Sprzedaje auto i po otrzymaniu twardego wysylam klientowi karte i dowod

   • Kolego,na miękkim dowodzie nie można sprzedać samochodu (niestety przerabiałem temat )chyba że w taki sposób jak opisałeś,ale nie do końca jest to legalne zgodzisz się ze mną co?

     • Kolego Fokus kupiłem kiedyś samochód z zatrzymanym dowodem rejestracyjnym.Auto miało uszkodzony reflektor .Zrobiłem dodatkowe badanie techniczne i poszedłem po dowód.W wydziale komunikacji dowiedziałem się że pojazd ma miękki dowód o czym mi sprzedający nie powiedział.Stałego dowodu już nie otrzymałem tylko dokument o wstrzymaniu rejestracji(dokładnie nie pamiętam fachowej nazwy)jedynie kartę pojazdu.Ze sprzedającym nie dało się dogadać ,auto sprzedałem z tymi kwitami co miałem,wtedy dopiero zrobił się cyrk.Kupujący nie umiał zarejestrować bo nie było dowodu,decyzję którą otrzymałem żaden wydział komunikacji nie akceptował,klient auto oddał,dopiero znajomy miał chody u siebie w WK i tak dopiero udało się wyskoczyć z tego bagna.

 12. Wydział komunikacji w Tomaszowie Maz.dzisiaj od godz.5:30 kolega w kolejce numerek 65.finał rejestracji godz.14.POLSKAAAAAAAAAAAA

 13. @Bartek…zatem podstawy prawnej brak, jest to kwestia tylko i wyłącznie dogadania się z klientem i odrobiny zaufania. Ja nie piszę, żeby klient chodził osobiście to WK po twardy dowód, ale aby sprzedawca wysłał dokument po otrzymaniu i to jest w interesie sprzedawcy

  • Podstawa prawna była ujęta w otrzymanej decyzji o wstrzymanej rejestracji lecz już teraz nie pamiętam z jakiego art.,to było z jakieś 5 lat temu,pamiętam jak urzędniczka w WK mi mówiła że samochodu na rejestracji czasowej nie można sprzedać.Może admin coś dopowie.

    • Kolego,auto było kupione na normalnych tablicach z pokwitowaniem dowodu.Moje doświadczenia z „miękkim dowodem”były takie jak opisałem wyżej,informację zamieściłem by przestrzec przed konsekwencjami kupna-sprzedaży na pozwoleniu czasowym.Jeżeli masz wątpliwości to proszę zapytaj w WK oni na pewno będą wiedzieć czy jest na to podstawa prawna.Pozdrawiam

 14. Dziś w Koninie 287 interesantów wydziale komunikacji .Jutro nie rejestrują aut bo się nie wyrabiają .I żadnego wniosku odnośnie uszkodzonych aut sprowadzonych żeby zgłosić nie będzie takie informacje przekazano wydziale dziś.

 15. Karac, karać i karać do tego kraść i oszukiwać obywateli ,że to wszystko dla ich dobra , bo wipy sobie fury kupują i w korkach stoją ! Bęzyna po 10 zł !
  Wtedy może będzie normalnie !

 16. Jeżeli to wszystko jest prawda ,z Polskiego rynku znikną wszystkie komisy które sprowadzają auta z zagranicy.
  Nikogo nie będzie stać by rejestrować każde auto i płacić OC po to żeby samochód tylko stal.na placu.
  A można łatwo sprawdzić jak długo auto jest na naszym.rynku,była kiedyś prowokacja na yt urząd skarbowy nagrał kilka aut na kamerze z jakiegoś komisu po czym przyjechał za miesiąc i dalej stały te same auta.Wtedy guano mogli.

 17. Dziś w wydziale komunikacji w Otwocku otrzymałem informację że termin 30 dni u nich się liczy od daty na fakturze a nie od daty dostarczenia na terytorium RP. I komentarz pani w okienku że nie będą sprowadzać trupów. I że ich to nie obchodzi że nie raz się czeka na transport, lub dowód z firmy leasingowej nawet więcej niż miesiąc a bez niego nie zarejestruje.

 18. W Tomaszowie Maz. na pytanie co z rejestracją aut uszkodzonych? Kierownik odpowiedział 'skoro państwo wiecie jakie obowiązują przepisy i świadomie kupujecie auta których nie będzie naprawić w ciągu 30dni od sprowadzenia to wasz problem”

 19. Zgłoszenie sprzedaży można zrobić listownie wniosek i kopia umowy w kopertę.

  Ale czy można w ten sam sposób zawiadomić?Czy jest to prawnie zasadne?

  Pytam bo w moim wydziale komunikacji puki co do tej wizyty taki sam numerek jak do rejestracji i czas który będę spędzał mógłbym wykorzystać na skupowanie samochodów.

 20. Wydziały komunikacji w płocku interpretują to tak złożenie wniosku o nabycie pojazdu zarejestrowanego w polsce jest równoznaczne z wnioskiem o rejestrację. Czy masz działalność czy nie. Tel. Urząd Miasta wydział komunikacji 243645555

  • Niestety wiele WK tak podchodzi do sprawy.
   Jeszcze raz powtarzam, tutaj maja zastosowanie 2 art. Ustawy o ruchu drogowym:

   Art.71
   7. Właściciel pojazdu, niebędącego nowym pojazdem, sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej jest obowiązany ZAREJESTROWAĆ pojazd na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w terminie 30 dni od dnia jego sprowadzenia.

   oraz
   Art.78.

   2. Właściciel pojazdu zarejestrowanego jest obowiązany ZAWIADOMIĆ w terminie nieprzekraczającym 30 dni starostę o:
   1) nabyciu lub zbyciu pojazdu;

   • W Stargardzie też mi Pani kierownik powiedziała że zawiadomienie o zakupie jest równoznaczne z rejestracją dziś zakupiłam auto krajowe nawet chcąc je zarejestrować najbliższy termin jest już na koniec lutego bo numerów brak w WK ręce opadają

 21. Ponawiam pytanie. Czy jak sprzedam samochód po np. 40 dniach i nic nie zgłaszałem do WK i nie rejestrowałem to karę płacę ja czy klient który kupił ode mnie auto?

 22. Jedna wielka paranoja. A co z firmami które sprzedają auta uszkodzone lub z defektem, bo taką działalność gospodarczą prowadzą? Przestańcie sie bać, nie róbcie przeglądów, na fakturze wpisujcie że pojazd ma usterke i tyle. Klient kupuje robi badanie zwykłe i dodatkowe ze usterki usunięto i idzie rejestrować. Spuście z tonu bo to ze ustawa jest durna to nie znaczy że żaden sąd nie spojrzy trzeźwo na tą sprawę. Naczelnik wydziału do którego należę powiedział ze owszem kara będzie nakladana z automatu bo taki WK którym zarządza ma 'przykaz z góry’, ale należy napisać odwołanie i powiedzieć sędziemu dokumentując brak rejestracji bfakiem możliwości zrobienia badania ze względu na usterki. Sąd uznaje, sprawa unorzona, kara anulowana. Bez stresu Pabie i Panowie

 23. Jedna wielka paranoja. A co z firmami które sprzedają auta uszkodzone lub z defektem, bo taką działalność gospodarczą prowadzą? Przestańcie sie bać, nie róbcie przeglądów, na fakturze wpisujcie że pojazd ma usterke i tyle. Klient kupuje robi badanie zwykłe i dodatkowe ze usterki usunięto i idzie rejestrować. Spuście z tonu bo to ze ustawa jest durna to nie znaczy że żaden sąd nie spojrzy trzeźwo na tą sprawę. Naczelnik wydziału do którego należę powiedział ze owszem kara będzie nakladana z automatu bo taki WK którym zarządza ma 'przykaz z góry’, ale należy napisać odwołanie i powiedzieć sędziemu dokumentując brak rejestracji bfakiem możliwości zrobienia badania ze względu na usterki. Sąd uznaje, sprawa unorzona, kara anulowana. Bez stresu Pabie i Panowie

 24. Dzień dobry…w Kępnie wielkopolska i Ostrowie Wlkp. również urzędnicy bezprawnie żądają nawet z listopada dokumentów kiedy auto dokładnie było sprowadzone, w którym dniu i to ma być na fakturze wyraźnie napisane, napisałem na fakturze z tego roku, że auto sprowadzone w listopadzie 2019, klientka ma potwierdzenie zapłaty akcyzy…ale w Polsce to nie wystarczy…musi być wskazany dzień w listopadzie, i pytam ADMINA w końcu jak to jest z tymi przepisami, kto ma wpływ na „decyzje” naszych urzędników, czy Oni są ważniejsi czy USTAWA….?

 25. W Stargardzie też mi Pani kierownik powiedziała że zawiadomienie o zakupie jest równoznaczne z rejestracją dziś zakupiłam auto krajowe nawet chcąc je zarejestrować najbliższy termin jest już na koniec lutego bo numerów brak w WK ręce opadają

 26. Zgłoszenie nabycia samochodu jest równoznaczne z przerejestrowaniem zakupionego w kraju samochodu ??
  Według mnie nie i WK wprowadzają w błąd…

 27. Czy muszę zgłaszać sprzedaż auta sprowadzonego z zagranicy. Dajmy na to udaje mi się sprzedać auto w 15 dniu od sprowadzenia (czyli go nie rejestrowałem). To muszę zgłaszać zbycie pojazdu?

 28. Podobno rząd planuje od marca zatrzymywanie lawet na granicy celem stemplowania dowodu rejestracyjnego kiedy auto przekracza granice.

  • Już zatrzymują co niektórych po przekroczeniu granicy i spisują auta z lawety, a także przebieg z licznika. Od lutego lub marca mają niby zatrzymywać każdego nawet tych ludzi co jadą autami kupionymi w Niemczech na kołach.

 29. Panowie pytanie z innej beczki bo nigdzie nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Jeśli wykupuje polisę na pojazd z zagranicy tzw komisówkę na 30 dni to czy jako komis muszę zachować jej ciągłość skoro auto nie jest zarejestrowane w Polsce? jak to jest?

 30. Witaj admin. Proszę doradź coś. W TARNOWIE w wydziale zapisują na kwiecień. Jak mam spełnić obowiązek 30 dniach po sprowadzeniu. Coś się dzieje jakieś ruchy? Słyszałem że Lublin się zbiera i idzie na Warszawę???

 31. Jest to poprostu łamanie konstytucyjnego prawa do posiadania!!! Ponieważ obywatel jest karany za to że kupił pojazd uszkodzony, którego nie zdąży naprawić aby zrobić przegląd wymagany do rejestracji w ciągu 30dni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij post:

Newsletter

Popularne

Warto także przeczytać
Podobne

Tablice Profesjonalne dla pojazdów używanych coraz bliżej!

"przedsiębiorcy zajmujący się obrotem używanymi (już zarejestrowanymi) pojazdami, również sprowadzanymi z zagranicy, będą mogli korzystać z profesjonalnej rejestracji pojazdów na potrzeby przeprowadzania jazd testowych."

Zaproszenie na spotkanie robocze FORS i PolskiAutoHandel

Szanowni Państwo, W porozumieniu z Prezesem Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów...

SKO umarza kary za sprzedaż pojazdów sprowadzonych przed zarejestrowaniem.

Mamy Sukces z SKO! Zapoznajcie się z orzeczeniem i argumentami.

Odwołanie od kar za sprzedaż pojazdu sprowadzonego przed rejestracją.

Jeżeli dostałeś zawiadomienie o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie nałożenia na Ciebie za sprzedaż samochodu sprowadzonego przed jego zarejestrowaniem, możesz skorzystać z Pomocy radcy prawnego Pawła Tuzinka.