PolskiAutohandel.pl

 Z ostatniej chwili

Rejestracja Pojzadów po 1 stycznia 2020 – rozporządzenie opublikowane.

Rejestracja Pojzadów po 1 stycznia 2020 – rozporządzenie opublikowane.
24 grudnia
12:50 2019

23 grudnia 2019 roku w Dzienniku Ustaw pozycja 2483, opublikowane zostało Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 19 grudnia 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów oraz wymagań dla tablic rejestracyjnych. Od wczoraj już oficjalnie wiemy jak postępować po 1 stycznia z rejestracją pojazdów sprowadzonych z UE i kupowanych w kraju.

Całość opisałem – TUTAJ

Rozporządzenie w równym stopniu dotyczy obywateli jak Starostów czyli Wydziały Komunikacji, które będą nakładać na nas kary. W rozporządzeniu i jego uzasadnieniu bardzo jasno określono, że wchodzi ono w życie 1 stycznia 2020 roku, a sankcje karne wynikające z art. 140mb dotyczyć będą aut zarejestrowanych w Polsce oraz sprowadzonych z UE od daty 1 stycznia 2020 roku.

Projekt rozporządzenia jest znany od kilku dni, a mimo to słyszę od Was, że niektóre Wydziały Komunikacji zamierzają nakładać na obywateli kary za samochody sprowadzone lub sprzedane w 2019 roku.

Samorządy oczywiście nie podlegają bezpośrednio pod Ministerstwo Infrastruktury i mogą próbować rożnie interpretować nowe regulacje.

Dlatego, kolejny raz Was proszę:

Jeżeli spotkacie się po nowym roku z karaniem obywateli z art. 140mb za pojazdy z 2019 roku, informujcie nas o tym. Poprosimy Ministerstwo Infrastruktury o oficjalne stanowisko doprecyzowujące to jak powinny być stosowane przepisy.


Źródło:

Dzienni Ustaw znajdziecie – TUTAJ

 

Podobne artykuły

17 komentarzy

 1. Kris
  Kris 26 grudnia, 03:22

  Panowie gdzie jest jakiekolwiek miejsce w tym wniosku gdzie widnieje informacja: zgloszenie nabycia pojazdu? Nigdzie nie ma takiej treści, nie ma w Internecie żadnej konkretnej wiadomości jak to ma wyglądać.

  Odpowiedz na ten komentarz
 2. Dominik
  Dominik 30 grudnia, 16:55

  Dzisiaj w starostwie Tarnów jak i od kilku dni kolejka od 4 rano 180 osób przyjmuja 90 aut, nie ma szans na rejestrację, brak miejsc na umówienie terminu na styczen !!! paranoja a nie kraj

  Odpowiedz na ten komentarz
  • Marcin
   Marcin 30 grudnia, 23:02

   287 Konin dziś jutro w ogóle nie rejestrują aut

   Odpowiedz na ten komentarz
  • Marcin
   Marcin 30 grudnia, 23:04

   287 dziś było interesantów w Koninie ,jutro w ogóle nie rejestrują aut .

   Odpowiedz na ten komentarz
  • Arek
   Arek 01 stycznia, 14:34

   Ciekawe co w takim przypadku jak w Tarnowie, gdzie sami nie wyrabiają się w terminie 30 dni na przyjęcie do rejestracji. Przecież ludzie ich tam zjedzą jak będą im chcieli kary nakładać.

   Odpowiedz na ten komentarz
 3. tom
  tom 31 grudnia, 17:22

  Mam takie pytanie. W momencie rozpoczęcia działalności związanej z importem aut zarejestrowałem się w BDO oraz podpisałem umowę z organizacją odzysku na zapewnienie sieci oraz opłatę produktową. Jak to wygląda w praktyce? wchodzę na stronę i system tej formy wylicza mi wszystko tzn. ile muszę oddać z każdego auta. Od firmy otrzymuję tylko faktury. Moje pytanie brzmi po co zatem ten elektroniczny BDO uruchomiony przez Ministerstwo? Czy jest to obowiązkowe? co tam trzeba wpisywać? Wiem tylko, że teraz zamiast info o liczbie sprowadzonych aut będzie się właśnie deklarowało przez tę stronę a nie wysyłało do GIOŚ. Czy jest to bardziej system skierowany do osób które nie mają umowy z taką firmą jak ja i będą tam wklepywać wszelkie dane dt aut? dzięki z góry za odpowiedź

  Odpowiedz na ten komentarz
 4. Marek
  Marek 06 stycznia, 11:28

  Czyli w tej chwili po wprowadzeniu muszę najpierw przerejestrować auto zanim sprzedam?? A jeśli dwa dni po sprowadzeniu wykonam przegląd,opłacę akcyzę,tłumaczenia czyli komplet dokumentów do rejestracji i znajdę klienta to czy muszę zarejestrować te auto czy też po wystawieniu faktury klient może zarejestrować je sam?

  Odpowiedz na ten komentarz
 5. Peteer
  Peteer 07 stycznia, 14:44

  Zajmuje się sprzedażą aut krajowych (kupuję na fakturę VAT i sprzedaję na Fakturę VAT). Czy w świetle nowych przepisów muszę zarejestrować auto w ciągu 30 dni? Czy są jakieś inne opcje, które pozwalą uniknąć rejestracji?

  Odpowiedz na ten komentarz
  • Fokus
   Fokus 08 stycznia, 09:46

   musisz zgłosić kupno i sprzedaż, nie musisz przerejestrowywać

   Odpowiedz na ten komentarz
   • Kris
    Kris 11 stycznia, 21:15

    Możesz przybliżyć konkrety jak dokładnie ma wyglądać takie zgłoszenie nabycia? Jakie są niezbędne dokumenty do zgłoszenia, jakiś wniosek i czy można wysłać pocztą?

    Odpowiedz na ten komentarz
 6. Załamka
  Załamka 14 stycznia, 18:43

  Witam. PANIE MACIEJU.. Piszę na forum by wszyscy chcący zapoznali się z moją prośbą i zapytaniem do Pana. Uwazamm że jest Pan odpowiednią osobą która pytam.Chodzi o rejestrację sprowadzonych sam. Z EU. Ok jestem za rejestracją ale lepiej by było tylko złożyć opłatę i zgłosić nabycie do którego muszę okazać zapłacona akcyzę bez rejestracji np taki pomysł mamy. czy taki postulat można gdzieś złożyć by zmieniono ustawę, z zebranymi podpisami bo uzbiera się kilka tysięcy podpisiw lub skoro mamy rejestrować to też ok tylko że bym nie musiał czekać na twardy dowód 4 lub 6 tygodni bo tak jest w Tarnowie. Czy to jest zgodne z Prawem przecież to ograniczenie swobody prowadzenia działalności gospodarczej Można by było coś zmienić by na miękkim mogę sprzedać ale do odbioru twardego odpowiadam za samochód czy coś takiego Za co Pan myśli. Czy Pan rejestruje samochody. I czy te przepisy są Pana zdaniem ok?… Zróbmy coś…. Za granicami jak coś ludzi nie gra to strajkuja a my nic nie robimy. Jeden do drugiego dzwoni i tylko narzeka. Salony nie muszą rejestrować tam się dało

  Odpowiedz na ten komentarz
  • admin
   admin Autor 14 stycznia, 22:42

   W trakcie prac legislacyjnych składaliśmy propozycję zamienienia obowiązku rejestracji pojazdu sprowadzonego na obowiązek zgłoszenia. Niestety nasze pomysły nie zostały przyjęte.

   Oczywiście moim zdaniem przepisy nie są ok.

   Odpowiedz na ten komentarz
 7. dariusz
  dariusz 14 stycznia, 21:39

  witam ,czy samochody przywiezione w2019 roku sprzedając przykładowo 15.02.2020 bedą podlegać karze czy nie?

  Odpowiedz na ten komentarz
 8. dariusz
  dariusz 14 stycznia, 21:52

  witam ,czy samochody przywiezione w 2019 roku sprzedajac przykladowo 15.02.2020 podlegają karze czy nie?

  Odpowiedz na ten komentarz
 9. Tomaszek
  Tomaszek 07 marca, 09:59

  Aby uniknąć kary, należy TYLKO złożyć zawiadomienie w terminie 30 dni od daty nabycia/zbycia pojazdu zarejestrowanego w kraju. Wystarczy okazać dokument na podstawie której nabyło się pojazd lub sprzedało. Nie trzeba pojazdu przerejestrowywać!

  Odpowiedz na ten komentarz

Napisz komentarz

Many lives were lost that day, Including about 2,000 citizens on Omaha Beach (Aka weakling Omaha)by yourself. get-togethers will take place throughout Normandyin honor of their sacrifice and heroism. You can mark the anniversary in your own kitchen by watching Band of Brothers (hbo Go) Or reading or enjoying television The Longest Day dwayne allen jersey. Van driver in Freddie Gray case goes on trialThe trial of police officer Caesar Goodson, jr, Is set to start out Monday. Goodson is one of five Baltimore City police officers in the Freddie Graycase still awaiting trial. As the driver of the police van in which Gray is considered to have suffered a fatal spinal injury, Prosecutors say Goodson bears the most responsibility in Gray's death custom eagles jersey. He is convicted of second degree murder and could face 30 years in prison if convicted stefon diggs jersey. this past month,edward Nero,The second police man tried in the case, Was acquittedof all costs. The first trial ended in a hung jury and you will be retried. Prosecutor to select charges in the Harambe incidentHamilton County ProsecutorJoe Detershas scheduled a Monday afternoon news conference where he is expected to announce his decision on whether he will press charges against the family of the 3 year old boy who fell into the gorilla exhibit at the Cincinnati Zoo last month kamar aiken jersey.