Kolejny krok do miliona aut elektrycznych za nami! Czy na pewno???

Data:

Podczas 82 posiedzenia dnia 13 czerwca 2019 roku, Sejm uchwalił Ustawę zmieniająca ustawę o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw, ustawę o efektywności energetycznej oraz ustawę o biokomponentach i biopaliwach ciekłych.

Tekst ustawy przyjętej przez Sejm znajdziecie – TUTAJ 

Jakie pojazdy będą objęte wsparciem?

Wsparciem objęte będą: zakup nowych pojazdów i jednostek pływających zasilanych biopaliwami ciekłymi, sprężonym gazem ziemnym (CNG) lub skroplonym gazem ziemnym (LNG), w tym pochodzącym z biometanu, lub wodorem, lub wykorzystujących do napędu energię elektryczną oraz dodane w nowelizacji: wsparcie zakupu nowych pojazdów kategorii M1 wykorzystujących do napędu energię elektryczną wytworzoną z wodoru w zainstalowanych w nich ogniwach paliwowych lub wykorzystujących do napędu wyłącznie energię elektryczną.

Jak duże będzie wsparcie?

Szczegółowe warunki udzielania wsparcia oraz szczegółowy sposób rozliczania wsparcia, mając na względzie skuteczność wsparcia niskoemisyjnego transportu, rynku biokomponentów i biopaliw ciekłych, określą w drodze rozporządzenia Ministrowie energii, finansów, gospodarki, środowiska, gospodarki morskiej oraz żeglugi śródlądowej.

Kto będzie mógł otrzymać wsparcie?

Wsparcie będą mogły otrzymać również osoby fizyczne nie wykonujące działalności gospodarczej. Wysokość wsparcia, biorąc pod uwagę sytuacje finansową Funduszu oraz rozwój rynku pojazdów elektrycznych w drodze rozporządzenia określą Minister energii w porozumieniu z Ministrem finansów.

Kiedy ustawa wejdzie w życie?

Teraz projekt ustawy trafi do dalszych prac w Senacie.

Ustawa wejdzie w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Co myślicie o takim wsparciu elektromobilności?

Kiedy Waszym zdaniem osiągniemy milion aut elektrycznych w naszym kraju?

Dajcie znać co o tym myślicie.

Źródło:

Ustawa o biokomponentach i biopaliwach ciekłych – TUTAJ

Tekst ustawy przyjętej przez Sejm znajdziecie – TUTAJ

 

1 KOMENTARZ

  1. milion aut elektrycznych w polsce? no jak niemcy swoje wytłuką i zaczną je opychać turkom i polaczkom po 200 jurków, to moze sie uzbiera…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij post:

Newsletter

Popularne

Warto także przeczytać
Podobne

Nowe Oświadczenie Senatorskie i Interpelacje Poselskie w sprawie kar za nierejestrowanie pojazdów sprowadzonych.

/*! elementor - v3.19.0 - 05-02-2024 */ .elementor-heading-title{padding:0;margin:0;line-height:1}.elementor-widget-heading .elementor-heading-title>a{color:inherit;font-size:inherit;line-height:inherit}.elementor-widget-heading .elementor-heading-title.elementor-size-small{font-size:15px}.elementor-widget-heading...

Interpelacje Poselskie w sprawie obowiązkowej rejestracji.

Problem, o którym rozmawiamy w ostatnich dniach został już zgłoszony do Posłów i zaowocował dwoma Interpelacjami poselskimi:

Obejrzyj to koniecznie – to nagranie może pomóc Ci uniknąć kary.

Obejrzyjcie nagranie i posłuchajcie stanowiska Ministerstwa Infrastruktury. To nagranie może się okazać bardzo pomocne podczas odwoływania się od ewentualnych kar!

Wasze problemy i pomysły na zmianę przepisów dotyczących rejestracji.

Wskazane przez Was problemy wynikające z przepisów dotyczących rejestracji, oraz Wasze pomysły na rozwiązanie tych problemów.