UWAGA! Będą kary za nierejestrowanie i niewyrejestrowywanie pojazdów!

Data:

Jak zmienić przepisy „po cichutku”?

Wystarczy do ustawy zatytułowanej „Ustawa o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych” wstawić artykuł wprowadzający zmiany w Ustawie Prawo o ruchu drogowym…

Większość osób przeglądających ustawy nad którymi aktualnie pracują rządzący nawet nie zauważą czego poza utrzymaniem czystości dotyczy ta ustawa.

Zmiany są dla nas bardzo istotne i kolejny raz promują Importerów i Dealerów. Oni w związku z tym, że handlują nowymi nigdy wcześnie nierejestrowanymi pojazdami i są uprawnieni do „Rejestracji Profesjonalnej”, będą między innymi zwolnieni z obowiązku złożenia w ciągu 30 dni wniosku o rejestrację pojazdu.

Zgodnie z proponowanym Artykułem 73a. 1. między innymi handlujący pojazdami używanymi, obowiązani będą złożyć wniosek o ich rejestrację w terminie 30 dni od dnia:

1) zakupu nowego pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;

2) zakupu pojazdu zarejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;

3) dopuszczenia przez organ Służby Celno-Skarbowej do obrotu pojazdu

sprowadzonego z terytorium państwa niebędącego członkiem Unii Europejskiej;

4) sprowadzenia pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej z terytorium

państwa członkowskiego Unii Europejskiej.

Jeżeli ustawa wejdzie w życie w takiej formie, to będziemy musieli w terminie 30 dni od dnia sprowadzenia pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej złożyć wniosek o rejestrację, również w przypadku pojazdów powierzonych nam przez zagraniczną osobę fizyczną lub prawną, jest obowiązany.

Każde niedopełnienie obowiązków związanych z zarejestrowaniem lub niewyrejestrowaniem pojazdu w ciągu 30 dni, zgodnie z projektowanym artykułem 140mb podlegać będzie karze pieniężnej w wysokości 1.000 złotych.

Z całością ustawy możecie zapoznać się – TUTAJ  Zmiany w Ustawie o Ruchu Drogowym znajdziecie na stronach 25-28.

Co myślicie o ty propozycjach?

Jak podoba się Wam kolejne nierówne traktowanie Dealerów i Importerów i mały Polskich przedsiębiorstw?

Dajcie znać co o tym myślicie…

43 KOMENTARZE

 1. Myśle ze to nie problem jeśli mam auta po opłatach akcyzowych to nie problem udać się do urzędu po tablice pare złoty więcej ale klient do domu wraca na legalu może szara strefa by padła

 2. czyli 256zł od każdego auta i dużo czasu i roboty – normalny sobie za ten czas też policzy czyli z 500zł do każdego auta. I znów szara strefa górą.

  • dodatkowo trzeba pamiętać o straconym miesiącu zanim dostaniemy twardy dowód i będzie można sprzedać samochód

 3. I znów spada kolejny obowiązek i koszta na przedsiębiorce a osoby prywatne nie muszą robić nic. Totalna porażka, szuka się sponsoringu na programy typu 500+. Dąży się do tego by zniszczyć przedsiębiorców, szczególnie tych mniejszych. Po co komu te bdo? 500zł za recykling każdy płacił solidarnie – proste i skuteczne. Teraz mamy bdo, umowy .. biurokracja, papierki papierki i jeszcze raz papierki. Żeby tego było mało obowiązkowa rejestracja? po co to komu? A sposób wprowadzenia zmian lepiej pozostawić bez komentarza. Kwestia rejestracji i wyrejestrowania powinna być jak w Niemczech a nie że samochód jest własnością państwa. To obywatel o rzeczy materialnej powinien decydować i robić co z nią chce.

 4. Witam,
  macie problem z certyfikatem bezpieczeństwa serwera lub cokolwiek to oznacza.
  Przy próbie otwarcia strony w przeglądarce jest info:
  „Ten serwer nie mógł udowodnić, że należy do polskiautohandel.pl. Jego certyfikat bezpieczeństwa wygasł 4 dni temu.”

 5. Czyli ci co sobie piszą umowy na kolanie znowu są do przodu a uczciwych ludzi wywala się z rynku. Przy obecnych zarobkach -ok 1000-1500 zł praktycznie traci to sens. Stanie w Wydziałach komunikacji wykupywanie polis OC – użeranie się z firmami ubezpieczeniowymi – ja mam już tego dość i zawieszam działalność.

 6. Ciekawe jak zarejestrować pojazd uszkodzony ,jak zrobić badanie techniczne ?,jak naprawić auto w 30 dni?totalna bzdura

 7. Po co wchodzą tablice dilerskie? jaki i tak trzeba rejestrować pojazd ,kolejne wyłudzeniae pieniędzy od przedsiębiorców i jeszcze zus 1500zl A miało być tak pięknie!!! Kaczka do odstrzalu

  • Tutaj akurat pokłony należą się „naszym przyjaciołom, strażnikom praworządności” z Komisji Europejskiej. To oni to wymuszają na Polsce, ciekawe co z samochodami co stoją wymeldowane na Placach w Niemczech ?

 8. Nabijanie kasy firmom ubezpieczeniowym i starostwom gdyz kary maja ratować ich budżet, parodia i kpina z ludzi pracy dotyczy wprowadzenia czegoś po cichu bez konsultacji społecznych , kolejny raz wyborce ma sie w nosie, jedyny rozsądny minister cyfryzacji lecz kto go słucha.

 9. Jeszcze kwestia tego, że na miesiąc będzie dowód tymczasowy na którym nie można sprzedać auta. Totalna kpina

  • Na dowodzie tymczasowym można sprzedać samochód – klient przed przerejestrowaniem musi Ci oddać blachy i dowód, Ty je zwracasz do urzędu, oni wbijają to do systemu i już można rejestrować. Tyle, że to strata czasu i masa energii wiadomo gdzie…

   • Nie możesz sprzedać ponieważ w urzędzie podpisujesz we wniosku ,że nie zrobisz tego do momentu wydania stałego dowodu.

    • Masz jak najbardziej rację, jeśli czekasz na „twardy” dowód rejestracyjny. Mi chodziło o tymczasową rejestrację czyli „czerwone blachy”.

 10. Czyli jeżeli kupię auto zarejestrowane w Polsce od firmy lub osoby prywatnej na dalszą odsprzedaż też muszę je przerejestrować na firmę ?!

  • oby tak było ja mam już ich serdecznie dosyć.rano wstajesz i może cię coś nieźle zaskoczyć bo w nocy uchwalili.

 11. bardzo dobra ustawa jezeli chodzi o auta juz zarejestrowane w polsce tak powinno byc zeby nikt nie jezdzil na moich tablicach, sprzedalem auto w 2012r na fakture i do dzis nie zostalo przerejestrowane i non stop jakies problemy typu mandaty niezaplacone paliwo na cpn a normalne ze wszystkie pisama przychodza do mnie a ja musze tracic swoj czas na wysylanie lub donoszenie mojej faktury sprzedazowej , ale z autami sprowadzonymi z zagranicy to kpina ,

 12. Mam pomysł, zagłosujmy teraz na PO, to zabiorą ludziom 500+, społeczeństwo będzie biedniejsze, my nie będziemy tak handlować i kłopot z głowy, mniej roboty będziemy mieli

 13. Będzie tak małe firmy padną na ryj. Żaden mikroprzedsiębiorca nie jest wstanie rejestrować auta i płacić OC. Jak naprawić auto w 30 dni? Naprawa zwykle trwa pół roku. Co z autami które sprzedaje się kilka lat? Prosicie się aby ludzie znowu wyszli na ulicę tak jak z akcyza.

 14. Wprowadzicie ustawę o obowiązkowym rejestrowaniu aut z zagranicy? Zamykam działalność gospodarczą idę do Niemiec do pracy bo się po prostu nie będzie opłacać, myślałem że dobre zmiany wprowadzacie ale się porostu pomyliłem co do was!!! Mam wielką nadzieję że wszyscy laweciarze wyjdą na ulicę walczyć o swoje!!!

  • w tym kraju nie da się prowadzić legalnie działalności.Mikro przedsiębiorcy są najczęściej kontrolowaną grupą przez US bo nie mają prawników.z nas jest najłatwiej ściągnąć kasę.Ile jeszcze obowiązków nałożą żeby zrealizować chore obietnice i wszelakie rozdawnictwo.Większość z nas nie nie jest beneficjentami tylko płatnikami.

 15. Ciekawe co w sytuacji gdy zarejestrujemy samochód na 30 dni na czerwone tablice, a następnie samochód się sam wyrejestruje ;D

 16. unia nakazuje w Polsce rejestrować wszystkie auta a w Niemczech bez problemu stoją auta wymeldowane – i w Niemczech sa dla wszystkich tablice warsztatowe a nie tylko jak u nas dla nowych aut sobie wymyślili

  TO JAKAŚ WIELKA KPINA

  JAK TO WSZYTKO WEJDZIE TO ODRAZU ZAMYKAM FIRMĘ I JADE DO NIEMIEC DO PRACY

 17. To jest po części nasza wina bo branża nie potrafi się zorganizować , zaprotestować. Stowarzyszenie jest to fajnie. Ale widocznie nie ma siły przebicia. To jest jakaś paranoja rejestracja wszystkich pojazdów stojących na placu.

 18. Jeszcze weście pod uwagę, że przy rejestracji jak kupiliście na zachodzie auto Netto to musicie grzecznie CAŁY VAT zapłacić !
  Gratulacje dla Dealerów , nie dało się Akcyzy podnieść , bo ciemny lud się wkurzył, to wprowadzili opłaty od rejestracji dla wszystkich importerów używek . To koniec normalnego handlu autami w Polsce . Do dwóch lat od daty wejścia tej ustawy większość naszych komisów padnie Panowie i nie trzeba tu być Nostradamusem aby to przewidzieć …

 19. czyli dowalają nam:
  1- koszt rejestracji w tym tłumaczenia faktury nabycia,
  2 – konieczność zapłaty VAT dla tych co kupili w netto
  3 – ubezpieczenie płacone od dnia rejestracji od każdego sprowadzonego pojazdu
  4 – kupę czasu spędzone/stracone na rejestracji w urzędzie
  5 – kłopoty ze sprzedażą na dowodzie tymczasowym – (kłopot z odbiorem stałego dowodu) czyli kolejny czas stracony w urzędzie.

  Koszty w skali roku pójdą w grube pieniądze, a jak się policzy czas to masakra finansowa.

  Oprócz kosztów możemy się spodziewać spadku obrotów – bo rejestracja nas przyblokuje a po drugie auta zdrożeją, im tańsze tym bardziej.

  Dealerzy nowych są na wygranej dalej auta na stoku będą stały nie ubezpieczone – ktoś o to zadbał, może ich stowarzyszenie.

  A nas czeka niezła mina. A tu cisza, stowarzyszenie – cisza, to już wszystkich kupiło lobby dealesko- ubezpieczeniowe ??? Się pytam poważnie. Czy stowarzyszenie napisało choć jedno pismo? Nikt nie ma zamiaru protestować – jak baranki z głową w dół na strzyżenie?

  • Stowarzyszenie Komisów.pl cały czas protestowało. W Sejmie i w Senacie.
   Niestety Rządzący mieli nasze argumenty gdzieś…

   Piszesz co SK powinno zrobić.
   Powiedz mi proszę czy jesteś członkiem SK?

   • Sprawa nie jest nagłośniona. PRotestować sobie możecie. Trzeba iść do mediów. Zebrać się. Cos powiedzieć przed kamerą. Zaprotestować. Na Boga! Zbliżają się wybory teraz jeszcze można coś załatwić.

 20. Witam. Mam pytanie jeśli mam auta kupione na firmę przed wprowadzeniem tej ustawy to też bedę zmuszony zapłacić za wszystkie (ok 160 aut) te auta opłaty w ciągu tych 30 dni ?

  • Ja się zastanwiam czy ta rejestracja jest od momentu zakupu 30 dni czy od momentu sprowadzenia do Polski? Jak zykazać, że auto przejechało granice tego i tego dnia?

 21. Panowie naprawdę totalnie nie rozumiem dlaczego w obliczu nadchodzących wyborów nasza branża się nie zmoblizuje i nie poprosi rządzących o zmianę tej chorej ustawy. TO jest wstyd i kompromitacja. NIe potrafimy zawalczyć o swoje. Przecież trochę nas w całej Polsce jest. Powoli dochodzi do zaorania naszej branży. Stowarzyszenie mam wrażenie, że ma za małą siłę przebicia zarówno w internecie jak i w sejmie. Musimy coś z tym zrobić.

 22. Czy ktoś zastanowił się nad tym przepisem ??
  Ściga się o Vat część uczciwych przedsiębiorców kupujących samochody za granicą musi wysłać CMR po przekroczeniu samochodu granicy niejednokrotnie czekam na dowód 4 tygodnie jak mam pracować i zarejestrować to cholerne auto czy tam same bezmózgi siedzą mało tego kupując samochód od Syndyka niejednokrotnie brakuje dokumentów nie ma możliwości zarejestrowania samochodu jak to zrobić Czy Polski przedsiębiorca jest solą w oku Polityków Unia chciała by Polski przedsiębiorca był zwykłym robolem kto wtedy zapłaci podatki. Niejednokrotnie na zwykłą naprawę rozrządu czekałem miesiąc czasu jak zakupię samochód od komornika Urzędu Skarbowego nie eksploatowany przez parę lat jak takim samochodem jechać na przegląd żeby zarejestrować kopiecie nam grób ale wiedzcie o tym że tej ustawy żaden przedsiębiorca nie wytrzyma wyjdziemy na ulice tego chcecie?????? Opłaty produktowe wprowadziliście tylnymi drzwiami nikt o tym bublu nie mówi ale płacimy akcyzę płacimy ale takiego bandyckiego procederu to nie wytrzymamy………..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij post:

Newsletter

Popularne

Warto także przeczytać
Podobne

Kolejny dobry sygnał tym razem z SENATU

Kolejny dobry sygnał w temacie Kar za sprzedaż pojazdów sprowadzonych przed zarejestrowaniem.

Umorzenie większości kary za brak Sieci Recyklingu

Kolejny raz udało się pomóc jednemu z Was. /*! elementor...

Sukces w temacie kar za sprzedaż pojazdu przed zarejestrowaniem

Sukces w temacie kar za sprzedaż pojazdu przed zarejestrowaniem. Odwołania owocują pierwszymi sukcesami.

Informacja Ministra Finansów – Dlaczego musimy płacić OC za samochody w Komisach.

Przy okazji odpowiedzi na interpelacje Poselską numer 1318, złożoną przez...