0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

O około 240% podrożeję akcyza na auta z 2015 roku!

Data:

Po ostatnim wpisie pojawiły się opinie, że celowo przedstawiliśmy w naszych wyliczeniach tylko starsze samochody żeby pokazać jak mocno dotkną nasze Społeczeństwo planowane zmiany w akcyzie. Odnosząc się do tych zarzutów, chcieli byśmy oświadczyć,  że zestawienie to zostało przygotowane na podstawie listy najpopularniejszych aut używanych zaprezentowanej przez wiodący portal ogłoszeniowy w Polsce. Tego typu samochody, stanowią ponad połowę całości rynku aut używanych w Polsce. Samochody w cenie do 20.000 zł są najczęściej poszukiwanymi samochodami, dlatego tymi samochodami zajęliśmy się w poprzednim poście.

W związku z powyższymi komentarzami, dziś pokażemy wpływ projektowanych zmian na nowsze auta używane – samochody dla „Ludu”.  Skupimy się na samochodach zdecydowanie najmłodszych z rocznika 2015, czyli jeszcze nie dawno rocznych. Wszystkie samochody z tabeli wyposażone są z najmniejsze silniki benzynowe, czyli teoretycznie najbardziej ekologiczne, dla których „podobno” nowa akcyza miała być niższa niż obecna.  Oczywiście w Polskiej wersji podstawowej, często próżno doszukiwać się klimatyzacji czy elektrycznie podnoszony szyb, co najczęściej jest w standardzie aut sprowadzonych z Europy zachodniej, ale na pewno są w nich bajery typu pompowane koła i zderzaki;)

Jakie auta jako nowe są najtańsze na naszym rynku? Ile akcyzy zapłacimy za te samochody sprowadzone do polski jako niespełna dwu lenie? Wszystko znajdziecie w tabeli:

Do wyliczeń przyjęliśmy:

 • jako datę pierwszej rejestracji 1 czerwca 2015 roku,
 • założenia Auto-Świat i Rzeczpospolita, że auto straciło na wartości tylko 30% (czyli tyle ile średnio po roku eksploatacji),
 • podstawa opodatkowania zgodnie z art. 104 ustawy o podatku akcyzowym,

 

W piątek 17 lutego pokażemy Wam ile dołożycie do zakupu auta z większym silnikiem…

Kto jeszcze straci, a kto zarobi na zmianach w sposobie naliczania akcyzy? O tym w kolejnych postach…

Źródło:

3 KOMENTARZE

 1. Generalnie za wszystkie auta będzie drożej i za młode i za starsze , tylko za te młodsze trochę mniej zaboli. Problem tylko gdzie je będziemy kupować , bo tych z małymi pojemnościami i w miarę nowych jest jak na lekarstwo , nawet i uszkodzonych.
  Czy macie już jakieś przecieki od kiedy to mogło by wejść?

 2. To wiemy już czy te nowe stawki wejdą w życie od marca? Albo inaczej – kiedy mogą zacząć obowiazywać tak teoretycznie?

  • Zgodnie z projektem, nie ma możliwości żeby zmiany weszły w życie od marca.
   Więcej dowiemy się 22 lutego po pierwszym czytaniu w Sejmie…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij post:

Newsletter

Popularne

Warto także przeczytać
Podobne

Tablice Profesjonalne dla pojazdów używanych coraz bliżej!

"przedsiębiorcy zajmujący się obrotem używanymi (już zarejestrowanymi) pojazdami, również sprowadzanymi z zagranicy, będą mogli korzystać z profesjonalnej rejestracji pojazdów na potrzeby przeprowadzania jazd testowych."

Zaproszenie na spotkanie robocze FORS i PolskiAutoHandel

Szanowni Państwo, W porozumieniu z Prezesem Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów...

SKO umarza kary za sprzedaż pojazdów sprowadzonych przed zarejestrowaniem.

Mamy Sukces z SKO! Zapoznajcie się z orzeczeniem i argumentami.

Odwołanie od kar za sprzedaż pojazdu sprowadzonego przed rejestracją.

Jeżeli dostałeś zawiadomienie o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie nałożenia na Ciebie za sprzedaż samochodu sprowadzonego przed jego zarejestrowaniem, możesz skorzystać z Pomocy radcy prawnego Pawła Tuzinka.