0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Akcyza przekroczy wartość samochodu!

Data:

Dokładnie tak! Po zmianach zgodnych z projektem ustawy dla większości starszych aut, np. z 2004 roku z silnikami 4.0 i większymi należna akcyza, przekroczy wartość samochodu w dniu dzisiejszym! Znowu tak jak w latach 90-tych wartości nabiorą dokumenty samochodu i wróci problem „przeszczepów”, a auta tego typu będą użytkowane do granic możliwości co spowoduje starzenie się parku aut w naszym kraju.

Dziś tak jak obiecywaliśmy, prezentujemy zmiany dotyczące samochodów z silnikami powyżej 2.0. Większość przeliczonych po nowemu aut wychodzi drożej. W niektórych przypadkach koszty sprowadzenia samochodu do Polski wzrosną o ponad 20.000 zł!

Tak jak już chyba zauważyliście, podwyżki dotkną prawie wszystkich samochodów. Zaoszczędzą tylko Ci, których stać na nowe lub prawie nowe samochody, głownie droższe niż 150.000 zł. Biorąc pod uwagę dane dotyczące importu aut w 2016 roku możemy stwierdzić że podwyżki dotkną ponad 99% sprowadzonych do Polski aut używanych.

 

Napiszcie nam czy poda się Wam Senacki projekt zmian w Podatku Akcyzowym. Pierwsze czytanie w Sejmie już za kilka dni. Jeśli uważacie, że zaproponowane zmiany są złe, UDOSTĘPNIAJCIE post i informujcie Posłów w swoich miastach. Możecie im przesłać Stanowisko StowarzyszeniKomisów.pl w sprawie projektu ustawy i jego uzasadnienia.

Do pobrania: TUTAJ!

 

Do wyliczeń przyjęliśmy:

 • jako datę pierwszej rejestracji 1 czerwca danego roku,
 • podstawa opodatkowania zgodnie z art. 104 ustawy o podatku akcyzowym,
 • dane dotyczące cen samochodów z portalu otoMoto.pl

 

Źródło:

 

10 KOMENTARZE

 1. Skąd te ceny? Mocno zaniżone. One same w sobie są zaniżone. Mazda 2.5 roczna za 80 czy dwu letnia za 65 tys to ulep z USA po wypadkach bo auto nie może w rok stracić 60 tys zł wartości i 40% wartości. Gdzie można znaleźć audi a6 3.0 za 160 tys zł ? Skąd te ceny? Jak da się realne a nie od zaniżonej wartosci to nie będzie tak złe jak widzę to liczenie. Fakt starsze maja większy problem.

  • Wszystkie ceny znalazłem dziś na otomoto.pl.
   Od wartości nie odliczałem kosztów sprowadzenia samochodu oraz marży dealera.

  • Przy samochodach uszkodzonych lub ponadnormatywnie zużytych dochodzi współczynnik dodatkowej deprecjacji według drugiej tabeli.
   Żeby z niego skorzystać potrzebna będzie opinia rzeczoznawcy powołanego przez Urząd Celny za którego sami zapłacimy.

 2. Tak znowu rzeczoznawcy opinia i znowu zaniżanie kwot , więc nic się nie zmieni po za tym że kwoty o wiele wyższe wyjściowe , a mówili że wprowadzają po to żeby walczyć z patologią znowu kłamali 🙂 Wtedy opinia tylko przy poj. większej niż 2.0l. teraz opinie na wszystkie pojemności , dobre .

 3. ludzie, banki i markety nie dały się wydymyać! was wydymać mogą zawsze!!! i tak robią! pis powinien mieć łeb za to obcięty. Biednych robi jeszcze biedniejszych. Dzisiaj większość rodzinnych sam. ma więcej niż te sqrwiałe 2.0 i dymią wszystkich od lat.

 4. Od jakiej kwoty naliczana jest obecnie akcyza? Dlaczego (w tabeli) dla aut z 2016 podstawa opodatkowania jest o 31,45% nizsza od ceny rynkowej? Myslalem ze akcyze placi sie od wartosci rykowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij post:

Newsletter

Popularne

Warto także przeczytać
Podobne

To już pewne – transakcje gotówkowe zostaną ograniczone!

To już pewne - transakcje gotówkowe zostaną ograniczone! Znamy datę.

Tablice Profesjonalne dla pojazdów używanych coraz bliżej!

"przedsiębiorcy zajmujący się obrotem używanymi (już zarejestrowanymi) pojazdami, również sprowadzanymi z zagranicy, będą mogli korzystać z profesjonalnej rejestracji pojazdów na potrzeby przeprowadzania jazd testowych."

Zaproszenie na spotkanie robocze FORS i PolskiAutoHandel

Szanowni Państwo, W porozumieniu z Prezesem Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów...

SKO umarza kary za sprzedaż pojazdów sprowadzonych przed zarejestrowaniem.

Mamy Sukces z SKO! Zapoznajcie się z orzeczeniem i argumentami.