0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Akcyza spadła z porządku obrad Sejmu!

Data:

Dokładnie tak!

Projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym został w dniu wczorajszym wycofany z porządku obrad.

Również wczoraj do Sejmowych Klubów i Kół Poselskich oraz Prezesa Rady Ministrów, trafiło stanowisko StowarzyszeniaKomisów.pl w sprawie tego projektu.

Czyżby zbieg okoliczności? 🙂

Nie oznacza to oczywiście zakończenia prac nad projektem, ale jak twierdzą znawcy „zwyczajów Sejmowych”, projekt zdjęty z porządku obrad w ostatniej chwili szybko tam nie wróci…

Oczywiście cały czas będziemy trzymać rękę na pulsie i jak tylko dowiemy się czegoś nowego w temacie Akcyzy, poinformujemy o tym Państwa.

 

14 KOMENTARZE

  1. No i dziękuję, dobranoc. Mam nadzieję, że akcyzę na auta zlikwidują całkowicie. Wtedy ten kraj będzie zmierzał rozsądnym, cywilizowanym kierunku. Pozdrawiam

  2. Postraszyli zmianą stawek i szybka gotówka z akcyzy wpłynęła do budżetu za auta stojące w zagłębiach samochodowych.

  3. Czułem, że tak będzie. Projekt powróci pod koniec roku, by wszyscy mający auta stojące bez opłat w końcu je zrobili. W naszym Urzędzie Celnym drzwi się w grudniu zapychały. Rekordziści przynosili dokumenty od ponad pięćdziesięciu aut. Coś w tym jest.

  4. Po prostu facet z Ministerstwa Finansów, niejaki Wiesław Jasiński, który odpowiadał za projekt i nowe tabelki pożegnał się kilka dni temu z robotą, a nikt inny nie chce wziąć odpowiedzialności za tego legislacyjnego potworka.

  5. Znowu lipa zakupiłem sobie nowy samochodzik i znowu muszę go rejestrować za granicą, czy to się w końcu zmieni? Na pewno nie zapłacę prawie 100.000 zł akcyzy

  6. nie wiem z czego się tak cieszycie, dalej będziecie ciągnąć te dymiące szroty. Należycie pewnie do tych co w piecach palą butelkami plastikowymi bo tanio… Ale jak wasi bliscy giną w wypadkach pod szrotem bez hamulca, albo umierają na raka to czujecie się dobrze i cieszycie się, że zarobiliście kilka kolejnych tysiaków.

    • Słuchaj AUTO! jeśli weszłaby ta nowa świetna akcyza to ludzie jezdziliby dalej tym co mają aż skończyłyby się im hamulce i dopiero by było śmiertelnych wypadków i dymiących wraków!bo którego Polaka stać na dobre auto i kosmiczną akcyzę???będą kupować od siebie zrobione na druty wraki bo taniej kupić w Polsce będzie bez akcyzy, niż robionego na czas niemca czy duńczyka,tam ludzi stać na remonty,a szroty to masz wszystkie od Polaka!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij post:

Newsletter

Popularne

Warto także przeczytać
Podobne

Tablice Profesjonalne dla pojazdów używanych coraz bliżej!

"przedsiębiorcy zajmujący się obrotem używanymi (już zarejestrowanymi) pojazdami, również sprowadzanymi z zagranicy, będą mogli korzystać z profesjonalnej rejestracji pojazdów na potrzeby przeprowadzania jazd testowych."

Zaproszenie na spotkanie robocze FORS i PolskiAutoHandel

Szanowni Państwo, W porozumieniu z Prezesem Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów...

SKO umarza kary za sprzedaż pojazdów sprowadzonych przed zarejestrowaniem.

Mamy Sukces z SKO! Zapoznajcie się z orzeczeniem i argumentami.

Odwołanie od kar za sprzedaż pojazdu sprowadzonego przed rejestracją.

Jeżeli dostałeś zawiadomienie o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie nałożenia na Ciebie za sprzedaż samochodu sprowadzonego przed jego zarejestrowaniem, możesz skorzystać z Pomocy radcy prawnego Pawła Tuzinka.