0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Odpowiedź MI – Sprzedaż na „miękkim”, kary za rejestrację, co z autami uszkodzonymi, itd.

Data:

Ta treść jest tylko dla subskrybentów

Aby odblokować tę zawartość, subskrybuj wybierając bezpłatny plan.
Twój adres e-mail jest w 100% bezpieczny przed spamem!

10 KOMENTARZE

 1. Wg tej odpowiedzi, obowiazek rejestracji pojazdu spoczywa na właścicielu pojazdu, a w momencie wystawienia faktury, przestaje nim być. Jeśli więc sprzedam samochód, przed wymaganym terminem rejestracji rozumiem, że obowiazek rejestracji spoczywa na nowym właścicielu.

  • Oczywiście. Jeżeli obowiązek dotyczyłby bezpośrednio nas, słowo WŁAŚCICIEL w ustawie było by zastąpione słowem SPROWADZAJĄCY. Dlatego też właścicieli pojazdu od dnia sprowadzenia go przez nas do kraju może być niezliczona ich liczba, zanim któryś zdecyduje się złożyć wniosek o rejestrację.

   Od początku zapis w ustawie był i jest dla mnie jasny jak słońce ale sami jako grupa handlarzy nakręcamy i siebie i urzędników w WK.

 2. Generalnie zgadzam się z Twoją interpretacją tej odpowiedzi ale Pani Dyrektor zasugerowała że mogą być różne wykładnie prawne tych przepisów przez poszczególne wydz.komunikacji w Polsce.
  A M.I. będzie się przyglądać i jak stwierdzą że ludziska są karani to wtedy już tak na poważnie trafi ustawa do sejmu żeby było czarno na białym co urzędasy mają robić i jak rozumieć te przepisy.
  Bo w/g mnie wynika z tego pisma że nie koniecznie muszą się zgadzać z M.I.

  Wracając do miękkich dowodów to 7 dni czekania na niego to rzadkość/bynajmniej U.M.Piotrków Tryb./
  Minimum 10-12 dni.
  Ostatnio miałem sprzedaż na kredyt, musiałem rejestrować autko i jak na złość czekałem na dowód ok.15 dni a klient czekał i lekko mówiąc się wk…iał.
  Pozdrawiam

  • Przecież to Ty określasz „datę sprowadzenia….” , to nie rozumiem jak nie rozwiązuje?
   Jak chcesz szczegółów na ten temat to zadzwoń do mnie a wszystko CI powiem jak to ominąć , 50486630pięć.

  • witam ja mam średnio 15-20 aut w miesiącu , wszystkie auta są uszkodzone i zarejestrowany w polsce , ja ich nie naprawiam tylko sprzedaje dalej i co ja mam zrobić z tymi które ponad 3 miesiące się nie sprzedały ? za wszystkie mam płacić karę ? dodam że część z nich maja ważne przeglądy lecz w cepik jest np wpisana istotna szkoda i nasz wydział komunikacji odrzuca rejestrację takiego pojazdu

 3. Auto zarejestrowane 29/02. Dowód zamówiony 29/02. Dziś mamy 8 i info car mówi że jeszcze się robi…

 4. W Katowicach nie tak dawno czekałem na twardy ponad 3 tygodnie. A w tym samym okresie w Warszawie 8 dni. Więc chyba swoje potrafi dołożyć lokalny WK jeśli jest źle zorganizowany, bo wątpię żeby PWPW wybierało sobie które wydziały lubi, a które nie.

 5. W Lublinie do tej pory na twardy czekałem ok 8 dni, teraz ok 2 tygodnie, Wcześniej zamówienie dowodu było w tym samym dniu lub następnym, teraz dowód zamawiają w czwartym dniu. Powinna być możliwość sprzedaży na miękkim.

 6. witam ja mam średnio 15-20 aut w miesiącu , wszystkie auta są uszkodzone i zarejestrowany w polsce , ja ich nie naprawiam tylko sprzedaje dalej i co ja mam zrobić z tymi które ponad 3 miesiące się nie sprzedały ? za wszystkie mam płacić karę ? dodam że część z nich maja ważne przeglądy lecz w cepik jest np wpisana istotna szkoda i nasz wydział komunikacji odrzuca rejestrację takiego pojazdu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij post:

Newsletter

Popularne

Warto także przeczytać
Podobne

Jak zmiany w KPO i dofinansowania wpłyną na naszą branżę.

Nie będzie podatków. Będą dofinansowania.

Dobre i Złe wiadomości w sprawie kar.

Dobra wiadomość jest jedna, złych niestety więcej...

To już pewne – transakcje gotówkowe zostaną ograniczone!

To już pewne - transakcje gotówkowe zostaną ograniczone! Znamy datę.

Tablice Profesjonalne dla pojazdów używanych coraz bliżej!

"przedsiębiorcy zajmujący się obrotem używanymi (już zarejestrowanymi) pojazdami, również sprowadzanymi z zagranicy, będą mogli korzystać z profesjonalnej rejestracji pojazdów na potrzeby przeprowadzania jazd testowych."