0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Odpowiedzialność karna w związku z rejestracją lub aktualizacją danych w BDO.

Data:

Każdy ze sprowadzających do polski pojazdy objęte obowiązkiem zapewnienia sieci recyklingu, ma obowiązek mieć sieć recyklingu i nadany numer rejestrowy – BDO, który musi podawać we wszystkich dokumentach związanych z prowadzoną działalnością.

Większość z nas ma podpisane umowy na zapewnienie sieci recyklingu na czas nieokreślony. W takim przypadku podczas składania wniosku rejestrowego lub aktualizacyjnego w wersji elektronicznej czyli na dziań dzisiejszy jedynej możliwej pojawia się problem. W Dziale II w tabeli 1 nie mamy możliwości zaznaczenia opcji „umowa na czas nieokreślony” lub „brak daty zakończenia umowy”. Żeby złożyć wniosek musimy podać jakąś określoną datę czyli podajemy dane niezgodne ze stanem faktycznym. Przed wysłaniem formularza musimy zaakceptować oświadczenie z którego jasno wynika że narażamy się na odpowiedzialność karną za złożenie fałszywego oświadczenia.

Do końca 2019 roku mogliśmy złożyć wniosek papierowy gdzie problemu nie było ponieważ wystarczyło pozostawić pustą rubrykę „data wyłączenia z sieci” lub podać 00/00/0000 jako datę zakończenia umowy z Organizacją Odzysku.

Jutro odbędzie się posiedzenie Zespołu Roboczego ds. Recyklingu i Gospodarki Odpadami – Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców, którego tematem będą „Problemy w praktyce funkcjonowania systemu BDO”. Podczas posiedzenia zaproponuję wprowadzenie zmiany w formularzach rejestrowym i aktualizacyjnym polegających na dodaniu opcji „brak określonego terminu obowiązywania umowy” – dotyczącej daty wyłączenia z sieci w Dziale III tabela 1 przy informacjach o stacjach demontażu i punktach zbierania pojazdów działających w ramach sieci zbierania pojazdów. Jest to rozwiązanie identyczne jak to, które zostało zastosowane w Tabeli 1 Działu II. Tam dotyczy ono terminu obowiązywania umowy z Organizacją Odzysku. Dodanie opcji „brak określonego terminu obowiązywania umowy” rozwiązało problem.

Jeżeli macie jakieś inne problemy związane z funkcjonowaniem BDO to możecie do mnie pisać do jutra do godziny 10:00. Postaram się przedstawić Wasze problemy podczas posiedzenia zespołu.

2 KOMENTARZE

  1. Banda ograniczonych pisze te rubryki a potem człowiek myśli ze jest nic nie wart 🙁 ludzie Ci nie maja nic wspólnego z ochrona środowiska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij post:

Newsletter

Popularne

Warto także przeczytać
Podobne

To już pewne – transakcje gotówkowe zostaną ograniczone!

To już pewne - transakcje gotówkowe zostaną ograniczone! Znamy datę.

Tablice Profesjonalne dla pojazdów używanych coraz bliżej!

"przedsiębiorcy zajmujący się obrotem używanymi (już zarejestrowanymi) pojazdami, również sprowadzanymi z zagranicy, będą mogli korzystać z profesjonalnej rejestracji pojazdów na potrzeby przeprowadzania jazd testowych."

Zaproszenie na spotkanie robocze FORS i PolskiAutoHandel

Szanowni Państwo, W porozumieniu z Prezesem Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów...

SKO umarza kary za sprzedaż pojazdów sprowadzonych przed zarejestrowaniem.

Mamy Sukces z SKO! Zapoznajcie się z orzeczeniem i argumentami.