Park samochodów w Polsce zdecydowanie się odmładza!

Data:

Od początku 2017 roku do końca maja w Polsce zarejestrowanych zostało 378 194 używane samochody z importu, czyli o prawie 26 tysięcy mniej niż rok temu. Import spada praktycznie w każdym miesiącu z drobnym wyjątkiem w marcu w którym sprowadziliśmy o 309 aut więcej niż w marcu 2016 roku.

Rejestracje sprowadzonych samochodów osobowych i dostawczych do 3,5T styczeń – maj 2016 i 2017 roku:

W tym roku nadal spada ilość sprowadzanych diesli. W maju było ich tylko około 40%. Taki trend utrzymuje się praktycznie nieprzerwanie od 2011 roku.

Średni wiek sprowadzanych samochodów nie zmienił się i oscyluje między 11 a 12 lat.

W ostatnim czasie kilka razy pytaliście o sprzedaż w komisach. Odpowiedzi i komentarze dotyczące sytuacji na rynku były różne, ale w większości niestety nie nastrajały nas optymistycznie…

Zdecydowanie inaczej brzmiała by odpowiedz na tak zadane pytanie gdybyście zadali je dealerom nowych samochodów. Oni notują nieprzerwany wzrost sprzedaży od 26 miesięcy. Tegoroczny maj był dla nich najlepszy od wejścia Polski do Unii Europejskiej w 2004 roku. Zakończył się wynikiem lepszym o ponad 17% niż rok temu. Od początku 2017 roku, dealerzy sprzedali już ponad 229 tysięcy nowych samochodów czyli prawie 33 tysiące aut więcej niż tym samym okresie 2016 roku.

Rejestracje nowych samochodów osobowych i dostawczych do 3,5T styczeń – maj 2016 i 2017 roku:

Jak widać po ilości rejestrowanych od początku roku samochodów nowych i używanych sprowadzanych do Polski, park aut w naszym kraju zdecydowanie się odmładza. Od początku 2016 roku do końca maja, na każdy zarejestrowany nowy samochód przypadały ponad 2 auta używane. W tym samym okresie bieżącego roku jest to już tylko 1,6 samochodu używanego na każdy zarejestrowany nowy.

Jak twierdzą niektórzy eksperci rynku motoryzacyjnego, być może już w przyszłym roku ilość rejestrowanych nowych samochodów, dorówna ilości sprowadzanych aut używanych.  

Tendencje na rynku najlepiej zobrazuje poniższy wykres:

Jak widać już dziś nie jest tak źle z parkiem samochodów w Polsce jak przedstawiają to media, a z każdym dniem przybywa coraz więcej nowych aut. 

A co Wy myślicie na ten temat?

Zapraszamy do dyskusji na naszym Facebooku.

Źródło:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij post:

Newsletter

Popularne

Warto także przeczytać
Podobne

SKO umarza kary za sprzedaż pojazdów sprowadzonych przed zarejestrowaniem.

Mamy Sukces z SKO! Zapoznajcie się z orzeczeniem i argumentami.

Odwołanie od kar za sprzedaż pojazdu sprowadzonego przed rejestracją.

Jeżeli dostałeś zawiadomienie o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie nałożenia na Ciebie za sprzedaż samochodu sprowadzonego przed jego zarejestrowaniem, możesz skorzystać z Pomocy radcy prawnego Pawła Tuzinka.

44fox Oferta

Na tej stronie możesz zamówić Pakiet usług firmy 44fox. Dzięki...

Spotkanie w sprawie rejestracji pojazdów uszkodzonych.

Zgłoszenie na spotkanie w sprawie obowiązku rejestracji pojazdów uszkodzonych.