0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Petycja – Zamiana obowiązku Rejestracji na Zgłoszenie

Data:

10 maja 2021 roku Stowarzyszenie Komisów złożyło do Sejmu petycję w sprawie zastąpienia obowiązku rejestracji pojazdów sprowadzonych z krajów członkowskich Unii Europejskiej obowiązkiem zgłoszenia.

Jeżeli zgadzacie się z naszym postulatem to podpiszcie się pod nim wypełniając formularz na dole strony. Petycje znajdziecie – TUTAJ

Większość z nas ma problem z rejestracją samochodów sprowadzonych z Unii Europejskiej. Przez obowiązek rejestracji ponosimy dodatkowe koszty, tracimy na to mnóstwo czasu, nasz towar jest blokowany i nie możemy zwrócić się o zwrot podatku akcyzowego przy sprzedaży za granice kraju. Przepisy ograniczają swobodę prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na handlu samochodami.

Niestety Rząd nie widzi problemu lub uznał, że jego skala jest znikoma.

W związku z tym, że dla nas jest to ogromny problem, złożyliśmy Petycje, w której zaproponowaliśmy zastąpienie:

 • obowiązku dokonania rejestracji pojazdów sprowadzonych z krajów członkowskich Unii Europejskiej w ciągu 30 dni od sprowadzenia

 • obowiązkiem zgłoszenia nabycia tych pojazdów – w takim samym terminie 30 dni.

Dlaczego Petycja złożona do Sejmu?

Wcześniej pokazywaliśmy problem oraz jego skalę Ministrowi Infrastruktury, Związkowi Powiatów Polskich oraz Związkowi Miast Polskich. Niestety jedyne co wskóraliśmy to zaproponowane przez Rząd wydłużenie terminu na zarejestrowanie pojazdu z 30 do 60 dni.

Złożyliśmy Petycję do Sejmu ponieważ zgodnie ze schematem rozpatrywania petycji w Sejmie pozwoli to na merytoryczną dyskusję na temat tego problemu, podczas której będziemy mogli przedstawić nasze stanowisko oraz wysłuchamy stanowiska innych stron.

Schemat rozpatrywania petycji w Sejmie

Schemat rozpatrywania petycji w Sejmie

Zapoznajcie się z całością złożonej przez Stowarzyszenie Komisów Petycji i jeżeli zgadzacie się z jej treścią podpiszcie się pod nią wypełniając formularz. Dane zawarte w formularzu zbierzemy w formie tabeli i przedstawimy Komisji do Spraw Petycje. Dzięki temu pokażemy jak dużo osób z naszej branży popiera nasz pomysł. W związku z tym, że nie wszyscy chcecie podpisywać się pełnymi danymi, pola obowiązkowe to Imię i Nazwisko oraz miejscowość. Reszta pól w formularzy nie jest obowiązkowa, ale naszym zdaniem każdy powinien wypełnić każde z nich. Wasze dane nie będą publikowane, zostaną udostępnione tylko Komisji do Spraw Petycji. Do ogólnej wiadomości podamy tylko liczbę osób, które ją poparły.

  Województwo

  www.ALLforMOTO.pl

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  Udostępnij post:

  Newsletter

  Popularne

  Warto także przeczytać
  Podobne

  To już pewne – transakcje gotówkowe zostaną ograniczone!

  To już pewne - transakcje gotówkowe zostaną ograniczone! Znamy datę.

  Tablice Profesjonalne dla pojazdów używanych coraz bliżej!

  "przedsiębiorcy zajmujący się obrotem używanymi (już zarejestrowanymi) pojazdami, również sprowadzanymi z zagranicy, będą mogli korzystać z profesjonalnej rejestracji pojazdów na potrzeby przeprowadzania jazd testowych."

  Zaproszenie na spotkanie robocze FORS i PolskiAutoHandel

  Szanowni Państwo, W porozumieniu z Prezesem Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów...

  SKO umarza kary za sprzedaż pojazdów sprowadzonych przed zarejestrowaniem.

  Mamy Sukces z SKO! Zapoznajcie się z orzeczeniem i argumentami.