0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Posiedzenie Zespołu Roboczego ds. Branży Motoryzacyjnej – Kary za przeglądy 30 dni po terminie.

Data:

30 października 2020 roku odbyło się posiedzenie Zespołu Roboczego ds. Branży motoryzacyjnej Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Tematem posiedzenia były:

 • projektu ustawy o zmianie ustawy Prawo o ruchu drogowym (Druk sejmowy nr 690

 • Projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (UC48

W trakcie posiedzenia rozmawialiśmy o wielu tematach poruszanych w obu projektach ustaw. Największe zainteresowanie i najwięcej kontrowersji wzbudziła nowa opłata za przegląd po terminie. Przypominamy, że Minister Infrastruktury, proponuje wprowadzenie nowego rodzaju opłaty w przypadku wykonania badania technicznego 30 dni po terminie w wysokości 100% opłaty za przeprowadzenie badania technicznego.

Prezes Stowarzyszenia Komisów.pl zdecydowanie sprzeciwił się wprowadzeniu tej opłaty.

Polecamy obejrzenie całości posiedzenia Zespołu Roboczego ds. Branży Motoryzacyjnej.

4 KOMENTARZE

 1. Mandat za brak ważnego Bad Techn

  Wysokość mandatu: 20-500 złotych

  Najczęstsza kwota mandatu: 100-150 złotych

  Punkty karne: 0

  Inne konsekwencje: utrata dowodu rejestracyjnego, utrata prawa do wypłaty z polisy ubezpieczeniowej, odholowanie pojazdu

  Podstawa prawna: art. 94 Kodeksu wykroczeń

  Warto jednak jeszcze zaznaczyć, że przy okazji stwierdzenia braku ważnego przeglądu technicznego najczęściej należy pogodzić się z utratą dowodu rejestracyjnego samochodu. Co więcej, to od dobrej woli policjanta zależy, czy dopuści on pojazd do dalszego poruszania się na drogach.

  Jeżeli zatem okaże się, że auto bez przeglądu może stworzyć zagrożenie, funkcjonariusz ma możliwość nakazania odholowania pojazdu na koszt jego właściciela. Oznacza to, że oprócz mandatu i utraty dowodu rejestracyjnego kierowca musi martwić się również opłaceniem lawety.
  Takie przepisy są dziś aktualne. Nie może być kary za posiadanie pojazdu bez badań technicznych . Może być kara za poruszanie się takim pojazdem. Skąd mniemanie, że po naszych drogach jeżdżą setki czy tysiące pojazdów bez ważnego badania technicznego ? Czy to wskazali Policjanci z drogówki, czy ktoś zajrzał w Cepik i widzi , że są tam po prostu pojazdy które nie mają ważnych BT ? W Cepiku figurują też pojazdy które zostały sprzedane za granicę a nie wyrejestrowane w Polsce. W tej chwili w Polsce rynek motoryzacyjny sam się poprawia. Sprowadzamy pojazdy coraz lepsze, a te starsze do tej pory w Polsce ujeźdzane sprzedają się zagranice. Sam w zeszłym roku wiecej sprzedałem pojazdów na export niż do Polski. Zasada jeszcze w zeszłym roku była taka: Polska Firma np z Warszawy sprzedaje mi 10 swoich firmowych samochodów . Ja bez ich przerejestrowania sprzedaje je za granicę.( Nawet jak zgłosiła do ubezpieczyciela i do wydz rejestracji swoją sprzedaż to ja nigdzie nie zgłaszałem. Zgłaszałem tylko sprzedaż do ubezpieczyciela, żeby nie naliczał mi kolejnych rat OC. W Cepiku pozostają one dalej na tych samych rejestracjach na których je kupiłem. Oczywiście bez Bad Techn.

 2. Nie może być kary za POSIADANIE pojazdu bez badań technicznych . Może być kara za PORUSZANIE się takim pojazdem !!!.
  Dajcie to prawnikom. To sprzeczne z Kodeksem Cywilnym!!

 3. Przewodniczący zakłada z góry, że Polak to oszust – Przepisy istnieją , ale nie dla niego.
  -Pan 407130 bajkopisarz – szkoda gadać
  – Dla gościa co pisze ustawę nie gra roli czy ktoś winien czy nie winien jak zapłaci 100 czy 150 zł więcej to nic mu się nie stanie.
  – inny chciałby faktury zwolnienia lekarskie i inne wyjątki.
  – każdy oprócz p Macieja widzi tylko czubek własnego nosa. przez pryzmat jednego samochodu lub swojego siedzenia.
  – Życzę powodzenia panie Macieju.

 4. Kary, kary, za wszystko kary. Wymyślać nowe, podwyższać kwotę starych. Wkrótce za wszystko będzie kara. Będzie też kara za karę, tak jak płacimy podatki od podatków 🙂 Chory kraj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij post:

Newsletter

Popularne

Warto także przeczytać
Podobne

To już pewne – transakcje gotówkowe zostaną ograniczone!

To już pewne - transakcje gotówkowe zostaną ograniczone! Znamy datę.

Tablice Profesjonalne dla pojazdów używanych coraz bliżej!

"przedsiębiorcy zajmujący się obrotem używanymi (już zarejestrowanymi) pojazdami, również sprowadzanymi z zagranicy, będą mogli korzystać z profesjonalnej rejestracji pojazdów na potrzeby przeprowadzania jazd testowych."

Zaproszenie na spotkanie robocze FORS i PolskiAutoHandel

Szanowni Państwo, W porozumieniu z Prezesem Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów...

SKO umarza kary za sprzedaż pojazdów sprowadzonych przed zarejestrowaniem.

Mamy Sukces z SKO! Zapoznajcie się z orzeczeniem i argumentami.