PolskiAutohandel.pl

 Z ostatniej chwili

Posiedzenie Zespołu Roboczego ds. Branży Motoryzacyjnej – Kary za przeglądy 30 dni po terminie.

Posiedzenie Zespołu Roboczego ds. Branży Motoryzacyjnej – Kary za przeglądy 30 dni po terminie.
30 października
18:28 2020

30 października 2020 roku odbyło się posiedzenie Zespołu Roboczego ds. Branży motoryzacyjnej Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Tematem posiedzenia były:

 • projektu ustawy o zmianie ustawy Prawo o ruchu drogowym (Druk sejmowy nr 690

 • Projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (UC48

W trakcie posiedzenia rozmawialiśmy o wielu tematach poruszanych w obu projektach ustaw. Największe zainteresowanie i najwięcej kontrowersji wzbudziła nowa opłata za przegląd po terminie. Przypominamy, że Minister Infrastruktury, proponuje wprowadzenie nowego rodzaju opłaty w przypadku wykonania badania technicznego 30 dni po terminie w wysokości 100% opłaty za przeprowadzenie badania technicznego.

Prezes Stowarzyszenia Komisów.pl zdecydowanie sprzeciwił się wprowadzeniu tej opłaty.

Polecamy obejrzenie całości posiedzenia Zespołu Roboczego ds. Branży Motoryzacyjnej.

Podobne artykuły

4 komentarze

 1. Mikom
  Mikom 06 listopada, 19:42

  Mandat za brak ważnego Bad Techn

  Wysokość mandatu: 20-500 złotych

  Najczęstsza kwota mandatu: 100-150 złotych

  Punkty karne: 0

  Inne konsekwencje: utrata dowodu rejestracyjnego, utrata prawa do wypłaty z polisy ubezpieczeniowej, odholowanie pojazdu

  Podstawa prawna: art. 94 Kodeksu wykroczeń

  Warto jednak jeszcze zaznaczyć, że przy okazji stwierdzenia braku ważnego przeglądu technicznego najczęściej należy pogodzić się z utratą dowodu rejestracyjnego samochodu. Co więcej, to od dobrej woli policjanta zależy, czy dopuści on pojazd do dalszego poruszania się na drogach.

  Jeżeli zatem okaże się, że auto bez przeglądu może stworzyć zagrożenie, funkcjonariusz ma możliwość nakazania odholowania pojazdu na koszt jego właściciela. Oznacza to, że oprócz mandatu i utraty dowodu rejestracyjnego kierowca musi martwić się również opłaceniem lawety.
  Takie przepisy są dziś aktualne. Nie może być kary za posiadanie pojazdu bez badań technicznych . Może być kara za poruszanie się takim pojazdem. Skąd mniemanie, że po naszych drogach jeżdżą setki czy tysiące pojazdów bez ważnego badania technicznego ? Czy to wskazali Policjanci z drogówki, czy ktoś zajrzał w Cepik i widzi , że są tam po prostu pojazdy które nie mają ważnych BT ? W Cepiku figurują też pojazdy które zostały sprzedane za granicę a nie wyrejestrowane w Polsce. W tej chwili w Polsce rynek motoryzacyjny sam się poprawia. Sprowadzamy pojazdy coraz lepsze, a te starsze do tej pory w Polsce ujeźdzane sprzedają się zagranice. Sam w zeszłym roku wiecej sprzedałem pojazdów na export niż do Polski. Zasada jeszcze w zeszłym roku była taka: Polska Firma np z Warszawy sprzedaje mi 10 swoich firmowych samochodów . Ja bez ich przerejestrowania sprzedaje je za granicę.( Nawet jak zgłosiła do ubezpieczyciela i do wydz rejestracji swoją sprzedaż to ja nigdzie nie zgłaszałem. Zgłaszałem tylko sprzedaż do ubezpieczyciela, żeby nie naliczał mi kolejnych rat OC. W Cepiku pozostają one dalej na tych samych rejestracjach na których je kupiłem. Oczywiście bez Bad Techn.

  Odpowiedz na ten komentarz
 2. tom2885
  tom2885 13 listopada, 21:41

  Nie może być kary za POSIADANIE pojazdu bez badań technicznych . Może być kara za PORUSZANIE się takim pojazdem !!!.
  Dajcie to prawnikom. To sprzeczne z Kodeksem Cywilnym!!

  Odpowiedz na ten komentarz
 3. Mikom
  Mikom 19 listopada, 21:37

  Przewodniczący zakłada z góry, że Polak to oszust – Przepisy istnieją , ale nie dla niego.
  -Pan 407130 bajkopisarz – szkoda gadać
  – Dla gościa co pisze ustawę nie gra roli czy ktoś winien czy nie winien jak zapłaci 100 czy 150 zł więcej to nic mu się nie stanie.
  – inny chciałby faktury zwolnienia lekarskie i inne wyjątki.
  – każdy oprócz p Macieja widzi tylko czubek własnego nosa. przez pryzmat jednego samochodu lub swojego siedzenia.
  – Życzę powodzenia panie Macieju.

  Odpowiedz na ten komentarz
 4. OZI
  OZI 12 grudnia, 21:32

  Kary, kary, za wszystko kary. Wymyślać nowe, podwyższać kwotę starych. Wkrótce za wszystko będzie kara. Będzie też kara za karę, tak jak płacimy podatki od podatków 🙂 Chory kraj

  Odpowiedz na ten komentarz

Napisz komentarz

Szkolenie "Rękojmia ze zmianami w 2023 roku".

Jak skutecznie wdrożyć w firmie procedury AML?

Jak Rząd zablokował Wydziały Komunikacji

Newsletter

Polecam darmową subskrypcję naszego Newsletteru

Archiwum

wyszukaj na stronie

Many lives were lost that day, Including about 2,000 citizens on Omaha Beach (Aka weakling Omaha)by yourself. get-togethers will take place throughout Normandyin honor of their sacrifice and heroism. You can mark the anniversary in your own kitchen by watching Band of Brothers (hbo Go) Or reading or enjoying television The Longest Day dwayne allen jersey. Van driver in Freddie Gray case goes on trialThe trial of police officer Caesar Goodson, jr, Is set to start out Monday. Goodson is one of five Baltimore City police officers in the Freddie Graycase still awaiting trial. As the driver of the police van in which Gray is considered to have suffered a fatal spinal injury, Prosecutors say Goodson bears the most responsibility in Gray's death custom eagles jersey. He is convicted of second degree murder and could face 30 years in prison if convicted stefon diggs jersey. this past month,edward Nero,The second police man tried in the case, Was acquittedof all costs. The first trial ended in a hung jury and you will be retried. Prosecutor to select charges in the Harambe incidentHamilton County ProsecutorJoe Detershas scheduled a Monday afternoon news conference where he is expected to announce his decision on whether he will press charges against the family of the 3 year old boy who fell into the gorilla exhibit at the Cincinnati Zoo last month kamar aiken jersey.