0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Projekt nowego rozporządzenia w sprawie stawek opłat produktowych trafiło do RCL

Data:

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji, zamieszczony został projekt rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie szczegółowych stawek opłat produktowych dla poszczególnych produktów.

Obecnie obowiązujące stawki określa rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 16 grudnia 2014 r., które „wygasa” 1 stycznia 2020 r. W związku z tym Ministerstwo powinno wydać nowe rozporządzenia w sprawie szczegółowych stawek opłat produktowych dla poszczególnych produktów, które obowiązywać będzie od 1 stycznia 2020 roku.

W projektowanym rozporządzeniu znajdziemy takie same stawki opłat produktowych dla poszczególnych produktów jakie obowiązują obecnie.

STAWKI OPŁAT PRODUKTOWYCH DLA POSZCZEGÓLNYCH RODZAJÓW PRODUKTÓW:

 1. Oleje – 2,10 zł za 1 kg

 2. Preparaty smarowe – 2,10 zł za 1 kg

 3. Opony pneumatyczne z gumy, nowe i bieżnikowane – 2,10 zł za 1 kg

 4. Opony pneumatyczne, używane – 4,20 zł za 1 kg

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2020 r.

Oczywiście będziemy śledzić dalszy przebieg prac legislacyjnych, ponieważ już nie raz przekonaliśmy się, że na ostatnim etapie prac, projekt można bardzo mocno zmienić…

Źródło:

Strona RCL – TUTAJ

6 KOMENTARZE

 1. wie ktoś jak wprowadzić z ambitu dane do BDO ? przedtem się drukowało wysyłało do GIOŚ i sprawa załatwiona a teraz online do BDO tylko co i jak 🙂
  inne odpady wszystko ładnie ale jak liczbę sprowadzonych aut 🙂
  Pozdrawiam

  • Póki co nie można składać sprawozdań online. Mają być podobno w marcu dopiero. a jak będzie to zobaczymy.Jak masz podpisaną umowę z organizacją odzysku to zrobią za Ciebie sprawozdanie a jak nie to będziesz musiał sam jak będą na platformie

 2. To jest straszne oszustwo i to na nasza niekorzysc,placimy za to samo co sklepy z czesciami,mechanicy i oponiarze,czyli nabijamy kase naszemu rzadowi 3 krotnie za to samo,my wprowadzamy samochody w wiekszosci w calosci,a musimy placic darmowa lichwe,bo przeciez idziemy kupowac akumulator to musimy zdac stary,a sklep i tak musi zaplacic recykl akumulatora,to po co jeszcze my placimy za to samo,tak samo jest z olejami i oponami,wiec czegos tu nie rozumiem za jaki hu…. placimy za jedna rzecz kilkakrotnie…pozdrawiam i daje do przemyslenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij post:

Newsletter

Popularne

Warto także przeczytać
Podobne

To już pewne – transakcje gotówkowe zostaną ograniczone!

To już pewne - transakcje gotówkowe zostaną ograniczone! Znamy datę.

Tablice Profesjonalne dla pojazdów używanych coraz bliżej!

"przedsiębiorcy zajmujący się obrotem używanymi (już zarejestrowanymi) pojazdami, również sprowadzanymi z zagranicy, będą mogli korzystać z profesjonalnej rejestracji pojazdów na potrzeby przeprowadzania jazd testowych."

Zaproszenie na spotkanie robocze FORS i PolskiAutoHandel

Szanowni Państwo, W porozumieniu z Prezesem Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów...

SKO umarza kary za sprzedaż pojazdów sprowadzonych przed zarejestrowaniem.

Mamy Sukces z SKO! Zapoznajcie się z orzeczeniem i argumentami.