PolskiAutohandel.pl

 Z ostatniej chwili

Projekt nowego rozporządzenia w sprawie stawek opłat produktowych trafiło do RCL

Projekt nowego rozporządzenia w sprawie stawek opłat produktowych trafiło do RCL
15 listopada
18:27 2019

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji, zamieszczony został projekt rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie szczegółowych stawek opłat produktowych dla poszczególnych produktów.

Obecnie obowiązujące stawki określa rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 16 grudnia 2014 r., które „wygasa” 1 stycznia 2020 r. W związku z tym Ministerstwo powinno wydać nowe rozporządzenia w sprawie szczegółowych stawek opłat produktowych dla poszczególnych produktów, które obowiązywać będzie od 1 stycznia 2020 roku.

W projektowanym rozporządzeniu znajdziemy takie same stawki opłat produktowych dla poszczególnych produktów jakie obowiązują obecnie.

STAWKI OPŁAT PRODUKTOWYCH DLA POSZCZEGÓLNYCH RODZAJÓW PRODUKTÓW:

 1. Oleje – 2,10 zł za 1 kg

 2. Preparaty smarowe – 2,10 zł za 1 kg

 3. Opony pneumatyczne z gumy, nowe i bieżnikowane – 2,10 zł za 1 kg

 4. Opony pneumatyczne, używane – 4,20 zł za 1 kg

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2020 r.

Oczywiście będziemy śledzić dalszy przebieg prac legislacyjnych, ponieważ już nie raz przekonaliśmy się, że na ostatnim etapie prac, projekt można bardzo mocno zmienić…

Źródło:

Strona RCL – TUTAJ

Podobne artykuły

6 komentarzy

 1. DM1972
  DM1972 22 listopada, 14:09

  Co słychać w woj.łódzkim w temacie BDO bo cicho coś ostatnio jest?

  Odpowiedz na ten komentarz
 2. Kamil
  Kamil 03 stycznia, 10:00

  wie ktoś jak wprowadzić z ambitu dane do BDO ? przedtem się drukowało wysyłało do GIOŚ i sprawa załatwiona a teraz online do BDO tylko co i jak 🙂
  inne odpady wszystko ładnie ale jak liczbę sprowadzonych aut 🙂
  Pozdrawiam

  Odpowiedz na ten komentarz
  • Maciej
   Maciej 10 stycznia, 14:41

   Póki co nie można składać sprawozdań online. Mają być podobno w marcu dopiero. a jak będzie to zobaczymy.Jak masz podpisaną umowę z organizacją odzysku to zrobią za Ciebie sprawozdanie a jak nie to będziesz musiał sam jak będą na platformie

   Odpowiedz na ten komentarz
 3. adamo
  adamo 10 stycznia, 12:31

  To jest straszne oszustwo i to na nasza niekorzysc,placimy za to samo co sklepy z czesciami,mechanicy i oponiarze,czyli nabijamy kase naszemu rzadowi 3 krotnie za to samo,my wprowadzamy samochody w wiekszosci w calosci,a musimy placic darmowa lichwe,bo przeciez idziemy kupowac akumulator to musimy zdac stary,a sklep i tak musi zaplacic recykl akumulatora,to po co jeszcze my placimy za to samo,tak samo jest z olejami i oponami,wiec czegos tu nie rozumiem za jaki hu…. placimy za jedna rzecz kilkakrotnie…pozdrawiam i daje do przemyslenia.

  Odpowiedz na ten komentarz
 4. Fokus
  Fokus 14 stycznia, 13:09

  czy Wy też macie problem z powiązaniem konta BDO?

  Odpowiedz na ten komentarz

Napisz komentarz

1500

Firmy

39045

Samochody

Many lives were lost that day, Including about 2,000 citizens on Omaha Beach (Aka weakling Omaha)by yourself. get-togethers will take place throughout Normandyin honor of their sacrifice and heroism. You can mark the anniversary in your own kitchen by watching Band of Brothers (hbo Go) Or reading or enjoying television The Longest Day dwayne allen jersey. Van driver in Freddie Gray case goes on trialThe trial of police officer Caesar Goodson, jr, Is set to start out Monday. Goodson is one of five Baltimore City police officers in the Freddie Graycase still awaiting trial. As the driver of the police van in which Gray is considered to have suffered a fatal spinal injury, Prosecutors say Goodson bears the most responsibility in Gray's death custom eagles jersey. He is convicted of second degree murder and could face 30 years in prison if convicted stefon diggs jersey. this past month,edward Nero,The second police man tried in the case, Was acquittedof all costs. The first trial ended in a hung jury and you will be retried. Prosecutor to select charges in the Harambe incidentHamilton County ProsecutorJoe Detershas scheduled a Monday afternoon news conference where he is expected to announce his decision on whether he will press charges against the family of the 3 year old boy who fell into the gorilla exhibit at the Cincinnati Zoo last month kamar aiken jersey.