PolskiAutohandel.pl

 Z ostatniej chwili

PolskiAutohandel.pl Szkolenia – NEWSLETTER 9/2019

PolskiAutohandel.pl Szkolenia – NEWSLETTER 9/2019
14 listopada
11:14 2019

Cena samochodu to nie wszystko. Zapomnij o zasadzie CCC!

Zasada CCC czyli „Cena Czyni Cuda” to dla wielu osób z naszej branży najważniejsza zasada prowadzenia autohandlu. Przekonanie że nieważna jest jakość obsługi klienta, nasze umiejętności handlowe, czy sposób w jaki rozmawiamy klientem, i wiele innych niuansów nie mą żadnego znaczenia, liczy się tylko cena jest dość rozpowszechnionym poglądem.

Naszym zdaniem to ogromny błąd. Żeby tanio sprzedawać samochody, trzeba je tanio kupić, naprawić starając się jak najbardziej ograniczyć koszty, i sprzedać generując niewielki zysk. W efekcie klient kupuje auto zrobione „na sztukę”, nie do końca naprawione, a jedynie zreanimowane, czym sami zwiększacie ryzyko ewentualnych roszczeń klienta. Dodatkowo, gdy roszczenia te się pojawią, jako że wygenerowaliście niewielką marżę, nie macie środków by móc naprawić klientowi usterki z którymi do Was wrócił, i wywiązać się ze swoich zobowiązań. Co najważniejsze nie zarabiacie na swoim biznesie tyle, ile moglibyście zarabiać, gdybyście traktowali swoją pracę i swoich klientów bardziej profesjonalnie.

Takim działaniem z pewnością nie poprawiacie renomy i marki swojej firmy. Wasi klienci zamiast polecać Was swoim przyjaciołom czy rodzinie, będą odradzać wizytę w Waszym komisie. Dobrze prosperujące komisy, są w stanie wygenerować nawet 50% sprzedaży klientom „z ulicy”. Tym nie do końca wiarygodnym, pozostają wyłącznie portale internetowe, i liczenie na jednorazowe strzały. Na nich opierają całą swoją sprzedaż – bez nich nie istnieją.

Swoją markę buduje się poprzez zaufanie klienta. Jeśli klient kupił dla siebie, i swoich dzieci auto w moim salonie, a obsługa i radzenie sobie z ewentualnymi problemami technicznymi pojazdu były bez zarzutu, to zwiększają się znacząco szanse że poleci mnie swoim znajomym. Z całą pewnością na tak trudnym rynku, jakim jest rynek samochodów używanych, z punktu widzenia klienta pełen nieuczciwych handlarzy, to Twój salon może stać się tym jednym, wyjątkowym miejscem do którego warto przyjechać, nawet jeśli będzie trzeba tam zapłacić nieco więcej.

W dzisiejszych czasach coraz lepiej na rynku radzą sobie place aut używanych należące do firm dealerskich handlujących nowymi samochodami. Z reguły auta u nich oferowane, są o 10, 20 a czasem nawet 30% procent droższe niż w komisie czy u osoby prywatnej, ale mimo tego klienci decydują się na zakup właśnie u nich. Dlaczego? Bo traktują ich jako zaufane firmy. Jako kogoś kto gdy pojawi się problem z samochodem nie schowa głowy w piasek, tylko wywiąże się ze swoich zobowiązań. Musimy zadbać o to, by nasza firma była postrzegana tak samo.

Aby było to możliwe, musimy szanować i promować własną markę. Zacznijmy profesjonalnie podchodzić do swojej pracy, nauczmy się jak fachowo obsługiwać klienta, jakich technik negocjacyjnych używać, stwórzmy i używajmy własnej strony internetowej, przygotowujmy gadżety z logo naszej firmy i wiele, wiele więcej. Ilość możliwości jest niemal nieograniczona, ważne jest to byśmy zaczęli dbać o rozpoznawalność i renomę naszego komisu.

Jeszcze kilkanaście lat temu samochody sprzedawały się same. Teraz rynek aut używanych jest zdecydowanie trudniejszy. Na naszych placach pojawia się zdecydowanie mniej klientów niż miało to miejsce jeszcze 2-3 lata temu. Dlatego musimy najpierw powalczyć o klienta, być dla niego zdecydowanie bardziej wyrozumiałym, i nastawionym prokliencko byśmy nie tracili szans sprzedaży i generowania zysku. Z tego samego powodu warto zwiększać swoje kompetencje handlowe i negocjacyjne. Każda nowa umiejętność zwiększa przecież znacząco szanse doprowadzenia do szczęśliwego końca kolejnej transakcji i dalszego rozwijania naszej firmy.

Podobne artykuły

3 komentarze

 1. Marek
  Marek 22 listopada, 01:09

  Święta racja . Tylko po nowym roku jak wejdą przepisy o przymusowej rejestracji wszystkich samochodów to sporo naszych biznesów i tak padnie czy przebranżowi się .
  A świadome działania Rady Dealerów będę tryumfować , bo wygryzą nas z rynku i będę mogli swobodnie sterować cenami

  Odpowiedz na ten komentarz
 2. Marek
  Marek 22 listopada, 01:10

  Święta racja . Tylko czy starczy nam czasu , aby dostosować się do szynko zmieniających się preferencji ?
  Czy po nowym roku jak wejdą przepisy o przymusowej rejestracji wszystkich samochodów to sporo naszych biznesów i tak padnie czy przebranżowi się

  Odpowiedz na ten komentarz
  • OZI
   OZI 30 listopada, 15:32

   Dlaczego “padnie” ? Szczerze mówiąc i tak rejestruję połowę swoich pojazdów sprowadzonych z zagranicy. Według mojej opinii sprzedają się nawet lepiej niż te na zagranicznych tablicach. Nie ma problemu z jazdą i powrotem klienta do domu. Finalnie i tak za rejestrację zwraca i będzie zwracał klient. Zawsze do auta zarejestrowanego przeze mnie doliczam koszty do ceny 🙂 Nie zwolnił mnie z pracy w dawnych czasach Urząd Celny, Urząd Skarbowy 🙂 Nie zwolni mnie teraz Marszałek Województwa ani Starosta 🙂 Przetrwają najmądrzejsi 🙂

   Odpowiedz na ten komentarz

Napisz komentarz

Jak Rząd zablokował Wydziały Komunikacji

Newsletter

Polecam darmową subskrypcję naszego Newsletteru

Archiwum

wyszukaj na stronie

Many lives were lost that day, Including about 2,000 citizens on Omaha Beach (Aka weakling Omaha)by yourself. get-togethers will take place throughout Normandyin honor of their sacrifice and heroism. You can mark the anniversary in your own kitchen by watching Band of Brothers (hbo Go) Or reading or enjoying television The Longest Day dwayne allen jersey. Van driver in Freddie Gray case goes on trialThe trial of police officer Caesar Goodson, jr, Is set to start out Monday. Goodson is one of five Baltimore City police officers in the Freddie Graycase still awaiting trial. As the driver of the police van in which Gray is considered to have suffered a fatal spinal injury, Prosecutors say Goodson bears the most responsibility in Gray's death custom eagles jersey. He is convicted of second degree murder and could face 30 years in prison if convicted stefon diggs jersey. this past month,edward Nero,The second police man tried in the case, Was acquittedof all costs. The first trial ended in a hung jury and you will be retried. Prosecutor to select charges in the Harambe incidentHamilton County ProsecutorJoe Detershas scheduled a Monday afternoon news conference where he is expected to announce his decision on whether he will press charges against the family of the 3 year old boy who fell into the gorilla exhibit at the Cincinnati Zoo last month kamar aiken jersey.