PolskiAutohandel.pl

 Z ostatniej chwili
 • Koniec z Akcyzą! Jest zgoda Kmisji Europejskiej! 18 grudnia 2018 r. Komisja Europejska stwierdziła, że zwolnienie od podatku akcyzowego pojazdów elektrycznych, hybrydowych i z napędem wodorowym nie stanowi pomocy publicznej i może być stosowane w prawie krajowym. ...
 • Zwrot AKCYZY – projekt rozporządzenia. W dniu dzisiejszym na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowany został projekt rozporządzenia Ministra Finansów zmieniający rozporządzenie w sprawie zwrotu akcyzy od samochodu osobowego. W uzasadnieniu przeczytamy, że „Projekt rozporządzenia Ministra...
 • Import aut używanych rośnie o ponad 20%. A co ze sprzedażą? W marcu sprowadziliśmy do Polski ponad 89 tysięcy używanych samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 tony. Oznacza to ponad 20 procentowy wzrost w porównaniu do lutego bieżącego roku. Jeżeli tak...
 • AKCYZA – drobne zmiany. Czy istotne? Ministerstwo Finansów opracowało dwa projekty rozporządzeń konieczne do dostosowania treści istniejących rozporządzeń do zmian wprowadzanych ustawą z dnia 6 marca 2018 r. Prawo przedsiębiorców oraz innych ustaw dotyczących działalności gospodarczej....
 • Akcyza – znamy wytyczne dla Urzędów Skarbowych! Na początku listopada w internecie pojawiły się nagłówki: „Wyższa akcyza na samochody. Wszystkie!”, „Rząd po cichu podniósł akcyzę na samochody!”, „Rząd wprowadza wyższą akcyzę tylnymi drzwiami.”, itd. Wszystkie te teksty...

Rozliczenie obowiązku zapewnienia sieci za 2017 rok

Rozliczenie obowiązku zapewnienia sieci za 2017 rok
Luty 08
11:17 2018

Na stronie internetowe GIOŚ, opublikowana została informacja dotycząca rozliczenia obowiązku zapewnienia sieci za rok 2017 r. Wynika z niej, że zgodnie z art. 237aa ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, za rok 2017 i 2018 składamy sprawozdanie stosując przepisy dotychczasowe, a kto wbrew obowiązkowi, nie sporządza i nie przekazuje tych zbiorczych zestawień danych lub sprawozdań lub wykonuje ten obowiązek nieterminowo lub niezgodnie ze stanem rzeczywistym, podlega karze grzywny, o której mowa w art. 180a ww. ustawy o odpadach.

Oznacza to, że zastosowanie będzie miał wzór sprawozdania, który zawiera częściowo nieobowiązujące informacje. Dlatego zdgodnie z wytycznymi GIOŚ należy w nim wypełnić tylko następujące rubryki:

– Rok sprawozdania

– Nazwa albo imię i nazwisko

– Adres siedziby albo adres miejsca zamieszkania

– Nr NIP

– Nr REGON

– Telefon/fax/e-mail

– Liczba pojazdów wprowadzonych w danym roku kalendarzowym na terytorium kraju (szt.)

– Liczba dni w roku kalendarzowym, w których nie zapewniono sieci

– Wysokość należnej opłaty (zł)

– Wysokość wpłaconej opłaty (zł)

Firma AMBIT, dla swoich kontrahentów uruchomiła możliwość wygenerowania wypełnionego na podstawie przekazanej informacji sprawozdania. W tym celu należy zalogować się na swoje konto i przycisnąć na środku klawisz oznaczony “SPRAWOZDANIE do GIOS za 2017r.”

Wygenerowane sprawozdanie wygląda tak:

sprawozdanie do GIOŚ

Prawidłowo wypełnione sprawozdanie w termin – do 15 marca 2018 roku, przesyłamy na adres:

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska
Wawelska 52/54
00-922 Warszawa

Wprowadzający pojazdy, którzy nie zapewnił sieci w 2017 roku, mają obowiązek bez wezwania do obliczenia i uiszczenia opłaty za brak sieci. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 14 grudnia 2016 r. (Dz. U. z 2016 r. poz. 2085), opłata stała za brak sieci wynosi 12.000 zł, a stawka opłaty za brak sieci 12 zł.

Opłatę za brak sieci za 2017 r. należy wpłacić na rachunek bankowy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do dnia 31 marca 2018 r.:
38 1130 1062 0000 0109 9520 0015


Źródło:

 • wzór sprawozdania GIOŚ – TUTAJ

 

Podobne artykuły

20 komentarzy

 1. Marek
  Marek Luty 08, 23:23

  Czy rubryki puste należy wykreślić ? Rozumiem, że “wysokość należnej opłaty” to 0 zlotych (zero).

  Odpowiedz na ten komentarz
  • admin
   admin Autor Luty 09, 16:23

   Jeśli masz podpisaną umowę z Ambitem, pobierz sprawozdanie, podpisz i wyślij.
   Niczego nie trzeba wykreślać i poprawiać.

   Odpowiedz na ten komentarz
   • Marek
    Marek Luty 09, 22:48

    Skąd masz takie informację ? Podejrzewam, że masz rację. Pytam czy może ewentualnie dzwoniłeś do GIOŚ-u lub AMBIT-u. Jeśli nie dzwoniłeś, to daj znać. Zadzwonię w poniedziałek.

    Odpowiedz na ten komentarz
 2. 1 raz wysyłający sprawozdanie
  1 raz wysyłający sprawozdanie Luty 09, 11:51

  Dzień dobry mam pytanko do admin czy do tego sprawozdania z Ambit trzeba wypełniać puste rubryki jeśli przez cały rok zapewniło się sieć ? wpisywać kwotę zapłaty czy dopisać tylko własny podpis i wysyłać?

  Odpowiedz na ten komentarz
  • admin
   admin Autor Luty 09, 16:22

   Generalnie sprawozdanie dotyczy niezapewnienia sieci.
   W związku z tym jeśli zapewnimy sieć przez cały rok, moim zdaniem czy pozostawimy to puste, czy wpiszemy “0” to na jedno wyjdzie. Oba rozwiązania będą poprawne.
   Nie wpisujemy kwoto ponieważ jest to kwota opłaty za niezapewnienie, sieci czyli jeżeli mamy sieć zapewnioną przez cały rok, ta opłata nie występuje.

   Odpowiedz na ten komentarz
 3. F1
  F1 Luty 09, 13:48

  Wydaje mi się, że w wygenerowanym przykładowo sprawozdaniu powinny być wypełnione jeszcze
  – Liczba dni w roku kalendarzowym, w których nie zapewniono sieci —-0

  – Wysokość należnej opłaty (zł)—-0

  – Wysokość wpłaconej opłaty (zł)——0

  Odpowiedz na ten komentarz
  • admin
   admin Autor Luty 09, 16:19

   Generalnie sprawozdanie dotyczy niezapewnienia sieci. W związku z tym, moim zdaniem czy pozostawimy to puste, czy wpiszemy “0” to na jedno wyjdzie. Oba rozwiązania będą poprawne.

   Odpowiedz na ten komentarz
   • Miczurin
    Miczurin Luty 22, 23:56

    No właśnie, pytanie czy tak jest na 100% bo znając urzędników mogą się o to głupie brak zera doczepić. Masz zapewnioną sieć to opłata wynosi zero, ale może się oznaczać że to zero trzeba wpisać. Nie upieram się ale już z nie takimi absurdami prowadzą 20 lat działalność gospodarczą miałem do czynienia.

    Odpowiedz na ten komentarz
 4. grześ
  grześ Luty 09, 21:06

  witam a jeśli w pola należna zapłata i wpłacona opłata wpisałem kwotę jaką zapłaciłem ambit to co będzie?

  Odpowiedz na ten komentarz
 5. sergio
  sergio Luty 12, 20:12

  A jak mas się sprawa co do pokrycia procentowo powierzchni kraju , tego nie powinniśmy wypełniać? Z drugiej strony jakie pokrycie zapewnia nam umowa z Ambitem , może ktoś to dokładnie sprecyzować?
  Czy jak ja mam dodatkowo umowy z Korkuciem , powinienem też gdzieś to dopisywać w tym sprawozdaniu jak myślicie

  Odpowiedz na ten komentarz
  • admin
   admin Autor Luty 13, 10:52

   Pokrycie procentowe kraju w przypadku zapewnienia sieci dotyczy firm sprowadzających powyżej 1.000 samochodów.

   Odpowiedz na ten komentarz
 6. PCP
  PCP Luty 13, 18:51

  Ludzie, poco siejecie panike. To jest sprawozdanie za BRAK zapewnienia sieci zbierania pojazdów . Jesli masz podpisana umowe z firma np. Ambit to zapewniasz siec, a sprawozdanie co roku oni wysyłają. Takie sprawozdanie wysyłają tylko ci którzy takiej umowy nie podpisali.

  Odpowiedz na ten komentarz
  • admin
   admin Autor Luty 13, 21:47

   Niestety mylisz się…
   Sprawozdanie wysyłamy wszyscy.
   Ci którzy zapewnili sieć nic nie płacą.
   Ci którzy niezapewnili sieci płaca opłaty zgodnie ze wzorem.

   Odpowiedz na ten komentarz
 7. Mark
  Mark Luty 15, 10:07

  czy juz wiadomo dokladnie jak to wypelnic? pytal ktos u zrodla?

  Odpowiedz na ten komentarz
 8. marta
  marta Luty 18, 19:06

  Czy w momencie kiedy w 2017 w styczniu zawiesilem dzialalnosc musze skladac to sprawdozdanie??

  Odpowiedz na ten komentarz
 9. Adi
  Adi Marzec 14, 21:14

  A co jesli dzialalnosc zostala otwarta na poczatku wrzesnia, umowa z ambitem podpisana w grudniu. Sprowadzonych 8 pojazdow. Jak to mam rozliczyc?

  Odpowiedz na ten komentarz
  • admin
   admin Autor Marzec 14, 21:27

   Masz do zapłacenia opłatę stałą 12.000 zł plus opłata za każde auto za okres w którym nie zaowniales sieci recyklingu.

   Odpowiedz na ten komentarz

Napisz komentarz

wyszukaj na stronie

Archiwum

Many lives were lost that day, Including about 2,000 citizens on Omaha Beach (Aka weakling Omaha)by yourself. get-togethers will take place throughout Normandyin honor of their sacrifice and heroism. You can mark the anniversary in your own kitchen by watching Band of Brothers (hbo Go) Or reading or enjoying television The Longest Day dwayne allen jersey. Van driver in Freddie Gray case goes on trialThe trial of police officer Caesar Goodson, jr, Is set to start out Monday. Goodson is one of five Baltimore City police officers in the Freddie Graycase still awaiting trial. As the driver of the police van in which Gray is considered to have suffered a fatal spinal injury, Prosecutors say Goodson bears the most responsibility in Gray's death custom eagles jersey. He is convicted of second degree murder and could face 30 years in prison if convicted stefon diggs jersey. this past month,edward Nero,The second police man tried in the case, Was acquittedof all costs. The first trial ended in a hung jury and you will be retried. Prosecutor to select charges in the Harambe incidentHamilton County ProsecutorJoe Detershas scheduled a Monday afternoon news conference where he is expected to announce his decision on whether he will press charges against the family of the 3 year old boy who fell into the gorilla exhibit at the Cincinnati Zoo last month kamar aiken jersey.