0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Sprawdź czy Twój Dowód Rejestracyjny jest już gotowy!

Data:

Od początku 2021 roku, wszyscy musimy rejestrować pojazdy sprowadzone z UE w ciągu 30 dni od sprowadzenia.

Pamiętajcie, że data sprowadzenia to nie zawsze data przekroczenia granicy. Zgodnie z rozporządzeniem MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 19 grudnia 2019 r mówiąc o: „dacie sprowadzenia pojazdu z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej – rozumie się przez to podany przez właściciela pojazdu dzień sprowadzenia z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej pojazdu, do oznaczonego miejsca przeznaczenia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w związku z nabyciem wewnątrzwspólnotowym pojazdu;”

Definicja jest bardzo nie ostra i na pewno Sądy będą interpretować ją różnie, ale to temat rzeka i dziś roztrząsać go nie będę…

Po zarejestrowaniu pojazdu czekamy na wydanie dowodu rejestracyjnego, który produkowany jest Polskie Wytwórni Papierów Wartościowych w Warszawie.

W serwisie Info-car możecie sprawdź status dowodu rejestracyjnego, czyli dowiedzieć się czy twój dowód rejestracyjny jest już gotowy do odbioru. Wystarczy, że podacie numer rejestracyjny oraz ostatnie 5 znaków numeru nadwozia. Usługa jest bezpłatna.

Żeby sprawdzić swój dowód kliknij – TUTAJ

 

[textmarker color=”red”]Sprawdzajcie [/textmarker] i dajcie znać w komentarzach jak szybko wasze Dowody Rejestracyjne są zamawiane przez Wydział Komunikacji (znajdziecie tą informację w serwisie info-car) oraz po ilu dniach możecie je odebrać w Urzędzie.

 

W systemie Info-car możecie również sprawdzić status Prawa jazdy i Karty to tachografu cyfrowego – TUTAJ

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij post:

Newsletter

Popularne

Warto także przeczytać
Podobne

Tablice Profesjonalne dla pojazdów używanych coraz bliżej!

"przedsiębiorcy zajmujący się obrotem używanymi (już zarejestrowanymi) pojazdami, również sprowadzanymi z zagranicy, będą mogli korzystać z profesjonalnej rejestracji pojazdów na potrzeby przeprowadzania jazd testowych."

Zaproszenie na spotkanie robocze FORS i PolskiAutoHandel

Szanowni Państwo, W porozumieniu z Prezesem Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów...

SKO umarza kary za sprzedaż pojazdów sprowadzonych przed zarejestrowaniem.

Mamy Sukces z SKO! Zapoznajcie się z orzeczeniem i argumentami.

Odwołanie od kar za sprzedaż pojazdu sprowadzonego przed rejestracją.

Jeżeli dostałeś zawiadomienie o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie nałożenia na Ciebie za sprzedaż samochodu sprowadzonego przed jego zarejestrowaniem, możesz skorzystać z Pomocy radcy prawnego Pawła Tuzinka.