0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Szkolenie – „Polski Ład” – Martini&Co

Data:

Eksperci Martini Tax na zlecenie PolskiAutohandel.pl przygotowali szkolenie, które pomoże nam przygotować się do wchodzących w życie rozwiązań nazywanych Polskim Ładem. Jest to ostatni moment by poznać szczegóły nowego prawa i właściwie zaplanować wdrożenie odpowiednich kroków.

Szkolenie będące usystematyzowaniem dostępnej wiedzy oraz propozycją możliwych działań odbyło się w formule online 13 stycznia 2021r. o godzinie 10:00. 

W trakcie szkolenia przedstawione i omówione zostały zagrożenia oraz szanse wynikające z nowowprowadzanego prawa. Eksperci w trakcie webinaru wyjaśnili nam, jak się do nich przygotować oraz jak możemy z nich korzystać.

Najważniejszymi poruszonymi zagadnieniami były:

  • Składka zdrowotna – wpływ braku odliczenia składki na efektywność form prowadzenia działalności.
  • Ryczałt ewidencjonowany – Próg przychodowy, ograniczenia, stawki ryczałtu.
  • Brak możliwości amortyzowania mieszkań.
  • Zmiany zasad opodatkowania wykupu przedmiotu leasingu – Przychód ze sprzedaży poleasingowego samochodu wykupionego do majątku osobistego będzie uznawany za przychód z działalności gospodarczej.
  • Ulga dla klasy średniej – Mechanizm zmniejszający negatywne zmiany w naliczaniu składki zdrowotnej.
  • Zmiany progów podatkowych
  • Zmiany w ustalaniu ryczałtu dla aut służbowych.
  • Nowy limit transakcji gotówkowych – Nowe limity w transakcjach B2C oraz B2B.
  • Estoński CIT 2.0 -Czy może być alternatywą dla jednoosobowej działalności gospodarczej?
  • Prosta Spółka Akcyjna – jak wygląda od strony podatkowej?
  • Minimalny podatek dochodowy – opodatkowanie przychodów i niektórych kosztów spółek na stracie lub z niską rentownością.
  • Ukryta dywidenda – Traktowanie niektórych kosztów jako ukrytej dywidendy i wyłączenie ich z kosztów.

Szkolenie zostało nagrane. Nagranie możesz zamówić korzystają z formularza niżej.

CENA NAGRANIA ZE SZKOLENIA WYNOSI 399 ZŁ + VAT

Kupuję nagranie ze Szkolenia


SZKOLENIE POPROWADZĄ:

Grzegorz Szachowicz

Doradca podatkowy w Kancelarii Martini i Wspólnicy z ponad 14-letnim doświadczeniem w świadczeniu usług doradztwa podatkowego. Grzegorz był poprzednio związany z PwC, Wierzbowski Eversheds oraz Kancelarią Ożóg Tomczykowski, w której pełnił funkcje Menadżera w Zespole Podatku dochodowego od osób prawnych oraz Planowania Podatkowego.  Brał udział w licznych przeglądach podatkowych typu due diligence oraz projektach obejmujących opracowywanie podatkowo efektywnych struktur nabycia i finansowania inwestycji.

Uczestniczył także w projektach dotyczących planowania podatkowego dla osób fizycznych, jak również wewnątrz pojedynczych jednostek oraz w ramach grup kapitałowych. Posiada doświadczenie w kompleksowej obsłudze podatkowej klientów z różnych sektorów w sprawach związanych z ich bieżącą działalnością gospodarczą oraz doświadczenie w zakresie cen transferowych. Grzegorz doradzał w zakresie podatkowych konsekwencji przeprowadzenia projektów inwestycyjnych w Polsce w ramach transakcji połączeń prawnych oraz akwizycji, jak również w zakresie opracowania efektywnych struktur kapitałowych. Był zaangażowany w przeglądy podatkowe typu due diligence oraz przeprowadzenie projektów restrukturyzacyjnych dla klientów działających w różnych sektorach gospodarki, jak również dla inwestorów finansowych typu Private Equity. Grzegorz jest licencjonowanym doradcą podatkowym oraz  absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Grzegorz ukończył również z wyróżnieniem studia Master of Business Administration prowadzone przez Uniwersytet w Montrealu (Quebec, Kanada) wraz z Szkołą Główną Handlową – Canadian Executive Master of Business Administration.


Maciej Kordalewski

Doradca podatkowy, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Swoje doświadczenie zdobywał w Zespole Zarządzania Wiedzą Podatkową w Deloitte. Specjalista w obszarze działalności dealerskiej oraz szeroko pojętej branży motoryzacyjnej. Autor szkoleń dla branży motoryzacyjnej.

Uczestnik Prawniczego Seminarium Doktoranckiego na Akademii Leona Koźmińskiego, a także Podyplomowych Studiów Rachunkowości i Finansów Przedsiębiorstwa Szkoły Głównej Handlowej.

Komentator i autor publikacji w Rzeczpospolitej, Dzienniku Gazecie Prawnej, miesięczniku „Dealer” oraz na portalach internetowych prawo.pl, moto-prawo.pl czy portal Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR.


 

 

2 KOMENTARZE

  1. Pytanie do Admina. Bo w chwili obecnej jest to tykająca bomba, o ogromnej sile rażenia dla naszej branży. Czy masz wiedzę, żeby ktoś poruszał z Ministerstwem Finansów temat dochodu jako podstawy obliczenia składki zdrowotnej oraz problemu innego liczenia jej w porównaniu do podstawy podatku dochodowego? Chodzi mi o ujęcie remanentu. W obecnej formie dla przedsiębiorstw handlowych na JDG ZUS nie staje się jedynie podatkiem dochodowym, ale de facto przychodowym ( realnie wg MF nie możemy wliczyć kosztów zakupu pojazdów z 2021r). W 2022 zapłacimy 4.9% albo 9% od wartości aut na placu( w zależności od formy rozliczania). To będą dodatkowo dziesiątki jak nie setki tysięcy złotych dla przeciętnego sprzedawcy, być może przewyższa Marżę brutto jaka osiągamy. Brak vacatio legis, brak czasu na reakcję, do tego ZUS twierdzi, że można wliczać wartości remanentowe a MF, że spokojem odpowiada, że nie. Czy oni nie maja za grosz wyobraźni?

  2. Dzień dobry. Na obecną chwilę mam taki sam dylemat. Księgowa robi co może, ale podobno jeszcze zmian żadnych nie ma… Ma ktoś jakieś konkretne info??? Jak chodzi o rozliczenie remanentowe???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij post:

Newsletter

Popularne

Warto także przeczytać
Podobne

Problem z Ustawą Prawo o Ruchu Drogowym u Rzecznika MŚiP

Podczas wczorajszego posiedzenia zespołu Roboczego ds. Transportu, Motoryzacji i...

Po latach nadchodzi koniec sporów o zwrot akcyzy

Po latach nadchodzi koniec sporów o zwrot akcyzy. Jeżeli wejdzie w życie nowy projekt sprawa będzie jasna.

Węgierskie Tablice Tymczasowe – Profesjonalne

W tym tekście przedstawiam wam podstawy prawne wydawania tablic "Profesjonalnych" na Węgrzech. Zanim zapłacicie komuś za takie tablice i zaczniecie ich używać zapoznajcie się z przepisami, które to regulują.

Badania Techniczne Pojazdów będą droższe!

Trwają już prace nad projektem ustawy, który wprowadzi zmiany w systemie badań technicznych. Jedno jest pewne będzie drożej.