PolskiAutohandel.pl

 Z ostatniej chwili

“Tablice Profesjonalne” trafiły do SEJMU!

“Tablice Profesjonalne” trafiły do SEJMU!
09 maja
08:44 2017

25 kwietnia 2017 roku Rada Ministrów przyjęła projekt dotyczący „Rejestracji Profesjonalnej”.  Wczoraj projekt ten trafił do Sejmu i został skierowany do Biura Legislacyjnego.

Przebieg dalszych prac nad projektem możemy obserwować na stronie Sejmu.

Nowe przepisy mają wejść w życie po 18 miesiącach od ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

Tak więc „Tablice Profesjonalne” coraz bliżej.

Kto z nich będzie korzystał ? Zobaczymy…

Według założeń, z takiej formy rejestracji może  skorzystać ok. 20 tysięcy polskich firm i jednostek badawczych.

Szczerze mówiąc bardzo wątpimy, żeby aż tyle firm zdecydowało się na korzystanie z tej formy czasowej rejestracji. Powód jest bardzo prosty. Zgodnie z projektem „Kierujący pojazdem, a w przypadku, o którym mowa w art. 80w ust. 4 – podmiot uprawniony, o którym mowa w art. 80s ust. 2, zajmujący się dystrybucją pojazdów albo jego pracownik, są obowiązani mieć przy sobie i okazywać na żądanie uprawnionego organu odpowiednio wymagane dla danego rodzaju pojazdu, kierującego lub podmiotu uprawnionego:”, b) po pkt 4a dodaje się pkt 4b w brzmieniu: „4b) zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu z wynikiem pozytywnym albo inny dokument wydany przez właściwy organ innego niż Rzeczpospolita Polska państwa członkowskiego, potwierdzający przeprowadzenie badania technicznego pojazdu i aktualność terminu przeprowadzenia następnego badania technicznego pojazdu w przypadku pojazdu niebędącego nowym pojazdem, użytkowanym w ruchu przez podmiot uprawniony, o którym mowa w art. 80s ust. 2;”. Oznacza to że świeżo sprowadzonym samochodem nie będziemy mogli na nich pojechać na przegląd techniczny.

Dlatego naszym zadaniem „profesjonalna rejestracja” wykorzystywana będzie głównie przy nowych samochodach.

Źródło:

Projekt Ustawy – TUTAJ!

Strona Sejmu na której możecie obserwować przebieg prac – TUTAJ!

 

Podobne artykuły

4 komentarze

 1. Mike
  Mike 09 maja, 20:15

  Jak to nie. Wystarczy ważny Tuv.Czyli brief w aucie byleby z waznym tuvem i spokojnie na jazde probna z kientem albo dowoz do miejsce, do mechanika i innych Januszy.

  Odpowiedz na ten komentarz
  • admin
   admin Autor 10 maja, 07:20

   Tak?
   A jak będzie traktowany TUV zrobiony ponad rot temu?
   W tej chwili taki ważny w Niemczech przegląd techniczny nie jest akceptowany przez polskich diagnostów bo unas przegląd jest ważny rok…

   Odpowiedz na ten komentarz
 2. DM1972
  DM1972 11 maja, 10:10

  q..wa u nas jak już coś wymyślą to ni w pipę ni w oko.Po co ma być prosto jak można zrobić komuś pod górkę.

  Odpowiedz na ten komentarz
 3. p.p.h.wojtus@wp.pl
  p.p.h.wojtus@wp.pl 16 maja, 13:21

  bardzo dobre było rozwiązanie od 1966 – 1999 . do momentu jak pan BOGDANOWICZ , dyrektor departamentu rejestracji pojazdów , nie po kombinował, nie wiadomo komu zrobił przysługę??? wszelkie ślady po ustawie zostały usunięte jakie były warunki przyznania tablic są nie dostępne, ciekawe dlaczego. w niewoli sowieckiej podmioty gospodarcze były za uważana a teraz”??”bardzo dobre maja rozwiązanie na WĘGRZE 600 EURO WRAZ Z UBEZPIECZENIEM NA CAŁY ROK na CAŁY rok JEST 1500 wpisów (JEST TO KSIĄŻKA ) . i nie trzeba raz w miesiącu biegać po nowe zezwolenie TYLKO RAZ DO ROKU .W PROPZYCJI PISZE ZE WAŻNY PRZEGLĄD TECHNICZNY BĘDZIE WARUNKIEM WYDANIA TABLIC , TO NA LAWECIE BĘDZIE TRZEBA ZROBIĆ PRZEGLĄD BEZ SENSU , JEŚLI PAŃSTWO SIĘ WZORUJĄ WEDŁUG NIEMIECKICH TO NICH MOŻNA ROBIĆ PRZEGLĄDY TECHNICZNE ( DO JECHAĆ NA PRZEGLĄD)… DLA INFORMACJI JUŻ WSZYSTKIE KRAJE MAJĄ Z UNII. WĘGRY I WŁOSKIE SĄ PROSTE I NA CAŁY ROK . I MOŻNA SIĘ PRZEMIESZCZAĆ PO CAŁEJ EUROPIE.

  Odpowiedz na ten komentarz

Napisz komentarz

Many lives were lost that day, Including about 2,000 citizens on Omaha Beach (Aka weakling Omaha)by yourself. get-togethers will take place throughout Normandyin honor of their sacrifice and heroism. You can mark the anniversary in your own kitchen by watching Band of Brothers (hbo Go) Or reading or enjoying television The Longest Day dwayne allen jersey. Van driver in Freddie Gray case goes on trialThe trial of police officer Caesar Goodson, jr, Is set to start out Monday. Goodson is one of five Baltimore City police officers in the Freddie Graycase still awaiting trial. As the driver of the police van in which Gray is considered to have suffered a fatal spinal injury, Prosecutors say Goodson bears the most responsibility in Gray's death custom eagles jersey. He is convicted of second degree murder and could face 30 years in prison if convicted stefon diggs jersey. this past month,edward Nero,The second police man tried in the case, Was acquittedof all costs. The first trial ended in a hung jury and you will be retried. Prosecutor to select charges in the Harambe incidentHamilton County ProsecutorJoe Detershas scheduled a Monday afternoon news conference where he is expected to announce his decision on whether he will press charges against the family of the 3 year old boy who fell into the gorilla exhibit at the Cincinnati Zoo last month kamar aiken jersey.