0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Ustawa zmniejszająca akcyzę o 50% trafiła do Sejmu.

Data:

Projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym, który trafił do Sejmu 9 września 2019 roku, zakłada obniżenie o 50% stawek akcyzy na niektóre hybrydowe samochody osobowe.

Zyskają na obniżce akcyzy:

  • Produkujący i sprowadzający osobowe samochody hybrydowe o napędzie spalinowo-elektrycznym, w którym energia elektryczna nie jest akumulowana przez podłączenie do zewnętrznego źródła zasilania, o pojemności silnika wyższej niż 2.000 centymetrów sześciennych, ale nie wyższej niż 3.500 centymetrów sześciennych – zapłacą 9,3% akcyzy zamiast 18,6%, oraz

  • Produkujący i sprowadzający samochody osobowe o hybrydowym napędzie spalinowo-elektrycznym, w którym energia elektryczna nie jest akumulowana przez podłączenie do zewnętrznego źródła zasilania, o pojemności silnika spalinowego równej 2000 centymetrów sześciennych lub niższej – zapłacą 1,55% akcyzy zamiast 3,1%.

W dniu 12 września 2019 roku odbyło się pierwsze czytanie projektu Ustawy w Sejmie, po którym został on skierowany do dalszych prac w Komisji Finansów Publicznych.

Jeżeli obowiązek podatkowy dotyczący akcyzy powstał przed dniem wejścia w życie tej ustawy, to do opodatkowania akcyzą tych samochodów stosować się będzie przepisy dotychczasowe.

Ustawa ma wejść w życie pierwszego dnia drugiego miesiąca następującego po miesiącu ogłoszenia.

Powiedzcie nam proszę ile aut hybrydowych sprowadzacie i co myślicie o tym projekcie?

Ile waszym zdaniem samochodów hybrydowych z silnikami powyżej 3,5 litra zostanie wykluczonych ze „zniżki” akcyzy?


Projekt ustawy znajdziecie – TUTAJ

Przebieg prac legislacyjnych możecie śledzić – TUTAJ


4 KOMENTARZE

  1. Szkoda tylko, że po jednocześnie po cichu, bez żadnego głosowania po Sejmach czy Senatach mają obciąć obowiązujące w większości KAS obsługujących podatek akcyzowy -20% od podstawy netto.

    • niestety w US w Gdyni od kiedy akcgzą zajmuje się US to już nie ma widełek 10-25% jak miało to miejsce gdy akcyzą zajmował się Basen IV Urzędu Celnego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij post:

Newsletter

Popularne

Warto także przeczytać
Podobne

Tablice Profesjonalne dla pojazdów używanych coraz bliżej!

"przedsiębiorcy zajmujący się obrotem używanymi (już zarejestrowanymi) pojazdami, również sprowadzanymi z zagranicy, będą mogli korzystać z profesjonalnej rejestracji pojazdów na potrzeby przeprowadzania jazd testowych."

Zaproszenie na spotkanie robocze FORS i PolskiAutoHandel

Szanowni Państwo, W porozumieniu z Prezesem Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów...

SKO umarza kary za sprzedaż pojazdów sprowadzonych przed zarejestrowaniem.

Mamy Sukces z SKO! Zapoznajcie się z orzeczeniem i argumentami.

Odwołanie od kar za sprzedaż pojazdu sprowadzonego przed rejestracją.

Jeżeli dostałeś zawiadomienie o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie nałożenia na Ciebie za sprzedaż samochodu sprowadzonego przed jego zarejestrowaniem, możesz skorzystać z Pomocy radcy prawnego Pawła Tuzinka.