0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Ważna uchwała Sądu Najwyższego.

Data:

2 września 2019 roku, po rozpatrzeniu wniosku Rzecznika Finansowego, Sąd Najwyższy w składzie 7 sędziów, podjął uchwałę dotyczącą odszkodowań.

Poszkodowanemu oraz cesjonariuszowi roszczeń odszkodowawczych z tytułu obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych przysługuje od ubezpieczyciela odpowiedzialności cywilnej zwrot kosztów tzw. prywatnej opinii (ekspertyzy) rzeczoznawcy, jeżeli jej sporządzenie było niezbędne do efektywnego dochodzenia odszkodowania.

To bardzo ważna uchwała dla poszkodowanych między innymi w wypadkach komunikacyjnych. Wiedzą o tym osoby, które walczyły z ubezpieczycielem o dopłatę należnego odszkodowania. Wyceny przygotowywane przez zakłady ubezpieczeniowe lub na ich zlecenie są bardzo często mocno zaniżone. Najczęściej przyjmowane są do nich bardzo niskie stawki za roboczogodzinę, oraz ceny części zamiennych pochodzące z rożnych źródeł, ale na pewno nie z ASO. Zdarza się również, że rzeczoznawca błędnie kwalifikuje części do naprawy zamiast do wymiany lub „zapomina” wpisać wszystkich uszkodzonych elementów. W efekcie odszkodowanie może być niższe nawet o połowę od tego, które jest nam należne i pozwala na fachową naprawę w ASO.

Mam nadzieję, że ta uchwała skłoni ubezpieczycieli do starannego ustalania wartości szkody i należnego odszkodowania…


Źródło:

Wniosek Rzecznika Finansowego – TUTAJ

Sąd Najwyższy – TUTAJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij post:

Newsletter

Popularne

Warto także przeczytać
Podobne

To już pewne – transakcje gotówkowe zostaną ograniczone!

To już pewne - transakcje gotówkowe zostaną ograniczone! Znamy datę.

Tablice Profesjonalne dla pojazdów używanych coraz bliżej!

"przedsiębiorcy zajmujący się obrotem używanymi (już zarejestrowanymi) pojazdami, również sprowadzanymi z zagranicy, będą mogli korzystać z profesjonalnej rejestracji pojazdów na potrzeby przeprowadzania jazd testowych."

Zaproszenie na spotkanie robocze FORS i PolskiAutoHandel

Szanowni Państwo, W porozumieniu z Prezesem Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów...

SKO umarza kary za sprzedaż pojazdów sprowadzonych przed zarejestrowaniem.

Mamy Sukces z SKO! Zapoznajcie się z orzeczeniem i argumentami.