PolskiAutohandel.pl

 Z ostatniej chwili

W niedziele aut nie sprzedamy?

W niedziele aut nie sprzedamy?
12 października
17:00 2016

Zakaz handlu w niedzielę dotknie również naszą branżę.

Dla wielu z nas niedzielne giełdy samochodowe były początkiem przygody z handlem samochodami. Dziś Giełdy Samochodowe czasy świetności mają już za sobą, ale przyzwyczajenie kupowania aut w niedziele w narodzie pozostało. Wielu z nas nadal w niedziele ma bardzo dużo klientów.

Projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, złożyła w Sejmie NSZZ Solidarność. Zgodnie z Art. 3 punkt 1 projektu ustawy handel w niedzielę ma być zakazany. Zgodnie z tym projektem , zakazany ma być nie tylko handel, ale też inne czynności sprzedażowe w niedziele. Chodzi tu o logistykę, magazynowanie, przeładunki i dystrybucję. Zakaz ma obowiązywać od godziny 6.00 w niedzielę do godziny 6.00 dnia następnego. Ponad to ograniczenie handlu miało by obowiązywać w wigilię Bożego Narodzenia i Wielką Sobotę. W te dni zakupy zrobić będzie można tylko do godziny 14.00.

Ustawa ma objąć zatrudnionych na stałe, w formie outsourcingu pracowniczego, pracowników tymczasowych, franczyzobiorców oraz przedsiębiorców prowadzących działalność w oparciu o umowę agencji. Dotyczyć ma także przedsiębiorców prowadzących handel obwoźny i obnośny.

Zgodnie z projektem, kto nie przestrzega zakazu handlu w niedziele, oraz wigilię Bożego Narodzenia i Wielką Sobotę “podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch”.

Przeglądając projekt znalazłem sporo wyjątków, ale handlu samochodami nie dostrzegłem…

Co myślicie o tym projekcie?

Pracujecie w Niedziele?

Jak oceniacie ruch w swoich firmach w niedziele?

Czy ta ustawa będzie „gwoździem do trumny” Giełd Samochodowych?

Podzielcie się z Nami swoimi opiniami na temat projektu ustawy.

Projekt ustawy: TUTAJ!

Podobne artykuły

5 komentarzy

 1. Slawek
  Slawek 13 października, 22:46

  Mam rodzinę w niedzielę nie pracuję 🙂
  Ten kto ma kupić przyjdzie w poniedziałek .

  Odpowiedz na ten komentarz
  • admin
   admin Autor 13 października, 23:15

   W doświadczeń kolegów z Poznania, zamkniecie komisu w niedziele skutkowało znaczącym spadkiem sprzedaży…
   U Siebie tego nie zauważyłeś?

   Odpowiedz na ten komentarz
 2. Slawek
  Slawek 14 października, 12:10

  W dużych miastach może tak być , ale tak czy inaczej w niedziele wolę siedzieć z rodziną w domu niż na komisie ..

  Odpowiedz na ten komentarz
 3. Ozi
  Ozi 15 października, 12:41

  Generalnie mi to lotto, czy w niedzielę będzie obowiązywać zakaz handlu, czy nie. Kiedyś jeździłem z autami na giełdy w niedzielę, ale też już przestałem. W niedzielę i tak obecnie nie pracuję. Niedzielni klienci to najzwyczajniej oglądacze.

  Odpowiedz na ten komentarz
 4. ms4x4
  ms4x4 29 listopada, 19:14

  No tak ale czasem jest tak jak nie przyjmiesz klienta w niedzielę to w innym terminie już do nas nie przyjedzie, często to kaprys teraz i h.. a jak nie to nigdy, często sprzedaje w niedzielę zazwyczaj z samego rana 7 a ostatnio sprzedawalem nawet w nocy klient błagał czy może przyjechać był około 2, jak się chce spędzać dużo czasu z rodziną to albo zatrudnić komisanta albo iść do roboty na 8 godzin od 6do14 z wolnymi weekendami to wtedy będzie dużo czasu dla rodziny,zrobiłem eksperyment przez dwa miesiące byłem mało dostępny dla moich klientów spędzałem dużo czasu z moją rodziną w niedzielę telefon wyłączony wynik z dobrych zarobków zostało guwno 🙂 po czym znowu jestem dostępny prawie dla wszystkich moich klientów i moneta znowu się zgadza:) zakaz handlu w niedzielę i święta będzie wymagał czasu do zaakceptowania przez nasz naród, ale to tylko moje zdanie

  Odpowiedz na ten komentarz

Napisz komentarz

Many lives were lost that day, Including about 2,000 citizens on Omaha Beach (Aka weakling Omaha)by yourself. get-togethers will take place throughout Normandyin honor of their sacrifice and heroism. You can mark the anniversary in your own kitchen by watching Band of Brothers (hbo Go) Or reading or enjoying television The Longest Day dwayne allen jersey. Van driver in Freddie Gray case goes on trialThe trial of police officer Caesar Goodson, jr, Is set to start out Monday. Goodson is one of five Baltimore City police officers in the Freddie Graycase still awaiting trial. As the driver of the police van in which Gray is considered to have suffered a fatal spinal injury, Prosecutors say Goodson bears the most responsibility in Gray's death custom eagles jersey. He is convicted of second degree murder and could face 30 years in prison if convicted stefon diggs jersey. this past month,edward Nero,The second police man tried in the case, Was acquittedof all costs. The first trial ended in a hung jury and you will be retried. Prosecutor to select charges in the Harambe incidentHamilton County ProsecutorJoe Detershas scheduled a Monday afternoon news conference where he is expected to announce his decision on whether he will press charges against the family of the 3 year old boy who fell into the gorilla exhibit at the Cincinnati Zoo last month kamar aiken jersey.