W niedziele aut nie sprzedamy?

Data:

Zakaz handlu w niedzielę dotknie również naszą branżę.

Dla wielu z nas niedzielne giełdy samochodowe były początkiem przygody z handlem samochodami. Dziś Giełdy Samochodowe czasy świetności mają już za sobą, ale przyzwyczajenie kupowania aut w niedziele w narodzie pozostało. Wielu z nas nadal w niedziele ma bardzo dużo klientów.

Projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, złożyła w Sejmie NSZZ Solidarność. Zgodnie z Art. 3 punkt 1 projektu ustawy handel w niedzielę ma być zakazany. Zgodnie z tym projektem , zakazany ma być nie tylko handel, ale też inne czynności sprzedażowe w niedziele. Chodzi tu o logistykę, magazynowanie, przeładunki i dystrybucję. Zakaz ma obowiązywać od godziny 6.00 w niedzielę do godziny 6.00 dnia następnego. Ponad to ograniczenie handlu miało by obowiązywać w wigilię Bożego Narodzenia i Wielką Sobotę. W te dni zakupy zrobić będzie można tylko do godziny 14.00.

Ustawa ma objąć zatrudnionych na stałe, w formie outsourcingu pracowniczego, pracowników tymczasowych, franczyzobiorców oraz przedsiębiorców prowadzących działalność w oparciu o umowę agencji. Dotyczyć ma także przedsiębiorców prowadzących handel obwoźny i obnośny.

Zgodnie z projektem, kto nie przestrzega zakazu handlu w niedziele, oraz wigilię Bożego Narodzenia i Wielką Sobotę „podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch”.

Przeglądając projekt znalazłem sporo wyjątków, ale handlu samochodami nie dostrzegłem…

Co myślicie o tym projekcie?

Pracujecie w Niedziele?

Jak oceniacie ruch w swoich firmach w niedziele?

Czy ta ustawa będzie „gwoździem do trumny” Giełd Samochodowych?

Podzielcie się z Nami swoimi opiniami na temat projektu ustawy.

Projekt ustawy: TUTAJ!

5 KOMENTARZE

    • W doświadczeń kolegów z Poznania, zamkniecie komisu w niedziele skutkowało znaczącym spadkiem sprzedaży…
      U Siebie tego nie zauważyłeś?

  1. W dużych miastach może tak być , ale tak czy inaczej w niedziele wolę siedzieć z rodziną w domu niż na komisie ..

  2. Generalnie mi to lotto, czy w niedzielę będzie obowiązywać zakaz handlu, czy nie. Kiedyś jeździłem z autami na giełdy w niedzielę, ale też już przestałem. W niedzielę i tak obecnie nie pracuję. Niedzielni klienci to najzwyczajniej oglądacze.

  3. No tak ale czasem jest tak jak nie przyjmiesz klienta w niedzielę to w innym terminie już do nas nie przyjedzie, często to kaprys teraz i h.. a jak nie to nigdy, często sprzedaje w niedzielę zazwyczaj z samego rana 7 a ostatnio sprzedawalem nawet w nocy klient błagał czy może przyjechać był około 2, jak się chce spędzać dużo czasu z rodziną to albo zatrudnić komisanta albo iść do roboty na 8 godzin od 6do14 z wolnymi weekendami to wtedy będzie dużo czasu dla rodziny,zrobiłem eksperyment przez dwa miesiące byłem mało dostępny dla moich klientów spędzałem dużo czasu z moją rodziną w niedzielę telefon wyłączony wynik z dobrych zarobków zostało guwno 🙂 po czym znowu jestem dostępny prawie dla wszystkich moich klientów i moneta znowu się zgadza:) zakaz handlu w niedzielę i święta będzie wymagał czasu do zaakceptowania przez nasz naród, ale to tylko moje zdanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij post:

Newsletter

Popularne

Warto także przeczytać
Podobne

Kolejny dobry sygnał tym razem z SENATU

Kolejny dobry sygnał w temacie Kar za sprzedaż pojazdów sprowadzonych przed zarejestrowaniem.

Umorzenie większości kary za brak Sieci Recyklingu

Kolejny raz udało się pomóc jednemu z Was. /*! elementor...

Sukces w temacie kar za sprzedaż pojazdu przed zarejestrowaniem

Sukces w temacie kar za sprzedaż pojazdu przed zarejestrowaniem. Odwołania owocują pierwszymi sukcesami.

Informacja Ministra Finansów – Dlaczego musimy płacić OC za samochody w Komisach.

Przy okazji odpowiedzi na interpelacje Poselską numer 1318, złożoną przez...