PolskiAutohandel.pl

 Z ostatniej chwili

WAŻNY KOMUNIKAT firmy AMBIT

WAŻNY KOMUNIKAT firmy AMBIT
16 stycznia
12:10 2016

WAŻNY KOMUNIKAT firmy AMBIT

Uprzejmie informujemy, że wszystkie umowy które zostały przesłane na adres Kancelarii lub siedziby spółki AMBIT podpisywane są na bieżąco – w dniu wpływu umowy. Podpisane umowy wysyłane są niezwłocznie na wskazany adres.

Przypominamy, że w przypadku prowadzonej działalności polegającej na imporcie lub wewnątrzwspólnotowym nabyciu pojazdów podlegających ustawie o recyklingu w ilości nie przekraczającej 1000 sztuk w ciągu roku, obowiązek zapewnienia sieci powstał w dniu 1 stycznia 2016r. Wprowadzający którzy jeszcze nie zapewnili sieci, np. przez podpisanie odpowiedniej umowy/umów, będą zwolnieni z opłaty za brak sieci jeżeli nie zapewnili sieci przez okres nie dłuższy niż 21 dni w ciągu roku kalendarzowego. Tak więc, jeśli umowa będzie podpisana w dniu 22 stycznia 2016 r. i przez pozostałe dni w roku wprowadzający będzie zapewniał sieć, będzie zwolniony z opłaty za brak sieci. Natomiast w przypadku podpisania umowy, np. w dniu 24 stycznia 2016 r., wprowadzający będzie zobligowany do naliczenia opłaty za brak sieci według wzoru obliczania wysokości opłaty za brak sieci zbierania pojazdów (zał. do ustawy ).

W innej sytuacji będą wprowadzający pojazdy, którzy rozpoczynają działalność w zakresie importu lub wewnątrzwspólnotowego nabycia – w taki przypadku podpisanie umowy przed rozpoczęciem działalności zwolni wprowadzającego z naliczania opłaty za brak sieci. Pamiętać należy, aby w takim przypadku dokonać zgłoszenia do GIOŚ w ciągu 30 dni od rozpoczęcia działalności.

Nie będą podlegać obowiązkowi zapewnienia sieci również wprowadzający którzy zrezygnowali z dniem 1 stycznia 2016 roku z działalności polegającej na imporcie lub wewnątrzwspólnotowym nabyciu pojazdów, pod warunkiem, że w ciągu 7 dni od zaprzestania działalności dokonają odpowiedniego zgłoszenia do GIOŚ. Nie oznacza to, że takiej działalności w przyszłości nie mogą rozpocząć, wówczas należy dokonać zgłoszenia do GIOŚ o rozpoczęciu działalności mając na uwadze obowiązek zapewnienia sieci od dnia rozpoczęcia działalności polegającej na imporcie lub wewnątrzwspólnotowej dostawie.

Spółka Ambit gwarantuje, że wszystkie umowy, które otrzyma, zostaną podpisane z datą wpływu do Kancelarii lub siedziby spółki.

Kategorycznie podkreślamy, że nie będzie możliwości podpisania umowy z datą wsteczną.

Dlatego prosimy osoby, które zdecydują się na podpisanie umowy z firmą AMBIT o przesyłanie podpisanych umów taką drogą, aby dotarły na wskazany adres jak najszybciej.

Dla ułatwienia osobom, które dołączą do umów adres e-mail , niezwłocznie prześlemy scan podpisanej umowy przez obie strony na wskazany adres. Jednocześnie informuję , że wraz z organizacjami okołomotoryzacyjnymi, podjąłem działania zmierzające do doraźnej zmiany prawa polegającej na zwiększeniu liczby dni w roku kalendarzowym zwalniające wprowadzającego z opłaty z brak sieci – z 21 dni do 90 dni ( Art. 14 ust 2. ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych.

Przepraszamy wszystkich którzy w ostatnim czasie mieli problem z połączeniem telefonicznym z Kancelarią lub firmą AMBIT. Ogromna ilość umów oraz telefonów ograniczyła możliwość bieżącego odpowiadania na zadawane pytania.

Dyrektor firmy AMBIT

Adam Małyszko

Podobne artykuły

21 komentarzy

 1. KOMIS
  KOMIS 19 stycznia, 10:46

  Witam wysłałem umowę 05.01.2016 r , potwierdzenie odbioru listu dostałem 07.01.2016 r. Dotrzymałem wszelakich procedur a mimo to nie dostałem jeszcze umowy do dnia dzisiejszego ( 13 dni od odbioru mojego listu)

  Odpowiedz na ten komentarz
  • admin
   admin Autor 19 stycznia, 10:54

   Firma Ambit dostała bardzo dużo takich umów. Niestety musicie uzbroić się w cierpliwość. Ci którzy wysłali umowy wcześniej już je mają. Jeśli masz potwierdzenie odbioru to bądź spokojny, wypełnisz obowiązki wynikające z ustawy w terminie.

   Odpowiedz na ten komentarz
 2. Daffim
  Daffim 19 stycznia, 19:53

  Jak w takim razie zgłosić podpisanie umowy skoro ona jeszcze nie wrocila

  Odpowiedz na ten komentarz
 3. Jan
  Jan 21 stycznia, 09:38

  Po co Ambit zainwestował tyle kasy w obsługę administracyjną umów, stronę poświęconą sieci, ten portal , ogłoszenia w sprawie sieci, skoro rozdaje umowy po 1zł? Tłumaczenie z protestem jakieś lipne.

  Odpowiedz na ten komentarz
  • admin
   admin Autor 21 stycznia, 11:52

   zawsze możesz wybrać ofertę innej firmy. Ta strona i profile na Fecebooku nie ma nic wspólnego z firma Ambit.
   Tak jak większość zaglądających tu osób zajmuje sie sprowadzaniem i sprzedażą aut. Mam co robić na codzień… Zajmuje sie samochodami od ponad 15 lat i chciał bym poprawić wizerunek naszej branży. Ustawy takie jak ta Recyklingowa umacniają “szarą strefę”, a na nas nakłada nowe obowiązki i koszty. Dodatkowo nikt nas nie informuje ze mamy jakies nowe obowiązki.

   Odpowiedz na ten komentarz
  • F1camp
   F1camp 24 lutego, 13:38

   Do Polski wprowadza się ok 400.000 pojazdów używanych rocznie.Po 1 zł od szt. Każdy chce coś uszczknąć. Za rok zaproponują aneks na 10zł. To da kwotę 4 milionów. Matematyka. Szkoła podstawowa. ( Nie liczę pieniędzy innym. Nie taki cel tej wypowiedzi.)

   Odpowiedz na ten komentarz
 4. Damian Sz.
  Damian Sz. 26 stycznia, 16:42

  Admin prosze podeslij co robic jak dostałem juz spowrotem umowe od ambit. Dzieki

  Odpowiedz na ten komentarz
 5. Ole
  Ole 23 lutego, 10:26

  Witam, jak to jest jak mam zawieszoną działalność? Działalność zawiesiłem we wrześniu 2015 do tej pory jeszcze jej nie odwiesiłem. Kiedy będę musiał podpisać umowę?

  Odpowiedz na ten komentarz
  • admin
   admin Autor 23 lutego, 13:14

   Ole nie chciał bym Ciebie wprowadzić w błąd, dlatego zadzwoń proszę do GIOŚ – (22) 369 23 49 lub do firmy AMBIT – 694 694 494
   Tak uzyskasz pewne informacje.

   Odpowiedz na ten komentarz
   • Olek
    Olek 24 lutego, 12:46

    Dzięki, dzwoniłem do GIOŚ i dopiero po odwieszeniu firmy mam podpisać umowę oraz ma to nastąpić przede zakupem pierwszego samochodu. Na zgłoszenie podpisanej umowy do GIOŚ mam 30 dni (w tym czasie można już kupować samochody).
    Pozdrawiam

    Odpowiedz na ten komentarz
 6. arek
  arek 27 stycznia, 00:03

  jak dopiero w lutym podpisze umowe to co dostane kare 20tys zl,jak do tej pory nie sprowadziłem ,żadnego auta

  Odpowiedz na ten komentarz
  • admin
   admin Autor 27 stycznia, 10:45

   20 na pewno nie, ponieważ opłata stała za brak sieci wynosi 12.000 zł.
   Jeśli nigdy nie sprowadziłeś żadnego samochodu to nie.
   Jeśli kiedyś w przeszłości sprowadzałeś samochody, to tak – zostaniesz ukarany za niezapewnienie sieci.

   Odpowiedz na ten komentarz
 7. tacim
  tacim 17 kwietnia, 00:30

  Jak mam zamier ruszyć z działanością 01.05.2017 to nie moge umowy podpisac przed 1.05.17 ?

  Odpowiedz na ten komentarz
 8. Kewin
  Kewin 07 maja, 18:28

  Jeśli działalność mam od 3 stycznia i nie zgłosiłem tego do GiOś a między czasie sprowadziłem 3 auta to ile mnie czeka kary dodam że nie wiedziałem nic o żadnej sieci nikt mnie nie poinformował

  Odpowiedz na ten komentarz
 9. pablito
  pablito 12 czerwca, 14:29

  Witam! Mam pytanie. Prowadze dzialalnosc od 01.07 2016r, podpisałem wtedy umowe o zapewnienie sieci i zgłosilem do GIOŚ, ale nie sprowadziłem zadnego auta, handlowalem tylko autami zarejestrowanymi w PL.. mija rok, konczy mi sie umowa07.2017, czy jesli nie zamierzam sprowadzac aut to musze miec umowe czy nie? Czy wypowiedziec tą która się konczy i koniec? dzialanosc zamierzam prowadzic dalej, ale nie sprowadzac. I pytanie nr 2: co jesli zdarzy sie ze jednak np 1 listopada 207 sprowadze auto, wtedy od nowa musze podpisac umowe i zglosic do Gioś czy to juz za pozno i mui byc jakas ciaglosc? bo ciezko jet przewidziec czy jednak sie cos sprowadzi pol roku wczesniej..

  Odpowiedz na ten komentarz
  • admin
   admin Autor 12 czerwca, 23:52

   Jeśli nie zamierzasz wprowadzać samochodów powinieneś zgłosić fakt zaprzestania prowadzenia takiej działalności do GIOŚ.
   Jeśli w przyszłości postanowisz jednak sprowadzać auta musisz od nowa podpisać umowę.

   Odpowiedz na ten komentarz

Napisz komentarz

Many lives were lost that day, Including about 2,000 citizens on Omaha Beach (Aka weakling Omaha)by yourself. get-togethers will take place throughout Normandyin honor of their sacrifice and heroism. You can mark the anniversary in your own kitchen by watching Band of Brothers (hbo Go) Or reading or enjoying television The Longest Day dwayne allen jersey. Van driver in Freddie Gray case goes on trialThe trial of police officer Caesar Goodson, jr, Is set to start out Monday. Goodson is one of five Baltimore City police officers in the Freddie Graycase still awaiting trial. As the driver of the police van in which Gray is considered to have suffered a fatal spinal injury, Prosecutors say Goodson bears the most responsibility in Gray's death custom eagles jersey. He is convicted of second degree murder and could face 30 years in prison if convicted stefon diggs jersey. this past month,edward Nero,The second police man tried in the case, Was acquittedof all costs. The first trial ended in a hung jury and you will be retried. Prosecutor to select charges in the Harambe incidentHamilton County ProsecutorJoe Detershas scheduled a Monday afternoon news conference where he is expected to announce his decision on whether he will press charges against the family of the 3 year old boy who fell into the gorilla exhibit at the Cincinnati Zoo last month kamar aiken jersey.