WAŻNY KOMUNIKAT firmy AMBIT

Data:

WAŻNY KOMUNIKAT firmy AMBIT

Uprzejmie informujemy, że wszystkie umowy które zostały przesłane na adres Kancelarii lub siedziby spółki AMBIT podpisywane są na bieżąco – w dniu wpływu umowy. Podpisane umowy wysyłane są niezwłocznie na wskazany adres.

Przypominamy, że w przypadku prowadzonej działalności polegającej na imporcie lub wewnątrzwspólnotowym nabyciu pojazdów podlegających ustawie o recyklingu w ilości nie przekraczającej 1000 sztuk w ciągu roku, obowiązek zapewnienia sieci powstał w dniu 1 stycznia 2016r. Wprowadzający którzy jeszcze nie zapewnili sieci, np. przez podpisanie odpowiedniej umowy/umów, będą zwolnieni z opłaty za brak sieci jeżeli nie zapewnili sieci przez okres nie dłuższy niż 21 dni w ciągu roku kalendarzowego. Tak więc, jeśli umowa będzie podpisana w dniu 22 stycznia 2016 r. i przez pozostałe dni w roku wprowadzający będzie zapewniał sieć, będzie zwolniony z opłaty za brak sieci. Natomiast w przypadku podpisania umowy, np. w dniu 24 stycznia 2016 r., wprowadzający będzie zobligowany do naliczenia opłaty za brak sieci według wzoru obliczania wysokości opłaty za brak sieci zbierania pojazdów (zał. do ustawy ).

W innej sytuacji będą wprowadzający pojazdy, którzy rozpoczynają działalność w zakresie importu lub wewnątrzwspólnotowego nabycia – w taki przypadku podpisanie umowy przed rozpoczęciem działalności zwolni wprowadzającego z naliczania opłaty za brak sieci. Pamiętać należy, aby w takim przypadku dokonać zgłoszenia do GIOŚ w ciągu 30 dni od rozpoczęcia działalności.

Nie będą podlegać obowiązkowi zapewnienia sieci również wprowadzający którzy zrezygnowali z dniem 1 stycznia 2016 roku z działalności polegającej na imporcie lub wewnątrzwspólnotowym nabyciu pojazdów, pod warunkiem, że w ciągu 7 dni od zaprzestania działalności dokonają odpowiedniego zgłoszenia do GIOŚ. Nie oznacza to, że takiej działalności w przyszłości nie mogą rozpocząć, wówczas należy dokonać zgłoszenia do GIOŚ o rozpoczęciu działalności mając na uwadze obowiązek zapewnienia sieci od dnia rozpoczęcia działalności polegającej na imporcie lub wewnątrzwspólnotowej dostawie.

Spółka Ambit gwarantuje, że wszystkie umowy, które otrzyma, zostaną podpisane z datą wpływu do Kancelarii lub siedziby spółki.

Kategorycznie podkreślamy, że nie będzie możliwości podpisania umowy z datą wsteczną.

Dlatego prosimy osoby, które zdecydują się na podpisanie umowy z firmą AMBIT o przesyłanie podpisanych umów taką drogą, aby dotarły na wskazany adres jak najszybciej.

Dla ułatwienia osobom, które dołączą do umów adres e-mail , niezwłocznie prześlemy scan podpisanej umowy przez obie strony na wskazany adres. Jednocześnie informuję , że wraz z organizacjami okołomotoryzacyjnymi, podjąłem działania zmierzające do doraźnej zmiany prawa polegającej na zwiększeniu liczby dni w roku kalendarzowym zwalniające wprowadzającego z opłaty z brak sieci – z 21 dni do 90 dni ( Art. 14 ust 2. ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych.

Przepraszamy wszystkich którzy w ostatnim czasie mieli problem z połączeniem telefonicznym z Kancelarią lub firmą AMBIT. Ogromna ilość umów oraz telefonów ograniczyła możliwość bieżącego odpowiadania na zadawane pytania.

Dyrektor firmy AMBIT

Adam Małyszko

21 KOMENTARZE

 1. Witam wysłałem umowę 05.01.2016 r , potwierdzenie odbioru listu dostałem 07.01.2016 r. Dotrzymałem wszelakich procedur a mimo to nie dostałem jeszcze umowy do dnia dzisiejszego ( 13 dni od odbioru mojego listu)

  • Firma Ambit dostała bardzo dużo takich umów. Niestety musicie uzbroić się w cierpliwość. Ci którzy wysłali umowy wcześniej już je mają. Jeśli masz potwierdzenie odbioru to bądź spokojny, wypełnisz obowiązki wynikające z ustawy w terminie.

 2. Po co Ambit zainwestował tyle kasy w obsługę administracyjną umów, stronę poświęconą sieci, ten portal , ogłoszenia w sprawie sieci, skoro rozdaje umowy po 1zł? Tłumaczenie z protestem jakieś lipne.

  • zawsze możesz wybrać ofertę innej firmy. Ta strona i profile na Fecebooku nie ma nic wspólnego z firma Ambit.
   Tak jak większość zaglądających tu osób zajmuje sie sprowadzaniem i sprzedażą aut. Mam co robić na codzień… Zajmuje sie samochodami od ponad 15 lat i chciał bym poprawić wizerunek naszej branży. Ustawy takie jak ta Recyklingowa umacniają „szarą strefę”, a na nas nakłada nowe obowiązki i koszty. Dodatkowo nikt nas nie informuje ze mamy jakies nowe obowiązki.

  • Do Polski wprowadza się ok 400.000 pojazdów używanych rocznie.Po 1 zł od szt. Każdy chce coś uszczknąć. Za rok zaproponują aneks na 10zł. To da kwotę 4 milionów. Matematyka. Szkoła podstawowa. ( Nie liczę pieniędzy innym. Nie taki cel tej wypowiedzi.)

 3. Witam, jak to jest jak mam zawieszoną działalność? Działalność zawiesiłem we wrześniu 2015 do tej pory jeszcze jej nie odwiesiłem. Kiedy będę musiał podpisać umowę?

  • Ole nie chciał bym Ciebie wprowadzić w błąd, dlatego zadzwoń proszę do GIOŚ – (22) 369 23 49 lub do firmy AMBIT – 694 694 494
   Tak uzyskasz pewne informacje.

   • Dzięki, dzwoniłem do GIOŚ i dopiero po odwieszeniu firmy mam podpisać umowę oraz ma to nastąpić przede zakupem pierwszego samochodu. Na zgłoszenie podpisanej umowy do GIOŚ mam 30 dni (w tym czasie można już kupować samochody).
    Pozdrawiam

 4. jak dopiero w lutym podpisze umowe to co dostane kare 20tys zl,jak do tej pory nie sprowadziłem ,żadnego auta

  • 20 na pewno nie, ponieważ opłata stała za brak sieci wynosi 12.000 zł.
   Jeśli nigdy nie sprowadziłeś żadnego samochodu to nie.
   Jeśli kiedyś w przeszłości sprowadzałeś samochody, to tak – zostaniesz ukarany za niezapewnienie sieci.

 5. Jeśli działalność mam od 3 stycznia i nie zgłosiłem tego do GiOś a między czasie sprowadziłem 3 auta to ile mnie czeka kary dodam że nie wiedziałem nic o żadnej sieci nikt mnie nie poinformował

 6. Witam! Mam pytanie. Prowadze dzialalnosc od 01.07 2016r, podpisałem wtedy umowe o zapewnienie sieci i zgłosilem do GIOŚ, ale nie sprowadziłem zadnego auta, handlowalem tylko autami zarejestrowanymi w PL.. mija rok, konczy mi sie umowa07.2017, czy jesli nie zamierzam sprowadzac aut to musze miec umowe czy nie? Czy wypowiedziec tą która się konczy i koniec? dzialanosc zamierzam prowadzic dalej, ale nie sprowadzac. I pytanie nr 2: co jesli zdarzy sie ze jednak np 1 listopada 207 sprowadze auto, wtedy od nowa musze podpisac umowe i zglosic do Gioś czy to juz za pozno i mui byc jakas ciaglosc? bo ciezko jet przewidziec czy jednak sie cos sprowadzi pol roku wczesniej..

  • Jeśli nie zamierzasz wprowadzać samochodów powinieneś zgłosić fakt zaprzestania prowadzenia takiej działalności do GIOŚ.
   Jeśli w przyszłości postanowisz jednak sprowadzać auta musisz od nowa podpisać umowę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij post:

Newsletter

Popularne

Warto także przeczytać
Podobne

Kolejny dobry sygnał tym razem z SENATU

Kolejny dobry sygnał w temacie Kar za sprzedaż pojazdów sprowadzonych przed zarejestrowaniem.

Umorzenie większości kary za brak Sieci Recyklingu

Kolejny raz udało się pomóc jednemu z Was. /*! elementor...

Sukces w temacie kar za sprzedaż pojazdu przed zarejestrowaniem

Sukces w temacie kar za sprzedaż pojazdu przed zarejestrowaniem. Odwołania owocują pierwszymi sukcesami.

Informacja Ministra Finansów – Dlaczego musimy płacić OC za samochody w Komisach.

Przy okazji odpowiedzi na interpelacje Poselską numer 1318, złożoną przez...