WIOŚ zaakceptował bezkosztowe umowy Ambit

Data:

Poniżej do pobrania, umowa o zapewnienie sieci zbierania pojazdów, uwzględniająca stanowisko Ministerstwa Środowiska opublikowanego 24.12.2015 rok

Umowa.pdf do pobrania: TUTAJ

Wzór zgłoszenia do GIOŚ rozpoczęcia działalności do pobrania: TUTAJ

WIOŚ zaakceptował bezkosztowe umowy Ambit

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska przeprowadził kontrolę w firmie AMBIT sp. z O.O.

Inspektor WIOŚ skontrolował również podpisane przez firmę AMBIT sp. z o.o. z wprowadzającymi umowy. Po analizie umów stwierdził że spełniają one zapisy art 11a ust. 2 Ustawy z dnia 27 maja 2015 r.  o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji tj.: określają warunki przyjmowania pojazdów wycofanych z eksploatacji przez stację demontażu oraz określają warunki finansowania przez wprowadzającego pojazd kosztów gospodarowania odpadami pochodzącymi z pojazdów wycofanych z eksploatacji, w szczególności z pojazdów wycofanych z eksploatacji nieposiadających wartości rynkowej lub o wartości rynkowej ujemnej, w sposób zapewniający osiągnięcie poziomów odzysku i recyklingu, uwzględniając liczbę pojazdów wprowadzonych na terytorium kraju przez danego wprowadzającego pojazd – paragraf 3 umowy.

 

Wzór zgłoszenia do GIOŚ rozpoczęcia działalności do pobrania: TUTAJ

59 KOMENTARZE

 1. Pytanie z innej mańki. Czy pozostałym Kolegom Proama za OC 30dni zaserwowała podwyżkę od jutra o 60%? A może ktoś podrzuci z jakiej innej firmy korzysta?

  • witam kolege , mamy ten sam problem z proama , polecam liberty ubezpieczenia , 1zł za dzień , z tego co wiem nie się na dzień dzisiejszy nie zmienia w liberty , pozdr

 2. Witam.
  Czy wystarczy , że podpiszemy jedną umowę z firmą Ambit i sprawę z recyklingiem mamy załatwioną ?

  W umowie widnieje, że firma Ambit ma popisane umowy z punktami zbierania pojazdów.

  W paragrafie 7 jest błąd gdyż jest napisane:

  Umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach w tym dwa dla Wprowadzającego i jeden dla Ambit.

  -Suma się nie zgadza.

  Pozdrawiam i proszę mądrzejszych o wyjaśnienie.

  Tomek

 3. witam
  w umowie jest podpunkt o konieczności wystawiania swoich aut na aukcjach na stronie firmy Ambit czy było to przez Pana analizowane czy nie ma tam jakiegoś haczyka?

  • Tak, pytałem o to. Otrzymałem odpowiedź że wystawianie aukcji jest dobrowolne.
   O wszystkich szczegóły dotyczące umowy możesz zapytać bezpośrednio:
   Kancelaria Radcy Prawnego Agnieszka Misiejuk
   M. Skłodowskiej – Curie 3 lok. 26
   15-094 Białystok
   Kontakt:
   telefon: 85 74 11 706
   siec@ambit.pl

 4. Co do nowych zasad recyklingu – mam pytanko czy do GIOŚ należy wysłać zawiadomienie o podpisaniu sieci , zaznaczam że wcześniej tego nie zrobiłem choć jestem importerem od 2007 roku i opłacam recykling ?

   • witam . no ja mam tu trochę sprzeczne info . podobno jako importerzy musimy co roku składac deklarację ile aut sprowadziliśmy i przeliczać to na odpady – oleje , opony , akumulatory i od tego co roku odprowadzać myto ! robicie tak ? bo dopiero się dziś dowiedziałem ! jak przyjdzie mi płacic za 5 lat działalności kilkadziesiąt tysięcy to …..

    • Bartku to o czym piszesz nie wynika z ustawy o recyklingu o której tutaj dyskutujemy. Opinie na temat tego o czym piszesz są bardzo mocno różne…

 5. Witam,
  prowadze auto-handel na poludniu kraju ,podpisując umowe bezkosztową z firma Ambit z Bialegostoku czy bedę wyłącznie zobowiazany do przekazania w przyszlosci moich sprowadzonych samochodów w/w firmie do Bialegostoku do recyklingu ?

  • Witam,
   Nie. Samochód można oddać w dowolnej stacji na terenie całego kraju.
   Zgodnie z Art. 23. 1. Ustawy: „Przedsiębiorca prowadzący stację demontażu jest obowiązany do przyjęcia każdego pojazdu wycofanego
   z eksploatacji, który posiada cechy identyfikacyjne pojazdu, o których mowa w art. 66 ust. 3a pkt 1 ustawy
   z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym.

    • Bartku, mamy jeszcze trochę czasu. Można podpisać umowy już teraz, ale na pewno nie później niż 21.01.2016.

     • Umowę należy podpisać do 21 stycznia ponieważ obowiązek podpisania powstaje 1 stycznia, ale ewentualne kary dotyczą wprowadzających, którzy nie zapewnią sieci przez okres dłuższy niż 21. Czy to admin miał na myśli?

 6. Czy ktoś z kolegów się orientował co w przypadku zawieszenie/zamknięcia swojej działalności?

  druga sprawa, co w przypadku powiedzmy potknięcia się przez firmę Ambit lub jej zamknięcie, musimy szukać innej firmy jak rozumiem?

  • O co konkretnie pytasz w pierwszym pytaniu?
   Obowiązek zapewnienia sieci ciąży na nas – wprowadzających. Firma Ambit działa od wielu lat i ma stabilną pozycję na rynku. Gdyby zaprzestała działalności musieli byśmy zapewnić inną sieć.

 7. W pierwszym pytaniu miałem na myśli sytuacje w której powiedzmy za pół roku zawieszam/zamykam działalność i jak wobec tego powinienem był zachować się wobec firmy Ambit. Telefonicznie dowiedziałem się od firmy Ambit, że w takiej sytuacji należy umowę wypowiedzieć. Okres wypowiedzenia wynosi 2 miesiące. Pozdrawiam

 8. Właśnie to sprawdziłem. Dokładnie tak jest. Jeszcze jedno pytanie w temacie: mianowicie wszyscy (prawie)o tym wiedzą, mówią, a czy jest ktoś kto już faktycznie zawarł taką umowę z Firmą Ambit?
  Z góry dzięki za zrozumienie i odpowiedź.
  Wszystkim Kolegom „po fachu” życzę Wesołych Świąt.

  • Umowę z Ambit sp. z o.o. zawarło już bardzo dużo osób.
   Niestety mylisz się w kwestii tego że wszyscy (prawie) o tym wiedzą i mówią.
   Jest jeszcze wiele osób, które wcale o tym nie słyszały. Nie mają pojęcia że będą mieli nowe obowiązki za kilka dni.
   Dlatego przekazujcie informacje znajomym.

 9. Panowie, a więc reasumując:
  – po pierwsze wysyłam do Ambit podpisane umowy wraz z dodatkową kopertą ze znaczkiem potrzebną do odesłania egzemplarza podpisanego dla mnie,
  – po dotarciu podpisanego przez Ambit egzemplarza wysyłam zgłoszenie do GIOŚ wraz z kopią tejże umowy z Ambit, tak?

  Pytanie numer dwa:
  Jaka jest różnica pomiędzy importerem a nabywcą wewnątrzwspólnotowym, pytam w kontekście wypełnienia zgłoszenia do GIOŚ?

  • 1.Dokładnie tak.
   2.Importer to ktoś kto sprowadza auta z poza UE. Nabywca Wewnątrzwspólnotowy sprowadza auta z UE.

   • Witam Panowie

    czy ktoś z Was płaci opłatę produktową za sprowadzane auta.
    czy ta opłata spoczywa na firmach recyclingowych?

    • Póki co płaci zaledwie promil spośród tych firm, które do tego są zobowiązane. Czyli są to wszyscy wprowadzający pojazdy na rynek Polski. Najczęściej robią to dopiero po ustaleniach dość przykrych w skutkach kontroli, które w swoich kompetencjach ma WIOŚ – organ kontrolny GIOŚ-iu.
     Żniwa dopiero zaczną się kiedy GIOŚ zbuduje bazę zalegających z opłatą produktową za kilka lat wstecz w momencie gdy spłyną do nich tysiące zawiadomień od firm zajmujących się wprowadzaniem samochodów na rynek krajowy.
     W skrócie – wszyscy z branży, którzy zalegają z tą opłatą aktualnie odkrywają się przed organami ścigania dzięki przepisom ustawy o recyklingu pojazdów…
     Polecam zapoznać się bliżej z tematem.

  • Musisz próbować pózniej. Maja bardzo dużo pracy i telefonów w związku z podpisywaniem umow.
   Możecie również dzwonić na 694 696 494.

 10. witam skąd ta cena inne firmy chcą 1500zł .lub 1000 . za podpisanie umowy .. czy tu wszystko jest legalne

 11. Witam, na zgloszeniu do GIOŚ trzeba napisac adresy stacji demontażu oraz punktów zbierania pojazdów, z którymi wprowadzający podpisał umowy- to mam napisac umowa z AMBIT czy z tymi stacjami , z ktorymi oni maja umowe??

 12. czyli wychodzi na to że bedziemy płacic 1zł netto od każdego sprowadzonego auta
  a drugie pytanie jaką datę wpisać na umowie z Ambit czy sami wpiszą??

   • Powiedzcie mi czy mogę nie kontaktując się z radcą wysłać dokumenty do firmy Ambit i nie będzie z tego żadnych problemów? Pytam ponieważ dzwonię już trzeci dzień (dziś, piątek, czwartek) i nie mogę się dodzwonić… Zaczyna stawać się to irytujące, ponieważ albo jest zajęte, albo nikt nie odbiera.
    Wracając do kosztów, jedyne jakie nas czekają to 1zł netto od każdego sprowadzonego samochodu i zostanie na to wystawiona faktura w styczniu roku następnego?

    • Robercie, nie odbierają ponieważ są mocno zajęci podpisywaniem i rozsyłaniem umów. Może zadzwonić na infolinie 694 694 694.
     Jeśli chodzi o koszty to dokładnie tak.

     • witam
      mam osobiście wątpliwości dot par 5.
      Wg mnie nieważna może się okazać kwota 1 zł i co dalej?Okres wypowiedzenia 2 m-c a kwota okaże się nieważna w grudniu

 13. Witam czy jak jestem z zachodniopomorskiego to również moge podpisac umowe z firmą ambit?? czy musze szukac cos w swojej okolicy?? i czy jak wysle jutro umowe pocztexem z dostawa z dnia na dzien to taki polecony zostanie odebrany??? i do kiedy musze wyslac umowe do gioś??

  • Nie ma rejonizacji i możemy podpisywać umowy ze stacjami z całej Polski, czy możesz podpisać umowę z firmą AMBIT. Umowa zostanie podpisana z datą dostarczenia do firmy ambit czyli w Twoim przypadku we wtorek. Do GIOŚ powinieneś wysłać zgłoszenie do 30 stycznia.

 14. Jeden wielki burdel w tym kraju!

  Podpisałem i wysłałem umowę teoretycznie powinno wszystko być ok.
  Praktycznie w tym kraju człowiek nigdy nie śpi spokojnie bo urząd ma zawsze racje.

  Gdyby nie kolega który tu charytatywnie działa nic by nikt nie wiedział.

  Jedyne osoby które pragneły o tym powiadomić to stacje demontażu chcące zarobić i wysyłające na maila gotowe umowy z danymi wpisanymi z CEIDG aby podpisać umowę i zapłacić 1500zł.

  Z urzędu zero komunikacji co trzeba podpisać z kim można podpisać.

  Jak sprawdzić czy firma to może robić.
  Czy np po pkd cokolwiek jakiś list coś chyba mi się należy informacja skoro przez tyle lat brali po 500zł które to niby jednak nie mogli brać to niech chociaż napiszą list do przedsiębiorcy że jak nie zrobi tego i tego to może dostać 20 koła kary.

  PATOLOGIA

  • W sprawie sprawdzenia czy dana firma jest legalnie działającą firmą zajmującą się demontażem należy sprawdzać w rejestrach o wydanych pozwoleniach, które prowadzą aktualnie Marszałkowie województw, a przed nimi robili to Wojewodowie, więc jeżeli ktoś zakładał taką firmę w czasach sprzed powstania „tworów” zwanych marszałkami to będzie miał najpewniej jeszcze ważną decyzję od Wojewody.
   Z tym że sprawdzenie firmy czy jest legalna to jedna sprawa, a sprawdzenie proponowanych umów celem uniknięcia dość bolesnych kar to druga sprawa.
   Zajmując się prawem związanym z tematem wprowadzania samochodów i produktów mogę śmiało przyznać, że umowa z AMBIT jest dobrze przygotowana.
   Praktyczna porada na przyszłość – jeżeli wchodzą nowe przepisy, należy spojrzeć które ministerstwo jest za nie odpowiedzialne i potem szukać pomocy kierunkowo w zależności od wyniku i kompetencji różnych biur zajmujących się doradztwem w danym zakresie w kraju.

 15. Witam, kilka dni temu podpisałem umowę z ambit, musze złożyć zawiadomienie do GIOS , jaka datę wpisuje jako datę podjęcia działalności w zakresie sprowadzania pojazdów:
  Datę rozpoczęcia działalności
  Datę podpisania umowy z ambit
  Czy datę wprowadzenie pojazdu na teren Polski???
  Podkreślam że firmę prowadzę od pół roku wcześniej handlowałem jedynie autami zarejestrowanymi w pl, do tej pory jeszcze nie wprowadziłem żadnego auta z zagranicy.

  • Do GIOŚ już nie składamy zawiadomień.
   Musisz złożyć wniosek rejestrowy do Marszałka Województwa i wpisać się do BDO.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij post:

Newsletter

Popularne

Warto także przeczytać
Podobne

Kolejny dobry sygnał tym razem z SENATU

Kolejny dobry sygnał w temacie Kar za sprzedaż pojazdów sprowadzonych przed zarejestrowaniem.

Umorzenie większości kary za brak Sieci Recyklingu

Kolejny raz udało się pomóc jednemu z Was. /*! elementor...

Sukces w temacie kar za sprzedaż pojazdu przed zarejestrowaniem

Sukces w temacie kar za sprzedaż pojazdu przed zarejestrowaniem. Odwołania owocują pierwszymi sukcesami.

Informacja Ministra Finansów – Dlaczego musimy płacić OC za samochody w Komisach.

Przy okazji odpowiedzi na interpelacje Poselską numer 1318, złożoną przez...