0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Zmiany na rynku motoryzacyjnym, czy wrócą rabaty i wyprzedaże?

Data:

Podstawowa gwarancja jest to oświadczenie producenta pojazdu o bezawaryjności auta w określonym czasie użytkowania. Na terenie Unii Europejskiej wszystkie sprzedawane produkty muszą być objęte gwarancją – oznacza to, że producent nie może uchylić się od odpowiedzialności za wady lub usterki, które nie powstały z winy użytkownika. Obecnie, najczęściej okres gwarancji na nowy samochód wynosi 2 lub 3 lata. Dodatkowo wielu producentów wraz ze wskazaniem czasu trwania gwarancji określa również maksymalny przebieg pojazdu objęty ochroną. Niektóre z podzespołów pojazdu podlegają naturalnemu zużyciu, inne zaś psują się w wyniku wad fabrycznych, projektowych, czy też konstrukcyjnych. A co, jeśli te wady ujawnią się dopiero pod koniec gwarancji producenta, lub co gorsza w momencie, gdy gwarancja już ustanie?

Dobrym rozwiązaniem może być zakup przedłużonej gwarancji DEFEND Car Protect. Jest to forma ubezpieczenia, która działa podobnie jak gwarancja producenta. Zapewnia ochronę przed nagłą i nieprzewidywalną awarią mechanicznych, elektrycznych lub elektronicznych komponentów ubezpieczonego pojazdu. Można ją nabyć zarówno dla pojazdu fabrycznie nowego, jak i używanego, który kupujemy. Sprzedawcy samochodów używanych często oferują przedłużoną gwarancję w cenie sprzedawanego auta. Daje to klientom pewność, że kupują sprawdzone auto, a w momencie nieprzewidzianej awarii, nie zostaną sami i nie będą musieli płacić za naprawę z własnej kieszeni. Gwarancja DEFEND Car Protect może być dopasowana do pojazdu, jak i do potrzeb Klienta.

W ostatnim czasie wystąpiło wiele zdarzeń, takich jak: pandemia, inflacja, czy też wojna za naszą wschodnią granicą, które nie obeszły się bez echa wobec rynku motoryzacyjnego. Z pewnością miało to wpływ na dostępność oraz cenę pojazdów, a co za tym idzie – wpłynęło również na trendy i podejście biznesowe w sektorze sprzedaży samochodów, niemal całkowicie zniknęły rabaty i wyprzedaże. Obecna sytuacja nie ułatwia decyzji dotyczących zmiany, czy też zakupu pojazdu. Wiele osób planuje dłuższe użytkowanie pojazdu niż zakładali na początku. Sytuacja rynkowa zmusza nas do wyboru pojazdu, którym będziemy mogli jeździć taniej i dłużej, a co za tym idzie – ryzyko wystąpienia awarii w wydłużonym okresie użytkowania wzrasta. Klienci zdają sobie z tego sprawę, często zaczynają traktować swój samochód jako inwestycję, co zbiega się z chęcią zabezpieczenia przed nieprzewidzianymi kosztami eksploatacji pojazdu.

Kolejnym istotnym elementem w tych dość niepewnych czasach jest fakt, że ubezpieczenie DEFEND Car Protect można przenieść na nowego właściciela pojazdu, co jest bardzo istotne, a wręcz – jak pokazują badania – może stać się kluczowe, w procesie decyzyjnym dotyczącym zakupu pojazdu. Dodatkowo posiadanie gwarancji do pojazdu przekłada się także na podwyższenie jego wartości w momencie odsprzedaży.

Niezależnie od tego czy uzyskamy rabat zakupowy, czy też nie – koszty naprawy auta w piątym roku eksploatacji mogą być znacznie wyższe niż rabat który chcieliśmy wynegocjować, dlatego warto zadbać o swój komfort finansowy aby uniknąć straty i poprosić sprzedawcę samochodu o wydłużenie gwarancji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij post:

Newsletter

Popularne

Warto także przeczytać
Podobne

Jak zmiany w KPO i dofinansowania wpłyną na naszą branżę.

Nie będzie podatków. Będą dofinansowania.

Dobre i Złe wiadomości w sprawie kar.

Dobra wiadomość jest jedna, złych niestety więcej...

To już pewne – transakcje gotówkowe zostaną ograniczone!

To już pewne - transakcje gotówkowe zostaną ograniczone! Znamy datę.

Tablice Profesjonalne dla pojazdów używanych coraz bliżej!

"przedsiębiorcy zajmujący się obrotem używanymi (już zarejestrowanymi) pojazdami, również sprowadzanymi z zagranicy, będą mogli korzystać z profesjonalnej rejestracji pojazdów na potrzeby przeprowadzania jazd testowych."