PolskiAutohandel.pl

 Z ostatniej chwili
 • Zwrot AKCYZY – projekt rozporządzenia. W dniu dzisiejszym na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowany został projekt rozporządzenia Ministra Finansów zmieniający rozporządzenie w sprawie zwrotu akcyzy od samochodu osobowego. W uzasadnieniu przeczytamy, że „Projekt rozporządzenia Ministra...
 • Import aut używanych rośnie o ponad 20%. A co ze sprzedażą? W marcu sprowadziliśmy do Polski ponad 89 tysięcy używanych samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 tony. Oznacza to ponad 20 procentowy wzrost w porównaniu do lutego bieżącego roku. Jeżeli tak...
 • AKCYZA – drobne zmiany. Czy istotne? Ministerstwo Finansów opracowało dwa projekty rozporządzeń konieczne do dostosowania treści istniejących rozporządzeń do zmian wprowadzanych ustawą z dnia 6 marca 2018 r. Prawo przedsiębiorców oraz innych ustaw dotyczących działalności gospodarczej....
 • Akcyza – znamy wytyczne dla Urzędów Skarbowych! Na początku listopada w internecie pojawiły się nagłówki: „Wyższa akcyza na samochody. Wszystkie!”, „Rząd po cichu podniósł akcyzę na samochody!”, „Rząd wprowadza wyższą akcyzę tylnymi drzwiami.”, itd. Wszystkie te teksty...
 • Nowe Deklaracje Akcyzowe – jak szybko zapłacić akcyzę za kilka Aut? Od 1 października 2017 roku, składamy już nowe deklaracje Akcyzowe AKC-U/S. Niestety pierwszego dnia obowiązywania nowych deklaracji system nie działał, ale jak dowiedzieliśmy się z Help Desk portalu PUESC już...

10 lat za zaniżanie Akcyzy – KAS i Policja rozpracowali grupę.

10 lat za zaniżanie Akcyzy – KAS i Policja rozpracowali grupę.

Krajowa Administracja Skarbowa poinformowała, że Funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu wraz z policjantami z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Rzeszowie rozpracowali grupę handlującą luksusowymi samochodami, która zaniżała ich podstawę opodatkowania.

Sprawa ma swój początek w sierpniu 2016 r. kiedy w Urzędzie Celnym w Przemyślu złożono ponad 30 deklaracji AKC-U (deklaracji podatku akcyzowego od nabycia wewnątrzwspólnotowego) dotyczących luksusowych samochodów kupowanych poza RP i sprowadzanych do Polski. Podobne deklaracje wpłynęły także do innych organów celnych na terenie kraju.

Składający deklaracje wskazywali wartość pojazdów, na podstawie której wyliczany był podatek akcyzowy. Wartości były rażąco zaniżone, co wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu.

Aby wyjaśnić ten przestępczy proceder powołano grupę, w skład której poza funkcjonariuszami służby Celno-Skarbowej, weszli także policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej.

Funkcjonariusze ustalili, że sprowadzane luksusowe samochody miały wartość sięgającą kilkuset tysięcy złotych. Samochody zgłaszane były jako pojazdy uszkodzone, warte najwyżej kilka tysięcy złotych. Od tej zaniżonej wartości płacono podatki.

Według dotychczasowych ustaleń, 22 z 31 pojazdów zarejestrowano w wydziałach komunikacji na terenie całego kraju przez tzw. słupy. Były to osoby fizyczne oraz podmioty gospodarcze. Następnie zarejestrowane samochody były sprzedawane nieświadomym nabywcom w atrakcyjnej cenie.

Śledczy zgromadzili dowody na to, że przestępczy proceder miał charakter zorganizowany a kierowali nim dwaj mieszkańcy województwa lubuskiego.

19 września br. funkcjonariusze KAS i Policji podczas przeszukań na terenie woj. dolnośląskiego i lubuskiego zatrzymali 52-letniego ojca i jego 28-letniego syna, zabezpieczyli blisko 2 miliony złotych oraz dokumentację handlową. Pieniądze w banknotach o dużych nominałach ukryte były w workach. Znaleziono je w domu należącym do członka ich rodziny, na strychu.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Regionalna w Rzeszowie. Obydwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty założenia i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, mającą na celu popełnienie przestępstw skarbowych, a także zarzuty wyłudzeń. Zgodnie z wnioskiem prokuratora, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn. Grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Zarzuty usłyszało także 5 innych osób, wobec których prokurator zastosował środki zapobiegawcze.”

Coraz częściej w ostatnim czasie słyszymy o wspólnych działaniach Policji i KAS, związanych z naszą branżą. Samochody kupowane za granicą „netto”, sprzedawane z fakturą VAT-marża, zaniżanie akcyzy itd.

Czyżby czas samochodów w „promocyjnych” cenach dobiegał końca?

Jak myślicie, czy takie działania odstraszą tych, którzy chcą się szybko wzbogacić „omijając” podatki?

Co jeszcze według Was powinno się zrobić żeby „uporządkować” handel używanymi samochodami?

Swoje opinie zamieszczajcie w komentarzach pod tekstem oraz na naszym Facebooku.

Źródło:

Krajowa Administracja Skarbowa – TUTAJ

Tagi
Udostępnij

Podobne artykuły

6 komentarzy

 1. Miłosz
  Miłosz Październik 01, 09:29

  Trzeba sobie zadać pytanie , czemu taki proceder miał miejsce i ma miejsce w całej Polsce? VAT, dochodowy, to mało jest naszemu Państwu trzeba zbierać haracz akcyzowy . To jest złodziejski podatek. Powinni pozamykac tych co go wprowadzili a nie ludzi co pracuje… zorganizowana grupa , to brzmi jakby wyludzLi haracze i handlowali narkotykami. To jest porażka Polskich przepisów ..

  Odpowiedz na ten komentarz
 2. paweł
  paweł Październik 01, 19:01

  Ty, też mniej piszesz…i co? Nic…

  Odpowiedz na ten komentarz
 3. dna
  dna Październik 01, 21:51

  Po drodze był pewnie rzeczoznawca i celnik, a oberwie importer?

  Odpowiedz na ten komentarz
  • admin
   admin Autor Październik 02, 00:25

   Z tego co przeczytałem wynika że “oberwie” też kilka innych osób. Kim są tego autor tekstu nie ujawnia…

   Odpowiedz na ten komentarz
 4. Cezar
  Cezar Październik 04, 04:30

  Zniś akcyzę jest pobierana nie legalnie

  Odpowiedz na ten komentarz
 5. handlarz Grzesiek
  handlarz Grzesiek Październik 04, 10:39

  Czyszczą i niech czyszczą, przecież rynek jest już tak zje…ny przez różnej maści oszołomów i głupich klientów, że nie idzie nic sprzedać, rozrzut cenowy jest ogromny a cudów nie ma, ceny wszędzie są podobne. Jakbym mógł taniej kupować to bym kupował i taniej sprzedawał a jakoś od 22 lat nie trafiłem na takie źródła. Dziś dzwoni do mnie klientka do auta za 60 tys brutto i proponuje 55 bo rzekomo “po tyle chodzą” to jej powiedziałem żeby tam kupiła a mnie nie zawracała dupy. Słabi mnie ten dzisiejszy handel ale może w ten sposób coś się zmieni i zbliży choć trochę do standardów zachodnich bo na razie to jest Bangladesz nie obrażając Bangladeszu.

  Odpowiedz na ten komentarz

Napisz komentarz

wyszukaj na stronie

Archiwum

Many lives were lost that day, Including about 2,000 citizens on Omaha Beach (Aka weakling Omaha)by yourself. get-togethers will take place throughout Normandyin honor of their sacrifice and heroism. You can mark the anniversary in your own kitchen by watching Band of Brothers (hbo Go) Or reading or enjoying television The Longest Day dwayne allen jersey. Van driver in Freddie Gray case goes on trialThe trial of police officer Caesar Goodson, jr, Is set to start out Monday. Goodson is one of five Baltimore City police officers in the Freddie Graycase still awaiting trial. As the driver of the police van in which Gray is considered to have suffered a fatal spinal injury, Prosecutors say Goodson bears the most responsibility in Gray's death custom eagles jersey. He is convicted of second degree murder and could face 30 years in prison if convicted stefon diggs jersey. this past month,edward Nero,The second police man tried in the case, Was acquittedof all costs. The first trial ended in a hung jury and you will be retried. Prosecutor to select charges in the Harambe incidentHamilton County ProsecutorJoe Detershas scheduled a Monday afternoon news conference where he is expected to announce his decision on whether he will press charges against the family of the 3 year old boy who fell into the gorilla exhibit at the Cincinnati Zoo last month kamar aiken jersey.