PolskiAutohandel.pl

 Z ostatniej chwili
 • Import aut używanych rośnie o ponad 20%. A co ze sprzedażą? W marcu sprowadziliśmy do Polski ponad 89 tysięcy używanych samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 tony. Oznacza to ponad 20 procentowy wzrost w porównaniu do lutego bieżącego roku. Jeżeli tak...
 • AKCYZA – drobne zmiany. Czy istotne? Ministerstwo Finansów opracowało dwa projekty rozporządzeń konieczne do dostosowania treści istniejących rozporządzeń do zmian wprowadzanych ustawą z dnia 6 marca 2018 r. Prawo przedsiębiorców oraz innych ustaw dotyczących działalności gospodarczej....
 • Akcyza – znamy wytyczne dla Urzędów Skarbowych! Na początku listopada w internecie pojawiły się nagłówki: „Wyższa akcyza na samochody. Wszystkie!”, „Rząd po cichu podniósł akcyzę na samochody!”, „Rząd wprowadza wyższą akcyzę tylnymi drzwiami.”, itd. Wszystkie te teksty...
 • Nowe Deklaracje Akcyzowe – jak szybko zapłacić akcyzę za kilka Aut? Od 1 października 2017 roku, składamy już nowe deklaracje Akcyzowe AKC-U/S. Niestety pierwszego dnia obowiązywania nowych deklaracji system nie działał, ale jak dowiedzieliśmy się z Help Desk portalu PUESC już...
 • 10 lat za zaniżanie Akcyzy – KAS i Policja rozpracowali grupę. Krajowa Administracja Skarbowa poinformowała, że Funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu wraz z policjantami z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Rzeszowie rozpracowali grupę handlującą luksusowymi...

12.036 zł kary za 1 samochód!

12.036 zł kary za 1 samochód!

Dokładnie tyle zgodnie z projektem rozporządzenia, zapłaci firma która wprowadziła w tym roku tylko jedno auto i nie zapewniła sieci recyklingu. Firmy, które wprowadziły więcej samochodów zapłacą jeszcze więcej. Przy 100 autach będzie to 15.600 zł, a przy 1.000 sztuk 48.000 zł.

Projekt Rozporządzenia PDF

Co martwi nas najbardziej? Nie 12 zł rocznie opłaty za każdy brakujący “element” sieci a, to że nie ważne jest jak długo nie zapewniamy sieci i tak zapłacimy opłatę stałą 12.oo zł. Czyli ktoś kto nie dowiedział się o nowej ustawie i nie podpisał odpowiedniej umowy na czas,  zapłaci opłatę stałą w wysokości 12.000 zł nawet jeśli spóźnił się tylko o jeden dzień!

Cała “szara strefa” kolejny raz śmieje się z “frajerów”, którzy prowadzą legalne firmy, bo ich ustawa nie dotyczy…

Wiecie jak wyglądała sytuacja z podpisywaniem umów…

Ilu z Was dowiedziało się o takiej konieczności z mediów lub od Rządu?

Gdzie znaleźliście informacje o tym, że musicie podpisać jakieś umowy?

Napiszcie nam co myślicie o Ustawie recyklingowej, związanymi z nią obowiązkami i tymi wszystkimi wiszącymi nad firmami kosztach.

Podobne artykuły

22 komentarze

 1. ms4x4
  ms4x4 Sierpień 02, 09:29

  To znaczy że przykładowo jak mam podpisaną umowę o sieć recyklingu z woj.podlaskiego a ja jestem z woj.śląskiego to jest nie ok? Za każdym razem jak czytam jakieś nowinki odniechcewa mi się sprowadzanych aut :/

  Odpowiedz na ten komentarz
 2. Ozi
  Ozi Sierpień 02, 09:40

  Ja dowiedziałem się z Waszej strony… W mediach nikt nic nie mówił… Nieznajomość prawa szkodzi… Gdyby nie Wy, dołączyłbym zapewne do grupy ludzi do “ukarania” … Dziękuję, że jesteście 🙂

  Odpowiedz na ten komentarz
 3. Bart
  Bart Sierpień 02, 23:20

  To co się wyprawia w tym kraju o jest ku**a jedna wielka kpina z ludzi, którzy uczciwą ciężką pracą chcą zarobić na życie! Do jasnej cholery! Wymyślili kolejne gówno bo inaczej tego nie da się określić, żadnej informacji, zero rozgłosu o JEB kara na dzień dobry! Tak się traktuje przedsiębiorców w polsce… lepiej mieć wszystko gdzieś, zarejestrować się jako bezrobotny, dostać zasiłek i wszystko robić na czarno – TO JEST JEDYNA OPŁACALNA FORMA DZIAŁALNOŚCI W PL!

  Wracając do Waszego artykułu – Ci, którzy podpisali umowy na zapewnienie sieci i 1 zł od samochodu wprowadzonego mogą pominąć wątek kar?

  Odpowiedz na ten komentarz
 4. pytajacy
  pytajacy Sierpień 09, 10:58

  CZy jesli nie sprowadzimy zadnego auta w 2016 i handlujemy tylko zarejestrowanymi albo sprowadzonymi przez kogos innego to nie musimy podpisywac >?

  Odpowiedz na ten komentarz
  • admin
   admin Autor Sierpień 09, 16:30

   Myśle ze podobny problem ma więcej osób. Uważam ze:
   – jeśli wcześniej płaciliście wcześniej recykling – byliście wprowadzającymi
   W związku z tym jeśli nie zamierzaliscie wprowadzać aut w 2016 roku, powinniście zgłosić zakończenie tego typu działalności do GIOS. Jeśli tego nie zrobiliście powinniście mieć podpisana umowę.
   Jeśli nigdy wcześniej nie płaciliście recyklingu nie musicie mieć umowy jak w 2016 roku niczego nie planujecie sprowadzać

   Odpowiedz na ten komentarz
 5. pytający
  pytający Sierpień 11, 20:40

  Witam jeśli ja założyłem dzialalność w 06/2016 roku czy mnie też obowiązuje opłata recyklingowa ?

  Odpowiedz na ten komentarz
  • admin
   admin Autor Sierpień 12, 08:41

   Witam,
   Opłata recyklingowa została zniesiona od 1 stycznia 2016 roku.
   Od 1 stycznia firmy sprowadzające samochody do Polski muszą zapewnić sieć recyklingu. Jeśli sprowadzasz samochody to zgodnie z ustawą, musisz mieć podpisaną umową o zapewnieniu sieci recyklingu.

   Odpowiedz na ten komentarz
 6. marek
  marek Październik 22, 13:06

  Witam! W lutym założyłem działalność handlu samochodami. Handlowałem tylko krajowymi. Teraz tj. na początku listopada kupiłem a wczoraj sprowadzilem auto z wloch. Jeszcze go nie sprzedałem ani nie zapłaciłem akcyzy, czy jeśli w poniedziałek zarejestruje się w sieci recyklingu to bedzie wszystko ok? Czy już za późno?

  Pozdrawiam

  Odpowiedz na ten komentarz
  • admin
   admin Autor Październik 22, 13:14

   Jeśli wcześniej nie sprowadzałeś aut to masz 21 dni od rozpoczęcia działalności polegającej na sprowadzaniu aut na podpisanie umowy o zapewnieniu sieci.

   Odpowiedz na ten komentarz
 7. marek
  marek Październik 22, 13:48

  Pierwsze auto opłaciłem 4 pazdziernika i taka mam date na fakturze czyli do 25 pazdziernika musze mieć umowy, dobrze rozumiem?

  Odpowiedz na ten komentarz
  • admin
   admin Autor Październik 22, 14:05

   Powinieneś mieć podpisaną umowę przed rozpoczęciem działalności, ale jest 21 dniowy okres w którym “bez konsekwencji” możemy nie zapewniać sieci.

   Odpowiedz na ten komentarz
   • marek
    marek Październik 22, 14:26

    Czyli jeśli do 25 pazdziernika podpiszę umowę to uniknę kary? w tym dniu mija 21 dni od pierwszej faktury za auto sprowadzone z zagranicy

    Odpowiedz na ten komentarz
 8. Rafał
  Rafał Październik 27, 19:12

  Mam zamiar sprowadzić auto do PL, umowy niestety nie podpisałem. W tym roku jeszcze żadnego samochodu nie sprowadziłem ani nie sprzedałem gdyż nie jest to moje główne źródło utrzymania. Czy w tym momencie podlegam karze? Czy dopiero jak auto sprowadzę? Chciałbym to jak najszybciej uregulować przed zakupem.

  Odpowiedz na ten komentarz
 9. importer
  importer Grudzień 06, 11:29

  Na szczęscie 2016 rok prawdopodobnie będzie neutralny jeśli chodzi o opłatę za brak sieci zbierania pojazdów. Rozporządzenie ze stawkami opłat ma wejść w życie 1 stycznia 2017 roku zatem nie będzie możliwości objęcia opłatą okresu 2016 roku. Na podobnym stanowisku stoi Ministerstwo Finansów w Raporcie z konsultacji publicznych projektu rozporządzenia. Cytuję:

  “Rozporządzenie będzie obowiązywało od dnia 1 stycznia 2017 r. w związku z czym pierwszym rozliczanym okresem w oparciu o projektowaną opłatę będzie rok 2017.”

  Prawo nie działa wstecz 🙂

  Odpowiedz na ten komentarz
 10. Artur
  Artur Czerwiec 26, 05:09

  To co się dzieje w tym kraju to dosłowny szok czy jest coś co można prowadzić legalnie i nie płacić jakich chorych kar za to że się jest frajerem placącym podatki? Założyłem Auto Handel we wrześniu 2017r dziś mamy 26.06.2018r od dnia założenia działalności do dziś sprowadzilem ok 30aut o jakieś sieci dowiedziałem się 24h temu i od tamtej pory nie śpię tylko szukam i czytam komu mam się rozliczyć do kogo co pisać jakie koszty umowy doslownie nie ma nic tylko że kary za to za tamto. Do dziś że środowiska mi nic nie przyszło co ja mam zrobić o co tu chodzi ktoś mi wytłumaczy bo odechciewa mi się tymi autami handlować

  Odpowiedz na ten komentarz

Napisz komentarz

wyszukaj na stronie

Archiwum

Many lives were lost that day, Including about 2,000 citizens on Omaha Beach (Aka weakling Omaha)by yourself. get-togethers will take place throughout Normandyin honor of their sacrifice and heroism. You can mark the anniversary in your own kitchen by watching Band of Brothers (hbo Go) Or reading or enjoying television The Longest Day dwayne allen jersey. Van driver in Freddie Gray case goes on trialThe trial of police officer Caesar Goodson, jr, Is set to start out Monday. Goodson is one of five Baltimore City police officers in the Freddie Graycase still awaiting trial. As the driver of the police van in which Gray is considered to have suffered a fatal spinal injury, Prosecutors say Goodson bears the most responsibility in Gray's death custom eagles jersey. He is convicted of second degree murder and could face 30 years in prison if convicted stefon diggs jersey. this past month,edward Nero,The second police man tried in the case, Was acquittedof all costs. The first trial ended in a hung jury and you will be retried. Prosecutor to select charges in the Harambe incidentHamilton County ProsecutorJoe Detershas scheduled a Monday afternoon news conference where he is expected to announce his decision on whether he will press charges against the family of the 3 year old boy who fell into the gorilla exhibit at the Cincinnati Zoo last month kamar aiken jersey.