PolskiAutohandel.pl

 Z ostatniej chwili

12.036 zł kary za 1 samochód!

12.036 zł kary za 1 samochód!
02 sierpnia
00:58 2016

Dokładnie tyle zgodnie z projektem rozporządzenia, zapłaci firma która wprowadziła w tym roku tylko jedno auto i nie zapewniła sieci recyklingu. Firmy, które wprowadziły więcej samochodów zapłacą jeszcze więcej. Przy 100 autach będzie to 15.600 zł, a przy 1.000 sztuk 48.000 zł.

Projekt Rozporządzenia PDF

Co martwi nas najbardziej? Nie 12 zł rocznie opłaty za każdy brakujący „element” sieci a, to że nie ważne jest jak długo nie zapewniamy sieci i tak zapłacimy opłatę stałą 12.oo zł. Czyli ktoś kto nie dowiedział się o nowej ustawie i nie podpisał odpowiedniej umowy na czas,  zapłaci opłatę stałą w wysokości 12.000 zł nawet jeśli spóźnił się tylko o jeden dzień!

Cała „szara strefa” kolejny raz śmieje się z „frajerów”, którzy prowadzą legalne firmy, bo ich ustawa nie dotyczy…

Wiecie jak wyglądała sytuacja z podpisywaniem umów…

Ilu z Was dowiedziało się o takiej konieczności z mediów lub od Rządu?

Gdzie znaleźliście informacje o tym, że musicie podpisać jakieś umowy?

Napiszcie nam co myślicie o Ustawie recyklingowej, związanymi z nią obowiązkami i tymi wszystkimi wiszącymi nad firmami kosztach.

Podobne artykuły

27 komentarzy

 1. ms4x4
  ms4x4 02 sierpnia, 09:29

  To znaczy że przykładowo jak mam podpisaną umowę o sieć recyklingu z woj.podlaskiego a ja jestem z woj.śląskiego to jest nie ok? Za każdym razem jak czytam jakieś nowinki odniechcewa mi się sprowadzanych aut :/

  Odpowiedz na ten komentarz
 2. Ozi
  Ozi 02 sierpnia, 09:40

  Ja dowiedziałem się z Waszej strony… W mediach nikt nic nie mówił… Nieznajomość prawa szkodzi… Gdyby nie Wy, dołączyłbym zapewne do grupy ludzi do „ukarania” … Dziękuję, że jesteście 🙂

  Odpowiedz na ten komentarz
 3. Bart
  Bart 02 sierpnia, 23:20

  To co się wyprawia w tym kraju o jest ku**a jedna wielka kpina z ludzi, którzy uczciwą ciężką pracą chcą zarobić na życie! Do jasnej cholery! Wymyślili kolejne gówno bo inaczej tego nie da się określić, żadnej informacji, zero rozgłosu o JEB kara na dzień dobry! Tak się traktuje przedsiębiorców w polsce… lepiej mieć wszystko gdzieś, zarejestrować się jako bezrobotny, dostać zasiłek i wszystko robić na czarno – TO JEST JEDYNA OPŁACALNA FORMA DZIAŁALNOŚCI W PL!

  Wracając do Waszego artykułu – Ci, którzy podpisali umowy na zapewnienie sieci i 1 zł od samochodu wprowadzonego mogą pominąć wątek kar?

  Odpowiedz na ten komentarz
 4. pytajacy
  pytajacy 09 sierpnia, 10:58

  CZy jesli nie sprowadzimy zadnego auta w 2016 i handlujemy tylko zarejestrowanymi albo sprowadzonymi przez kogos innego to nie musimy podpisywac >?

  Odpowiedz na ten komentarz
  • admin
   admin Autor 09 sierpnia, 16:30

   Myśle ze podobny problem ma więcej osób. Uważam ze:
   – jeśli wcześniej płaciliście wcześniej recykling – byliście wprowadzającymi
   W związku z tym jeśli nie zamierzaliscie wprowadzać aut w 2016 roku, powinniście zgłosić zakończenie tego typu działalności do GIOS. Jeśli tego nie zrobiliście powinniście mieć podpisana umowę.
   Jeśli nigdy wcześniej nie płaciliście recyklingu nie musicie mieć umowy jak w 2016 roku niczego nie planujecie sprowadzać

   Odpowiedz na ten komentarz
 5. pytający
  pytający 11 sierpnia, 20:40

  Witam jeśli ja założyłem dzialalność w 06/2016 roku czy mnie też obowiązuje opłata recyklingowa ?

  Odpowiedz na ten komentarz
  • admin
   admin Autor 12 sierpnia, 08:41

   Witam,
   Opłata recyklingowa została zniesiona od 1 stycznia 2016 roku.
   Od 1 stycznia firmy sprowadzające samochody do Polski muszą zapewnić sieć recyklingu. Jeśli sprowadzasz samochody to zgodnie z ustawą, musisz mieć podpisaną umową o zapewnieniu sieci recyklingu.

   Odpowiedz na ten komentarz
 6. marek
  marek 22 października, 13:06

  Witam! W lutym założyłem działalność handlu samochodami. Handlowałem tylko krajowymi. Teraz tj. na początku listopada kupiłem a wczoraj sprowadzilem auto z wloch. Jeszcze go nie sprzedałem ani nie zapłaciłem akcyzy, czy jeśli w poniedziałek zarejestruje się w sieci recyklingu to bedzie wszystko ok? Czy już za późno?

  Pozdrawiam

  Odpowiedz na ten komentarz
  • admin
   admin Autor 22 października, 13:14

   Jeśli wcześniej nie sprowadzałeś aut to masz 21 dni od rozpoczęcia działalności polegającej na sprowadzaniu aut na podpisanie umowy o zapewnieniu sieci.

   Odpowiedz na ten komentarz
 7. marek
  marek 22 października, 13:48

  Pierwsze auto opłaciłem 4 pazdziernika i taka mam date na fakturze czyli do 25 pazdziernika musze mieć umowy, dobrze rozumiem?

  Odpowiedz na ten komentarz
  • admin
   admin Autor 22 października, 14:05

   Powinieneś mieć podpisaną umowę przed rozpoczęciem działalności, ale jest 21 dniowy okres w którym „bez konsekwencji” możemy nie zapewniać sieci.

   Odpowiedz na ten komentarz
   • marek
    marek 22 października, 14:26

    Czyli jeśli do 25 pazdziernika podpiszę umowę to uniknę kary? w tym dniu mija 21 dni od pierwszej faktury za auto sprowadzone z zagranicy

    Odpowiedz na ten komentarz
 8. Rafał
  Rafał 27 października, 19:12

  Mam zamiar sprowadzić auto do PL, umowy niestety nie podpisałem. W tym roku jeszcze żadnego samochodu nie sprowadziłem ani nie sprzedałem gdyż nie jest to moje główne źródło utrzymania. Czy w tym momencie podlegam karze? Czy dopiero jak auto sprowadzę? Chciałbym to jak najszybciej uregulować przed zakupem.

  Odpowiedz na ten komentarz
 9. importer
  importer 06 grudnia, 11:29

  Na szczęscie 2016 rok prawdopodobnie będzie neutralny jeśli chodzi o opłatę za brak sieci zbierania pojazdów. Rozporządzenie ze stawkami opłat ma wejść w życie 1 stycznia 2017 roku zatem nie będzie możliwości objęcia opłatą okresu 2016 roku. Na podobnym stanowisku stoi Ministerstwo Finansów w Raporcie z konsultacji publicznych projektu rozporządzenia. Cytuję:

  „Rozporządzenie będzie obowiązywało od dnia 1 stycznia 2017 r. w związku z czym pierwszym rozliczanym okresem w oparciu o projektowaną opłatę będzie rok 2017.”

  Prawo nie działa wstecz 🙂

  Odpowiedz na ten komentarz
 10. Artur
  Artur 26 czerwca, 05:09

  To co się dzieje w tym kraju to dosłowny szok czy jest coś co można prowadzić legalnie i nie płacić jakich chorych kar za to że się jest frajerem placącym podatki? Założyłem Auto Handel we wrześniu 2017r dziś mamy 26.06.2018r od dnia założenia działalności do dziś sprowadzilem ok 30aut o jakieś sieci dowiedziałem się 24h temu i od tamtej pory nie śpię tylko szukam i czytam komu mam się rozliczyć do kogo co pisać jakie koszty umowy doslownie nie ma nic tylko że kary za to za tamto. Do dziś że środowiska mi nic nie przyszło co ja mam zrobić o co tu chodzi ktoś mi wytłumaczy bo odechciewa mi się tymi autami handlować

  Odpowiedz na ten komentarz
  • Karol
   Karol 06 listopada, 10:57

   I jak sytuacja wygląda? ja otworzyłem dzialnośc w kwietniu 2017 i dzisiaj tj 2018-11-06 dowiedziałem sie o całej sytuacji….

   Odpowiedz na ten komentarz
 11. Robert
  Robert 28 stycznia, 14:17

  Jak to się ma do motocykli na które nie ma akcyzy

  Odpowiedz na ten komentarz
 12. as
  as 19 sierpnia, 08:21

  Kpina. Do póki bedziemy siedzieć cicho to nic sie nie zmieni. Wczoraj dowiedziałem sie , ze sakróbwka bierze sie za firmy , które nie zgłosiły sie jako importujace produkty akcyzowe tj min samochody. Prosze sprawdźcie czy macie taki wpis. Jesli nie macie to odrazu postępowanie karno skarbowe.

  Odpowiedz na ten komentarz
 13. kawkon
  kawkon 04 maja, 19:03

  Może ktoś już ma za sobą lub miał problem związany z opłatą za brak sieci (BDO) 12tys. zł/rok ?
  Firmę otworzyłem 10.04 , umowę podpisałem 28.08 nikt mnie nie poinformował ani przy otwieraniu działalności ani przy rejestracji w BDO ,że można mieć tylko 21dni w roku bez umowy. Niestety dostałem wezwanie do skorygowania z Urzędu Marszałkowskiego gdzie mam sam sobie wyliczyć wysokość należnej opłaty 12tys. zł + sprowadzone auta i opłacić na konto GIOŚ.
  Aut sprowadziłem w tym czasie 4szt.
  Jest może osoba która zna temat, wie jak można odwołać się od takiej kary? lub zna kogoś (może prawnika co zna temat BDO)

  Jestem młodym przedsiębiorcą który dopiero zaczął działalność i już musi zamykać firme bo ta opłata pochłonie wszystkie moje środki.

  póki co mam wpisane w sprawozdaniu za 2019r. Tabela I DZIAŁ IV
  0zł (brak sieci)
  15zł liczba pojazdów
  0zł stawka opłata stała za brak sieci
  0 liczba dni bez sieci

  Chcą abym wpisał:
  12000zł
  15 sz.
  12zł opłata stała
  12xxxzł należna opłata

  Czy jak to wpisze to nie wydam na siebie wyroku bez możliwości uniknięcia tej chorej kary? Czytałem ,że za brak złożenia sprawozdania jest do 5tys. zł grzywny – nie lepiej nie składać tego sprawozdania w tym roku ? czy i tak będę musiał płacić 12tys + 5tys (w najgorszym wypadku) ?

  Odpowiedz na ten komentarz
  • marlena
   marlena 23 czerwca, 23:01

   jak sytuacja się skończyła? Udało się wybrnąć? Szukam kogoś bo mam podobną sytuację, szukam pomocy. Proszę o kontakt

   Odpowiedz na ten komentarz

Napisz komentarz

1513

Firmy

39454

Samochody

Many lives were lost that day, Including about 2,000 citizens on Omaha Beach (Aka weakling Omaha)by yourself. get-togethers will take place throughout Normandyin honor of their sacrifice and heroism. You can mark the anniversary in your own kitchen by watching Band of Brothers (hbo Go) Or reading or enjoying television The Longest Day dwayne allen jersey. Van driver in Freddie Gray case goes on trialThe trial of police officer Caesar Goodson, jr, Is set to start out Monday. Goodson is one of five Baltimore City police officers in the Freddie Graycase still awaiting trial. As the driver of the police van in which Gray is considered to have suffered a fatal spinal injury, Prosecutors say Goodson bears the most responsibility in Gray's death custom eagles jersey. He is convicted of second degree murder and could face 30 years in prison if convicted stefon diggs jersey. this past month,edward Nero,The second police man tried in the case, Was acquittedof all costs. The first trial ended in a hung jury and you will be retried. Prosecutor to select charges in the Harambe incidentHamilton County ProsecutorJoe Detershas scheduled a Monday afternoon news conference where he is expected to announce his decision on whether he will press charges against the family of the 3 year old boy who fell into the gorilla exhibit at the Cincinnati Zoo last month kamar aiken jersey.