0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

5.000 zł kary za usunięcie DPF-u – projekt NOWOCZESNEJ

Data:

7 czerwca 2018 roku, do Sejmu trafił projekt Ustawy przesłany przez Posłów NOWOCZESNEJ dotyczący zaostrzenia sankcji dla kierowców za poruszanie się samochodami z niesprawnym albo wyciętym filtrem cząstek stałych oraz dla podmiotów, które oferują usługi wycięcia albo modyfikacji filtra cząstek stałych.

Celem projektu jest wprowadzenie surowszych sankcji dla kierowców za poruszanie się samochodami, z niesprawnym albo wyciętym filtrem cząstek stałych oraz dla podmiotów, które oferują usługi wycięcia albo modyfikacji filtra cząstek stałych.”

Projekt przewiduje karę grzywny do 5.000 złotych dla prowadzącemu pojazd, którego stan techniczny narusza wymagania ochrony środowiska, oraz dla osób, które będą oferować i przeprowadzać usługę polegającą na wycięciu filtra cząstek stałych albo dokonania innej modyfikacji, przez którą stan techniczny pojazdu zacznie naruszać wymagania ochrony środowiska.

Zatrzymany na drodze pojazd, którego stan techniczny narusza wymagania ochrony środowiska, będzie z niej usunięty na koszt właściciela.

Posłowie NOWOCZESNEJ przewidują, że wskutek wprowadzonych zmian dojdzie do pozytywnych skutków społecznych i ekologicznych. Poprawa jakości powietrza związana ze skuteczniejszą walką z usuwaniem filtrów cząstek stałych przełoży się na ograniczenie kosztów zdrowotnych powodowanych przez zanieczyszczone powietrze. Wyższe grzywny dla osób korzystających na usuwaniu filtrów DPF będą stanowiły dodatkowy dochód.”

A co Wy myślicie o tym projekcie ustawy?

Zgadacie się z Posłami NOWOCZESNEJ?

Dajcie znać w komentarzach pod tekstem i Facebooku.

Źródło:

Projekt Ustawy i uzasadnienie znajdziecie – TUTAJ

 

4 KOMENTARZE

  1. W końcu ktoś zdrowo pomyślał o patologii na polskich drogach. Dobrze wiedzieć że nie wszyscy mają sadzę pod czaszkami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij post:

Newsletter

Popularne

Warto także przeczytać
Podobne

Jak zmiany w KPO i dofinansowania wpłyną na naszą branżę.

Nie będzie podatków. Będą dofinansowania.

Dobre i Złe wiadomości w sprawie kar.

Dobra wiadomość jest jedna, złych niestety więcej...

To już pewne – transakcje gotówkowe zostaną ograniczone!

To już pewne - transakcje gotówkowe zostaną ograniczone! Znamy datę.

Tablice Profesjonalne dla pojazdów używanych coraz bliżej!

"przedsiębiorcy zajmujący się obrotem używanymi (już zarejestrowanymi) pojazdami, również sprowadzanymi z zagranicy, będą mogli korzystać z profesjonalnej rejestracji pojazdów na potrzeby przeprowadzania jazd testowych."