0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

60 dni na rejestracje pojazdów sprowadzonych z UE i zgłoszenie nabycia i zbycia.

Data:

29 czerwca 2021 roku prezydent podpisał ustawę o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw.

Zgodnie z ustawą w okresie od dnia ogłoszenia ustawy do dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii ogłoszonego z powodu COVID-19 wydłuża się do 60 dni terminy na rejestrację pojazdów sprowadzonych z UE oraz na zgłoszenie nabycia i zbycia pojazdów krajowych.

Wczoraj Ustawa została ogłoszona w dzienniku ustaw. W związku z tym samochody sprowadzone od w dniu 1 lipca 2021 roku musimy rejestrować w ciągu 60 dni od daty sprowadzenie.

Przypominam, że data sprowadzenia pojazdu nie musi być tożsama z datą przekroczenia granicy lub opłacenia akcyzy. Reguluje to rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 19 grudnia 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów oraz wymagań dla tablic rejestracyjnych. Zgodnie z nim, datą sprowadzenia pojazdu z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej jest podany przez właściciela pojazdu dzień sprowadzenia z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej pojazdu, do oznaczonego miejsca przeznaczenia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w związku z nabyciem wewnątrzwspólnotowym pojazdu. Tak jak już wielokrotnie mówiłem jest to definicja nie ostra i pozostawia wiele możliwości interpretacji…

Dajcie znać w komentarzach jak wygląda na dzień dzisiejszy rejestracja w Waszym Wydziale Komunikacji.

Myślicie, że to wydłużenie terminu rozwiąże problem?

www.ALLforMOTO.pl

7 KOMENTARZE

  1. No cóż , to rozwiązanie tymczasowe ,ale jest . Dla mnie 60 dni to ciasna ale akceptowalna opcja , daje już pewien komfort ,z drugiej strony mobilizuje mnie do sprawnego ogarnięcia pojazdu a także ( co pewnie było też jednym z zamysłów ustawodawców ) sprawi że będę wybierał auta uszkodzone w takim stopniu , by naprawa była szybka i sprawna, czyli ewentualne uszkodzenia były nieskomplikowane . Gdyby jednak to ode mnie zależało ustanowiłbym dla aut sprowadzanych termin 100 dni .

  2. Funkcjonowanie wydziałów komunikacji na tą chwilę to prawdziwy problem i dotyczy to większości placówek , ale to kiedyś musi ulec poprawie i traktujmy to jako problem przejsciowy …

    • A ja wygrałem sprawę z Naczelnikiem mojego wydziału komunikacji juz w SKO, gdzie SKO podniosło wszystkie moje 5 punktów i przyznało mi rację. Jednocześnie swoją opinią SKO „zgnoiło” tok myślenia i interpretacji przepisów przez Pana Naczelnika. Ubzdurał sobie ten człowiek ze data podana w urzędzie skarbowym przy opłacaniu akcyzy to data dotarcia do miejsca docelowego w RP, zarzucając mi że podawane przeze mnie daty na oświadczeniach są celowo dobierane po to aby uniknąć i kary za brak rejestracji i uniknąć kosztu rejestracji auta. Pan został sprowadzony do „parteru” przez SKO i od tamtej pory mam święty spokój z jego wymysłami. Dla chętnych mogę trochę poopowiadać, mam całą dokumentację około 40 stron A4 dotyczącą tej sprawy.

  3. nikt w unii nie płaci akcyzy tylko polska masz 2 tyg. na akcyzę jeszcze teraz jakaś śmieszna rejestracja pojazdu masakra ludzie piszcze dalej do sejmu petycje może w końcu ktoś zrozumie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij post:

Newsletter

Popularne

Warto także przeczytać
Podobne

Jak zmiany w KPO i dofinansowania wpłyną na naszą branżę.

Nie będzie podatków. Będą dofinansowania.

Dobre i Złe wiadomości w sprawie kar.

Dobra wiadomość jest jedna, złych niestety więcej...

To już pewne – transakcje gotówkowe zostaną ograniczone!

To już pewne - transakcje gotówkowe zostaną ograniczone! Znamy datę.

Tablice Profesjonalne dla pojazdów używanych coraz bliżej!

"przedsiębiorcy zajmujący się obrotem używanymi (już zarejestrowanymi) pojazdami, również sprowadzanymi z zagranicy, będą mogli korzystać z profesjonalnej rejestracji pojazdów na potrzeby przeprowadzania jazd testowych."