PolskiAutohandel.pl

 Z ostatniej chwili

60 dni na rejestracje pojazdów sprowadzonych z UE i zgłoszenie nabycia i zbycia.

60 dni na rejestracje pojazdów sprowadzonych z UE i zgłoszenie nabycia i zbycia.
02 lipca
17:49 2021

29 czerwca 2021 roku prezydent podpisał ustawę o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw.

Zgodnie z ustawą w okresie od dnia ogłoszenia ustawy do dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii ogłoszonego z powodu COVID-19 wydłuża się do 60 dni terminy na rejestrację pojazdów sprowadzonych z UE oraz na zgłoszenie nabycia i zbycia pojazdów krajowych.

Wczoraj Ustawa została ogłoszona w dzienniku ustaw. W związku z tym samochody sprowadzone od w dniu 1 lipca 2021 roku musimy rejestrować w ciągu 60 dni od daty sprowadzenie.

Przypominam, że data sprowadzenia pojazdu nie musi być tożsama z datą przekroczenia granicy lub opłacenia akcyzy. Reguluje to rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 19 grudnia 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów oraz wymagań dla tablic rejestracyjnych. Zgodnie z nim, datą sprowadzenia pojazdu z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej jest podany przez właściciela pojazdu dzień sprowadzenia z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej pojazdu, do oznaczonego miejsca przeznaczenia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w związku z nabyciem wewnątrzwspólnotowym pojazdu. Tak jak już wielokrotnie mówiłem jest to definicja nie ostra i pozostawia wiele możliwości interpretacji…

Dajcie znać w komentarzach jak wygląda na dzień dzisiejszy rejestracja w Waszym Wydziale Komunikacji.

Myślicie, że to wydłużenie terminu rozwiąże problem?

www.ALLforMOTO.pl

Podobne artykuły

7 komentarzy

 1. Andrzej-SzczepanAndrzejewski
  Andrzej-SzczepanAndrzejewski 04 lipca, 22:02

  No cóż , to rozwiązanie tymczasowe ,ale jest . Dla mnie 60 dni to ciasna ale akceptowalna opcja , daje już pewien komfort ,z drugiej strony mobilizuje mnie do sprawnego ogarnięcia pojazdu a także ( co pewnie było też jednym z zamysłów ustawodawców ) sprawi że będę wybierał auta uszkodzone w takim stopniu , by naprawa była szybka i sprawna, czyli ewentualne uszkodzenia były nieskomplikowane . Gdyby jednak to ode mnie zależało ustanowiłbym dla aut sprowadzanych termin 100 dni .

  Odpowiedz na ten komentarz
 2. SzczepanAndrzejewski
  SzczepanAndrzejewski 04 lipca, 22:10

  Funkcjonowanie wydziałów komunikacji na tą chwilę to prawdziwy problem i dotyczy to większości placówek , ale to kiedyś musi ulec poprawie i traktujmy to jako problem przejsciowy …

  Odpowiedz na ten komentarz
  • Przemo 504866305
   Przemo 504866305 24 października, 01:09

   A ja wygrałem sprawę z Naczelnikiem mojego wydziału komunikacji juz w SKO, gdzie SKO podniosło wszystkie moje 5 punktów i przyznało mi rację. Jednocześnie swoją opinią SKO “zgnoiło” tok myślenia i interpretacji przepisów przez Pana Naczelnika. Ubzdurał sobie ten człowiek ze data podana w urzędzie skarbowym przy opłacaniu akcyzy to data dotarcia do miejsca docelowego w RP, zarzucając mi że podawane przeze mnie daty na oświadczeniach są celowo dobierane po to aby uniknąć i kary za brak rejestracji i uniknąć kosztu rejestracji auta. Pan został sprowadzony do “parteru” przez SKO i od tamtej pory mam święty spokój z jego wymysłami. Dla chętnych mogę trochę poopowiadać, mam całą dokumentację około 40 stron A4 dotyczącą tej sprawy.

   Odpowiedz na ten komentarz
 3. gebo
  gebo 12 lipca, 09:59

  nikt w unii nie płaci akcyzy tylko polska masz 2 tyg. na akcyzę jeszcze teraz jakaś śmieszna rejestracja pojazdu masakra ludzie piszcze dalej do sejmu petycje może w końcu ktoś zrozumie

  Odpowiedz na ten komentarz
  • Michał
   Michał 23 stycznia, 22:15

   nie ma podatku o nazwie “podatek akcyzowy” ale są inne. Poczytaj o rejestracji samochodu np w Portugalii

   Odpowiedz na ten komentarz
 4. gnusmas
  gnusmas 31 marca, 08:51

  Czy 60 dni na zarejestrowanie auta z zagranicy jest nadal aktualne ?

  Odpowiedz na ten komentarz

Napisz komentarz

Many lives were lost that day, Including about 2,000 citizens on Omaha Beach (Aka weakling Omaha)by yourself. get-togethers will take place throughout Normandyin honor of their sacrifice and heroism. You can mark the anniversary in your own kitchen by watching Band of Brothers (hbo Go) Or reading or enjoying television The Longest Day dwayne allen jersey. Van driver in Freddie Gray case goes on trialThe trial of police officer Caesar Goodson, jr, Is set to start out Monday. Goodson is one of five Baltimore City police officers in the Freddie Graycase still awaiting trial. As the driver of the police van in which Gray is considered to have suffered a fatal spinal injury, Prosecutors say Goodson bears the most responsibility in Gray's death custom eagles jersey. He is convicted of second degree murder and could face 30 years in prison if convicted stefon diggs jersey. this past month,edward Nero,The second police man tried in the case, Was acquittedof all costs. The first trial ended in a hung jury and you will be retried. Prosecutor to select charges in the Harambe incidentHamilton County ProsecutorJoe Detershas scheduled a Monday afternoon news conference where he is expected to announce his decision on whether he will press charges against the family of the 3 year old boy who fell into the gorilla exhibit at the Cincinnati Zoo last month kamar aiken jersey.