Rząd planuje wprowadzenie nowych zezwolenie na transport pojazdami od 2,5T do 3,5T

Data:

Masz lawetę? Bądź czujny. Rząd planuje objęcie samochodów dostawczych od 2,5 do 3,5 tony nowym systemem wydawania zezwoleń, których do tej pory nie było. Wzmocnione zostaną też służby kontrolne, które będą miały możliwość kontrolowania tych pojazdów.

Obejrzyjcie nagranie z Sejmowej komisji od godziny 9:13:55 do 9:18

To dopiero początek prac nad tym pomysłem.

Będę się im przyglądać i poinformuję Was jakie zmiany nas czekają.

www.ALLforMOTO.pl

3 KOMENTARZE

  1. Chodzi tu o pracę kierowców delegowanych między innymi. Nic się nie zmieni z transportem drogowym na potrzeby własne. Mam lawetę, mam zaświadczenie wydane przez Urząd Miasta, że prowadzę transport drogowy na potrzeby własne. Mam auta DMC do 3.5 i powyżej 3.5. Nic tu się nie zmieni. Nie jestem firmą transportową, a jedynie posiadam transport pomocniczy, który jest mi niezbędny w celu prowadzenia działalności. Po co burza w szklance wody ?

  2. Niestety, jeśli trafisz na IDT, która się uprze egzekwować przepisy ( znam takie przypadki to mocno zaboli ~ 10k. Opinia: „Obowiązek posiadania urządzeń rejestrujących wynika z Rozporządzenia nr 3821/85, które w art. 3 stanowi, że urządzenie rejestrujące jest zainstalowane i używane w tych pojazdach, które są zarejestrowane w Państwach Członkowskich i są wykorzystywane do transportu drogowego osób lub rzeczy, z wyłączeniem pojazdów, o których mowa w art. 4 i art. 14 ust. 1 rozporządzenia (EWG) nr 3820/85. Analizując wskazane w tym rozporządzeniu wyjątki należy stwierdzić, że jeżeli będzie Pan prowadził zespół pojazdów, a więc samochód wraz z przyczepą (a więc gdy dozwolona całkowita masa pojazdu wraz z przyczepą będzie równa lub większa niż 3,5 t) powinien Pan posiadać tachograf.
    Rozporządzenie Rady (EWG) nr 3820/85 z dnia 20 grudnia 1985 r. w sprawie harmonizacji niektórych przepisów socjalnych odnoszących się do transportu drogowego poprzez kierowcę rozumie każdą osobę, która kieruje pojazdem nawet przez krótki okres, oraz każdą osobę, która jest przewożona w pojeździe w tym celu, aby kierować nim w razie potrzeby. Tak więc, nawet przewożąc rzeczy na potrzeby własne, powinien Pan stosować się do zapisów dotyczących czasu jazdy kierowcy”.
    Nie odbierz mnie źle, pisząc powyższe nie jest mi do śmiechu, sam jeżdżę zestawem i od jakiegoś czasu powrót do domu to kombinowanie na drodze…

    • Nie zrozumieliśmy się. Tachografu w zestawie pow. 3.5T używam od blisko dwudziestu lat. Nauczyło mnie stosowania tego urządzenia BAG czyli Bundes Autobahn Gestapo. Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij post:

Newsletter

Popularne

Warto także przeczytać
Podobne

Kolejny dobry sygnał tym razem z SENATU

Kolejny dobry sygnał w temacie Kar za sprzedaż pojazdów sprowadzonych przed zarejestrowaniem.

Umorzenie większości kary za brak Sieci Recyklingu

Kolejny raz udało się pomóc jednemu z Was. /*! elementor...

Sukces w temacie kar za sprzedaż pojazdu przed zarejestrowaniem

Sukces w temacie kar za sprzedaż pojazdu przed zarejestrowaniem. Odwołania owocują pierwszymi sukcesami.

Informacja Ministra Finansów – Dlaczego musimy płacić OC za samochody w Komisach.

Przy okazji odpowiedzi na interpelacje Poselską numer 1318, złożoną przez...