0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Chcesz to zmienić?

Data:

Chcesz to zmienić?

W ostatnim czasie zapytaliśmy Was na Facebooku, oraz stronie www.PolskiAutohandel.pl o to czy łatwiej sprzedać samochód wystawiając ogłoszenia jako firma czy jako osoba prywatna, oraz jakie są plusy i minusy zakupu auta od firmy i od „szarej strefy”. Odpowiadaliście na Facebooku i w mailach. Wnioski nie są zaskakujące. Część z Nas, ludzi którzy często od wielu lat prowadzą firmy i zawodowo zajmują się sprzedażą używanych samochodów podszywa się w ogłoszeniach pod osoby prywatne. Tylko po to, żeby sprzedać, bo Klient nie chce kupić „od handlarza”. To tak jakby Media Markt twierdził, że nie jest sklepem, nie wystawiał faktur i spotykał się z Klientami pod McDonaldem.

Na temat „handlarzy” tony papieru napisał AutoŚwiat i podobne tytuły, a telewizje prześcigają się w programach typu „zakup kontrolowany”. Co ciekawe temat cały czas jest modny bo nakręcono już 19 serii, a końca nie widać. Nie chcę tutaj rozwodzić się nad tym kto, kogo i dlaczego? Słusznie czy nie słusznie? Winny był Klient, czy sprzedający a może wszystko to spreparował jakiś redaktor? To nie ma żadnego znaczenia! Fakty są takie, że Nasza branża ma fatalną opinię i nie zmienią tego żadne narzekania.

Co więc możemy zrobić?

Wyjścia są trzy:

Opcja numer 1:

Możemy wszyscy najlepiej jutro zamknąć nasze place, komisy itp. wszystkie samochody wystawić pod Biedronką, kupić po jednej karcie sim na każdy samochód, który chcemy sprzedać i zacząć działać J Tym razem bez Zus-ów, podatków, faktur, rękojmi …

Opcja numer 2:

Możemy pokrzyczeć, ponarzekać na Klientów i podatki, na TVN, wszystkich hejterów i tych którzy czują się poszkodowani tym, że kupili nowe 16 letnie audi za 5 tysięcy, ale okazało się że nie jest jednak takie nowe. Tyle tylko, że to nic nie da. To niczego nie zmieni. Klienci nadal będą woleli kupić samochód od kogoś kto udaje, że nie jest handlarzem!

Opcja numer 3:

Wspólnie możemy coś zrobić, żeby zmienić wizerunek branży. Zrobić coś żeby Klienci lepiej rozumieli swoje prawa i rozumieli co się wokół nich dzieje. Spowodować, żeby potencjalny kupujący rozumiał różnicę pomiędzy handlarzem z pod Lidla a legalnie działającą firmą. Firmą, która działa tak samo jak dealerzy nowych aut z tą różnicą, że sprzedaje używane samochody. Proponuję więc spróbować wspólnymi siłami zmieniać Nasz wspólny wizerunek.

Jak to zrobić? Stwórzmy grupę Komisów, Razem napiszemy „kodeks” zasad do których będziemy się stosować i wspólnie promujmy to wśród Klientów.

Tylko tyle, albo aż tyle …

Jesteś jest za?  Wypełnij formularz. Wspólnie przedyskutujemy jak poprawić wizerunek Naszej branży.

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

 

19 KOMENTARZE

 1. Ciekawy pomysł! Wreszcie musimy coś zrobić anie pier… Po kątach! Potrzebne pewno będą jakieś składki ale gdyby udało się nas zebrać w 50 firm to za 5000 pln miesięcznie można to rozreklamować. Przy tych wszystkich kosztach które ponosimy to będą najlepiej wydane pieniądze! Ja w to wchodzę ????

  • Zych Zych, najważniejsze jest to żeby zebrać osoby, które chcą coś zmienić, którym nie pasuje stan jaki mam dzisiaj… Z gadania i narzekania nic dobrego nie wyjdzie.
   ps. Dzięki za wypełnienie formularza! Ułatwi nam to kontakt z zaangażowanymi osobami.

 2. Ale jak to ma wyglądać? Kto kogo będzie sprawdzał i jak. Czy nie będzie cwaniaków? Zapisać będzie mógł się każdy?
  Pomysł dobry ale chyba nikt się nie zapisze

  • Maks właśnie dlatego poprosiłem o podanie NIP-u. Chodzi mi o profesjonalistów i tylko osoby prowadzące legalne firmy będą mogły uczestniczyć w programie. Zdaje sobie sprawę że nie zrzeszymy 10.000 firm. 2 zgłoszenia już są po 15 minutach:) Jeśli zbierze się Nas 30 lub 50 to już będzie dobrze. Wierzę w to że jest w Polsce co najmniej tylu Profesjonalistów.

 3. Maks
  Sami będziemy się pilnować. Jeden drugiego. Po co masz robić wały? Sm siebie będziesz kiwał? Jak komuś nie pasuje niech dalej sprzedaje pod biedronką!
  Jak się zbierze parę osób to można to wypromować bez dużej kasy. Ja np mam gwarancje i jak piszę o nich w ogłoszeniu to potem klient o to pyta przy sprzedaży. Tu jak napiszesz że do każdej fury masz pełną fakturę to też tak będzie. A jak ktoś wykręci klienta to go wywalimy i potem o tym napiszemy.
  Powiem to jeszcze raz. Jak komuś nie pasuje niech dalej handluje umowami na Niemca pod biedronką!!!

 4. Na czym ma to wszystko polegać? Co mamy robić i mówić klientom? Staram sie kupować ładne samochody, zawsze z przeglądem i ubezpieczeniem ale klienci i tak traktują mnie jak oszusta.
  Widzę tez ile aut uzywanych sprzedają salony w moim mieście i w jakich cenach. Masakra! Kto im tyle płaci? Czy ten naród naprawdę wierzy że 10 letnia fabia z polski kupiona w salonie jest lepsza?

  • Jaro chodzi mi o to żeby zebrać firmy, którym zależy na poprawie wizerunku naszej branży. Żeby to zmienić musimy zacząć od Siebie. Zbierzmy się i w zamkniętym gronie przedyskutujemy jak dość do celu.

 5. Taki kodeks nie ma sensu…
  10 aut jest normalnych a 11 trafi się jakaś mina. Tak jest nie oszukujmy się. Trzeba coś z tym 11 zrobić i jakoś to sprzedać, nawet po kosztach. A wątpię że każde auto jest przez nas dokładnie prześwietlane przed kupnem 🙂

  • Niestety nie mogę się z Tobą zgodzić. Ten jedenasty samochód według mnie powinniśmy doprowadzić do stanu, który umożliwi jego bezpieczne użytkowanie i dopiero sprzedawać. Niestety tak jak w każdej działalności nieraz zdarzy nam się nieudany zakup, ale nie możemy tego przesuwać na kupującego. To nie on popełnił błąd tylko my i my powinniśmy się z tym uporać…
   Jeśli chodzi o kodeks dobrych praktyk, zachowań czy jak byśmy go nie nazwali to moim zdaniem jest potrzebny. Chodzi o to żeby nie popełniać niektórych błędów, trzymać się ustalonych zasad i odpowiednio traktować klientów. Wizerunku naszej branży nie poprawimy z dnia na dzień, ale od czegoś musimy zacząć i pracować nad tym.

 6. Też uważam że to nie ma sensu . Jakbym był handlarzem z pod lidla to mógłbym się przyłączyć założyłbym firmę wystawiał faktury za auta , a co ja mam w sobie zmieniać , staram się dobre auta sprzedawać i na miny nie wywalać ludzi nikt przez lata pod bramą placu nie stoi po nocach tez nie dzwonią z problemami więc staram się robić to dobrze i nic ulepszać nie muszę .. Może jednak lepiej skupić się na tych tablicach handlarskich poruszyć temat gdzie trzeba i popytać czy oni mają zamiar coś w tym kierunku zrobić jak inne cywilizowane kraje Europy . Bo nawet na przegląd czy na jazdę próbną trzeba jeździć i się chować od policji , a przecież mam firmę i podatki odprowadzam , więc łaski nie robią .

  • Slawek a pasuje Tobie to ze jesteś stawiany na równi z tymi „niewłaściwie działającymi” firmami i całą szarą strefą i na Cirbie rownież zrzucane są ich wszystkie „grzechy”?

 7. Slawek pytam jako Klient: Jak mam rozpoznać że w całym morzu przekrętasów jakimi sawhandatze mam rozpoznać że Ty jesteś w porządku, że od Ciebie mogę spokojnie kupić samochód, że nie robisz jak Podlasiak i że co 11 samochod od Ciebie to „mina”???

 8. Witam a jak ja mam się bronić przed złom sławą komisów od 12 lat prowadzę typowy auto komis (nie auto handel) sprzedaje 98% aut wstawionych przez klientów indywidualnych i handlarzy. Nie mam wiedzy na temat stanu wstawianych aut muszę wierzyć w to co mówi komisant i tą wiedzę przekazuje dalej. A od 25.12.2015r odpowiadam za sprzedane auto jak właściciel (do tego dnia odpowiadałem tylko za stan prawny) a zarabiam na aucie od 500,- do 100,- brutt i nie stać mnie na dawanie gwarancji ani biegania z autem klienta po mechanikach,lakiernikach i stacjach diagnostycznych w celu uzyskania wystarczającej wiedzy na temat auta. Nikt mi za to nie zapłaci. Proszę o podjęcie tematu w takiej sprawie jak moja HANDLARZ (AUTO HANDEL) A KOMIS (POŚREDNIK)

 9. OKAZJE SĄ SUPER – Ale my lubimy być oszukiwani. Każdy kupujący chce wierzyć lub oszukuje się że kupił perełkę nie śmiganą nie bitą z przebiegiem ponizej 100tys mimo 15 lat na karku. Moge to napisac ponieważ sprzedaje tylko nowe skuterki i nie mam nic wspólnego z autokomisem ale często byłem klientem. Wiem że ludzie lubią się oszukiwać i cieszyc że trafił okaaaaazję Perełka 😉

  Także rynek tego wymaga TAKA PRAWDA

 10. Witam, chcę się przyłączyć do dyskusji nie mogę sie pogodzić z tym że programy w tvn turbo takie jak turbo kamera czy jak kupić….pokazują tylko te auta z cofniętymi licznikami lub powypadkowe z zatajoną historią. Pokazują też tylko tych handlarzy którzy kombinują.Są przecież też firmy które pracują w miarę uczciwie.Dla czego w tych programach nie pokazują też dobrych stron zakupu auta z komisu czy autohandlu,wydaje mi się że są też takie!!!! Faktura,gwarancja,rękojmia.
  Wszyscy handlarze stawiani są w czarnych kolorach.Wydaje mi się że jeżeli się to nie zmieni to w nie długim czasie pójdziemy z torbami.
  Zauważalny jest wpływ takich programów i artykułów na naszych klientów.

  • Importer – niestety media żyją z sensacji… Szczerze powiem Ci że również już widzę że coś co naprawdę powinno Was zainteresować czyli np. własna strona, portale ogłoszeniowe lub do eksportu ogłoszeń macie gdzieś… Tak samo jest z tematami w TV. Po co mają pisać o 800.000 aut które zostały sprowadzone i były dobre jak i tak nikt tego nie obejrzy. Wolą z nich wybrać jedno i zrobić z tego sensacje co niestety wpływa na całą branżę i każde z 800.000 sprowadzanych aut rocznie.
   Dlatego powinniśmy stworzyć kodeks dobrych zasad (nad którym właśnie pracujemy) i przestrzegając ich promować grupę komisów której zależy na zmianie postrzegania naszej branży.

   • admin
    Trudno się nie zgodzić.
    Każdy z Nas twierdzi, że sprzedaje najlepsze samochody (bo to zasada handlu w każdej branży). Najlepszą „gadkę” mają jednak handlarze z pod Lidla. Oni też zawsze urobią „leszcza” albo innego łowcę okazji.
    Kodeks i lista komisów w których Klient może spokojnie kupić auto i być pewnym, że w przypadku problemu nie zostanie sam jest jak super!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij post:

Newsletter

Popularne

Warto także przeczytać
Podobne

Tablice Profesjonalne dla pojazdów używanych coraz bliżej!

"przedsiębiorcy zajmujący się obrotem używanymi (już zarejestrowanymi) pojazdami, również sprowadzanymi z zagranicy, będą mogli korzystać z profesjonalnej rejestracji pojazdów na potrzeby przeprowadzania jazd testowych."

Zaproszenie na spotkanie robocze FORS i PolskiAutoHandel

Szanowni Państwo, W porozumieniu z Prezesem Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów...

SKO umarza kary za sprzedaż pojazdów sprowadzonych przed zarejestrowaniem.

Mamy Sukces z SKO! Zapoznajcie się z orzeczeniem i argumentami.

Odwołanie od kar za sprzedaż pojazdu sprowadzonego przed rejestracją.

Jeżeli dostałeś zawiadomienie o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie nałożenia na Ciebie za sprzedaż samochodu sprowadzonego przed jego zarejestrowaniem, możesz skorzystać z Pomocy radcy prawnego Pawła Tuzinka.