PolskiAutohandel.pl

 Z ostatniej chwili

Było 500 pln, będzie 3 000 pln?

Było 500 pln, będzie 3 000 pln?
29 stycznia
19:37 2016

Recykling: Było 500 pln, będzie 3 000 pln?

27 stycznia 2016 roku w Ministerstwie Rozwoju odbyło się spotkanie Podsekretarza Stanu Tadeusza Kościńskiego z przedstawicielami branży motoryzacyjnej. Swoje problemy i wnioski składali przedstawiciele między innymi Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów „FORS” i Polskiej Izby Motoryzacji. Każda z tych organizacji reprezentuje interesy swoich członków. Niestety nadal nie ma nikogo kto mógłby reprezentować interesy Sprzedawców Samochodów Używanych.

Oczywiste jest to, że FORS dba o interesy Stacji Demontażu Pojazdów, organizacje skupiające producentów i importerów nowych samochodów o interesy Dealerów nowych aut. W interesie tych ostatnich jest ograniczenie importu samochodów używanych. Organizacje zrzeszające producentów i dealerów nowych aut, od wielu lat próbują ograniczyć import używanych samochodów. Pomysłów jak to zrobić przez lata przewinęło się bardzo dużo. Przykład macie TUTAJ:  Jak zmusić Polaków do kupowania nowych aut. 8 propozycji.

Handel używanymi samochodami to w Polsce olbrzymia część gospodarki. To tysiące firm sprzedających nie tylko samochody, ale również motocykle, czy różnego rodzaju maszyny budowlane i rolnicze. To tysiące pracowników zatrudnionych w tych firmach, ale również praca dla mechaników samochodowych, myjni samochodowych, ubezpieczycieli. Handel używanymi samochodami to miliony, a może miliardy z podatków chociażby VAT-u, cła, akcyzy, podatków gruntowych, ZUS, PCC i innych. Niestety decyzje, które mają realny wpływ na Nasze biznesy podejmowane są bez Nas.

Więcej na temat spotkania w ministerstwie: TUTAJ: FORS.pl i TUTAJ: PIM.pl

Podobnie jest chociażby z podatkiem od placówek handlowych, o którym głośno jest w mediach od kilku tygodni. Na samym początku nazywany był podatkiem od hipermarketów, teraz mowa już o placówkach handlowych. A czym jest Komis samochodowy, czy salon sprzedaży nowych samochodów jak nie placówką handlową? Swoich interesów bronią hipermarkety,„Konfederacja Lewiatan”. Oczywiście w tej sprawie Nasza branża milczy. Nikt nie dba o Nasze interesy.

Więcej o podatku TUTAJ: ZDS.pl  i  TUTAJ: PIM.pl

Już kiedyś słyszeliśmy o pomyśle wprowadzenia opłaty ekologicznej w kwocie 3.000 zł od samochodu. Jeśli dziś nie zaangażujemy się, być może nie tylko taka opłata zostanie wprowadzona…

Musimy zjednoczyć siły i RAZEM walczyć o swoje interesy!

Podobne artykuły

14 komentarzy

 1. Marek
  Marek 29 stycznia, 22:07

  No cóż, każdy stara się urwać coś dla siebie. Jakby nie patrzeć Stacje Demontażu mają w tym roku zimny prysznic. Jednak 3k od auta uważam za nierealne. Nie ma klimatu do tak drastycznych posunięć.

  Odpowiedz na ten komentarz
 2. admin
  admin 30 stycznia, 09:35

  Marek
  Zgadzam się że 3 000 pln za auto to nierealne. Chciałem tylko pokazać jak każdy walczy o swoje interesy i jak głupie i szkodliwe mogą być pomysły. Pomysły, które bezpośrednio dotyczą naszych firm i Nas samych.
  Przepchnąć można każdą ustawę np. Zmienić trybunał konstytucyjny, przerzucić obowiązki Państwa na prywatne firmy (jak w przypadku recyklingu) lub podnieść ceny o 1000 procent, wprowadzić nowy absurdalny podatek za pracę w niedzielę (bo w sumie każdy z nas handluje w weekend bo z babą nie może w domu wysiedzieć, a nie dlatego że to czas największych sprzedaży).
  Jestem pewien że takich pomysłów będzie więcej, bo nic nie zrobimy. Możemy co najwyżej pokrzyczeć w domu lub Internecie …
  Musimy się zorganizować i wszyscy RAZEM dbać o wspólne interesy!

  Odpowiedz na ten komentarz
 3. kot
  kot 30 stycznia, 12:36

  Prawdopodobnie od marca wchodzi 400 zł zamiast recyklingu.

  Odpowiedz na ten komentarz
  • admin
   admin Autor 30 stycznia, 18:17

   Ta opłata depozytowa była kiedyś w planach ale narazie napewno jej nie będzie. Nie zmienia to faktu ze niedługo mogą nam utrudnić życie…

   Odpowiedz na ten komentarz
 4. ufo
  ufo 30 stycznia, 17:40

  Jak zmusić Polaków do kupowania nowych aut. 8 propozycji? mam prosta metode na to – dać zarobić jak na zachodzie

  Odpowiedz na ten komentarz
 5. b599
  b599 01 lutego, 10:42

  Witam Kolegów.
  Czy posiada ktoś info dotyczące efektu zgłoszeń do GIOŚ. Mianowicie docierają do mnie głosy, iż np w Pile ktoś za coś wprowadza jakieś obowiązki kosztowe od każdego samochodu ok 70zł itp. Jakaś opłata tzw „produktowa”. Wydaje mi się, że ktoś coś chce na naiwnych ponownie dorobić?

  Odpowiedz na ten komentarz
  • Podlasiak
   Podlasiak 02 lutego, 20:20

   Opłata produktowa obowiązuje od wielu lat, wystarczy poczytać. Jest luka w prawie i trzeba płacić za sprowadzanie używanych opon olejów i akumulatorów. Nie pomaga tłumaczenie że to są materiały eksploatacyjne 🙂 Nikt tego w rzeczywistości nie sprawdza ale taka luka istnieje.

   Odpowiedz na ten komentarz
 6. Jacek Boss
  Jacek Boss 06 lutego, 10:39

  a od czego jest to stowarzyszeniekomisow.pl, chyba taka nazwa jest nowo powołanego stowarzyszenia. A co w statucie? Może być się zainteresowali reprezentowaniem naszej branży.

  Odpowiedz na ten komentarz
  • admin
   admin Autor 06 lutego, 11:25

   Jacku StowarzysznieKomisów.pl dopiero zostało zarejestrowane. Czekaliśmy na to ponad pół roku. W najbliższym czasie zorganizujemy spotkanie zarządu i określimy cele i plan działania na ten rok. Stowarzyszenie bez członków będzie tworem który nic nie zrobi. Dlatego musimy zebrać jak najwięcej członków i RAZEM bronić swoich interesów oraz pracować nad poprawą wizerunku naszej branży. Ciebie również zapraszamy do zapisania się do stowarzyszenia. Formularz zgłoszeniowy znajdziesz na stronie http://www.stowarzyszeniekomisow.pl/register.php

   Odpowiedz na ten komentarz
 7. F1camp
  F1camp 06 lutego, 19:28

  Chętnie się zapiszę. Chciałbym poznać jednak statut, wysokość składki członkowskiej.

  Odpowiedz na ten komentarz
 8. ich
  ich 02 marca, 14:47

  sensowne byłoby gdyby jakąś opłatę płaciły osoby prywatne nie prowadzące DG w zakresie importu samochodów, IMHO to ograniczyłoby szarą strefę i wsparło legalnie prowadzących komisy, płacących ZUSy, VATy i zatrudniających pracowników.

  Odpowiedz na ten komentarz

Napisz komentarz

Szkolenie "Rękojmia ze zmianami w 2023 roku".

Jak skutecznie wdrożyć w firmie procedury AML?

Jak Rząd zablokował Wydziały Komunikacji

Newsletter

Polecam darmową subskrypcję naszego Newsletteru

Archiwum

wyszukaj na stronie

Many lives were lost that day, Including about 2,000 citizens on Omaha Beach (Aka weakling Omaha)by yourself. get-togethers will take place throughout Normandyin honor of their sacrifice and heroism. You can mark the anniversary in your own kitchen by watching Band of Brothers (hbo Go) Or reading or enjoying television The Longest Day dwayne allen jersey. Van driver in Freddie Gray case goes on trialThe trial of police officer Caesar Goodson, jr, Is set to start out Monday. Goodson is one of five Baltimore City police officers in the Freddie Graycase still awaiting trial. As the driver of the police van in which Gray is considered to have suffered a fatal spinal injury, Prosecutors say Goodson bears the most responsibility in Gray's death custom eagles jersey. He is convicted of second degree murder and could face 30 years in prison if convicted stefon diggs jersey. this past month,edward Nero,The second police man tried in the case, Was acquittedof all costs. The first trial ended in a hung jury and you will be retried. Prosecutor to select charges in the Harambe incidentHamilton County ProsecutorJoe Detershas scheduled a Monday afternoon news conference where he is expected to announce his decision on whether he will press charges against the family of the 3 year old boy who fell into the gorilla exhibit at the Cincinnati Zoo last month kamar aiken jersey.