Kary za nie rejestrowanie pojazdów sprowadzonych – co dalej.

Data:

Ta treść jest tylko dla subskrybentów

Aby odblokować tę zawartość, subskrybuj wybierając bezpłatny plan.
Twój adres e-mail jest w 100% bezpieczny przed spamem!

19 KOMENTARZE

 1. Powiat Oleśnica dolnośląskie. Nie będą karać. Naczelnik stwierdził że nakładanie kar na sprzedajacego w przypadku zbycia niezarejestrowanego auta w ciągu 90 dni to zła interpretacja przepisów i z góry przegrana w sądzie jeżeli by taka karę nałożyli.

 2. Powiat Lubliniec powiedzieli,że nie będą karać jeśli sprzeda się przed upływem 90 dni pojazd wcześniej niezarejestrowany. U nas natomiast uparli się i nadal zaczynają sprawy dotyczące nabycia i za to chcą karać. Chociaż przepis mówi inaczej i też powinno być to zinterpretowane tak ,by wydziały 'nie kombinowaly’. Z doświadczenia wiem ,że ludzie odwołań nie pisza ..a jak nie pisza to jest kasa dla starostwa.

 3. Jak by dowody rejestracyjny stały był wydawany na pierwszej wizycie jak dowód tymczasowy, nie było by że towar jest zablokowany i że czeka się na staly dowód 15 czy 20 dni i nie można sprzedać auta. Rozwiązało by to wszystkie problemy.

  • Nie wszystkie.
   Są też samochody uszkodzone.
   Samochody powyżej 3,5 tony – drogie OC i podatek drogowy.
   Po rejestracja nie odzyskamy akcyzy czyli nasze samochody są nie konkurencyjne poza polską itd…

   • Problemem jest rozbieżność przepisów o obowiązku rejestracji pojazdu sprowadzonego w ramach WNT i przepisów o podatku VAT. Problem jest w tym , że Jesli kupuje pojazd w ramach WNT jako towar handlowy celem dalszej odsprzedaży nie płacę podatku VAT 23 , w momencie kiedy taki pojazd musze zarejestrować muszę przed rejestracją złożyć deklarację VAT 23 i zapłacić VAT 23%. Wyłączenie z obowiązku rejestracji pojazdów nabytych w ramach WNT jako towar handlowy w celu dalszej odsprzedaży rozwiązało by problem.

 4. Staszów Świętokrzyskie twierdzi że będą karać. W styczniu Pan Naczelnik i Pan kierownik informowali że nie trzeba rejestrować razem z Panią która się zajmuje karami. Dziś ta Pani poinformowała mnie że będzie wysyłać kary po upływie 90 dni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij post:

Newsletter

Popularne

Warto także przeczytać
Podobne

Nowe Oświadczenie Senatorskie i Interpelacje Poselskie w sprawie kar za nierejestrowanie pojazdów sprowadzonych.

/*! elementor - v3.19.0 - 05-02-2024 */ .elementor-heading-title{padding:0;margin:0;line-height:1}.elementor-widget-heading .elementor-heading-title>a{color:inherit;font-size:inherit;line-height:inherit}.elementor-widget-heading .elementor-heading-title.elementor-size-small{font-size:15px}.elementor-widget-heading...

Interpelacje Poselskie w sprawie obowiązkowej rejestracji.

Problem, o którym rozmawiamy w ostatnich dniach został już zgłoszony do Posłów i zaowocował dwoma Interpelacjami poselskimi:

Obejrzyj to koniecznie – to nagranie może pomóc Ci uniknąć kary.

Obejrzyjcie nagranie i posłuchajcie stanowiska Ministerstwa Infrastruktury. To nagranie może się okazać bardzo pomocne podczas odwoływania się od ewentualnych kar!

Wasze problemy i pomysły na zmianę przepisów dotyczących rejestracji.

Wskazane przez Was problemy wynikające z przepisów dotyczących rejestracji, oraz Wasze pomysły na rozwiązanie tych problemów.