PolskiAutohandel.pl

 Z ostatniej chwili

„Klient” vs „Dealer” – Kto, co, od kogo?

„Klient” vs „Dealer” – Kto, co, od kogo?
12 maja
01:39 2016

W internecie bez problem u znajdziecie wiele poradników jak kupić używany samochód. Takie wademekum wiedzy ma większość portali ogłoszeniowych i innych o tematyce motoryzacyjnej.  TVN Turbo od lat uświadamia Polaków jak uniknąć problemów przy zakupie używanego auta i na co zwracać uwagę. Wszystkie te wiadomości ostrzeżenia i przestrogi opracowane są przez różnego rodzaju znawców i skierowane są do naszych Klientów zainteresowanych zakupem samochodu. Tutaj pojawiają się pytania do KLIENTÓW:

 • Czego tak naprawdę oczekujecie od Dealerów aut używanych?
 • Co jest dla Was największym problemem?
 • Czym kierowaliście się kując Swoje używane auto?

Przeszukaliśmy internet i nie znaleźliśmy nigdzie Poradnika dla sprzedających. Nie chodzi o to jakie auta sprzedają się najlepiej:) Szukaliśmy informacji na temat tego O CO my – Dealerzy chcieli byśmy poprosić naszych klientów. Nasi klienci wspierani przez media często „szukające sensacji” wymagają od nas coraz więcej. Być może my również powinniśmy czegoś wymagać od naszych Klientów?

 • O co chcieli byście poprosić Naszych klientów?
 • Co was denerwuje?
 • Czego oczekujecie od Klienta?

Nasi Drodzy KLIENCI i Koledzy z Branży – DEALERZY, wypowiedzcie się proszę w tym temacie. Udostępnijcie post na Swoich Facebookach. Porozmawiajmy o naszych wzajemnych oczekiwaniach i problemach. Wszystkim nam wyjdzie to na plus.

Jak zapewne wiecie trwają prace szerokiego grona zaangażowanego w opracowanie „kodeksu dobrych praktyk” w naszej branży (http://stowarzyszeniekomisow.pl/news,4,Poprawa-wizerunku-branzy—spotkanie-w-Warszawie )

Wszystkie Państwa wskazówki zostaną przedstawione przez nas na kolejnym spotkaniu grupy roboczej i przyczynią się do wypracowania lepszych standardów w handlu używanymi samochodami w naszym kraju.

Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Podobne artykuły

5 komentarzy

 1. the_observer
  the_observer 12 maja, 20:25

  Problem jest banalnie prosty ludzie nie chcą płacić za dobre auta KONIEC KROPKA

  Co mi po idealnym aucie którego nikt nie kupi ?

  Gdy wystawiam pojazd w cenie średniej rynkowej lub nieco wyższej, klient oczekuje samochodu 6-8 letniego w stanie niemal fabrycznym gdzie 2/3 przemalowane elementy stanowią gigantyczny problem.

  Belg, Włoch czy Niemiec nie zwraca na takie rzeczy uwagi ale nie Polak.

  Musi być DOBRZE i TANIO bo jesteśmy biedni i roszczeniowi – a efekty znamy, tylko pretensje zawsze są do handlarza.

  Odpowiedz na ten komentarz
 2. Ozi
  Ozi 13 maja, 21:21

  Jest grupa ludzi, którzy kupując auto sprawdza rocznik i cenę. Jednak coraz częściej spotykam wśród swoich klientów ludzi, którzy doceniają stuprocentową oryginalność karoserii, mały, udokumentowany przebieg i wręcz perfekcyjny stan. Szukający ideałów potrafią przymknąć oko na ślady normalnej eksploatacji, natomiast ci sprawdzający rocznik i cenę zawsze szukają ideału ale za pół ceny. Nie ma na to reguły. Ludzie po prostu dzielą się na mądrych i głupich.

  Wiem na pewno… Ostatnio sprzedawałem auto, które miałem od nowości … W dniu sprzedaży miał 7 lat i przebieg 88.000 km … 100% pewny, bo tylko mój i od nowości… Żaden element powtórnie nie lakierowany… Wystawiłem na Allegro za cenę z kosmosu… Auto sprzedane w ciągu trzech godzin… Lawina telefonów… Klient lokalny, bo z kraju nikt nie zdążył… Każdy telefon rozpoczynał się pytaniem: „Czy na pewno jest Pan pierwszym właścicielem i czy na pewno nie jest Pan handlarzem”… Gdybym powiedział, że auto prywatne, a ja handluję autami to pozamiatane…A to nic nie zmienia…

  Odpowiedz na ten komentarz
 3. Maro
  Maro 14 maja, 10:15

  Moim zdaniem, klienci są coraz gorsi, szukają nowego auta za pół ceny. Ogladają tvn i czytają porad mędrców z forumów i myślą ,że wszystkie rozumy pozjadali. Szukają nie malowane przebieg przy 10 letnim aucie max 150 tyś . A nie rozumieja ,że takie auta na zachodzie są droższe niż u nas i wogóle …

  Odpowiedz na ten komentarz
 4. Obserwator
  Obserwator 01 sierpnia, 22:07

  Dokładnie. Klienci szukają nie wiadomo czego, za cenę bliską zeru. W salonie nowych samochodów nie ma takich wymagań, jak na rynku aut używanych. Dlaczego Klienci na auta używane nie mogą zrozumieć, że za dobre auto trzeba zapłacić więcej, niż średnia cena rynkowa, liczona nawet z alle. ? Jeżeli chcą auta nowego, to niech wreszcie zrozumieją, że po takie jedzie się do salonu, a nie po 10latku żąda się 100 kkm, pełnego serwisu, pakietu ubezpieczenia OC i AC ważnego przez 10 miechów co najmniej, za 1/10 ceny z salonu i co ważne, poniżej ceny aut sprowadzanych nie opłaconych …

  Odpowiedz na ten komentarz
  • admin
   admin Autor 01 sierpnia, 22:37

   Nasi klienci jak najbardziej mogą żądać od nas wielu rzeczy. Nienagannego stanu technicznego i wizualnego, małego udokumentowanego w 100% przebiegu, gwarancji i ubezpieczenia, przygotowania auta do sezonu, wymiany płynów, oleju i filtrów. Nie mogą ednak zapominać o tym że uczciwie działające firmy nie kradną aut tylko kupują je, a dobre auta na zachodzie za darmo nie są rozdawane, za części i wszystkie usługi muszą również zapłacić. N
   Nasi Szanowni Klienci powinni pamiętać że można kupić auto dobre LUB tanie…

   Odpowiedz na ten komentarz

Napisz komentarz

1500

Firmy

39045

Samochody

Many lives were lost that day, Including about 2,000 citizens on Omaha Beach (Aka weakling Omaha)by yourself. get-togethers will take place throughout Normandyin honor of their sacrifice and heroism. You can mark the anniversary in your own kitchen by watching Band of Brothers (hbo Go) Or reading or enjoying television The Longest Day dwayne allen jersey. Van driver in Freddie Gray case goes on trialThe trial of police officer Caesar Goodson, jr, Is set to start out Monday. Goodson is one of five Baltimore City police officers in the Freddie Graycase still awaiting trial. As the driver of the police van in which Gray is considered to have suffered a fatal spinal injury, Prosecutors say Goodson bears the most responsibility in Gray's death custom eagles jersey. He is convicted of second degree murder and could face 30 years in prison if convicted stefon diggs jersey. this past month,edward Nero,The second police man tried in the case, Was acquittedof all costs. The first trial ended in a hung jury and you will be retried. Prosecutor to select charges in the Harambe incidentHamilton County ProsecutorJoe Detershas scheduled a Monday afternoon news conference where he is expected to announce his decision on whether he will press charges against the family of the 3 year old boy who fell into the gorilla exhibit at the Cincinnati Zoo last month kamar aiken jersey.