0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Kolejne podwyżki na otomoto.pl

Data:

Kolejne podwyżki na otomoto.pl

Od 3 grudnia 2015 roku serwis ogłoszeń motoryzacyjnych otomoto.pl funduje sprzedawcom samochodów kolejną podwyżkę cen! Tym razem, pół roku po tym jak wzrosły koszty ogłoszeń w cenniku dla kont dealerskich przyszła kolej na Klientów indywidualnych. Wystawiając jeden samochód osoba prywatna zapłaci teraz za jedną emisję ogłoszenia trwającą 14 dni 39,99 PLN. Do tej pory koszt pojedynczego ogłoszenia wynosił 27,99 PLN, co oznacza podwyżkę o 43 % za jedną emisję.

Wzrost ceny o 12 PLN za 14 dniowe ogłoszenie być może nie wydaje się duży. Według stanu na 1 grudnia 2015 roku w serwisie prezentowanych jest 82.541 samochodów osobowych, oferowanych przez prywatnych właścicieli. Zakładając podwyżkę o 12 PLN za jedno wystawienie oznacza to wzrost przychodu miesięcznego o ponad 2.100.000 zł (dwa miliony sto tysięcy złotych) miesięcznie za same auta osobowe!

Mam nadzieję, że dzięki temu użytkownicy strony otrzymają nowe funkcjonalności.

Jak zareagują osoby wystawiające ogłoszenia? Niczego nie zauważą? Będą wystawiać mniej ogłoszeń? Częściej decydować się będą na emisje 28-mio dniowe, co optycznie zwiększy ilość ogłoszeń w serwisie? A może Klienci indywidualni zareagują hejtem, który wyleje się w mediach społecznościowych? Jedno stało się jasne: handlarze nie są jedynymi, których dotknęły podwyżki cen. Jaki będzie kolejny ruch otomoto i grupy allegro … ?

6 KOMENTARZE

 1. Proszę mi wyjaśnić co oznacza: Większość zmian wynika z potrzeby dostosowania oferty Serwisu OTOMOTO do rzeczywistości rynkowej ???

  Co kilka miesięcy podwyżka… Przesada… Nie wiem czy którykolwiek inny portal ogłoszeniowy w Polsce tak mocno co chwilę podnosi ceny… A ta wasza jednorazowa „pomoc” podczas pandemii która była w maju br. roku ma się ni jak do kosztów jakie trzeba ponieść za wystawienie auta na otomoto. Jesteście najdroższym portalem w całej Polsce, który co róż podnosi ceny, tym bardziej teraz gdy trwa pandemia… Bardzo dziękuję za kolejną podwyżkę w imieniu Komisantów w Polsce! No ale wiadomo! Otomoto! Potentat! Brawissimo! Jeszcze trochę i dogonimy z ceną największy portal ogłoszeniowy w Niemczech! W sumie już jesteśmy na półmetku… Między 2015 a 2020 cena za ogłoszenie wzrosła praktycznie o 100% czego nie można zaobserwować na żadnym innym portalu! A dodatkowe opcje które wymyślacie typu: czy auto jest poniżej średniej ceny czy powyżej, dopiski „niski przebieg”, tabele popularności i inne super praktyczne „podpowiedzi” dla dealerów są tak potrzebne do ustalenia wartości za pojazd przy wystawianiu ogłoszenia jak świni siodło! Jeszcze raz dziękuję za kolejną podwyżkę!

 2. 100% zgoda, a porównując ceny z przed 2015 roku to chyba 1500%, wtedy za pakiet do 150 ogłoszeń płaciło się bodajże 350 zł brutto, dziś za taką ilość ogłoszeń około 5500-6500 zł.
  To oczywiście przed zapowiadaną kolejną podwyżką!
  W czasie pandemi tak naprawdę „Otomoto” ratowało dupe sobie, aby ilość ogłoszeń w najcięższym okresie nie spadła ( przy okazji na fanpagu doradzali klientom wstrzymanie się z zakupem auta bo może będzie jeszcze taniej), taka pomoc „partnerom biznesowym”!
  A czym kierowana jest kolejną podwyżka, chyba tylko pazernścią szefostwa i „frajerstwem” branży!

  • Tak to jest z monopolem w jakieś branży…kiedyś tak było z PZU … byli monopolistami i robili co chcieli…dziś nikt już tego nie pamięta. Ta sama sytuacja jest z OtoMoto i innym gównem olx które tak naprawdę w jednych łapach jest a i konsumenci winni bo na inne portale nie zaglądają i efekty są widoczne.
   Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij post:

Newsletter

Popularne

Warto także przeczytać
Podobne

Jak zmiany w KPO i dofinansowania wpłyną na naszą branżę.

Nie będzie podatków. Będą dofinansowania.

Dobre i Złe wiadomości w sprawie kar.

Dobra wiadomość jest jedna, złych niestety więcej...

To już pewne – transakcje gotówkowe zostaną ograniczone!

To już pewne - transakcje gotówkowe zostaną ograniczone! Znamy datę.

Tablice Profesjonalne dla pojazdów używanych coraz bliżej!

"przedsiębiorcy zajmujący się obrotem używanymi (już zarejestrowanymi) pojazdami, również sprowadzanymi z zagranicy, będą mogli korzystać z profesjonalnej rejestracji pojazdów na potrzeby przeprowadzania jazd testowych."