PolskiAutohandel.pl

 Z ostatniej chwili

Kolejne podwyżki na otomoto.pl

Kolejne podwyżki na otomoto.pl
01 grudnia
01:24 2015

Kolejne podwyżki na otomoto.pl

Od 3 grudnia 2015 roku serwis ogłoszeń motoryzacyjnych otomoto.pl funduje sprzedawcom samochodów kolejną podwyżkę cen! Tym razem, pół roku po tym jak wzrosły koszty ogłoszeń w cenniku dla kont dealerskich przyszła kolej na Klientów indywidualnych. Wystawiając jeden samochód osoba prywatna zapłaci teraz za jedną emisję ogłoszenia trwającą 14 dni 39,99 PLN. Do tej pory koszt pojedynczego ogłoszenia wynosił 27,99 PLN, co oznacza podwyżkę o 43 % za jedną emisję.

Wzrost ceny o 12 PLN za 14 dniowe ogłoszenie być może nie wydaje się duży. Według stanu na 1 grudnia 2015 roku w serwisie prezentowanych jest 82.541 samochodów osobowych, oferowanych przez prywatnych właścicieli. Zakładając podwyżkę o 12 PLN za jedno wystawienie oznacza to wzrost przychodu miesięcznego o ponad 2.100.000 zł (dwa miliony sto tysięcy złotych) miesięcznie za same auta osobowe!

Mam nadzieję, że dzięki temu użytkownicy strony otrzymają nowe funkcjonalności.

Jak zareagują osoby wystawiające ogłoszenia? Niczego nie zauważą? Będą wystawiać mniej ogłoszeń? Częściej decydować się będą na emisje 28-mio dniowe, co optycznie zwiększy ilość ogłoszeń w serwisie? A może Klienci indywidualni zareagują hejtem, który wyleje się w mediach społecznościowych? Jedno stało się jasne: handlarze nie są jedynymi, których dotknęły podwyżki cen. Jaki będzie kolejny ruch otomoto i grupy allegro … ?

Podobne artykuły

6 komentarzy

 1. admin
  admin 02 grudnia, 23:40

  Poj…. ich juz calkiem

  Odpowiedz na ten komentarz
 2. handlarz
  handlarz 04 grudnia, 10:33

  podwyzki za podwyzkami rozumiem 2 zl ale nie 12zl!!!!!!! otomoto porazka

  Odpowiedz na ten komentarz
 3. Janusz
  Janusz 04 grudnia, 16:30

  Powinni ludzie sie zbuntować i wigilie nie wystawiać 40 zł to jest chore !!

  Odpowiedz na ten komentarz
 4. Goldman
  Goldman 13 sierpnia, 14:58

  Proszę mi wyjaśnić co oznacza: Większość zmian wynika z potrzeby dostosowania oferty Serwisu OTOMOTO do rzeczywistości rynkowej ???

  Co kilka miesięcy podwyżka… Przesada… Nie wiem czy którykolwiek inny portal ogłoszeniowy w Polsce tak mocno co chwilę podnosi ceny… A ta wasza jednorazowa „pomoc” podczas pandemii która była w maju br. roku ma się ni jak do kosztów jakie trzeba ponieść za wystawienie auta na otomoto. Jesteście najdroższym portalem w całej Polsce, który co róż podnosi ceny, tym bardziej teraz gdy trwa pandemia… Bardzo dziękuję za kolejną podwyżkę w imieniu Komisantów w Polsce! No ale wiadomo! Otomoto! Potentat! Brawissimo! Jeszcze trochę i dogonimy z ceną największy portal ogłoszeniowy w Niemczech! W sumie już jesteśmy na półmetku… Między 2015 a 2020 cena za ogłoszenie wzrosła praktycznie o 100% czego nie można zaobserwować na żadnym innym portalu! A dodatkowe opcje które wymyślacie typu: czy auto jest poniżej średniej ceny czy powyżej, dopiski „niski przebieg”, tabele popularności i inne super praktyczne „podpowiedzi” dla dealerów są tak potrzebne do ustalenia wartości za pojazd przy wystawianiu ogłoszenia jak świni siodło! Jeszcze raz dziękuję za kolejną podwyżkę!

  Odpowiedz na ten komentarz
 5. ŁOWCA Z BOKÓW
  ŁOWCA Z BOKÓW 15 sierpnia, 00:02

  100% zgoda, a porównując ceny z przed 2015 roku to chyba 1500%, wtedy za pakiet do 150 ogłoszeń płaciło się bodajże 350 zł brutto, dziś za taką ilość ogłoszeń około 5500-6500 zł.
  To oczywiście przed zapowiadaną kolejną podwyżką!
  W czasie pandemi tak naprawdę „Otomoto” ratowało dupe sobie, aby ilość ogłoszeń w najcięższym okresie nie spadła ( przy okazji na fanpagu doradzali klientom wstrzymanie się z zakupem auta bo może będzie jeszcze taniej), taka pomoc „partnerom biznesowym”!
  A czym kierowana jest kolejną podwyżka, chyba tylko pazernścią szefostwa i „frajerstwem” branży!

  Odpowiedz na ten komentarz
  • Bruce Lee
   Bruce Lee 17 sierpnia, 21:09

   Tak to jest z monopolem w jakieś branży…kiedyś tak było z PZU … byli monopolistami i robili co chcieli…dziś nikt już tego nie pamięta. Ta sama sytuacja jest z OtoMoto i innym gównem olx które tak naprawdę w jednych łapach jest a i konsumenci winni bo na inne portale nie zaglądają i efekty są widoczne.
   Pozdrawiam

   Odpowiedz na ten komentarz

Napisz komentarz

Szkolenie "Rękojmia ze zmianami w 2023 roku".

Jak skutecznie wdrożyć w firmie procedury AML?

Jak Rząd zablokował Wydziały Komunikacji

Newsletter

Polecam darmową subskrypcję naszego Newsletteru

Archiwum

wyszukaj na stronie

Many lives were lost that day, Including about 2,000 citizens on Omaha Beach (Aka weakling Omaha)by yourself. get-togethers will take place throughout Normandyin honor of their sacrifice and heroism. You can mark the anniversary in your own kitchen by watching Band of Brothers (hbo Go) Or reading or enjoying television The Longest Day dwayne allen jersey. Van driver in Freddie Gray case goes on trialThe trial of police officer Caesar Goodson, jr, Is set to start out Monday. Goodson is one of five Baltimore City police officers in the Freddie Graycase still awaiting trial. As the driver of the police van in which Gray is considered to have suffered a fatal spinal injury, Prosecutors say Goodson bears the most responsibility in Gray's death custom eagles jersey. He is convicted of second degree murder and could face 30 years in prison if convicted stefon diggs jersey. this past month,edward Nero,The second police man tried in the case, Was acquittedof all costs. The first trial ended in a hung jury and you will be retried. Prosecutor to select charges in the Harambe incidentHamilton County ProsecutorJoe Detershas scheduled a Monday afternoon news conference where he is expected to announce his decision on whether he will press charges against the family of the 3 year old boy who fell into the gorilla exhibit at the Cincinnati Zoo last month kamar aiken jersey.